Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Navigace

Autor pepuard 
avatar Re: Navigace
28. 06. 2019 11:51
Android auto konečně v češtině! Sice ho zatím nemáme v obchodě, ale na Slovensku prý jo.

[www.svetandroida.cz]

Mám nainstalováno, cestou z práce prubnu, zda Waze pořád míchá češtinu a angličtinu.
Re: Navigace
28. 06. 2019 13:10
Žiaľ ani na Slovensku nie je. Ja ho síce používam ale mám to nainštalované mimo obchodu. Teda stiahnutá aplikácia z webu a samozrejme v angličtine. Takže tak.
Re: Navigace
28. 06. 2019 13:23
Tak googlil som vygooglil som následovné: Exkluzívne: Konečne aj na Slovensku!
Ešte väčšou a hlavne pre nás zaujímavejšou novinkou je, že aplikácia Android Auto je konečne k dispozícii na stiahnutie v Google Play aj na Slovensku. Aplikáciu sme vyskúšali na našom redakčnom telefóne Xperia 1, či dokonca na Galaxy Grand Prime od Samsungu. Podarilo sa nám ju nainštalovať priamo z Obchodu Play.
A zadám odkaz do Google Play a že: ! Táto položka nie je vo vašej krajine k dispozícii.
Tak teraz neviem kde súdruhovia urobili chybu. Že by môj Samsung Galaxy S8 má Android 9 a to je problém?
Nakoniec ani to nie je problém dcéra má Android 7 a tá istá hláška. Ona má Samsung Galaxy S6. Je tu niekto zo Slovenska komu ide Android Auto nainštalovať?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil triplex (28. 06. 2019 13:34).
avatar Re: Navigace
28. 06. 2019 13:41
Kdo ví, co zas google blbne...Já mám nainstalovanou poslední verzi z apkmirror a po updatu mám AA v češtině. Jakože ono je to fuk, ale vadí mi, jak waze v AA módu míchá česká a anglické pokyny při jízdě.
avatar Re: Navigace
28. 06. 2019 19:40
"average speed check zone" v CZ je nesmrtelná hot smiley
avatar Re: Navigace
29. 06. 2019 14:19
ten waze pořád mele anglicky...no co, máme google mapy...
avatar Re: Navigace
01. 07. 2019 17:23
Tak... Koupil jsem si Sygic i s dopravním zpravodajství, lifetime licence za 399 peněz... No nekup to. Sygic má jedny z nejlepších mapových podkladů. K waze... Nevím jak vám, ale já když zadám cestu do Chorvatska tak mi waze píše něco o tom, že plánovací servery nejsou dostupné. Vše mám aktuální. Mobil Samsung s10+, takže problém v nedostatečné výkonu HW taky ne... Nevím co je špatně...?
avatar Re: Navigace
01. 07. 2019 17:38
Na tve strane neni spatne nic, jen proste waze je omezeny.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Tony Stark (01. 07. 2019 17:39).
Re: Navigace
01. 07. 2019 17:38
Běž do nastavení - dálniční známky a povelení - a přidej si tam země, kterými pojedeš. On to bez toho není schopen vypočítat. Ani alternativní trasy pak není schopen vypočítat.
avatar Re: Navigace
01. 07. 2019 18:26
No ale když tam přidám dálniční známky a chci aby mi navigoval přes Slovinsko mimo dálnici, aniž bych to ve Slovinsku přepínal, tak to asi nepůjde nebo co?
Re: Navigace
01. 07. 2019 18:47
Mi to bez toho celou trasu nenaplanuje.
Jeste muzes zkusit tu trasu rozkouskovat na mensi, ale to ma do idealu daleko.
avatar Re: Navigace
01. 07. 2019 19:00
Ono to funguje nejak divne, na telefonu mi to nefunguje, ale na tabletu jde cela trasa...
Re: Navigace
01. 07. 2019 20:15
Sygic používa mapové podklady od Tom Tom a Waze mi nepríde horší. Sygic mám platený a Waze voľný. V sygic mám licenciu Európa a tie blbosti ako Dashcam a mám tam aj dopravné info. Waze sa mi zdá lepší na Slovensku nakoľko sú tam naozaj informácie o radaroch prekážkach ak stojí auto hneď ho wazer označí. Sygic je jednoznačne lepší iba v adresách teda čísla domov popisné. Inak ja používam v aute navigáciu tú si dám do stredu na display vodiča a na infot, mám pustenú waze a jej dopravné info. Inak na Waze mi prepočíta celé Chorvátsko.
avatar Re: Navigace
01. 07. 2019 20:55
S tím Waze je to všelijaký. Teď jsem to zkoušel a normálně naběhla celá trasa do Podgory (978 km). Ale stalo se, že na stejným mobilu (LG V30) taky nenaběhla. Já mám naplánovanou cestu na 2 tankování, takže jsem si do oblíbených hodil 2 polohy pump a ikdyž mi to jde, tak se budu navigovat postupně. Ne že by to bylo třeba, že bych jako netrefil, ale pomahá mi maximální povolená rychlost a nemusím sledovat každou ceduli.
Michalll
Zkus restartovat, možná i vyčistit, mobil aby se vymazala RAM
avatar Re: Navigace
02. 07. 2019 05:12
restartoval jsem a nic, ani v autě, mám 2DIN rádio s Androidem, ani tam to nejde. Pomohlo ale, když jsem navedl všechny dálniční známky až do cíle určení, to ale neřeší to, že jsem se chtěl SLO dálnici vyhnout. Nicméně, stejně asi pojedu přes SVK a HU a rovnou vjedu do CROA, s tím, že SVK a HU dálnici si zaplatím. Ale stejně ... vypadá to, že WAZE si šije svůj vlastní život. Jinak když jsem se teď více hrabal v tom Sygicu, tak je tam taky možnost náhlásit (radar, nehoda, policie, doprava, uzavírka, škola). Snad to funguje na stejném principu jako waze ....
Re: Navigace
02. 07. 2019 06:25
Sygic funguje obdobne akurát rozdiel je v tom že keďže je platený málo ľudí to používa a tak tam skoro nič nie je. Waze je zadarmo navyše má podporu v Android Auto (sygic nemá) a tak ho používa veľa užívateľov a preto je lepší. Ja som Sygic kúpil pred rokmi a využil iba keď dáta stáli majland. Navyše vyhodil som Slovinskú známku a Waze to prerátalo.
avatar Re: Navigace
02. 07. 2019 13:42
Osobně jsem v sobotu otestoval mapy.cz v mobilu a tabletu a zdá se vše OK,výhoda je naplánování trasy v PC a synchronizací je to hned ve všech.Úpravy minimální,každá země má vypnutí a nebo zapnutí dálnic.Zná to i uzávěrky a nebo objížďky.V provozu použitelné,nepotřebuje to data,mapy lze stáhnout OFF. Zamne docela pokrok a konkurence navigacím.

MirekŠi
avatar Re: Navigace
02. 07. 2019 14:56
Jedu do Bosny (Mostar), v navigaci vše potřebné nataženo a najednou při vjezdu do města ......bžuch ............. a bylo po ní. Ještě že jsem měl mobila a trasu v hlavě. V té vřavě to byl dcela mazec se orientovat.
A ted přemýšlím. Nechat Garmina po 6 letech opravit (možná jen baterie) nebo se mrknout po nové .......... a jaké?
Re: Navigace
02. 07. 2019 15:14
tvsat napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... mapy.cz v mobilu ... Zná to i uzávěrky a nebo objížďky...

Ty uzavírky a objížďky je třeba někde aktivovat, nebo je to standardní funkce? Z poslední doby mám už druhou zkušenost kdy mne tato "navigace" posílala do uzavírky, naposledy na trase Zahrádky-Litoměřice (uzavírka v obci Stvolínky).



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Pedro66 (02. 07. 2019 18:12).
Re: Navigace
02. 07. 2019 16:51
Na mobile mám diaľničné nálepky zadané a trasu mi prepočíta. Na počítači to nefunguje a tam som zadal v live mapách a neprepočítalo to. Takže problém hľadaj presne v nastavení známok.
Re: Navigace
03. 07. 2019 10:59
Grizzly - nejlépe taková, která má SIM kartu, má aktuální info o stavu plánované trasy včetně případných objížděk. Mně už se Tomotom prakticky zaplatil na naftě. Garmin to bude mít také.
avatar Re: Navigace
03. 07. 2019 11:24
A tomu se říká mobilní telefon.... Jednoúčelový navigace začínají být přežitek
Re: Navigace
03. 07. 2019 11:54
Třeba starší tablet, který už dětem výkonově nestačí, poslouží jako dost slušná navigace.
Re: Navigace
03. 07. 2019 12:02
Ten mám také s Google mapami, dcera Waze, stále jsou o hodně pozadu, při soub. použití, pravda je, že do budoucna mobilní telefony navigace nahradí, zvl. při plné komunikaci s vozem kdy se displ. zobrazí na LCD obrazovce auta. Info o aktuální situaci jsou oproti Waze stále rychlejší a validnější. Naposledy cesta Brnem tam a zpět před 14 dny.
avatar Re: Navigace
03. 07. 2019 18:49
Velký medvěd neměl co dělat, tak si dal na YouTube navigace Garmin, rozebírání, resety, baterie atd. Trochu jsem se v to pošťoural a chytla se. Uvidíme na jak dlouho. Je ale zřejmé, že baterie pomalu dosluhuje a nová mě vyjde na 750,- + poštovné. Uvidíme. Chytrej debil jsem taky zkusil, s mapou od Seznamu, ale hřeje se jako prase.
Re: Navigace
03. 07. 2019 19:36
Po 11 letech jsem musel změnit navigaci z Mio C520 (po vypnutí a znovu zapnutí nenašel družice - musel být tvrdý restart). Kupil jsem 5200 se zabudovanou Sim kartou. A po 1500km se osvědčila. Kolony radary vše hlásila.
Re: Navigace
03. 07. 2019 19:39
Ono prežitok je už aj mobilná navigácia. V autách sú plnohodnotné systémy a Mercedes už má dátovú kartu na vloženie. Iba spárujete systém s paušálom od operátora a mobil je v aute. Zároveň to vie ponúknuť zaujímavý obsah.
avatar Re: Navigace
03. 07. 2019 20:28
To sice ano, ale jak už kdysi říkal Jirka Paroubek: "Kdo z vás na to má?" Audi, Mercedes i BMW mají spoustu věcí, který řidiči usnadní život. Ale tyhle systémy kolikrát stojí jak půlka Fábie. Trochu přeháním, ale je to darda. Průměrná rodina jede na dovolenou do Chorvatska autem max střední třídy a o nějakých vifikundacích za X desítek tisíc si může nechat leda zdát
Re: Navigace
03. 07. 2019 22:14
To áno. Tento rok áno. O dva roky to bude mať aj Fábia. Pamätám si keď som mal asi 5 rokov kameru, asistent jazdných pruhov automatické brzdenie. Vtedy to ešte stálo peniaze ako výbava. Dnes to má každé auto v základe.
Re: Navigace
04. 07. 2019 07:56
Né každý si samozřejmě může koupit nové auto, takže klasická navi či telefon je nemine. Já třeba na klasickou navi nedám dopustit. Vše, co jsem zatím vyzkoušel v mobilu je pro mě blé a to nemluvím o tom, že mi mobil při navigaci v zimě pomalu vytopí auto.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 52
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.