Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Navigace

Autor pepuard 
Re: Navigace
30. 01. 2008 09:49
Tak tady pročítám pozitivní i negativní ohlasy na navigaci. Máme Garmina, ovšem ručního neb manžel mapuje výskyt jedné chráněné rostliny a zadává si body, kde jí našel, které následně stahuje do PC. K vánocům jsem mu pořídila AdriaTopo, aby v Chorvatsku, když leze různým terénem a hledá kytky, vrátil se mi zase zpět do ubytovacího zařízení. Ne že by se neuměl orientovat, ale sama jsem s ním předloni zažila dobrodrůžo, kdy jsme na Krku, tenkrát ještě bez GPS šli volným terénem s mapou Krku, kde byly vyznačené cesty, které už tam dávno dávno nebyly a než jsme se dopracovali k silnici, měla jsem od křoví a přelézání kamenných plůtků pěkně zedrápané nohy (raději už jsme pak šli rovnou za nosem). Trasu na dovolenou si vždycky plánujem podle mapy, podle které pak taky jedeme, mám napsaná místa a sleduju to a naviguju. I když si můžem napojit GPS-ku na notebook a jet podle něj. Vůbec by mě nebavilo, kdyby mi něco říkalo, tady odboč vpravo. Je to prdlajs romantika. Zatím jsme se nikde neztratili a zkoušíme různé pidi silnice a nefrekventované trasy, abychom toho hodně viděli. Ovšem GPS je geniální vynález.yawning smiley
Re: Navigace
30. 01. 2008 11:09
S navigací zatím zkušenosti zrovna nemám, ale nedávno jsem pořídila relativně levné PDA se zabudovanou GPSkou - ovšem bez jakéhokoli software. Takže se mohu podělit o zkušenosti, co jsem zatím zvládla legálně zadarmo... Docela pěkný je software noniGPSplot (ke stažení např. na stránkách ce4you.cz v rubrice freeware). Spolupracuje např. s programem GoogleMV, který umožňuje vytvořit prakticky z jakékoli oblasti světa kalibrovanou mapu (jen rastrovou, na vektorový formát to pochopitelně nemá). Údajně zvládne i navigaci, i když rozhodně ne tak jednoduše jako specializované přístroje, popř. placené programy. Navigaci jsem zatím nezvládla, ale to, že v případě potřeby mi takto PDA ukáže mapu s přesným určením, kde na ní zrovna v ten moment jsem, je už taky značné plus. (Koneckonců, pokud člověk někde špatně sjede, zvlášť v noci - není většinou problém podle papírové mapy najít cestu; problém je, vědět, odkud ji mám vlastně hledat.)
Daný program má snad podstatně víc možností, zatím jsem neměla čas a motivaci je nějak zkoumat... ale kdyby už někdo na to taky narazil a příp. vyměnil zkušenosti...
Re: Navigace
30. 01. 2008 11:26
Ahoj všem,

Mám TT Navigátor 6 v PDA a šlape skvěle,no popravdě než dojedete do slovinska kde je skoro 0 pokrytí .
Ke konci nové chorvatské dálnice měla navigace taky velké problémy,občas šlapala jak hodinky a občas jsem byl někde v poušti :-)
Scháněl jsem nějaké podklady HR ale nic moc.
Nevíte někdo o nějakých mapičkaách HR ?!

Zdravím
T.
avatar Re: Navigace
30. 01. 2008 12:51
Zatím asi nejkvalitnější navigace pro Chorvatsko je Cardinale 2.3,na jejich stránkách je informace kde si můžete o této navigaci dozvědět něco bližšího.Je verze i s Evropou /pokrytí nevím/ a je tam i verze češtiny.Zkoušel jsem ji a vypadá to fakt dobře.Mapové pokrytí aktuální. [www.mireo.hr]

MirekŠi
kata
Re: Navigace
30. 01. 2008 19:27
ahoj všem chci se zeptat jak stáhnout aktualizované mapy do mia 520
Re: Navigace
31. 01. 2008 06:47
Tak jsem asi totální lama, ale dodnes se mi nepodařilo zprovoznit Slovinsko v mé MIO 720. Stáhnul jsem tam asi tři mapy, ale pokaždé mi to při zapnutí napsalo cosi ve smyslu, že některé mapy jsou zamčené. Poctivě jsem prošel celou debatu, ale odpověď jsem nenašel. Najde se tu někdo, kdo pomůže starému zoufalci radou buď tady nebo na stavebniny-marek@quick.cz ? Vřelý dík předem! P.S.: Chystám se sice do HR asi podesáté, ale rád bych využil investici do navi i pro cestu k moři.
avatar Re: Navigace
31. 01. 2008 09:23
Je to asi jednoduché-stažené mapy jsou zamčené,pokud nejsou aktualizovány přímo z jejich Mio stránek,přes oficiální prográmek,který je na DVD dodávaný k Miu.Asi jste si mapy stáhl někde jinde.Jediná možnost funkčnosti takových to map je na odemčeném Miu.Nesouhlasí vám databáze,která je spřažená s čísle zařízení MioMap.Vaše zařízení Mio720 již používá novou verzi 3.3,kde odemčení,jinými slovy odblokování je složitější,ale již jsem o tomto na internetu četl,že je to možné.U verze Mio510 a 710 není problém.Tam je verze MioMap 3.2.Po odemčení/odblokování/ se pak Mio chová jako běžné PDA tak je možné tam nahrávat cokoliv.Třeba celý svět.....

MirekŠi
Re: Navigace
31. 01. 2008 09:25
S MIO ti nepomůžu , já mám TT tedy verzi CZ,SK,HU,PL takže země které vedou do Chorvatska jedu jen podle průjezdových podkladů ale i to stačí.
Co se týká toho SLO tak myslím že i kdyby byly podklady super tak pokrytí satelity je velmi mizerné... moody smiley
avatar Re: Navigace
31. 01. 2008 10:15
Tomas82 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Co se týká toho SLO tak myslím že i kdyby byly
> podklady super tak pokrytí satelity je velmi
> mizerné
... moody smiley
-------------------------------------------
tak takovou ptákovinu, promiň Tomáši, jsem už dlouho neslyšel.
Jinak obecně TT, já mu říkám Velký Tomík, je pro cestování v Chorvatsku nepoužitelný i když jinak se jedná o soft poměrně zdařilý (až na pár maličkosti) a svou jednoduchostí vhodný pro začátečníky spinning smiley sticking its tongue out



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Prof.Klaus (31. 01. 2008 10:15).
Pepek
Re: Navigace
31. 01. 2008 10:26
Anonymní návštěvník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> NOVE iGO MAPY
>
> dnesny update (31.08.2007)
>
> CHROVATSKO
> [rapidshare.com].
> 07_070814.fbl
>
> CESKA REPUBLIKA
> [rapidshare.com]
> .07_070730.fbl

Zkusil jsem nahrát tu mapu Chorvatska do iGo (normálně přes ActiveSync jsem přepsal soubor Croatia.fbl novým souborem Croatia.fbl) a napsalo mi to, že je ta mapa zamčená, můžeš mi napsat, kde je chyba? Po nakopírování staré mapy zpět to zase chodí.
avatar Re: Navigace
31. 01. 2008 10:43
Tak,tak-pokrytí satelity nemůže snad být jiné u nás a nebo třeba v HR.Prostě satelity na to nemají pražádný vliv,ba naopak Mio 720 má již ten lepší GPS modul,tak satelitů je maximum co jich v tom momentě je možno přijímat. Převážně 5 a více ???Tím je dána přesnost navádění,která v tomto případě je nějak kolem 1-5m.Jinak jak píše kolega od TT jsem také odstoupil s důvodu slabého pokrytí map právě na východě a přešel jsem na iGO neboli Mio.Praktické pokrytí konkrétně Slovinska a Chorvatska je v této navigaci řekl bych "vynikající",včetně policejních radarů,POI bodů atd.,do uliční sítě.Vidíte letoviska včetně pobřežních komunikací.Aktualizace map je několikrát ročně. thumbs up Měl jsem možnost se seznámit i s nových produktem iGO8,což bude asi špička v navigacích.Tento produkt,který by se měl v nejbližší době objevit na trhu pracuje v 3D grafice,tak budovy,krajina a vše ostatní na mapách je jako v reálu.Jedete mezi budovami,jedete do kopce,podjíždíte cestu atd.Prostě stejné jak to vidíte s auta.

MirekŠi
avatar Re: Navigace
31. 01. 2008 10:49
Pepek - ty odkazy jsou již dávno pryč,tak pro ostatní již nepoužitelné,ale to samozřejmě nemá nic společného s tím problémem.Nikdy takto v navigaci nepůjdou-když to řeknu v krátkosti,je třeba zařízení "ODBLOKOVAT" a přehrát patřičné soubory.Jak to si musí každý poradit sám. HLEDAT a HLEDAT po internetu

MirekŠi
Pepek
Re: Navigace
31. 01. 2008 15:08
Dík, ty odkazy ještě před 3 týdny fungovaly. Já mám iGo koupené, jen mě štve, že jsou ty mapy už okolo 2 roků staré a tak jsem si je chtěl zaktualizovat. No nic, zůstanu u starých map a počkám na iGo 8 ...
Tomasfuk
Re: Navigace
31. 01. 2008 16:24
Zkus se podívat na Warforum.cz a hledej pod PDA.
Re: Navigace
01. 02. 2008 09:19
Prof.Klaus napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tomas82 napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Co se týká toho SLO tak myslím že i kdyby byly
> > podklady super tak pokrytí satelity je velmi
> > mizerné... moody smiley
> -------------------------------------------
> tak takovou ptákovinu, promiň Tomáši, jsem už
> dlouho neslyšel.
> Jinak obecně TT, já mu říkám Velký Tomík, je pro
> cestování v Chorvatsku nepoužitelný i když jinak
> se jedná o soft poměrně zdařilý (až na pár
> maličkosti) a svou jednoduchostí vhodný pro
> začátečníky spinning smiley sticking its tongue out


Ahoj
TO PROF.KLAUS

Nevím co ti na to příjde za ptákovinu ?!
Možná je to tím že nemám podklady SLO fakt nevím,nebo můj ARTEMIS akorát zlobil,myslel jsem to tak že s touto softwarovou vybavou se jelo výborně až na slovinsko a konec chorvatské dálnice.
Popravdě navigaci beru jako podpůrnou věc a né jako technoid... smiling bouncing smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Tomas82 (01. 02. 2008 09:29).
avatar Re: Navigace
01. 02. 2008 10:22
to Tomas82:
v podstatě již odpověděl tvsat (asi 4 příspěvek nahoru). Pokrytí satelity je v podstatě na celé zeměkouli konstantní a je zajištěno tak, že u volné oblohy je k dispozici obvykle 10 až 12 satelitů. Některé jsou však občas v nevýhodné poloze, takže provozně se jejich počet pohybuje podle podmínek od těch 5-ti do cca 9-ti, někdy i více (ale to už jsou výjimky). No a k určení polohy se základní přesností jich je třeba 3.
Z tohoto pohledu jsem Tvému tvrzení
cituji „Co se týká toho SLO tak myslím že i kdyby byly podklady super tak pokrytí satelity je velmi mizerné...“ – konec citace
nejdřív nevěřil, že jest to opravdu napsáno tak, jak to bylo a pak jsem reagoval tak, jak jsem reagoval. A to z důvodu, že skutečnost může být jenom opačně – vše záleží na mapových podkladech a konkrétně u SLO to ještě donedávna nebyla žádná sláva.
Beru Tvé tvrzení, že nejsi z pohledu navigace technoid, já zase osobě tvrdím, že jsem navigační „ouchyl“ a za danou prostořekou poznámku se tedy omlouvám smileys with beer
Re: Navigace
01. 02. 2008 10:54
to Prof.Klaus

Tak to s tebou souhlasím , o té technice jak fungují satelity trošičku něco vím a bohužel jsem to špatně formuloval a nedivím se ti že jsi to považoval za blbost eye popping smiley
Jak říkám,co se týká navigace tak jsem pouze celkem normální uživatel ( né uplný blbec :-) ale né expert thumbs down
Každopádně co se týká praktičnosti s mým vybavením tak jsem občas dostal šok co jsem viděl na pdáčku ,tenhle rok se zase těším jak pofrčíme!!! hot smiley

Každopádně díky za technickou průpravu smileys with beer hehe
milos+
Re: Navigace
03. 02. 2008 19:20
Mám MIO C720 region 9939. Upgrade provádím přes "MioMap Updater for Mio C320 C520". Vše super, pouze Slovinsko neexistuje. Měsíc jsem zkoušel stahovat různé mapy. Nechce se mně nahrávat si nějaké cracknuté verze MioMAP, když jsem si koupil východní evropu. Nakonec jsem našel jedinou mapu která funguje celkem slušně. Jedná se o mapu Slovinska 2006.10. a je na: [files.filefront.com]
do GPS jsem nahrál pouze mapu Slovinska. Třeba to někomu taky pomůže. Cesta do Chorvatska je sice snadná, ale když už mám GPS, tak proč ji nepoužít. Miloš
D33
Re: Navigace
05. 02. 2008 12:28
Dobrý den
prozdravuji všechny přátele HR a technických hračiček. Možná jsem něco přehlédl, ale není v HR něco jako mapy.cz kde bych si jako fanda pěší turistiky a kolař (vozím kola i do HR) mohl kalibrovat mapu do GPS Tuneru.

Děkuji
avatar Re: Navigace
05. 02. 2008 16:52
Pánové nechci se vám nějak pléct do vašeho rozhovoru ohledně pokrytí SLo a HR.Loni jsem byl s Tomtomem na Makarské a kromě pár zádrhelů ve Splitu mi to vedlo uplně přešně,co se týké pokrytí ve městech tak třeba Mimice jsou celkem malé a přesto i tam jsem na své mapě v TT měl i ulice.Nyní jsem si koupil nového TT 920 tak se podívejte jaké má tato mapa pokrytí jak ve Slovinsku tak Chorvatsku.Jinak každý má samo tu svou navigaci NEJLEPSI.
Re: Navigace
05. 02. 2008 18:22
Mě ten muj TCHOMSON chtěl protáhnout v Bosně po polnačce . Kdybych to tam neznal tak tam asi vletim.Jinak spokojenost.

Gradac je muj druhý domov
Re: Navigace
05. 02. 2008 20:05
Já jsem projel celou evropu a nikdy jsem nepotřeboval žádnou navigaci,natož v Chorvatsku!!!!
avatar Re: Navigace
06. 02. 2008 11:42
To jsi fakt borec,to já se hned někde minu a nebýt navigace ta jsem v pr... thumbs up smiley
No nic jen ve srandě,prostě navigace se pomalu a jistě stává samozřejmostí jako mobil.Naproti mobilům se v posledním roku stává navigace nejvíce rozvíjející hračkou na trhu.thumbs up Stačí se podívat na nabídky,kolik firem nabízí různé navigační přístroje.Také cenově jsou navigace již v příjemnějším relacích než před dvěma roky.

MirekŠi
avatar Re: Navigace
06. 02. 2008 11:59
a celkově to stejně směřuje k tomu, že navigovat nás budou mobily, které jednak budou spojeny s nějakým informačním centrem pro získávání aktuálních informací a dále pomocí nějakého bezdrátového spojení minimálně s informačním centrem vozidla pro předávání vizuálních i akustických navigačních informací. Z tohoto pohledu se dá předpokládat, že stávající navigace, a je jedno zda pevné či přenosné půjdou do kopru. spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Navigace
06. 02. 2008 12:25
Anonymní návštěvník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Já jsem projel celou evropu a nikdy jsem
> nepotřeboval žádnou navigaci,natož v
> Chorvatsku!!!!

podle toho začátečního písmene byla ta evropa asi menší....
já jsem také projel skoro celou velkou Evropu a vždy bez GPS navigace, bez problémů a když, tak jsem se přeptal průvodce kde vlastně jsem. Akorát jednou v Berlíně jsem měl bobky, protože jsem zapomněl, kde zastavil čedokářský autobus našeho zájezdu. yawning smiley
avatar Re: Navigace
06. 02. 2008 15:21
Prof.Klaus napsal(a):
-------------------------------------------------------
> a celkově to stejně směřuje k tomu, že navigovat
> nás budou mobily, které jednak budou spojeny s
> nějakým informačním centrem pro získávání
> aktuálních informací a dále pomocí nějakého
> bezdrátového spojení minimálně s informačním
> centrem vozidla pro předávání vizuálních i
> akustických navigačních informací. Z tohoto
> pohledu se dá předpokládat, že stávající navigace,
> a je jedno zda pevné či přenosné půjdou do kopru.
> spinning smiley sticking its tongue out

Tak tak. Já už mám navigaci v mobilu a nemá to chybu.
Mila_N
Re: Navigace
07. 02. 2008 15:56
Navigace je dobrá věc, ale pro mě zbytečně drahá a nevyužitelná. Pro Chorvatsko doporučuju stáhnout mapy pro Garmina (MapSource pro PC to je free) a z www navigo-sistem hr (za mezery dej tečky) stáhnout mapy adriaroute (ted v2.0) nebo adriatopo (taky v2.0) cca po 200MB, je to routovatelné (spojí výchozí a konečný bod, napíše trasu) a vytisknu - rozcestí/křižovatky podrobněji a jedu. A je v tom i Slovinsko a kousek Rakouska. A stačí
Re: Navigace
07. 02. 2008 21:04
Přátelé, kdo používáte navigace v mob. telefonu - jak je to drahá záležitost, co se týče připojování k internetu, a to i v zahraničí , přestože jsou mapy předinstalované v mobilu?
Re: Navigace
08. 02. 2008 07:51
Já mám MDA Compact II. od T-mobile a TomTom navigator. Mapy jsou na paměťové kartě a tudíž není potřeba žádné připojení k internetu. Mám dojem, že některé telefony používají informace ze sítě operátora a z internetu pro rychlejší nalezení momentální pozice - po zapnutí navigace, než se "chytne" GPS. Ono to někdy trvá i minuty, a takhle je to asi o něco dříve.
Re: Navigace
08. 02. 2008 08:24
Mám také HTC P3300 (Compact III) s Navigatorem 6 a šlape výborně bez GSM spojení.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 58
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.