Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Navigace

Autor pepuard 
psík
Re: Navigace
09. 02. 2008 20:46
Ty už prosím tě nikde nejezdi nebo jistě zabloudíš.
avatar Re: Navigace
22. 03. 2008 08:30
dnes v časopisu Počítač pro každého je recenze nazvaná "Levná navigace"
jedná se zde o automobilový navigátor GPS Prestigio Geovizion 350...
za 4113,- Kč je prý tam úplný komplet východní Evropy včetně všech zemí našeho dovolenkového zájmu a hlavní tahy západu
za 1701,- kč se dá dokoupit k tomu i SD karta celé západní Evropy

za ty prachy bych to bral

dovoluji se zeptat na názor odborníků zde, resp. na názor někoho, kdo tento model již má...
Re: Navigace
22. 03. 2008 13:07
---



Upraveno 2krát. Naposledy upravil ivak (05. 08. 2008 14:56).
avatar Re: Navigace
22. 03. 2008 16:29
jeliman napsal(a):
-------------------------------------------------------
> dnes v časopisu Počítač pro každého je recenze
> nazvaná "Levná navigace"
> jedná se zde o automobilový navigátor GPS
> Prestigio Geovizion 350...
> za 4113,- Kč je prý tam úplný komplet východní
> Evropy včetně všech zemí našeho dovolenkového
> zájmu a hlavní tahy západu
> za 1701,- kč se dá dokoupit k tomu i SD karta celé
> západní Evropy
> za ty prachy bych to bral
> dovoluji se zeptat na názor odborníků zde, resp.
> na názor někoho, kdo tento model již má..
-------------------------------
bezpochyby se jedná o jednu z mnoha aplikací poměrně zdařilého softu i-GO formou „jednoúčelovky“. V podstatě se jedná o Mio s jinou značkou. Je zde dílčí problém v rozchodu i-GO s Miem a v tom, že v současné době probíhá u i-GO přechod na novou generaci programu (snad v dubnu t.r.). Já bych tedy spíš doporučoval vyčkat. Nebo jít do PDA, resp. PDA s GPS, resp. PDA s GPS a telefonem a můžeš si tam nahrát, co chceš a z jakých chceš zdrojů.Tedy, abych to shrnul, já bych do toho nešel ani za ty prachy, i když souhlasím, že jakákoliv jiná varianta je za prachy větší. Jedině snad autoatlas…. spinning smiley sticking its tongue out
Re: Navigace
22. 03. 2008 16:59
Minulí týden jsem jel lyžovat do Itálie a při tom jsem vyzkoušel MIO 720, hezká hračička , pokud víš kudy a kam chceš jet. Tam mě sice zavedla až k hotelu když jsem ji začal posloucht na posledních asi 20 km. Zato spátky mě zavedla do krásných serpentýn nad Bolzáno, který jsem vidět snad ani nemusel (málem mě shořely destičky) a zadat si průjezdný bod a pak ho o 50m minout, to si s ní pak člověk užije teprv srandy.

Do cíle vás sice dovede, ale většinou je to dál ale za to horší cestougrinning smileythumbs up smiley
avatar Re: Navigace
22. 03. 2008 17:09
to smejkali:
začátky jsou těžký ve všem, nejen v navigaci…. Postupně však s nabývajícími zkušenostmi se to lepší a lepší... až k úplné dokonalosti spinning smiley sticking its tongue out



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Prof.Klaus (22. 03. 2008 17:12).
Re: Navigace
22. 03. 2008 17:36
No pane profesore yawning smiley měl jsem ji asi měsíc pujčenou a přišel jsem na to že sem tam by se mě hodila( třeba když jsem se jednou v noci nějak netrefil ve Vídni) ale zatím jsem všude dojel i bez ní, možná až cena bude pohybovat okolo 1000 kč tak začnu uvažovat že si tu hračku koupím.grinning smileythumbs up smiley
avatar Re: Navigace
22. 03. 2008 22:05
Měl jsem do nedávna také jen jednu navigaci a to manželku,ale když jsem zjistil,že i ta něco stojí a navíc také se někdy sekla v odbočce a odnesl jsem to nakonec vždy já,slovy "však ses měl zeptat kam jet" , bohužel umím jen česky.Tak jsem nakonec rezignoval a odstranil tuto navigaci a sáhnul do jednorázové investice za Mio 710 a již to neřeším.Když se minu tak to jen řekne "přepočítávám trasu" víc nic a jedu dál.Ale má to i další neřesti,obě potřebují sem tam nový upgrade,ta první,ale chce čím dál víc i když již nenaviguje. hot smiley Člověk si prostě nevyberesad smiley

MirekŠi
avatar Re: Navigace
22. 03. 2008 22:10
Taky jsem zakoupil navigaci Mio 520. Jen mi tam chibí mapa Slovinska.
avatar Re: Navigace
22. 03. 2008 22:35
Dal bych do vyhledávače na internetu Mio a tam vyjedou odkazy na informace o těchto přístrojích je pak jen času neco najít.Když tam jsou ostatní státy tak by měla fungovat i mapa Slovinska.Proč ji tam nedali to nechápu.Ale všechno je v dnešní době možné confused smiley Jeden odkaz je třeba zde [www.volny.cz]

MirekŠi
Re: Navigace
22. 03. 2008 22:40
tvsat: zdravím,sehnal jsem Mio 720,oproti Blaupunktu dost rozdíl-zatím se s tím učím,Slovinsko mi ani nechybí-jezdím přes Maďary,ono ten kousek přes Slo snad nebude problém...
avatar Re: Navigace
22. 03. 2008 23:20
Přes Blaupunkta si pouštím jen filmy a klipy.Používám jej jen u nás.Jinak na cesty mám Mio 710 a v záloze PDA.Prostě maniak se nezapře.Už aby byl červenec a srpen.

MirekŠi
avatar Re: Navigace
23. 03. 2008 13:00
tvsat napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Měl jsem do nedávna také jen jednu navigaci a to
> manželku,. . . .Ale má to
> i další neřesti,obě potřebují sem tam nový
> upgrade,ta první,ale chce čím dál víc i když již
> nenaviguje. hot smiley Člověk si prostě nevyberesad smiley

Také jsem to tak udělal . . . smoking smileygrinning smiley

Představ si, kdyby např. té naší první navigaci šlo defragmentovat HDD a nahrát nějaký vychytaný soft . . . To by byla krása . . . hot smileyhot smileyhot smiley
avatar Re: Navigace
23. 03. 2008 18:46
Jo ta moje to má vychytaný až až. Vybírá a vkládá do koše jako by měla sebou celou banku a pak klidně když to dá na pás řekne,máš peníze grinning smiley já ne. Co by jsi chtěl na tom ještě defragmentovat thumbs up smiley

MirekŠi
avatar Re: Navigace
23. 03. 2008 20:22
tvsat napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jo ta moje to má vychytaný až až. Vybírá a vkládá
> do koše jako by měla sebou celou banku a pak
> klidně když to dá na pás řekne,máš peníze grinning smiley
> ne. Co by jsi chtěl na tom ještě defragmentovat
> thumbs up smiley
Defragmentace je zbytečná. Formátování a výmaz disku (nejlepší je se s(z)mazat sám) trochu pomůže, ale zdaleka nejhorší je ten upgrade. Každý mladší a novější model klade vyšší nároky na výkon a je u něj dražší údržba.grinning smiley
avatar Re: Navigace
23. 03. 2008 22:24
Luděk napsal(a):
-------------------------------------------------------
Každý
mladší a novější model klade vyšší nároky na výkon
a je u něj dražší údržba.grinning smiley

Ano, tento upgrade jsem provedl před 5-ti lety - to znáááám . . . . eye rolling smileygrinning smiley

Stalo se před měsícem. Koupil jsem té své blondýně zánovní SAXO, aby ho mohla "oštohat" o ostatní maminy před Hypernovou při parkování a tak pod.
Nicméně další týden jela z vedlejší, po hlavní se blížila jiná blondýna s Octávkou, obě se viděly poměrně dobře na přehledné křižovatce, obě zastavily a pak se ty blondýny obě rozjely . . .
40 tis. škoda na Octávce, 12tis. na Saxáně - blatník v prdeli, světlomet v prdeli, nárazník našrot, bonus v prdeli . . .
No jo, no . . . Ne každej upgrade je ve všech okamžicích vítězství, no . . . eye rolling smileythumbs up smiley
Re: Navigace
24. 03. 2008 15:53
Tak to nic není, když je to našrot, jo kdyby to bylo na šrot, to by bylo horší.thumbs upgrinning smileythumbs up smiley
Re: Navigace
24. 03. 2008 16:22
vážení, právě koukám souběžně s diskusí na webový kamery na mýtnici u Zagrebu a na Krapině, pokud nás toto čeká v létě, tak navigaci nebude potřeba, autíčka budou stát od Mikulova až po Brelu.....................
Re: Navigace
24. 03. 2008 20:10
Takhle jsem dopad s MIO 720thumbs upgrinning smileythumbs up smiley


avatar Re: Navigace
24. 03. 2008 21:23
smejkali
Pan prezident Klaus Ti myslím již řekl, že i sebelepší navigace není natolik blbuvzdorná, aby nevyžadovala i krapet intelektu, možná selského rozumu !thumbs up smileysmoking smiley
avatar Re: Navigace
24. 03. 2008 22:12
Jo, jo, proč jste ho tak začervenili? Umí si udělat legraci sám ze sebe, a to je fajn. Už jsem se rozhodla. Koupím navigaci manželovi k narozkám jako překvapko.
Aspoň nebudeme mít nějaké "trapné" důvody k hádkám, ale hádka kvůli navigace, to už zní dobře, ne? Manžel bude "kopat" za intelekt, já za zdravý selský rozum, a navigace sama za sebe. A jestli mi ta navigace bude říkat, že mám jet na sever, a já budu stopro vědět že chci jet na jih, zkusím to s ní usmlouvat na kompromis......nedám se......nebo dám?
Re: Navigace
24. 03. 2008 23:26
---



Upraveno 1krát. Naposledy upravil ivak (05. 08. 2008 14:51).
Re: Navigace
25. 03. 2008 17:23
Jo,jo, když jsem se vracel z Dolomit tak mě na jedný křižovatce moje slaboduchá mysl říkala jed´ do leva, ale já né, když navigace říká do prava, tak musíš do prava a pak jsem byl v tý řiti ( na dálnici jsem se dostal, bylo to sice dál ale za to horší cestou)thumbs upgrinning smileythumbs up smiley
Re: Navigace
25. 03. 2008 17:30
Smejkali : No jo,ona ta 720 má trošku složitější menu,žejo? Parametry trasy mají Plac. dálnice nebo dálnice - pak si člověk má vybratconfused smiley A trasa ekonom,krátká,rychlá...Pak jezdíme jako blázni grinning smiley
Ta červená není moje...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil brad (25. 03. 2008 17:32).
avatar Re: Navigace
25. 03. 2008 17:38
brad: a ono je to ještě složitější - ono je tam taky zakázat/povolit nezpevněné komunikace....... Takže taková dobrá kombinace v horách je dané komukace povolit a krátká trasa. To pak lidi skončej na "lovecký ztezce" a nevědí, jak se tam dostali, jedno však vědí, že navigace je na baterky spinning smiley sticking its tongue out
EDIT: ta červená taky nebyla moje drinking smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Prof.Klaus (25. 03. 2008 17:39).
Re: Navigace
25. 03. 2008 18:07
No nic tak složitýho to zase není, ale je to debil.

Podívaj tady na tý mapce, na tý křižovatce to vyhodnotila že na Innsbruck je to blíž těma serpentínama ( a dál byli ještě lepší ), tak co od ní potom chceš.grinning smileythumbs up smiley





Upraveno 1krát. Naposledy upravil smejkali (25. 03. 2008 19:05).
Re: Navigace
25. 03. 2008 18:28
Já v takových případech kouknu na trasu co vyznačí a pro jistotu si tam kousek dál klepnu průjezdní bod. Jen mám pořád problémy u Virovitice - body nebody,furt chce na lesní cestuangry smiley -o 10 km víc, tak jedu "na oči"
avatar Re: Navigace
25. 03. 2008 18:55
...že je ale na foru hned veseleji...?yawning smiley
Re: Navigace
25. 03. 2008 19:12
No vono když přijedeš na takovou křižovatku a za sebou máš 4-5 aut, tak na nějaký koukání nemáš moc času. To se holt musíš rozhodnout, co ti říká zdravej rozum nebo navigace. Já tupě poslech navigaci a potom jsem se KOCHAL.
avatar Re: Navigace
25. 03. 2008 22:58
Mám Navigon 7110 a můžu nastavit jakoukoli trasu a pokaždé mě pošle na stejnou polní cestu.Kdyby jsem to neznal tak jsem v pr.......Je to asi někdy problém jí věřit.eye rolling smileysmileys with beer
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 182
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.