Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Navigace

Autor pepuard 
avatar Re: Navigace
01. 06. 2019 17:33
Mapy Googlu začaly v Česku upozorňovat na rychlostní radary. Funkce přichází z Waze

Nefunguje v Rakousku a pouze z Androidu nahlásíme nový radar.

Ještě by to chtělo oficiálně Android Auto v ČR.
avatar Re: Navigace
01. 06. 2019 19:57
Nevím, waze používám a jsem s ním spokojenej, online uzavírky, hlídky, kolony .. pokud někomu waze nevyhovuje doporučuju vyzkoušet mapfactor, je na výběr z tomtom map (placené) nebo free mapy. Vždycky jsem podle ní dorazil do cíle, aktualizace jsou poměrně často, nemám s ní problém, waze oproti tomu používám hlavně kvůli hlášeným radarům na cestě ...
avatar Re: Navigace
02. 06. 2019 14:08
Dovolím si upozornit, že Mapfactor v bezplatné verzi nenabízí alternativní trasy. Jinak i s OSM mapami naprosto OK, mapy TT jsou přínosem hlavně pro kamioňáky (lepší parametrizace cest oproti OSM).
avatar Re: Navigace
14. 06. 2019 13:10
Zdravím dobrá zpráva pro majitele navigace GARMIN LIFETIME jsou opět nové mapy 2020.10 instalace opět přes GARMIN EXPRES
avatar Re: Navigace
14. 06. 2019 19:39
Díky, dědo smiling smileythumbs up
avatar Re: Navigace
14. 06. 2019 21:49
jdu na to, dědulothumbs up smiley
avatar Re: Navigace
14. 06. 2019 22:53
Není zač když můžu pomůžu thumbs up smiley
avatar Re: Navigace
14. 06. 2019 23:09
už to není ono. ted už mě navigace kravínem ve Slovinsku neprotáhne, jako před mnoha lety. sad smiley
avatar Re: Navigace
15. 06. 2019 00:06
Grizzly, a co si tam dát průjezdní bod? Jen kvůli tý nostalgii... grinning smiley To by byla frajeřina
avatar Re: Navigace
18. 06. 2019 12:41
Teď jsem zkoušel navigaci mapy.cz, hodně se mi zamlouvá, že jako snad jediná co jsem zkoušel, umí nastavit parametry cesty pro jednu danou zemi. Myslím tím, že třeba v Mapfactor, nebo Waze nastavím vyhnout se dálnicím, a platí to obecně pro celou trasu. Jasně, mohu to obejít tím, že navi nastavuji postupně po ujetí a A do B, ale je to zase komplikace navíc. Na mapy.cz navolím trasu z města v ČR a cíl v CRO a navolím si, které státy chci projet mimo dálnici ... Což mi vyhovuje, protože po zkušenostech z loňska a předloňska, kdy jsem kupoval tam i zpět SLO známku a pokaždé ztratil asi 2 hodiny v zácpě na SLO dálnici, už jim z principu nebudu platit a sledovat, kde se to dá zrovna objet je zase na dlouhé lokte ... tak zkusím tuhle variantu .. zpět jedu přes Maďary a dále Slovenskem dál ...
Re: Navigace
18. 06. 2019 12:44
Taky letos plánuji otestovat jak se pojede s mapy.cz, výhodou je, že kdo má málo dat, tak si může vše stáhnout offline před cestou. Dál klasicky Waze, případně Google Maps. Kdyby cokoliv, tak mám v záloze ještě připraveno klasické iGo. Stejně je ta cesta jednoduchá, tak spíš jen pro ten pocit, kdyby člověk chtěl zajet někam jinam nebo musel objíždět nehodu/zácpu.
Re: Navigace
18. 06. 2019 12:58
Jen pozor u mapy.cz ve Slovinsku. Kruháč Pesnica bere celý jako zpoplatněný a jeho objezd, tak jak to napočítá, je na upletení si vánočky z rukou. Druhá chyba je konec SLO dálnice od 8.kilometru, bere ho stále až na hranice s HR bez poplatku, takže na něj v pohodě nažene, i když jsou nastaveny silnice bez poplatku.
Re: Navigace
18. 06. 2019 13:56
Mapy.cz pouzivaji v zahraničí podklady z Open Street Map a ty vytváří a udržuje komunita. Proto jsou někde mapy dokonale a jinde nic moc. Navíc nevím jak často Seznam ty světové mapy aktualizuje. Při pečlivé přípravě se to použít dá.
Re: Navigace
18. 06. 2019 13:59
Michalll napsal(a):
-------------------------------------------------------
> nebo Waze nastavím vyhnout se dálnicím, a platí to obecně
> pro celou trasu.

Ve Waze se dá nastavit, které dálniční známky máš a Waze s nimi může počítat pro cestu
Re: Navigace
18. 06. 2019 14:13
Jen to někdy sveřepě vyžaduje přidání známky a i když ji nepřidám, tak si to klidně cestu po placené dálnici naplánuje.
Re: Navigace
18. 06. 2019 14:22
Teď jsem to deset minut poctivě testoval pro naši cestu do Zadaru a fungovalo to. Trasy se přepočítávaly podle zadaných/odebraných známek.
Ale samozřejmě nemohu vyloučit, že to občas jindy nefunguje...
Re: Navigace
18. 06. 2019 15:06
Jo, normálně to funguje dobře. Doporučí to přidání známky a když odmítnu, tak to příslušnou část cesty jede mimo
Re: Navigace
18. 06. 2019 15:35
Jedna poznámka k WAZE

Osobne som zistil, že asi má WAZE v algoritme ošetrený aj stav: pondelok-ráno(dopoludnie).

Včera som išiel zo synom do Brna na zápis na VŠ a vďaka synovej príprave som nešiel skoro ráno po dialnici cez Bratislavu, ale cez Trnavu a Malé Karpaty. Bol som v tom, že pôjdem cez Senicu a odtiaľ na Kúty a dialnicu do Brna.
WAZE ma ale pretiahol cez obce Buková, Plavecký Mikuláš, Lakšárska Nová Ves, Sekule. Časovo aj kilometrovo veľmi podobne s uvažovanou trasou, ALE !!!
- ľudoprázdne cesty
- žiadne vlečúce sa kamióny
- kvalitné cesty
- krásna príroda okolo !!!

Už som niečo podobné zažil pred 2 rokmi na dovolenke v Čechách, kde ma WAZE pretiahol z Hlubokej smerom na Vodňany, nie po E49(20), ale cez obce Munice, Zaháji, Mydlovary, Dívčice, Radomilice. Tiež bol pondelok dopoludnia. Taktiež som videl prázdne cesty s nádhernou krajinou okolo. Vyslovene som si obe cesty užíval.

Toto môže byť tá "ne-logika" v navigovaní. Ak existuje k Hlavnej ceste aj nejaká rovnako dlhá alternatíva cez dediny, tak v pondelok dopoludnia radšej použijem neupchaté vedľajšie cesty.

Ja už tam logiku vidím smiling smiley .
avatar Re: Navigace
22. 06. 2019 05:43
Díky za poznatek k nedokonalosti mapových podkladů pro mapy.cz, takže podle nich nepojedu. A zapátrám ve Waze, kde se nastavují ty známky pro různé státy. Už se těším, 13.7 vyrážím ...
avatar
mdr
Re: Navigace
22. 06. 2019 10:03
Nevíte někdo, jak nastavit dálnice ano/ne ve webové verzi [www.waze.com] ? Mě to teď plánuje cestu vždy mimo dálnice.

V aplikaci v mobilu to umím nastavit pro Maďarsko nebo Slovinsko, ale zase nevím, jestli se tam dá nastavit, že se chci vyhnout placeným dálnicím v Chorvatsku, Polsku nebo Srbsku. Našel jsem tam jen státy, kde se platí známkou.
Re: Navigace
22. 06. 2019 12:22
Mapy.cz také obsahují nastavení dálničních známek pro jednotlivé státy.
avatar Re: Navigace
22. 06. 2019 16:11
Mapy.cz jsou vynikající na "poslední mili", přes polňačky či les thumbs up... ale na štreku je to děs thumbs down
Pravda, podívám-li se zpět, kdy apka mapy.cz navigovat neuměla vůbec, tak je pokrok znát s každou novější verzí... možná za rok to již bude super smoking smiley
... a pokud bude Google nadále "vylepšovat" Waze, tak to nebude vůbec špatná volba...
avatar
mdr
Re: Navigace
22. 06. 2019 16:48
Zajímavé je, jak se navigace mapy.cz liší od waze, když se chci na trase z Bratislavy do Varaždinských Toplic vyhnout maďarským dálnicím eye popping smiley
avatar
mdr
Re: Navigace
22. 06. 2019 16:49
Na mapy.cz se mi ale líbí, že si můžu nastavit vyhnutí se placeným dálnicím v Chorvatsku. To mi waze nenabízí.
avatar
mdr
Re: Navigace
22. 06. 2019 16:54
Ale zase mapy.cz nemají data o hustotě provozu, zácpách, uzavírkách... nebo se mýlím?
Re: Navigace
22. 06. 2019 16:57
Waze se umí vyhnout úsekům zpoplatněným mýtem, nebo poplatkem za průjezd. Je tam přímo volba "vyhnout se placení mýta". Nedá se to ale nastavit pro jednotlivé země.
Re: Navigace
22. 06. 2019 16:59
Mapy.cz mají informace o uzavírkách v ČR. Ale nijak je nezobrazují, jenom tudy neplánují trasu.
Jak je to v zahraničí nevím.

Doplněno:
Teď jsem to testoval na uzavírce o které vím, a klidně to tudy vede.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil atnarfus (22. 06. 2019 17:03).
avatar Re: Navigace
22. 06. 2019 17:35
mdr napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Na mapy.cz se mi ale líbí, že si můžu nastavit
> vyhnutí se placeným dálnicím v Chorvatsku. To mi
> waze nenabízí.

atnarfus napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Waze se umí vyhnout úsekům zpoplatněným mýtem,
> nebo poplatkem za průjezd. Je tam přímo volba
> "vyhnout se placení mýta". Nedá se to ale nastavit
> pro jednotlivé země.

... Nastavení... Navigace... Vyhnout se placení mýta, respektive Dálniční známky a povolení
Nevyhovuje?
Dokonce mi to hlídá i Umwelt zóny na trase.

P.S. Občas je dobré si zapnout: "Vyhnout se přívozům"... kolega se již plavil přes Rýn thumbs up smiley
Re: Navigace
22. 06. 2019 18:46
mne webova verzia waze ponuka nerealne trasy, v aplikacii je to lepsia realita
Re: Navigace
22. 06. 2019 21:06
Známky jsou vypnout/zapnout pro jednotlivé země. Mýtné je ale možné nastavit jenom obecně. Nepodařilo se mi nastavit mýtné pro jednotlivé země.
Například některé úseky (tunely v Rakousku) je možné nastavit tak jako známky.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil atnarfus (22. 06. 2019 21:35).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 67
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.