Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Navigace

Autor pepuard 
marko
Re: Navigace
13. 06. 2007 07:09
Vzajomne napajanie statov u tzv."third party" map (t.j. map, ktore pre firmu Garmin robia ine spolocnosti - mapy ako AdriaRoute, Naviguide Hungary, SCG Route a pod...) je dlhodoby problem. Aj ked sa spolocnosti neustale snazia tento problem riesit. Kazda mapa totiz vzdy zabera aj cast uzemia susedneho statu. Preto je rozumnejsie u Garminu planovat si trasu v PC (v Mapsource) pre kazdu mapu osobitne (ulozit si jednotlive POI - napr. hranicne prechody a dolezite krizovatky) a pri navigacii "naostro" sa nechat navigovat od jedneho bodu k druhemu. Pritom je tiez dolezite, aby ste mali stale aktivnu iba jednu mapu (v Chorvatsku iba AdriaRoute - ostatne mapy deaktivovat) - iank moze dochadzat k problemom pri samotnej navigacii.
Re: Navigace
13. 06. 2007 07:19
Tak to taky delam a predpokladam, ze i ostatni, pouze jsem si myslel, ze nez to pusti do sveta tak si to zkontrolujou, jak vidno tak ne a to se jiz stalo nekolikrat.
Re: Navigace
13. 06. 2007 08:56
2 marko: Mám tomu rozumět, že máš v Garminu třeba pro Chorvatsko několik map? Jinak já jsem to špatné propojení řešil tak, že jsem si udělal trasu po hranice a pak na druhé straně hranic zase po další atd.
Re: Navigace
13. 06. 2007 09:21
Pouzivam Miomap(IGO), pro kazdy stat mam mapu zvlast, resim to tak, jak rikas, naplanuju po Macejl a pak dalsi trasu z Macejlu do cile ...
avatar Re: Navigace
13. 06. 2007 10:14
Již se to řeší stále dokola.Naplánovat trasu a jet je ""SEBEVRAŽDA"".Pokud si naplánuji trasu tak doma v klidu si ji prohlédnu a poopravím k pohledu svému.Na to je tam ta volba ""EDITOVAT"".Ta chyba asi již nebude u HR mapy,ale asi u Slovinců.ta nebyla upravována.Mám poslední verzi a když se podívám na přechod Macelj tak ta HR snad již odpovídá,ale víc mne trápí,že stále tam není ten zbytek nové dálnice přechod Krapina a ani náznak o dalším úseku Dugopolje-Šestanovac.Snad se dočkáme až to otevřou???

MirekŠi
Re: Navigace
13. 06. 2007 10:31
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (20. 12. 2012 11:04).
Re: Navigace
13. 06. 2007 10:33
Souhlasím plně s tím co napsal Fido.
avatar Re: Navigace
13. 06. 2007 10:42
Pardón pánové-nemluvíme zde o tom co píšete,ale o ""AKTUALNOSTI"" vydaných map a o práci a využívání navigací!!!Učený s nebe nespadl a každý poznatek jak se s tím dělá je k nezaplacení:návody tak jak u většiny u nás prodávaných výrobků jsou někdy nepoužitelné.

MirekŠi
marko
Re: Navigace
13. 06. 2007 10:45
residents napsal(a):
-------------------------------------------------------
> 2 marko: Mám tomu rozumět, že máš v Garminu třeba
> pro Chorvatsko několik map?

ANO. City Navigator Europe NTv9 a AdriaRoute v1.70. Adria je podrobnejsia. V City Navigator Europe samozrejme problem s hranicami nie je. Tyka sa to iba tych "third party" map.

> Jinak já jsem to špatné propojení řešil tak, že jsem si udělal
> trasu po hranice a pak na druhé straně hranic zase
> po další atd.

Presne tak. Ked idem cez Madarsko, tak mam aktivnu iba Hungary Naviguide, za hranicou to prepinam na AdriaRoute.
Re: Navigace
13. 06. 2007 11:10
abych tam trefil nepotrebuji navigaci (tu jsem vyuzil kdyz jsem hodinu parkoval v Dubrovniku), je to o pohodli, vim kolik mi zbyva TREBA Z Vidne do Gratzu a nemusim ve 2 v noci hlidat cedule ani odecitat z tachometru ...
avatar Re: Navigace
13. 06. 2007 11:27
A třeba při průjezdu Vídní,nemusím hlídat cedule na Gratz.ale plně se věnuji řízení a hlídání provozu,navigace mi přikáže kdy se mám do jakého pruhu zařadit a kdy a td.A pak nebloudím po Vídni a nebo Zágrebu tak jak to tady někteří popisují.Vím kde je odpočívadlo,bankomat,benzinka,obchod a další.To je dnešní trend elektroniky.confused smiley A nebýt toho tak není ani tohle zajímavé fórumthumbs up

MirekŠi
Re: Navigace
13. 06. 2007 13:33
Jak u iGo nastavujete zbývající km, čas do nějakého bodu na trase? Já jsem to tam nikde nenašel. Ukazuje to jen čas a km do konečného cíle cesty, případě do nejblížší změny směru. Nebo je to jen možné u Garmin atd.
avatar Re: Navigace
13. 06. 2007 15:30
já jezdím na skin Riks, ale jestli se nemýlím toto je stejné. Tedy jít do Nastavení -> Volby displeje a dole jsou 3 varianty (pole na obrazovce) „Vzhled obrazovky navigace“. A tam najít požadované veličiny. Konkrétně, např. čas do nějakého bodu na trase tam je jako „čas příštího průjezdu“ atd.
zaza
Re: Navigace
13. 06. 2007 15:37
Díííky pane profesore za upozornění na nové mapy... Už i my co nemáme ofiko verzi i-GO máme možnost stáhnout nové mapy... thumbs up smiley

Prof.Klaus napsal(a):
-------------------------------------------------------
> pro ty z vás, co mají ofiko verzi i-GO je k
> dispozici další update i-GO 2006 Plus. Jsou tam
> aktualizovány mapy Bosny a Hercegoviny,
> Chorvatska, Maďarska, Rumunska a Slovenska na
> verzi 070524. České republiky se aktualizace
> bohužel netýká. eye popping smiley
> MapLoader (cca 1GB pro Igo Europe) se stahuje po
> registraci z [my.i-go.com]
> Oficiální webové stránky i-GO zatím o tomto update
> mlčí. -??????
> No, a nyní by bylo dobré porovnání podrobnosti a
> aktuálnosti map i-GO s Garmin, a to nejlépe bez
> předvedených úvodníkových frází spinning smiley sticking its tongue out
Re: Navigace
14. 06. 2007 17:54
Jen doplním, že s aktuálními mapami IGo 2007.04 (Slovinsko, Maďarsko, Chorvatsko) ty nedostatky (propojení silnic přes hranice) už nejsou a je to OK.smoking smiley
Re: Navigace
14. 06. 2007 18:04
Do CHorvatska jezdím od roku 2OO1 a ikdyž jsem si letos pořídil navigaci tak jí nechám doma-jsem na dovolené,nikam nespěchám cestu znám,a pak mě nebaví " jste mimo trasu " a je to její vina !
avatar Re: Navigace
14. 06. 2007 18:26
Slovinsko ještě nebylo aktualizováno-tam problém na přechodu Macelj stále je !!!

MirekŠi
zaza
Re: Navigace
14. 06. 2007 21:57
No ani samotná mapa chorvatska není bez chyby... Pro ty co jezdí přes hraniční přechod Barcs tak za městem Virovitica se navigace chová jako by byla přerušená cesta... Chyba už z předchozí verze...
Re: Navigace
14. 06. 2007 22:02
Neni mi jasne jak tomuzou pustit do obehu a nezkontrolovat, zvlaste kdyz uz se jim to stalo nekolikrat, cekal bych, ze si to pohlidaji.
avatar Re: Navigace
14. 06. 2007 22:05
Asi je to tím,že ty mapy nejsou do ofis verze,jedná se zatím stále o tzv, Beta verze-pracovní.

MirekŠi
Re: Navigace
14. 06. 2007 22:09
To jsem nevedel ... zase jsem chytrejsi spinning smiley sticking its tongue out
Re: Navigace
14. 06. 2007 22:21
zaza napsal(a):
-------------------------------------------------------
> No ani samotná mapa chorvatska není bez chyby...
> Pro ty co jezdí přes hraniční přechod Barcs tak za
> městem Virovitica se navigace chová jako by byla
> přerušená cesta... Chyba už z předchozí verze...

Tak to je pro mě záhada. Zkoušel jsem nejrůznější body na trase za Virovitica a ani při max. rozlišení jsem přerušení nenašel a nepomohla ani finta s první pomocí.sad smiley
zaza
Re: Navigace
15. 06. 2007 07:33
jojo za Viroviticou je to neprůstřelné... hold chybička se vloudila, ale na to že už byla v předchozí verzi ji mohli odstranitsad smiley
Re: Navigace
16. 06. 2007 17:49
Ahoj všichni. Pořídili jsme si navigaci Garmin Nuwi 350T. Zkoušeli jsem v ní zadat trasu z Prahy na Pelješac (Drače) a vždy nás to navede po staré trase do Splitu, kam samozřejmě nechceme. Zadali jsme nejkratší i nejrychlejší trasu a vždy byl výsledek stejný. Třeba s ní ještě neumíme zacházet, vím že se tam dají zadat nějaké místa kudy chceme projíždět. No a potom ta mapa Chorvatska, koukali jsme není ještě moc podrobná. Jinak mapa TOPO Čech je super. Všem předem dík za tip či radu.
marko
Re: Navigace
16. 06. 2007 18:50
petulacka napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj všichni. Pořídili jsme si navigaci Garmin
> Nuwi 350T. Zkoušeli jsem v ní zadat trasu z Prahy
> na Pelješac (Drače) a vždy nás to navede po staré
> trase do Splitu, kam samozřejmě nechceme. Zadali
> jsme nejkratší i nejrychlejší trasu a vždy byl
> výsledek stejný. Třeba s ní ještě neumíme
> zacházet, vím že se tam dají zadat nějaké místa
> kudy chceme projíždět. No a potom ta mapa
> Chorvatska, koukali jsme není ještě moc podrobná.
> Jinak mapa TOPO Čech je super. Všem předem dík za
> tip či radu.

S mapou Czech Topo v1.2 to asi do Chorvatska nedotiahnes...

Predpokladam, ze mate k dispozicii iba mapu City Navigator Europe NT v9.

Pre GARMIN je ovela lepsia (aktualnejsia a podrobnejsia) mapa AdriaRoute v1.70, najdes a stiahnes si ju z tejto adresy: [www.navigo-sistem.hr]

V pocitaci ju rozchodis s kodom DEMO (namiesto 25-miestneho unlock key). Ten vsak funguje iba v PC. Ak by si tu mapu chcela dostat do navigacky, tak mi tu na fore nechaj email alebo ICQ. Nie je to sice zadarmo, ale urcite lacnejsie ako v obchode...
Re: Navigace
16. 06. 2007 18:51
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (20. 12. 2012 11:04).
Re: Navigace
16. 06. 2007 20:30
Fido jasně kvůli tomu se navigace pořizuje, aby ležela v šuplíku, díky za užitečnou radu.
Re: Navigace
16. 06. 2007 20:36
marko máš mail v soukromé poště díky.
marko
Re: Navigace
16. 06. 2007 20:43
pre: petulacka

Navigacia sa "porizuje" na to, aby navigovala. Iba nerozumiem zakaznikovi, ktory si kupi navigacku a az doma zisti, ze je mu na prd, lebo nema potrebne mapy, pripadne "to nie je TO, co si myslel ze TO je". Reklamne letaky pisu o X-% pokryti celej Europy (pricom X je niekde okolo cisla 90), ale nenapisu, ze sa to tyka hlavne Zapadnej Europy...

Okrem toho je to navigacia typu "from door to door", takze nemozes zadat celu trasu aj s prejazdovymi bodmi naraz, ale navigacii zadavas zaciatok (bod "A"winking smiley, ciel (bod "B"winking smiley a JEDEN prejazdovy bod (bod "C"winking smiley. Navigacia ta potom vedie z A do B cez C.
marko
Re: Navigace
16. 06. 2007 20:53
pre petulacka
Tu sukromnu spravu si poslala niekomu inemu spinning smiley sticking its tongue out Ja tu totiz nie som registrovany... sad smiley

Nechaj odkaz na ICQ 432361513

Nemusis si nic instalovat, staci sa prihlasit cez jednoduchu java aplikaciu "ICQ GO!" na: [download.icq.com] (klikni na LAUNCH)
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 55
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.