Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Navigace

Autor pepuard 
Re: Navigace
20. 07. 2019 14:26
Hláška "Překročili jste povolenou rychlost" jde snad vypnout, ne?! U TomToma jistě!
Re: Navigace
20. 07. 2019 15:12
Na väčšine navigácií sa dá nastaviť hlásenie o prekročení max. povolenie rýchlosti na voľbu zapnúť a vypnúť, hlásenie iba grafické alebo aj hlasové. Ďalej sa dá nastaviť kedy pustiť hlásenie. Moje ideálne nastavenie grafické po prekročení o 3km/h a hlasové spustiť pri prekročení o 15km/h.
Re: Navigace
20. 07. 2019 23:11
Dnes navigaci v autě mám zapnutou hlavně z důvodů aktuální situace na trase. Z města do města se dá dojet i bez ní. Výborná je až na dohledání adresy ve městě. V minulosti sem hodně využíval Waze. V posledních dvou letech víc věřím vestavný navigaci v autě. Zejména v Rakousku a Německu byla spolehlivější. Pokud mířím do míst, kde jsem ještě nebyl tak si trasu nejdříve prohlídnu na google mapách a častěji jedu podle čísla silnic, než podle toho co chce přístroj. Waze v poslední době zapracovalo na signálech v tunelech. Tam mají být data o poloze auta aktuální. Alespoň v Čechách. On-line navigaci proto vnímám jen jako doplněk na cestách. Nikoliv něco čemu se dá slepě věřit.
avatar Re: Navigace
21. 07. 2019 06:48
Letos waze super pomohla

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
Re: Navigace
21. 07. 2019 10:03
Jak pomohla i při radarech?
Re: Navigace
10. 08. 2019 15:01
Tak dnes som našiel super vec na integrovanej navigácii. Zadával som si do pamäte kompletnú cestu a obchádzky na Cvetlin, a Lučko obchádzka cez Kerestinec a zistil som že ich potom automaticky využije ako ekvivalent podľa hustoty dopravy. Ďalšia super ako plus pre integrovanú navigáciu v aute.
avatar Re: Navigace
10. 08. 2019 15:37
triplex napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Skôr nie aktualizovať ale odobrať nech sa nahodí
> opätovne.

Tak jsem provedl a nic, bez reakce.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: Navigace
10. 08. 2019 15:58
To: Bomiňo prosím ťa napíš mi na e-mail: triplex@zoznam.sk a skúsim ti pomôcť.
avatar Re: Navigace
16. 09. 2019 09:08
Zdravím pro majitele navigace GARMIN LIFETIME máme ke stažení nové mapy 2020.20 instalace jako vždy přes GARMIN EXPRES.
avatar Re: Navigace
16. 09. 2019 20:01
thumbs upsmiling smiley jako vždy - s díky yawning smiley
Re: Navigace
29. 09. 2019 21:56
Jako navigaci léta používáme Google mapy a naprosto v pohodě. Zatím mne naše občasné cesty do zahraničí nedonutily si pořídit klasickou navigaci....
avatar Re: Navigace
04. 10. 2019 13:00
Si stahni offline navigaci Mapfactor Navigator = s OSM mapami FREE smoking smiley
Pro případ, že by byl nějaký problém s daty nebo si se rozhodl jet přes BiH... s tarifem od českého operátora = roamingová zóna 3, což je opravdu masakr thumbs up smiley
avatar
mdr
Re: Navigace
05. 10. 2019 15:08
To je msta operátorů za to, že v EU musí používat domácí tarif.
avatar Re: Navigace
18. 01. 2020 19:05
Vyšla nám aktualizace map pro navigace Garmin lifetime 2020.30 instalace opět přes Garmin expres.
avatar Re: Navigace
18. 01. 2020 19:07
Díky za info, mladíku yawning smiley
avatar
mdr
Re: Navigace
03. 02. 2020 18:17
Přechytračil mapy Googlu, vytvořil zácpu v prázdných ulicích

hot smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mdr (03. 02. 2020 18:17).
Re: Navigace
04. 02. 2020 09:10
Je dost těch, kteří díky infu o koloně jsou schopni dát plus 50km, jenom aby se vyhnuli prázdné silnici. Stačí zalistovat kousek zpět a pár by se jich našlo i zde. Zkoušel jsem třeba na Waze info o kolonách na trasách, které jezdím každý den. Dost často jsem měl pocit, že se v daném úseku také proháněl někdo s vozíkem plným mobilů. Holt používat hlavu je dost těžké, natož to, co by v ní mělo být. Na silnicích je to dost vidět.
avatar Re: Navigace
04. 02. 2020 11:49
Problém je, že pokud tam nejsou veřejně dostupné kamery nebo počítadlo průjezdů apod., tak je to 80:20, že to je real / fake smoking smiley
Samozřejmě máme ještě různá dopravní infa v rádiích či různých aplikacích...
Mimochodem, ono stačí jeden autobus... a Goggle z toho vyrobí zácpu. Waze se tě (pokud výrazně zpomalíš či zastavíš) na kolonu dotazuje... Google v rámci svého sledování polohy pouze hrne data... Bohužel i Waze je pak přejímá, totéž Sygic a další online navigace.
avatar Re: Navigace
04. 02. 2020 15:41
Borci, já jezdím podle Waze a ten mne vypekl jednou a to minulý rok v Chorvatsku, když jsme sjížděl do Karlovace a neupozornil mne na kolonu dlouhou 10km. Jak jsem zastavil na konci kolony, tak se ozvalo: "Před Vámi je kolona". V ten moment bych vraždil. Ale stejně se mi líbí podle něj jezdit...v AA taky krom Gmaps a Waze nic jiného není...
Re: Navigace
04. 02. 2020 23:31
: Tony Stark
Tentýž zážitek, ale u nás v republice. Po celodenní cestě z dovolené, "kousek" od baráku, kdy od jihu na sever ČR jsem upaloval po okreskách jsem najel před Boleslaví konečně na dálnici. Nějak jsem si neuvědomil čas, asi i nějaká drobná oprava silnice. A přesně na nájezdu tatáž hláška od Waze o koloně, kdy se asi Škodováci vraceli z práce a dálnice stála.smiling bouncing smiley
Stane se. Zase X krát naopak pomohla.
avatar Re: Navigace
05. 02. 2020 09:39
Jsou to jenom algoritmy... a čím víc je "online objížděčů", tím je to horší. S nějakým zpožděním navi zareaguje na problém na hlavním tahu = začne nabízet objízdnou trasu, ta se s rostoucím počtem onlinů o to rychleji zaplní a také ucpe... vyhodnocení a informace opět s nějakým zpožděním... atd.
To bude bohužel čím dál větší problém... neboť online navigací za poslední dva, tři roky rapidně přibylo. Bohužel sjíždí i "řidiči", kteří po okreskách neumí jezdit... a podle toho to pak vypadá angry smiley

Mě spíš irituje (Waze), když např. ve vesnici či ve městě navrhuje "střihnout roh", kdy místo komfortní jízdy po hlavní silnici "obchvatu" mi nabízí zkratku, kdy sjedu z hlavní do nějaké obytné uličky, cestou dávám tři přednosti zprava a pak se opět vracím na tu hlavní, z které jsem sjel... samozřejmě opět dávám přednost thumbs up smiley Třeba kvůli 300 (?) metrům. Jen tak jsem zkusil i položku v nastavení "Vyhnout se obtížným křižovatkám" - nemá vliv...

Jinak také potvrzuji převážně pozitivní zkušenosti... cca 2500-3000km... týdně grinning smiley
avatar
mdr
Re: Navigace
05. 02. 2020 11:15
Dobrý sluha, zlý pán.

Jel jsem ve čtvrtek kolem 17. hodiny do Bratislavy, maximální špička, tak jsem zkusil waze... protáhl mě uličkami přes nějaké průmyslové areály, kde jsem v životě nebyl (a to Bratislavu znám docela dobře, dlouho jsem tam bydlel), nebyl tam žádný provoz, takže jsem opravdu hodně ušetřil.

Pokud není špička, tak se radši podívám před jízdou na situaci a jedu podle svého.
Re: Navigace
05. 02. 2020 11:33
manželka mi každoročne hovorí že načo tú "Olinu" počúvam keď to máme prejazdené....
....ale to ona nechápegrinning smiley
avatar Re: Navigace
27. 02. 2020 11:40
Na Mapy.cz jsem si všiml, že odbočka/napojení cesty ze starého Goričanu na A4 (a opačně) je značená jako že neexistuje nebo je ve stavbě (Odkaz na mapu). Na OpenStreetMap je to taky tak značeno (zdroj pro Mapy.cz) plus navíc jsou tam naznačeny i stavby spojek ze směru z/do HU. Jak je to ve skutečnosti? Je to nyní rozkopané (únor 2020) nebo ne? Nebo víte někdo něco o tom, že by se to mělo výhledově rozkopat?
jo
Re: Navigace
27. 02. 2020 12:07
Mana(CZ)
Smazaná citace posledního příspěvku

Waze to značí jako "uzavřeno" bez uvedení detailů. HKmap to ignoruje (https://map.hak.hr/?lang=hr&s=mireo;roadmap;mid;I;6;12;0;;1&z=17&c=46.406515319593176,16.68352246284485)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jiri.velmez (27. 02. 2020 15:29).
avatar Re: Navigace
27. 02. 2020 12:55
Kdybych nejdřív hledal, nemusel bych se ptát... smoking smiley
Odkaz na článek
Re: Navigace
27. 02. 2020 16:07
Díky za informaci. Bude se hodit. Píší, že do sezóny to bude hotové a podle zkušeností není důvod nevěřit. Jenže letos jedu už na víkend 8. května a protože povezu i děti, myslel jsem na zastávku v Zelengaji. Tímto se však tato zastávka dostává mimo trasu. V článku se nic nepíše o případném uzavření starého přechodu, ale asi to s ním tak dopadne. Kdysi jsem cestou domů za dramatických a nepřehledných okolností omylem odbočil už na Hodošan a pak jsem to řešil po nějakých polních cestách s navigací typu "támhle vidím benzinku". Jinou navigaci nepoužívám.
Re: Navigace
28. 02. 2020 09:31
Gigi3 napsal(a):
-------------------------------------------------------
....V článku se nic nepíše o případném uzavření starého přechodu, ale asi to s ním tak dopadne....

Kde jsi k tomu přišel? Podle mě je to krajně nepravděpodobné, loni opravili most, letos dělají nájezd na dálnici. Kvůli čemu by ho tam dělali, aby to potom mohli zavřít?
avatar
mdr
Re: Navigace
28. 02. 2020 09:57
Na waze se píše, že "do kolovoza", tedy "do žní", jak řekl pan Pávek ;-)
Re: Navigace
28. 02. 2020 11:33
Jel jsem přes starý Goričan na podzim,most již byl v rekonstrukci a malý hraniční přechod byl otevřen.
Objížděli jsme to tudy,ztráta času tři minuty.
[www.google.cz]

......................................................................................vjerni Adriatic



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Kopera (28. 02. 2020 11:35).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 53
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.