Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Navigace

Autor pepuard 
avatar Re: Navigace
09. 07. 2019 09:21
Protože mám rád když věci fungují... Ne "nějak"... Ale 100%. Je fakt že navigaci používám tak 10x v měsíci....
Re: Navigace
09. 07. 2019 11:11
Martas74 u Scénica je napravo od displeje navigace slot na SD kartu.Pokud nemáš mapy tak se dají objednat na stránkách Tomtomu.. Poslední verzi map jsem kupoval cca před 14ti dny.Cela Evropa za cca 1300,-...a s poštovným asi za patnáct stovek.. Vrazíš kartu do slotu necháš načíst aktualizace a už to frčí...Jinak mapy,plánování tras,změny hlasů atd si řešíš v aplikaci TomTom Homer přes čtečku karet
Re: Navigace
09. 07. 2019 11:18
Sorry je to TomTom home....Přepsal mi to mobileye rolling smiley
Re: Navigace
09. 07. 2019 15:52
asi záleží taky co na tom máš puštěný, já teda mám S6 tku a používám navigaci běžně ... většinou waze, ale třeba na cestě na jadran si udělám trasu podle svého na google mapy, pošlu si třeba jednotlivé trasy a případně i varianty do gmailu a i přes sms, pak stačí jen tu trasu spustit a potom vypnout data, funguje to v pohodě bez dat oproti waze, takže myslím že se i méně vybíjí .. na waze je zas lepší že ukazuje radary a případně i omezení rychlosti, to na google mapy nemají ...
avatar Re: Navigace
09. 07. 2019 20:39
Tak objednáno v Renault Kladno za 990kč karta s navigací zítra ráno uvidíme

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
Re: Navigace
10. 07. 2019 08:33
navigacie sú ako oheň: dobrý pomocník, ale zlý pán.

vedia priamo vyslovit "milosrdnú lož": kedy tam už budeme a ako je to ešte ďaleko smiling smiley

spoliehať sa len na ne, nie je optimálne riešenie logistickej pripravy trasy

preto všetky skúsenosti: pozitívne aj negatívne len obohatia toto vlákno a teda nás, čitateľov a prispievateľov.
avatar Re: Navigace
10. 07. 2019 19:53
Michalll napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Protože mám rád když věci fungují... Ne "nějak"...
> Ale 100%. Je fakt že navigaci používám tak 10x v
> měsíci....

Bere ti ten "číňan" data po CAN-u z ABS o pohybu?
Re: Navigace
10. 07. 2019 20:14
Ja sa tou vstavanou neriadim ale zväčša čas ktorý prepočíta tak podľa nich približne prídem. Teda zväčša trochu skôr. Ona reaguje na dopravu asi moc citlivo tak zväčša ju predbehnem :-)
avatar Re: Navigace
12. 07. 2019 06:00
@slavkov

jo, bere všechno co dokáže komfortní jednotka, normálně jede po CAN-BUS
avatar Re: Navigace
12. 07. 2019 19:02
Jako, že si umí vzít něco v rámci OBD protokolu... OK
Zobrazit cokoli z CANu umím i na "blbém Arduinu"... na telefonu s androidem + modnutém Torque s adaptérem se dá také kdeco...
... "jede" ti navi i v tunelu? Dle reality?
avatar Re: Navigace
13. 07. 2019 08:16
Jo, v tunelu jede taky. Samozřejmě že to jede po OBD. Samozřejmě že v té navi je "blbý" android. Jde o to, že to je multimediální centrum jako takové. Vstupy na přední a zadní kameru, DVB-T tuner, couvací kamera, 2x výstup do LCD v sedadlech. To tvůj blbý android neumí.
Nemusíš si to kupovat, ale ani hanit. Dej přísavkou na sklo, do ní mobil a jseš v poho.
avatar Re: Navigace
13. 07. 2019 10:31
To nebylo o hanění... opravdu mě zajímalo to, zda si to bere REÁLNÁ DATA (např. z ABS) v tunelu a nikoli interpolaci z dosavadní jízdy. Který sw to tam podporuje?
Mimochodem, ani jsem nic nepsal o blbém androidu... ale (myšleno mnohem jednodušším) "blbém Arduinu", což je takový jednočipový "počítač" s úžasnou podporou komunity, jednoduchým IDE a nepřeberným množství periferií a interfaců... kde i podprůměrný programátor (v tomto jsem amatér) dokáže s využitím modifikace různých již vytvořených knihoven a programů / kódů efektivně a snadno vytvořit funkční věc. Ostatně to platí i právě pro kombinaci arduina s CAN adaptérem (u číňana je potřeba modifikovat 8 vs. 16 MHz), kdy lze vyčíst kde co, ale i obráceně...
smileys with beer
avatar Re: Navigace
14. 07. 2019 06:24
Aha, tak to jsem tě špatně pochopil. Nevím jak a z čeho počítá v tunelu... Jestli opravdu jen interpolací, nebo reálně z dat vozu. Ono taky záleží v jakém autě to je a jak moc chytré komfortní jednotky tam jsou. V tomto případě se jedná o Passat B7, tak si myslím, že tam už komfortky budou dost nadupané. Třeba palivo v nádrži my v rádiu (je tam taková aplikace na stav vozu) ukáže přesně v litrech.. Napětí baterky ve V. Já jsme s tím fakt spokojený a za tretinovou cenu tovární koncernové navi to umí opravdu hodně. Jediné co jsem musel oželet je ovládání hlasem. Nemyslím vyhledávání v Googlu... OK Google funguje spolehlivě, ale ovládání auta jako takové ne, to mi fungovalo jen s tovární navigací. Taky funkce vzdálené SIM to už nepodporuje, takže mi nefungují tlačítka SOS, service VW atd... Ale to mi nevadí. Za mě OK.
avatar Re: Navigace
14. 07. 2019 14:28
Re: Navigace
16. 07. 2019 08:03
Pánové, kdysi jsem byl semestr na IT, ale taky vám nerozumím smiling smiley Jo rozumím zkratce "VW" grinning smileygrinning smileygrinning smiley. Ale jste dobří, kam až tu debatu sunete.
Re: Navigace
16. 07. 2019 21:27
Kolegové řeší poměrně jednoduchou funkci vestavených navigací. Přístroje například řady Columbus / RNS 510 mají tu výhodu, že z auta dostávají informaci o ujeté vzdálenosti a směru jízdy. Proto jsou nějakou dobu schopny velice přesně navigovat i bez signálu. Je zde pak otázka, zda čínská náhrada umí to samé, nebo ne.
Navigace které tyto informace nedostávají, v tunelech navigují většinou tak, že poměrně logicky předpokládají, že se vozidlo stále jede po silnici, ale s rychlostí mají problém. Jednoduše jedou po silnici dál rychlostí kterou auto do tunelu vjelo a tak vzniká menší či větší odchylka. V členitých mestských tunelech s hustou dopravou je to docela problém.
Re: Navigace
16. 07. 2019 22:10
Problém je v čem? Z tunelu musíš jednou vyjet, když vyjedeš, navi opraví. Kolik může být odchylka v tunelu délky 10 km? Tak velká, že se řidič zastřelí, nebo hledá most, z kterého by skočil? Řešíte fakt už hovadiny.
Re: Navigace
16. 07. 2019 22:47
Máš pravdu ale to je iba o takom komforte že ak máš zapnutý zvuk nemusíš vypínať hlášky keď ti navigácia zahlási prepočítavam hľadám signál strata satelitného signálu. Jednoducho taký komfort že ťa to neotravuje a dopočítava a ideš. Samozrejme prežiť sa to dá ide iba o komfort. Ak bude treba prejdem aj s mapou ale už ju nenosím. V aute mám zabudovanú navigáciu keď sa pokazí tak dám mobil keď sa pokazí dá žena mobil a keď sa aj ten pokazí tak idem podľa tabúľ. A ak ide aj v tunely tak sa vytešujem ale uznávam prežijem aj bez toho :-) Zažil som mapu, zažil som prvé navigácie, zažil som inteligentné navigácie, zažil som mobilné zažil som vstavané, používam už aj s hlasovým ovládaním a dúfam že zažijem takú ktorá zistí že ma "serie" kolóna na Macelju a povie mi vyštartuj o 22:00h a o 4 máš Macelj voľný. No a keď tam dorazím a začnem húkať po tej sprostej navigácii tak sa sama vyšróbuje a potichu vylezie a počká ma na hraničnom priechode a poprosí či ju predsa len nezveziem aspoň po Zagreb že na Lučku spraví zázrak :-)
Re: Navigace
17. 07. 2019 07:17
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Problém je v čem? Z tunelu musíš jednou vyjet,
> když vyjedeš, navi opraví. Kolik může být odchylka
> v tunelu délky 10 km? Tak velká, že se řidič
> zastřelí, nebo hledá most, z kterého by skočil?
> Řešíte fakt už hovadiny.

Jsou i složitější tunely než rovná díra pod kopcem. Stačí i pražská sestava Strahovský - Brusnický - Bubenečský a s GPS navigací už musíš hlídat odpočky podle značek. Když trochu neznáš místopis Prahy, tak jsi v háji. A jsou i větší města s komplikovanějším systémem silnic zahrabaných pod zemí.
Re: Navigace
17. 07. 2019 10:05
Blanku (myšlen tunel, ne sousedka), nedávám dodnes a je mi to jedno. Buď se trefím, nebo ne. A to jsem třicet let žil v Práglu a dalších 20 let v něm nadále pracuji.
Dnes je navi modla (ale to i mobil, tv, noťas, auto), bez které si mnozí nedojdou ani na záchod, v případě výpadku GPS signálu si nadělají do kalhot. Vidím každý den, jak mnozí jedou slepě za šipkou v mobilu. Za týden jedou stejnou trasu opět podle navi, protože neví, kudy jeli minule. Občas někdo skončí v přehradní nádrži, či šprajclý s kamionem mezi baráky. Nemyslí a odnaučuje je to myslet. Takových bezmozků jsou plná auta, pak to podle toho na silnicích vypadá. A bude hůř, mnohem hůř. Nemusíte se mnou souhlasit, ani to nechci, je to jen můj názor.
Re: Navigace
17. 07. 2019 17:01
To súhlsím. Naša výhoda je že sme jazdili aj keď GPS bola v plienkach. Ale dnes som bez starostí ale preventívne sledujem tabule.
Re: Navigace
17. 07. 2019 17:33
Zahajskej. Jako tradičně dobrej přízpěvěk, ale neobvykle smekám. Nenapsal bych to jinak. Resp. nemohl bych, nemám (zřejmě určitě) Tvůj věk a zkušeosti.
Jen mě taky "baví", když ve Vídni v tunelech mají všichni něco na okně, nebo jim to svítí /protože to logicke ten mobil na kolech nejde vypnout/ do obličeje celou noc.
Přitom do Splitu by mohli všichni trefit normálně ne? Dyť je to "furt dolů" smiling smiley
avatar Re: Navigace
17. 07. 2019 20:48
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
>... Nemyslí a odnaučuje je to
> myslet. Takových bezmozků jsou plná auta, pak to
> podle toho na silnicích vypadá. A bude hůř, mnohem
> hůř. Nemusíte se mnou souhlasit, ani to nechci, je
> to jen můj názor.

Mnohem větší problém jsou další a další asistenti... to už pak z řidiče moc nezbude...
Nedejbože, když pak přesednou do "nevybaveného" auta... stačí tripling, čidla v náraznících... asistent rozjezdu do kopce... automatické brzdění atd.
To pak i s blbým Crafterem či Tranzitem chodí... hele, to nemá senzory... nezacouval by jsi tam s tím raději ty?

... ale to je v "zájmu populace"... tupé stádo se lépe ovládá... bohužel i tito jsou voliči... vlastní úsudek nula, vlastní schopnosti nula... pak to podle toho vypadá... nejenom na silnicích smoking smiley
Re: Navigace
17. 07. 2019 21:45
Možno aj to je pravda ale predstavte si množstvo mikrospánkov a tie nešťastné konce a jeden sprostý radar a kamera a auto dobrzdí. Prípadne nechá Vás medzi čiarami. Alebo mŕtvy uhol nevšimne si niekto a auto zachráni. Nezabudnem na diaľnicu Perušić a taká tragédia autobusu a stačil radar za pár euro kamera a všetci by žili :-(
Re: Navigace
17. 07. 2019 22:48
triplex, jenže bohužel i tyhle chytré "systémy" umí způsobit krizovku. Stačí trochu riskantnější předjíždění, kdy systémy vyhodnotí protijedoucí auto už moc blízko a začnou brzdit v okamžiku, kdy máš plný plyn, abys předjíždění stihnul. Jak to asi dopadne? Je to totiž jen blbá elektronika.
Re: Navigace
18. 07. 2019 04:49
No dopadne to tak že auto riskantne predbehneš lebo tam máš nastavenú citlivosť na FAR auto zapiští signál Brake výkričniky ABS sa pripraví platničky začnú šúchať a ty auto predbehneš. Sadni si do takého a vyskúšaj presne situáciu o akej hovoríš. Ja som dokonca myslel že to nefunguje kým som to dostal do krízovky.
Re: Navigace
18. 07. 2019 07:01
Už jsem měl čest. Po rozsvícení palubky jsem málem žádal Houston o povolení ke startu. Díky, ale já chci auto řídit, nikoliv se jím nechat ovládat.
Re: Navigace
18. 07. 2019 07:20
Jako vy se tomu smějete, ale já, ač už jsem tu cestu projel několikrát a věděl jsem to, tak jsem v Rakousku vyjel z delšího tunelu a 2 roky po sobě jsem zakufroval proto, že mi po vyjetí navigace řekla, že mám pokračovat rovně spousty km a najednou když chytla signál, tak mi řekla při projíždění sjezdu "Sjeďte" eye popping smiley Bylo to myslím před Gleinalm tunelem. Pak jsem to tam celé objížděl. A naštvanej jsem byl ještě o to víc, že jsem ten tunel minul, ale měl jsem dopředu zaplacené tunely. :-) Letos jsem si už zkusil aktivovat úsekové mýto Flex, že by se mi to mělo strhnout z účtu až po projetí toho tunelu. Máte s tím někdo zkušenost?
Re: Navigace
18. 07. 2019 08:13
Slavkov přesně.... tupé stádo.. přesně.
avatar
mdr
Re: Navigace
18. 07. 2019 09:16
Já rád použiji navigaci i v případě, že cestu znám, ale dá se předpokládat zdržení v koloně, například před Záhřebem v sobotu od jihu, kdy mi navigace poradí jestli sjet z dálnice dříve. Nebo při cestě přes Maďarsko, kde mám několik plus mínus rovnocenných možností, nechám rozhodnutí na navigaci s myšlenkou "tak kudy mě teď povedeš"?

Nebo při cestě z práce domů, kde mám dvě možnosti, hlavní silnici a objížďku, ale na hlavní se někdy vyskytují zácpy.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 60
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.