Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Navigace

Autor pepuard 
avatar Re: Navigace
19. 06. 2017 10:22
Stým co napal dbart v posledním odstavci souhlas.

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: Navigace
19. 06. 2017 10:28
Ak je obchadzkova trasa rychlejsia, ako trasa s kolonami, tak ta posle obchadzkou, ak nie je, tak ta necha cakat v kolone.
Aspon tak som to vypozoroval pocas pouzivania.
Re: Navigace
19. 06. 2017 10:41
Ja používam Garmin 1390T a mám tam mapové podklady 2017.10 a som spokojný. Akurát radary sú iba ako POI body a treba to zakúpiť preto som uvažoval keď ste to tu dobre hodnotili že si pustím WAZE iba kvôli tomu aby ma to upozronilo na radar. Ale asi to bude bez významu nakoľko som to skúšal na ceste a WAZE ma upozornil na hliadku a aj tam bola super akurát ak by tam mali radar tak nestihnem zareagovať nakoľko WAZE ma upozornil pred hliadkou na mieste kde by som bol už zameraný.
avatar Re: Navigace
19. 06. 2017 10:44
A to je právě ten problém. Nerozhodujete vy na základě nějakých informací, ale rozhoduje za vás někdo jiný. Viděl jsem to minulý týden, kdy mi z ničeho nic doma píplo Waze, že je uzavřen tunel Gleinalm a hned přepočítalo trasu přes Bruck (mám tam kvůli testování už trasu nastavenou). V první chvíli jsem se lekl, protože za 3 týdnu tudy pojedu a bál jsem se zas dlouhodobýho uzavření. Projel jsem google mapy-provoz a nic, jen nějaký práce na silnici, ale silnice otevřená. Webcamery před i za tunelem ukazovaly zúžení do jednoho pruhu, ale normální provoz. Asfinag hlásil jen práce od 20:00-6:00, provoz omezený.
Takže Waze by mě poslalo na 30km objížďku jen kvůli malýmu omezení rychlosti. To by mě naštvalo víc, než si někde chvilku postát nebo ject krokem. Za mě Waze leda informačně, ale jako hlavní navigaci určitě ne
avatar Re: Navigace
19. 06. 2017 10:47
Však Waze je pouze výborný sluha a ty jsi stále pán...
Na druhou stranu těch kteří minulý rok neuposlechli na A1, nesjeli do hor a vesele tam trčeli bylo dost...
smileys with beer
avatar Re: Navigace
19. 06. 2017 11:06
Používám jako hlavní navigaci Sygic bez hlasu a na pozadí Waze se zvukem. Navigace i zvuk popřípadě přepínám a zapínám dle potřeby.
Stejně navigaci používám jen hlavně za jak dlouho dojedu do cíle a kvůli rychlostním limitům které hlásí s předstihem.

.
.

_________________________Jirka_________________________
avatar Re: Navigace
19. 06. 2017 14:50
Já používám jako hlavní navigaci Tom-Tom.

Waze jsem nainstaloval a jel podle ni jednou v Praze a protáhla mě pěkně na výpadovku. Jen se chci zeptat, máte někdo zkušenosti s přihlášením se do nějakého týmu, například "Rádio impuls" stále propaguje přidejte se. Jak to funguje když jsem a nebo nejsem v nějakém týmu?
Re: Navigace
20. 06. 2017 08:19
Ja rovnako používam ako hlavnú navigáciu Tom-Toma. Pre reálne dáta o premávke zase Waze.
Pri plánovaní cesty cez Maďarsko pozerám stav opráv tu [www.utinform.hu] a podľa toho prispôsobujem.

--------------------------------------------------------------------------------------------
2006-Krk / 2010-Gradac / 2015-Žaborič / 2016-Žaborič / 2017-Bibinje
Re: Navigace
22. 06. 2017 22:04
Když si udělám trasu cesty v Google maps, dá se nějak přenést do Garmin navigace?
Re: Navigace
22. 06. 2017 22:29
stiahni si porgram ITN converter, v ňom naplánuješ a vyexportuješ v príslušnom formáte, ktorý potrebuje - používa Garnim a importuješ do Garmina do zložky kde ti ukladá uložené trasy.
Re: Navigace
22. 06. 2017 22:57
Tak jsem chvilku experimentoval s navigacemi do telefonu. HERE WeGo nebrat. Aktualizace map je mizerna, neumi aktualni provoz. Waze super, ale nefunguje offline, neumi dlouhe cesty. Takze u me vyhrali Google maps. Muzete si je stahnout offline, aktualizace, provoz. Jasna vyhra.
Re: Navigace
23. 06. 2017 06:15
Garmin má i svůj program na plánování tras- ovládání nic moc ale naučit se dá. Ale je mnohem míň pohodlný jak google maps.
avatar Re: Navigace
23. 06. 2017 08:22
Google maps ma pro me zasadni nevyhodu - neukazuje povolenou rychlost. Ja po znackach moc nekoukam a kolikrat nevím kolik si muzu dovolit jet.
Od kvetna jsem z WP zpet na androidu, takze experimentuju takrka neustale. Zatim nejvic mi sedi mapfactor
avatar Re: Navigace
23. 06. 2017 08:41
jj, možnost používat až troje mapy: OSM, betaOSM, TomTom (placené nebo pirated edition).
Ve free verzi bohužel bez alternativních tras. Aktuální dopravu bere z TT HD Trafic.
avatar Re: Navigace
23. 06. 2017 08:44
Ale mobilni navigaci mam jen jako nouzovku. Na vetsi dalky jedine Igo8
avatar Re: Navigace
23. 06. 2017 08:50
zásadně iGo (já tedy Primo), to je asi fakt nej, hlavně proto, že ji mám na 7" displeji, takže krásně přehledná věc.
avatar Re: Navigace
23. 06. 2017 09:01
Tak iGo(nějaké) pro Androida také existuje. Nicméně přiznám se, že jaká verze aktuálně frčí netuším (9?, Primo?). Mě osobně to nějak k srdci nepřirostlo, byť velmi dobře funkční. Nicméně chápu, že to je věc osobního vkusu a preferencí...
Ve verzi pro Androida mě iritovalo, že (snad) pro každé rozlišení byla jiná instalačka...
Já to mám teď tak, že navigace mám již pouze v mobilech a tabletech... zejména z důvodu častých, rychlých a snadných aktualizací. V poslední době také z důvodu možnosti online dopravních dat smoking smiley
avatar Re: Navigace
23. 06. 2017 09:13
No já mám Igo Primo na rádiu v autě (Android 4.4.4) se 7" obrazovkou, ale je to nějaký hybrid, nicméně vychytal jsem, jinak to mám ještě na WinCE samostatný přístroj od bratrů z číny, kterej funguje naprosto skvěle. A celkem za pusu. ($50, 128Mb RAM, procesor 800 Mhz, takže stíhá naprosto vše velice svižně)
Na igo je právě dle mne NEJLEPŠÍ plánování trasy co znám Ale je to osobní věc, nedá se to nikomu nutit. smileys with beer
Re: Navigace
23. 06. 2017 10:59
Igo pouzívám již léta, běhá to na kdejakým čínským shitu. Zkusil jsem to i na androidu, běhá taky skvěle, jen jsou trochu problémy s hlasy. Co se týče rrozlišení, je třeba mít jen správný data.zip. Není třeba nic instalovat, stačí jen nakopírovat. Mapy jsou běžně dostupné, samozřejmě že ty neofiko.
Re: Navigace
23. 06. 2017 16:33
na platforme android je najnovsia verzia IGO NEXTGEN. Maximalna spokojnost ako pri planovani tak, pri navigovani.
avatar Re: Navigace
25. 06. 2017 11:12
Pouzivate nekdo aplikaci Glympse? Na stary Lumii 930 s WP mi fungovala, na LG s androidem mi nechce z odkazu nabehnout
Re: Navigace
27. 06. 2017 10:56
Mám dotaz, jakou příponu má soubor s uloženou trasou pro iGo 8.3.xxxx? Navi u sebe nemám a dohledávat to po netu se mi jaksi nechce. Může někdo poradit? Předem dík.
Re: Navigace
28. 06. 2017 01:34
Soubory se jmenují routexxx.dat. XXX je pořadové číslo souboru. Klasický jsou uloženy v adresáři igo\save\routes
Re: Navigace
28. 06. 2017 08:45
Chyba lávky. Včera jsem se doma podíval a mají příponu .kmp, jak jsem se k nim "přiblížil", nabízel se mi přehrávač videíeye popping smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Zahajskej (28. 06. 2017 08:47).
avatar Re: Navigace
28. 06. 2017 09:13
Atnarfus má pravdu, je to jak říká. KMP player je přehrávač...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (28. 06. 2017 15:41).
Re: Navigace
28. 06. 2017 13:10
Tak to jsem z toho jelen. Právě že si na ně dělal hned KMP přehrávač zálusk. Kouknul jsem do nich přes poznámkový blok a jsou to opravdu uložené trasy. Proč jsem se ptal. Zkoušel jsem si včera vygenerovat trasu v mapy.cz a je možný export do dvou formátů. Tak jsem chtěl vědět, jestli to náhodou některý z nich není. Jdu experimentovat dál.
Re: Navigace
28. 06. 2017 14:34
KMP nebo KML?
Re: Navigace
28. 06. 2017 14:44
Mapy.cz umí export do KPL a GPX. Mě to ukázalo v navi KPM, proto po tom ten přehrávač tak lačnil. Večer jdu bádat dál, zkusím si stáhnout ten softík, co zde byl již pro plánování doporučen. Doposud jsem vždy trasy naklofal přímo v navi, ale oproti třeba mapy.cz musím do iGo nacpat více průjezdních bodů na stejnou trasu, aby jela tudy, kudy chci já. A myšovat u kompu je lepšejší, než šťouchat prstem do 5" obdélníčku.
Re: Navigace
28. 06. 2017 15:57
Já používám Tom Tom. Plánuji v Tyre, vyexportuji do itn a nahrčím do tomtoma. Nevýhodu většiny plánovačů vidím v tom, že používají google maps a ty jsou pro mě nepřehledné. Takže trasu první vymýšlím na mapy.cz. Problém mapy.cz je ale v tom, že export vygeneruje obrovské množství souřadnic, takže přestože zadám 3 průjezdní body, tak export jich vygeneruje stovky. Řeším to tak, že si ty průjezdní body zadávám jako měření vzdálenosti - nikoliv jako plánovaní trasy. Pak má export jen tolik bodů, kolik jsem skutečně zadal.
avatar Re: Navigace
28. 06. 2017 16:00
Mrkni na to nějakým textovým editorem typu Notepad++. Je velmi pravděpodobné, že to bude pouze jednoduchý textový soubor s jednoduchou strukturou (hlavička, tělo, souřadnice, definice oddělovače apod.)
Obdobně jako "googlácké" *.kml je vlastně implementace obecného *.xml.
Pak stačí do struktury "nalejt" souřadnice průjezdních bodů v požadovaném formátu a je hotovo. Pro někoho možná trochu hardcore, ale někdo třeba miluje i příkazovou řádku, neboť na spoustu věcí je mnohem efektivnější...
Jediný formát, na který jsem narazil, že je "trochu" prasárna je *. rupi thumbs up smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 95
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.