Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Navigace

Autor pepuard 
Re: Navigace
26. 03. 2008 07:03
Ač mám na MIO 720 zakázané nezpevněné komunikace, už 2x (z Úval na Zápy a z Řepčic(LT) na Křešice) mě zatáhla na naprosto šílenou polní makadamovou cestu plnou rygolů. Je to boj s tou mrchou, ale často pomůže a o to jde.
avatar Re: Navigace
26. 03. 2008 08:00
Pavel.R napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Mám Navigon 7110 a můžu nastavit jakoukoli trasu a
> pokaždé mě pošle na stejnou polní cestu.Kdyby jsem
> to neznal tak jsem v pr.......Je to asi někdy
> problém jí věřit.eye rolling smileysmileys with beer
pokud jezdíš v CZ i na poslední mapu od NT (2008), pak není divu, je tam více zrůdností (špatná, či žádná kategorizace „nově začmáraných“ komunikací, kromě 6-ti největších měst žádné jednosměrky a pěší zóny). Chce to mapu od TeleAtlasu a pak je to OK
Jinak se závěrem, kde to neznám, nevěřit a nevěřit a prověřovat souhlasím i na dobrých mapách a jakékoliv nav. softu. Přesto i v těchto podmínkách je to velký pomocník. spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Navigace
26. 03. 2008 14:14
Poradíte mi prosím?Právě zvažuji nákup navigace.Vybral jsem TomTom ONE XL CEEE-DACHI.Nemám s navig.žádnou zkušenost.Proto chci koupit jednoduší model i za přijat.cenu.Máte tu s touto navig.někdo nějakou zkušenost?Hodně tu píšete o Miu,ale ta mi nepřipadá lepší,tomtom má na netu aktualizace zdarma,a i zpracovává poznatky o nových trasách přímo od řidičů,samozřejmě po ověření.Těším se na váš názor,zdravím Radomír.sad smiley
avatar Re: Navigace
26. 03. 2008 18:57
to Radomír:
TomTom je obecně dobrá navigace. Jedná se o poměrně jednoduchou navigaci (ve svém ovládání) a proto se považuje za vhodnou pro začátečníky, nebo i v případě, když se od ní kromě prostého navigování moc nevyžaduje. Ale abych pravdu řekl, není to můj šálek kávy pro problémy ve výpočtech tras, praktickou nemožnost použít složitější trasy, nutnost navigovat pouze v rámci aktuální mapy – jinak ne apod. A v čem vidím, vzhledem k tomu, že jsme na fóru o Chorvatsku, problém kardinální je to, že konkrétně Chorvatsko a okolní země má Velký Tomík hanebné, přímo se dá říci nepoužitelné stejně jako např. Dynavix a ostatní softy používající výhradně mapy od TeleAtlasu..
U nás považuji za vhodnější i-GO a jeho klony (toto je taky ideální pro dané cesty) a na západ a jih od Rozvadova jedině Navigon, případně jeho klony. Bohužel dobrá navigace na všechny světové strany zatím neexistuje. spinning smiley sticking its tongue out
Re: Navigace
26. 03. 2008 22:01
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (19. 12. 2012 19:45).
avatar Re: Navigace
26. 03. 2008 22:06
Fido:
to jsi na tom ještě dobře. Mě svýho času chodily e-mailem nabídky na Viagru i několikrát denně. Taky jsem tomu nerozuměl..... spinning smiley sticking its tongue out
Re: Navigace
26. 03. 2008 22:08
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (19. 12. 2012 19:44).
avatar Re: Navigace
27. 03. 2008 08:32
avatar Re: Navigace
27. 03. 2008 09:07
Pavel.R:
ano Navigon je bezpochyby ve své podstatě jednou z nejlepších navigací obecně. Jenom pro použití u nás to chce tyto mapové podklady a HR i tak takžka je nepoužitelné. spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Navigace
27. 03. 2008 18:36
Prošel jsem vším o čem se tady píše, co je na trhu.Začal jsem se SmardMaps,přes Navigon,TomToma a nakonec skončil u iGA/Mia.Vše je použitelné,ale ne vždy na to co potřebuji.Ze začátku nebylo iGO s východem tak jsem pro Chorvatsko používal Via GPS.Nevýhoda byla,nepřítomnost českého jazyka.Po objevení iGA nastala situace obratu.Otevřely se možnosti map směrem k moři.Proto jsem skončil se všemi softy s tohoto důvodu.Na západ moc nejezdím,tak mi právě proto plně vyhovuje iGO nebo Mio.TomTom je v tomto případě nepoužitelný.Mapové podklady jsou tak 3-4 roky staré.Prostě navigace,která nemá ani dálnici,po které se už několik let jezdí,není pro mne navigace.Výhoda iGA je i ta,že celá Evropa vejde na 1 GB kartu a možnost naplánovat trasu kdekoliv a kamkoliv přes hranice,bez nutnosti přepínat mapy na hranicích.Další předností je častá aktualizace map,několikrát do roka.Pokud to takto bude dál tak bude i spokojenost na straně uživatelů.Tato zkutečnost je asi dána tím,že iGO se tvoří v Maďarsku a TomTom myslím v Holansku ?? .Prostě tady je asi to úskalí,které tyto softy od sebe odlišuje.Připadá mi to,i když jsme již několik roků v EU tak pořád se to nějak dělí na "Ten východ a Ten západ".confused smiley

MirekŠi
avatar Re: Navigace
27. 03. 2008 18:48
...Rero, jestli chceš kvalitní navigaci ...poslední hit je ARMY Silvestri AX 50...je trošku dražší, ale dosud nepřekonaná...můžu zajistit dovoz...nejedná se o obrazy, ale reálnou krajinu...



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Bessy (27. 03. 2008 22:09).
avatar Re: Navigace
27. 03. 2008 19:21
možnost, ale domnívám se DRAHÁ
avatar Re: Navigace
28. 03. 2008 10:46
Tak jsem z toho jelen,už jsem objednával Tomíka a teď čtu,že je pro cesty na Jadran a všeobecně na jih na prd.Poprosil bych vás tedy,třeba Petře,či profesore,Michale,můžete mi tedy doporučit přímo určitý typ navigace?Chci do ní investovat cca 6500,--kč.Děkuji za trpělivost.Radomír.sad smileyconfused smiley
avatar Re: Navigace
28. 03. 2008 12:30
Šel bych do téhle sem. Sám mám model C710 a nemůžu si stěžovat.
Dá se sehnat levněji, tohle je jen odkaz na typ.



Upraveno 4krát. Naposledy upravil valeri (28. 03. 2008 12:40).
Re: Navigace
28. 03. 2008 15:29
Radomír napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak jsem z toho jelen,už jsem objednával Tomíka a
> teď čtu,že je pro cesty na Jadran a všeobecně na
> jih na prd....Radomír.sad smileyconfused smiley
Chtěl bych se trošku zastat TomToma, poslední mapa Eastern Europe 680.1536 obsahuje chorvatskou dálnici A1(konec nad Splitem), průjezdní mapu Rakouska a na Balkáně se s ní neztratíte. Pro Chorvatsko je nejlepší Cardinale 2(ViaMireo), nebo kolegy pochválené iGo(Mio,Riks), ale jako vše, má pro někoho plusy a pro někoho minusy(např. nepříjemně upovídanou navigaci). Řekl bych, že je to věc každého člověka, co si koupí a co mu lépe vyhoví. Používám TT v kombinaci s Oziexplorerem(pro HR topo mapa 1:25T), v PDA běží oba najednou, takže lze mít puštěné mapy a p. Miloslav hovoří. Toto nejde v jednorázových navigacích, ale ty jsou u běžných uživatelů oblíbenější. Chtěl jsem tím říci, že nejlepší je, když si vyzkoušíte v praxi(!) různé navigace(na netu jsou dostupné) a sám se rozhodnete, kterou koupíte. A u každé vám zůstane vlastní hlava, která může některé výstřelky a nedokonalosti navigací úspěšně korigovat. Dobře dojeďte.
avatar Re: Navigace
28. 03. 2008 17:07
ivoš
Ivoši máš pravdu s tím PDA vůči PNA, ale všimni se, kolik by ráčil Radomír investovat a za 6-7tis. by to bylo věru slaboulinkaté PDA a navíc pouze s holým operačním systémem a tím nejmenším displejem, co existuje ! Tudy tedy cesta nevede.eye rolling smiley

Nesouhlasím s Tebou ani v tom, že by Cardinale mapy bylo něco extra - naopak jsou bez updatu již 3 rok a tím výrazně posunuly TeleAtlas a iGo/MIO do popředí zájmu právě takových zákazníků, kteří na Balkán a po východní Evropě rok co rok jezdí ! Když už, tak konkrétně MIO používá pro :
BIH podklady od Navigo Sistem d.o.o.
HR podklady od Navigo Sistem d.o.o.
a to jen proto, že TeleAtlas s nimi má smlouvy podobně jako se spoustou dalších lokálních dodavatelů (Maďarsko !, Rumunsko atd.) a tím je zajištěna i poměrně kvalitní aktualizace.

Protože se pohybuji i mezi účastníky několika diskusních fór o navigacích, myslím že můžu celkem s přehledem tvrdit následující :
MIO/iGO je v současnosti nejlepší volbou pro EE region, TomTom vládne v WE a USA

P.S. Jistě mi budeš věřit i to, že třeba moje MIO 520t+ funguje po "odemčení" v podstatě jako PDA, jen s několika málo omezeními a i OZI Explorer CE zde běží - sice ne současně, ale běží ! Jinak bych chtěl vidět PDA, na kterém současně běží 2 navigační softy na jednom portu NMEA - podle mého to není technicky možné, buď musíš ukončit jeden a nebo druhý pro uvolnění portu. Ale jestli to možné je, pak se omlouvám za svou hloupou neznalost !smileys with beer
avatar Re: Navigace
28. 03. 2008 17:32
... Tak jsem myslel, že někdo zareaguje na můj příspěvek o navigacích...ze 27.03.08, vzhledem k tomu, že se tak nestalo musím přiznat, že výše uvedený produkt pod tímto označením neexistuje...
Má navigace...je mnohem dražší, požaduje po mně k Jadranu nové šaty, 3 boty. nové plavky...a to je jen část toho, co si pamatuji...
Přesto připomínám, že specifické navigace existují a připojuji seriózní článek z britského tisku...
Digitální kompas po hospodách
[LONDÝN, 22. ledna] - Miniaturní "oblékací" počítač velikosti náramkových hodinek, který za pomoci satelitního naváděcího přijímače dokáže majitele vodit po nejbližších hostincích, vyvinuli výzkumníci Bristolské univerzity.

Databáze počítače obsahuje i základní popis každého hostince. Systém určuje směr a vzdálenost od pípy k pípě.

Navigace GPS využívá amerických vojenských družic, které za pomoci nevelkého přijímače zpracovávajícího jejich data dokáže určit polohu s vysokou přesností a spolehlivostí. Přístroje využívající systému GPS jsou dnes i na českém trhu a jejich ceny začínají pod 10.000 Kč.

Bristolský navigační hospodský počítač je ještě menší a obsahuje již připravenou databázi. Je součástí projektu "oblékacích" počítačů, který podporuje firma Hewlett-Packard. Jak píše britský list The Western Daily Press, vývojáři nyní pracují na vestě, která by uměla navádět turisty neznámým městem.
Hezký den smiling smiley
avatar Re: Navigace
28. 03. 2008 18:08
ivoš:
no, neviděl bych to s Velkým Tomíkem tak růžově. Začnu řečnickou otázkou – K čemu vlastně navigaci potřebujeme? Potřebujeme ji pro případy, kdy se pohybujeme v neznámém terénu. Jistě budeš souhlasit, že „dálniční jízda“ Rakouskem nebo Chorvatskem to asi nebude. Potřebujeme ji v případě, kdy se v Rakousku na tý dálnici něco stane a my neznáme objízdné trasy. Jistě uznáš, že mapa s průjezdním Rakouskem nám v tom případě bude platná jako mrtvýmu zimník. Dále ji budeme potřebovat, např. při sjetí z dálnice v HR pro dojezd na místo. No, a tady je Tebou doporučená mapa taktéž nepoužitelná. To už nemluvím o hanebné práci na trase přes průjezdní body. Konkrétní zkušenost – trasa Praha – Duče přes HU s využitím silnice 86 – pro Velkého Tomíka byl neřešitelný rébus. Aby nedošlo k nedorozumění, daný soft považuji celkově v CZ a na západ za dobrý, akorát já, i když i jej mám, ho téměř nepoužívám z důvodu, že mě nevyhovuje.
Zmiňuješ „přílišnou ukecanost“ i-GO a jeho klonů. Ano, máš pravdu. Na rozdíl od jiných nav. softů je však i-GO otevřené pro různé „tuningové úpravy“, takže např. já tam mám chachara mluvícího brněnským hantecem, který mluví zas až tak málo, že to v mnohých případech je možná až na závadu a co slovo, to perla. Např. hláška, že na trase se vyskytl ťažký dopravní brajgl (oznámení TMC informace) je pro mě neustále zdrojem značného pobavení.
Naopak s Tvými názory na použití PDA jednoznačně souhlasím. Nevíme však, jak na tom Radomír je ve vztahu k počítačům a technice celkem….
avatar Re: Navigace
28. 03. 2008 18:09
Doplním Modenu,pokud by někomu vadilo ukecané iGO/Mio tak jednoduchá pomoc.Není nic jednoduší než si stáhnout a odzkoušet asi tak kolem 20 různých úprav hlasů a vybrat si ten,který bude nejvíce vyhovovat,včetně hlasového upozornění na možnost přítomnosti radarů při cestě a to pro celou Evropu.Nevyjímaje ani HR a Slovinsko.Dají se aktivovat body zájmů atd.

MirekŠi
Re: Navigace
28. 03. 2008 22:06
Modena napsal(a):
-------------------------------------------------------
".... Jinak bych chtěl vidět PDA, na kterém současně běží 2 navigační softy na jednom portu NMEA - podle mého to není technicky možné..."
K tomuto slouží Franson GpsGate 2.5. Tento soft rozdělí GPS signál z BT pro více "zájemců" v PDA. Funguje to velmi dobře.

Prof.Klaus napsal(a):
......................................................
" ...akorát já, i když i jej mám(TomToma), ho téměř nepoužívám z důvodu, že mě nevyhovuje."
To je prosím to, co jsem se snažil asi neobratně popsat, tedy že každému vyhovuje JINÝ soft(zde navigace).
avatar Re: Navigace
29. 03. 2008 08:59
nechci se nikoho dotknout, ale je to pro mne moc odborná diskuze....
není mně jasná třeba ivošova věta "Chtěl jsem tím říci, že nejlepší je, když si vyzkoušíte v praxi(!) různé navigace(na netu jsou dostupné) a sám se rozhodnete, kterou koupíte"....

jako greenhorn bych tedy uvítal radu na navigaci do auta :
- aby nebyla drahá (myšleno tak, že nepotřebuji mobila za 15 tis, když chci jenom telefonovat a posílat SMS...)
-prostě bez doplňků jako, handsfree pro telefon, MP3, prohlížeče obrázků, kalkulačky a dalšího balastu...
-aby měla solidně HR, BiH, Montenegro, Maďary, SLO....
-aby mi to dobře ukázalo cestu třeba ze Smíchova do Tróje...
-aby šel dělat za čas upgrade map...

díky
Re: Navigace
29. 03. 2008 09:13
mas dve moznosti

1.koupit malou navigacku za 3500-4000 s tomtomem
2.koupit (telefon se simbianem k tomu modul GPS pokud uz ho nema(SW a mapy stahnes a nahrajes)
osobne me tomtom vyhovuje resp.vyhovoval mel jsem ho na N73
avatar Re: Navigace
29. 03. 2008 09:55
to StandaM
díky, tak jsem si našel třeba toto:
[www.gps-navigace.net]
BiH ani Černou Horu to sice nemá, ale zajímal by mne údaj napsaný dole, co to znamená?

Mapové pokrytí : Česká republika, Maďarsko, Polsko, Slovensko, Chorvatsko, Slovinsko, Litva, Lotyšsko, Estonskoy
(CZ 100%, Hu 100%, PL 51,9%, SK 40,1%, Croatia 49%, Slovenia 42,6%, Latvia 62,8%, Lithuania 100%, Estonia 71,5%)

co jsou to ty procenta u mapových podkladů?
Re: Navigace
29. 03. 2008 10:10
pr. PL 51,9% znamena ze 48,1% cest,vesnic,ulic neni v mape zakresleno
to hlavni tam je
avatar Re: Navigace
29. 03. 2008 10:41
StandaM napsal(a):
-------------------------------------------------------
> pr. PL 51,9% znamena ze 48,1% cest,vesnic,ulic
> neni v mape zakresleno
> to hlavni tam je


Většinou se v těch procentech udává pokrytí obyvatelstva, takže pokrytí silnic je ještě mnohem menší......
avatar Re: Navigace
29. 03. 2008 11:48
StandaM napsal(a):
-------------------------------------------------------
> mas dve moznosti
>
> 1.koupit malou navigacku za 3500-4000 s tomtomem
> 2.koupit (telefon se simbianem k tomu modul GPS
> pokud uz ho nema(SW a mapy stahnes a nahrajes)
> osobne me tomtom vyhovuje resp.vyhovoval mel jsem
> ho na N73


Tak tak. Budoucnost je v mobilech. Sám mám TomToma v mobilu a nemá to chybu. Zabijete dvě mouchy jednou ranou. Nehledě na množství informací které máte online. Dopravní zpravodajství, počasí atd.
Re: Navigace
29. 03. 2008 11:59
Luděk : S tímhle zkušenosti nemám,-takže např. kolik zaplatím za 1 hodinu navigování mobilem?
avatar Re: Navigace
29. 03. 2008 12:06
Prof.Klaus napsal(a):
-------------------------------------------------------
Na rozdíl od jiných nav. softů je
> však i-GO otevřené pro různé „tuningové úpravy“...

Svatá pravda. To byl právě důvod, proč jsem si MIO koupil já a proč ho doporučuju i ostatním.

To BRAD: Pokud nemáš Siemens SXG75, kde tě jedna trasa vyjde na 1euro, nezaplatíš za používání nic. Platit budeš pouze čas od času za aktualizaci map. Mám teda na mysli telefon plus navigační modul, ne stahování dat přes GPRS.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil valeri (29. 03. 2008 12:12).
avatar Re: Navigace
29. 03. 2008 12:09
brad napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Luděk : S tímhle zkušenosti nemám,-takže např.
> kolik zaplatím za 1 hodinu navigování mobilem?

To se nedá takhle jednoduše spočítat. Záleží na tarifu a operátorovi. (u nás je to ovšem naprd dá se použít pouze pro WE) O Tomtom PLUS něco více zde [www.tomtom.com]



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Luděk (29. 03. 2008 12:23).
Re: Navigace
29. 03. 2008 16:14
Znáte někdo odkaz na dobrý plánovač tras na netu, díky
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 53
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.