Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Navigace

Autor pepuard 
Re: Navigace
15. 08. 2018 12:26
Díky. Tudíž pan v budce se zmrzlinou byl "kolona" :-D
Re: Navigace
15. 08. 2018 15:41
Ano, ale aby to pána v budce považovalo za kolonu, tak by tam těch pánů v poslední době muselo zastavit víc. To je samozřejmě reálně možné a programátoři nemají tak takovou věc filtrovat. Waze se občas zeptá, jestli je tam kolona, nebo jsem zastavil o své vlastní vůli z jiného důvodu. Víc pro to nemohou udělat.

Mám prakticky vyzkoušeno, že data od jednoho uživatele google mapy ani waze neovlivní. Zkoušel jsem to záměrně a to i na silnicích kde je nulový provoz a žádnou kolonu jsem na mapách nevyvolal.

A jak tento problém řeší tebou navrhovaná papírová mapa a zdravý rozum? Než jsem začal používat waze, tak jsem se s papírovou mapou v ruce něco nastál v kolonách. Nehody a uzavírky jsem na té mapě nikdy nenašel. Vyšla už letos vůbec nějaká papírová mapa s podrobným nákresem situace mezi Ptují a Podlehnikem?
avatar Re: Navigace
15. 08. 2018 16:31
couddy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ogar nejsem.

OT na tohle musím reagovat.... ;-)

Tož když nejsi ogar, tož to už možeš byť enem nejaká ta cerečka… :-D :-D :-D Ale mluvíš tak jak ostatní ogaři...…. ;-)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Peťas (15. 08. 2018 16:33).
Re: Navigace
15. 08. 2018 20:00
To: Peťas, dobrá reakce.
Tak jsem to myslel,ale už jsem to nechtěl pitvat.
Není to nadávka.
Vše ok.
smileys with beer
Re: Navigace
16. 08. 2018 07:46
Tož sme se nepochopili ogaři :-)
Argumenty beru a i souhlasím
Ve smyslu: technologie dobrý sluha, špatný pán.
Už si rozumíme? :-D
avatar Re: Navigace
09. 09. 2018 21:40
Zdravím pro majitele navigace GARMIN LIFETIME je tu opět aktualizace map 2019.20 instalace přes GARMIN EXPRES.
Re: Navigace
10. 09. 2018 08:09
To je dobře, ale nějak mi nezbývá moc místa ani na kartě 32 GB, tak nevím jak to zvládnout.
Re: Navigace
10. 12. 2018 21:42
Pro uživatele navigace WAZE, narazil jsem na tento článek.
[www.zive.cz]
Re: Navigace
14. 12. 2018 23:36
Vyzkoušeno, super věc. To samé umí i mapy.cz od Seznamu.
avatar Re: Navigace
19. 12. 2018 13:21
Díky za info děda65 smiling smiley
avatar Re: Navigace
16. 01. 2019 08:43
Zdravím dobrá zpráva pro majitele navigace GARMIN LIFETIME jsou nové mapy 2019.30 instalace opět přes GARMIN EXPRES smiling smiley
Re: Navigace
16. 01. 2019 13:59
Děkuji za upozornění, už to sosám.
avatar Re: Navigace
16. 01. 2019 17:33
Řekl bych, že nejlepší navigací se pomalu stává Waze. Na starém mobilu LG G4 jsem měl při jejím spuštění problém s dobíjením. Před vánoci jsem si koupil LG V30 a problém už není. Dokonce mi dokáže vypočítat cestu až do Chorvatska (cca 1000km), což ne všem jde. Někteří musí cestu dělit na 2 úseky. Takže po 13 letech dávám asi sbohem IGO
avatar Re: Navigace
16. 01. 2019 19:33
S ohledem na různá "kasírovací překvapení" a zácpy je tato online navigace správnou volbou thumbs up
Bohužel má i "pár" mínusů... z těch největších např.
- "kolonu" může vytvořit i stojící autobus s online cestujícími (nicméně ze stejných dat čerpají všechny online navigace)
- nepodporuje privátní body zájmu
- nelze upravit "váhové" preference typu silnic
...

Osobně mám na palubě vždy Waze, Sygic, Navigon a Radarbot
Re: Navigace
16. 01. 2019 23:55
Waze po posledních aktualizacích už není jako dříve. Spíše se mění k horšímu. Google maps poslední dobou lepší.
Tom
Re: Navigace
17. 01. 2019 14:59
Ahoj všem, Sygic je konečně v CarPlay drinking smiley. I když to nemají ještě úplně dotažené...
avatar Re: Navigace
17. 01. 2019 15:12
CarPlay už funguje "na první dobrou" i v ČR nebo se to stále musí napárovat např. "jako v DE" a pak přepmout do češtiny?
Tom
Re: Navigace
17. 01. 2019 15:33
Ahoj, ano. Normálně se to objevilo po aktualizaci minulý týden ve složce Obecné, Nastavení, Carplay, AUDI MMI, Jen ze mě ty hadi vytáhli 925, Kč za to, že je to premium aplikace Sygic... Jen mě fakt točí, (a to jim napíšu) že se nezobrazuje vlevo lišta s parkovišti,odpočívadly, benzínkami ....což je právě super.
Tom
Re: Navigace
17. 01. 2019 15:38
Tedy aby bylo jasno. Jede to normálně v češtině bez problémů. Napsal jsem to divně.
avatar Re: Navigace
17. 01. 2019 16:14
Ten dotaz nebyl myšlen primárně na Sygic v češtině, ale na to, zda již CarPlay funguje normálně v ČR nebo se musí spárovat (telefon s rádiem) fintou "přes DE" apod.
Což ty už asi nepoznáš, neboť pokud jsi to kdysi udělal a pravidelně CarPlay používáš, tak to chodit bude... Padlo by to tuším až po 90 dnech nepoužívání.
Tom
Re: Navigace
17. 01. 2019 22:11
No koupil jsem to na podzim v Auto Audi Dresden a MMI tam mám na tři roky. Přijel jsem domů vrazil jsem tam kabel a nic. Nejelo to. Tedy ani po tom co jsem tam nainstaloval CarPlay. No už mě napadaly myšlenky jak píšeš , že jsem to měl aktivovat v Raichu...No a pak jsem Googlil a zjistil,že aby to jelo musíš mít nainstalovanou a aktivní Siri. Taková píčovina a já už po pár hodinách málem vyhodil Iphone do pole grinning smiley Kdyby něco tak mi napiš .Hoj Tom PS s tou aktivací mi něco říkali ale jelikož jsem to udělal hned tak asi ok.
avatar Re: Navigace
09. 02. 2019 22:17
avatar Re: Navigace
10. 02. 2019 11:11
Tak zruší "policejní hlídku" a k "nebezpečnému výmolu" přidají "hluchavky u silnice" grinning smiley
avatar Re: Navigace
19. 03. 2019 19:15
Údajně se nám některé starší navigační strojky po datu 6.4.2019 rozsypou, respektive budou mít nějaké potíže s navigováním. Ví o tom někdo nějakou bližší informaci? Souvisí to nějak s číslováním týdnů, kde je limit 1024 týdnů a právě po uvedeném datu se snad začnou týdny počítat opět od nuly. No moc tomu nerozumím, tak snad mi můj obstarožní strojek vydrží, je zcela funkční, aktuální atd.
Re: Navigace
19. 03. 2019 19:39
Je to tak jak píšeš. Žádný seznam postižených zařízení není sestaven. Obecně se tvrdí, že je to problém zařízení s firmwarem starším než 10-15 let. Když píšeš, že je tvůj obstarožní strojek aktuální, tak problémy mít nebude.
avatar Re: Navigace
19. 03. 2019 22:33
Něco jako Y2K?
avatar Re: Navigace
04. 04. 2019 13:41
Dnes mi přišel mail od TomTom, že mohu bezplatně a výjimečně aktualizovat svoji navigaci tak, aby ten přechod na nové číslování týdnů pobrala a dále fungovala. No jdu to vyzkoušet, jestli to opravdu bude šlapat však zjistím až po datu 6.4.2019.
Re: Navigace
05. 04. 2019 14:44
Zkusil jsem si navigaci v google mapách. Fuj. První hláška....dejte se na východ....copak jsem seděl na koni v prérii? Dle světových stran mě hnala na 60km trasy asi ještě dvakrát. Špatná viditelnost map, na jedné křižovatce do vidlí jsem jel jen podle více oježděném asfaltu, pokyny nula. Občas některé silnice chybí.
A možnost nastavení si jízdy mimo zpoplatněné úseky po státech v mapy.cz od Seznamu je ošemetné. Z Ptuje to pošle na 7.km na dálnici a na 8.km to z ní zase vyžene. Někam mezi bych asi postavil poliše na vybíránísmiling smiley
Zlaté iGo na HW z Číny.
Re: Navigace
05. 04. 2019 22:23
Jo iGO je dobrý. Mám to jako záložní řešení. Normálně podle toho ale nejezdím. Všude samá uzavírka a offline navigace se jim vyhnout neumí. Navíc se v tom nedá zadat ve kterých státech chci po dálnici a kde ne. O možnostech vyhledávání cíle ani nemá smysl psát. Že bych tam dal název firmy a ono mně to tam dovedlo, to je utopie.
avatar Re: Navigace
05. 04. 2019 23:57
Jo Google mapy jsou skvělé... thumbs down
Odbočit v křižovatce do směru, kam nelze... pošle do jednosměrky v protisměru...
Mapy.cz používám třeba, když se potřebuji dostat k nějakému stožáru v lese. Prostě lesní cesty jsou silnou stránkou těchto map. Na "výchozí bod posledního asfaltu" dojedu obvykle s Waze smoking smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

mdr , PH
Hosté: 51
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.