Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Navigace

Autor pepuard 
Re: Navigace
16. 06. 2007 22:05
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (20. 12. 2012 11:02).
Re: Navigace
16. 06. 2007 22:19
2 Fido: Pokud jezdíš jen do letovisek, kam vede dálnice, tak jí nepotřebuješ. Pokud jezdíš na klidná místa, nechceš čekat někde u tunelu, cestou něco vidět a zastavit se, tak je super. Ale bez vhodných map a nesprávně zvolený typ je pak k ničemu. Nemít třeba možnost zvolit více průjezdních bodů je dost mínus.
Re: Navigace
16. 06. 2007 23:16
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (20. 12. 2012 11:01).
Re: Navigace
16. 06. 2007 23:46
To můžeš kdykoliv vypnout a sledovat jen občas šipku. Mě třeba nedělá problém jet po okreskách, ale kolikrát značení ukazuje až vzdálený cíl nebo zase jen místní a tak je navigace užitečná.
Re: Navigace
17. 06. 2007 08:35
marko aha, kdyžtak písni na mail bambulka03@seznam.cz icg nemám ani ho nechci používám skype, tam můžeš písnout na bambulka.p díky.

Fido navigace na tebe zbytečně nekecá, například včera na dálnici zahlásila "pokračovat 100km" a potom už mlčela a cd samozřejmě v autě posloucháme, navíc v takovém Mnichově a na dálnicích v Německu je moc dobré vědět přesně na jaký výjezd z dálnice se dát...tam jsme bohužel před čtrnácti dny ještě navigaci bohužel ještě neměli a také jsme si trošku pobloudili..
Re: Navigace
17. 06. 2007 08:37
Jo Fido a jestli se ti zdá navigace zbytečná, tak si jí prostě nekupujspinning smiley sticking its tongue out To je stejné jako když někdo třeba nepotřebuje mobil, jako třeba moje babička, prostě si na technické vymoženosti nepotrpí.
Re: Navigace
17. 06. 2007 08:56
Jsou technický vymoženosti a technický vymoženosti. Mobil je jedna z nejpraktičtějších věcí za posledních sto let. thumbs up Navigace sice pomáhá, ale je opravdu potřeba jen ve městech nebo při hledání konkrétní adresy. Jinak na plánování tras, neznáš-li jí, poslouží různé plánovače na internetu nebo ještě lepší zkušenosti známých nebo mapa. Trefit se z bodu A do bodu B vzdáleného 1000km umí každej(snad), ale na místě najít příslušnou adresu už může být problém, a tady je na místě navigace (ale i ta adresa se dá před tím najít na internetu). thumbs up smiley
Re: Navigace
17. 06. 2007 09:21
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (20. 12. 2012 11:01).
Re: Navigace
17. 06. 2007 09:45
Pašáku na dálnici v Německu a autě nemám internet. Manžel samozřejmě předem trasu na mapě vyhledal, zapsal města, ale navigovat v autě jsem musela já. Takže teď už pohoda klídek a budu moci raději sledovat krásy okolí než pořád brejlit do mapy, ale kdo mapu raději jeho volba. Jinak mylslím že toto vlákno je spíš pro ty kdo navigaci mají a chtějí si vyměnit poznatky. Štastné cesty všem.
Re: Navigace
17. 06. 2007 10:13
Tos mě překvapila, že v autě nemáš internetgrinning smiley. Ale jak vidím i Ty se nějak připravuješ předem na cestu už jenom tím, že jsi tady na Fóru. Takže určitě není problém kliknout jinam a na cestu se připravit před jízdou. A dálnice v Německu. Když jsem tam byl naposled, tak měli kvalitní značení, takže opravdu stačila jen vypsaná města. Ale když už navigace je, tak je dobrá minimálně na obchvatech či sjezdech, když překoukneš značku. A jak už jsem psal, tak i při vyhledávání konkrétním míst. Nejsme proti elektronice v žádným případě, jen není samospasitelná a leckdo za jízdy vejrá na obrazovku navigace a je nebezpečnější než bez ní....eye rolling smiley
Hazi
Re: Navigace
17. 06. 2007 13:34
Proč by jen vejral na navigaci, vždyť mě naviguje i hlasově, a navíc mě upozorňuje i na překročení rychlosti, takže němusim ani nijak moc sledovat tachometr kvuli bodovýmu systemu, a mužu se víc věnovat provozu.
Re: Navigace
17. 06. 2007 15:18
Lidi jsou různý, někdo bude jezdit bezpečně i když má v autě televizi, jinej kouká i na pedály na který šlape spinning smiley sticking its tongue out
Re: Navigace
18. 06. 2007 06:34
fido: neslo o to, ze diky chybe v propojeni map tam nelze zajet, ale o to, ze se tato chyba v mapach uz ponekolikate opakuje. Vubec tu nejde o chorvatsko, jezdim casto po evrope sluzebne na vzdy jina mista a chtel bych te videt jak budes v treba v parizi cumet behem jizdy do mapy ...
Re: Navigace
18. 06. 2007 10:52
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (20. 12. 2012 11:00).
Re: Navigace
18. 06. 2007 10:53
No v Paříži si to nedokážu představit ani s tím čuměním do mapy.grinning smiley
Re: Navigace
18. 06. 2007 11:27
Nevim jak druhym, ale mi navigace prijemne ulehcuje cestovani i po dalnicich, mam neustaly prehled o tom kde sem, za jak dlouho budu odbocovat, kolik mi jeste zbyva a o TMC ktere v Nemecku a Rakousku funguje na rozdil od cech prefektne uz ani nemluvim ...

Proste to uz mam tak to pouzivam.
Marosm
Re: Navigace
18. 06. 2007 21:20
Pre tych co pouzivaju navigaciu TOMTOM, vysla nova mapa vychodnej europy ktora obsahuje PL,SK,CZ,HU,SLO verzia 680 kvalita mapoveho podkladu je rovnaka ako pri IGO.
Re: Navigace
19. 06. 2007 21:06
To Marosm:
Do pekla ! Na jar som mal TOMTOM požičaný v Nemecku a až som si tak krochkal, pretože tam bol nakreslený azda každý krík. Slovenská mapa v ňom však bola nulová, tak som si nakoniec kúpil Mio710+. Som s ním celkom spokojný, ale TOMTOM mal príjemnejšie ovládanie a vôbec, pozdával sa mi viac, nekúpil som si ho kvôli tej mape SVK.
avatar Re: Navigace
20. 06. 2007 00:41
Domnívám se, že v současné době jsou jak pro cestování u nás, tak i pro cestu na jih k jakémukoliv moři ve středozemí nejvhodnější a nejpodrobnější mapy od TeleAtlasu, routery iGO, potažmo MioMap a příslušné "hardwéry".
Před nedávnem jsem byl ve Francii a Švýcarsku s vypůjčeným Blaupunktem Lucca a už nikdy více !thumbs down
Jezdil jsem i s TomTomem a pokrytí západní Evropy je super, čím dál na východ se jakoby ztrácej silnice, až se ztratí úplně . . .eye popping smiley
Dnes mám již 2 měsíc MIO 520t+ a naprostá pohoda - velký širokoúhlý displej s vysokým rozlišením, mapy celé Evropy (včetně např. i Turecka), intuitivní ovládání a to vše za cenu nižší, než např. uvedený TomTom !drinking smiley
Zdevel
Re: Navigace
20. 06. 2007 06:44
TOMTOM končí Českou republikou, Slovensko mělo pokrytí 16%, Slovinsko, Chorvatsko, Řecko a dál na východ už neřeší. Zato USA a Kanada ano. Souhlasím s Pykem, že má uživatelsky příjemnější ovládání, bohužel, nemá v současné době rozsah, který má IGO. Mapy od TeleAtlasu používá TOMTOM i IGO.
Re: Navigace
20. 06. 2007 09:03
Nová mapa pro TomTom 6 verze Eastern Europe v. 680.1466 zahrnuje kromě ČR,PL,HU,SVK i 48% pokrytí CROATIA.
Re: Navigace
20. 06. 2007 09:12
Tak to je pořád nic moc pokrytí proti iGo, kde vidím akorát slabiny v pokrytí třeba Řecka či Bulharska.

Nevíte, jak je to u hodně levných navigaci (dotaz od kolegy z práce) z Lidlu a podobných "akčních". Lze tam přihrát další mapy, případně upgradovat?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil residents (21. 06. 2007 00:22).
Jakon
Re: Navigace
20. 06. 2007 09:28
Já jsem začínal s TomTomem, ale protože tam bylo Slovensko nepřesné a balkán neexistoval přešel jsem na I-GO a až na nějaké drobnosti jsem s ním spokojený. Na Tom Toma bych asi už nepřešel....
avatar Re: Navigace
20. 06. 2007 12:00
mikl napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nová mapa pro TomTom 6 verze Eastern Europe v.
> 680.1466 zahrnuje kromě ČR,PL,HU,SVK i 48% pokrytí
> CROATIA.
Poslední mapy TeleAtlas užité v TomTom sice mají 48% pokrytí, ale už se neříká, že se jedná o "pokrytí populace". Tedy, když to přeženu, v případě Chorvatska stačí 3, 4 větší města do úrovně ulic a pospojovat je hlavnějšími cestami a jsme na daném pokrytí. moody smiley
Každopádně, viděl jsem mapu TeleAtlas v úrovni 2007.01, je to maximálně použitelný, za předpokladu, že se nebude muset něco objíždět, pro transitní dopravu, avšak pro potřebu navigace na místo určení na obvyklé turistické cíle a pobytové destinace, nepoužitelné.
Tady jedině i-GO, nebo ještě lépe ViaGPS.
Marosm
Re: Navigace
20. 06. 2007 13:01
Neviem ake mate ralne skusenosti ked porovnavate IGO vs TOMTOM, ja pouzivam IGO, som snim spokojny, ale v mobile mam TOMTOM a podla mna sucastna mapa 680 vychodnej europy mi pripada rovnako kvalitne pokryta ako ta od IGO, samozrejme mam ohodnetene len zapadne slovensko a CZ. ALe co sa tyka pokrytia chorvatska je tomtom vyborny kvoli POI. Ked si date na IGO napr benzinky okolo Makarskej, najde Vam tak jednu z 10. TomTom ma uz v zaklade take mnozstvo POI ze podl aneho na slovensku najdete aj lekara, nehovorim o ubytovani alebo podobne. Napr Ruskamen nie je na mape ani IGO ani TOMTOM a ani na VIAGPS ale ked si dam POI tak v TOMTOMe je hotel ruskamen. Takze kazdy ma trosku svoju vyhodu, preto je dobr emat mozno navigaciu v PDA, lebo ja mam vnom vsetky 3 navigacia(TOMTO,IGO,VIAGPS), po ceste do HR som ale pouzil IGO.
bob333
Re: Navigace
20. 06. 2007 13:52
Marosm, dobra zprava, tak us mam mapku taky, v mobilu, parada, lepsi nez predesla. Prosimte, znas SmartCom ? Seskenoval jsem si nejake mapky, ale neumim zkalibrovat. Pripadne poradi nekdo ??
avatar Re: Navigace
20. 06. 2007 15:20
to Marosm:
S TomTomem nemám zkušenosti žádné, s mapou Telealas 2007.01 v jiných softech ano. A pokud se nemýlím mapa TT 680 vychází právě z TeleAtlas. Takže pokrytí CZ perfektní, minimálně západ SK bez problémů použitelné. HR, a o něj v této diskusi jde, použití problematické, a to právě pro to pokrytí 48% populace, což je v praxi velmi málo. Výhoda i-GO je právě v tom, že pro státy, kde TA nemá nejlepší pokrytí a přitom existují mapy lepší, podrobnější, používá právě ty.
Jinak s Vámi plně souhlasím, chce to PDA s více SW pro navigaci. Já tam mám Navigon, i-GO, Dynavix a ViaGPS. A v létě do HR pojede i-GO, akorát na koncovku do místa ubytování si asi zajede i ViaGPS, protože zapadlá ulička v zapadlé vísce, kde budu ubytován je jen tam, daná zapadlá víska (Omiš-Duče) je i v i-GO ale jen s pár ulicemi (ta moje tam není ani náhodou) a v softech využívajících mapu TeleAtlas není ani ta zapadlá víska.
Jinak, pokud jde o spokojenost, tak mám jediného favorita, je jím Navigon 6 u nás s mapou TA, právě 2007.01.
Re: Navigace
20. 06. 2007 16:34
V Duče nejsou zapadlé uličky, tam je jen hlavní a domy buď napravo (u moře) nebo nalevo (nad silnicí), ale budiš, je tam krásné koupání s pískem, Jestli máš děti budou nadšené.
avatar Re: Navigace
20. 06. 2007 17:32
to Chod@c
ano , asi takové jsou mé představy. Proto jsem to nazval „zapadlou vískou“. Ale na pořádné digitální mapě, což v HR TeleAtlas, a to jsem chtěl vyjádřit, není ani náhodou, to vypadá následovně.

No a já pojedu, ještě jsem tam nebyl do ulice Luka III. No, a jak tady vyznělo v mnoha příspěvkách, navigovat, že mám jet furt rovně po dálnici, opravdu nepotřebuji. Ale, bez nějakého velkého hledání komfortně být doveden až před dům, ano.
Jinak, děti už mám lehce přerostlé. grinning smiley Ale bude tam se mnou, mimo jiné, i klouček-vnouček, a právě kvůli němu bylo místo takto vybráno.
Akorát nevím, kdo se tam těší víc, zda já nebo on.spinning smiley sticking its tongue out
Re: Navigace
20. 06. 2007 18:37
tak si to užij, já jedu v pátek do Poreče, Zelená Laguna, což navigace najít neumí, ale můj hotel byl POI takže mne to dovede taky až před dům. Hezkou dovolenou a šťastnou cestu a návrat
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 51
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.