Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Navigace

Autor pepuard 
Re: Navigace
30. 04. 2013 12:52
Máro, Be-on-Road s OSM mapami mám teprve 3 týdny a vyzkoušeno pouze jednou, na cestě Prostějov - Orlická přehrada. Trasa nastavena předem přes Brno do Humpolce po D1, potom Pelhřimov - Tábor - Milevsko - Kovářov - Solenice. Fungovalo to bezchybně. V tomto navigačním softwaru je možno zadat jednotlivé obce buď jako průjezdní bod nebo "jet kolem" - rozdíl neznám a vysvětlení jsem nikde nenašel.To je vše, co jsem schopen k tomu nyní napsat. Více zkušeností nemám. Dosud jsem používal Nokia mapy v tf. Nokia, nyní jsem přešel na android v tf. Sony Xperia.
Re: Navigace
30. 04. 2013 15:27
BeOnRoad je super aplikace. OSM mají ale dost rozdílnou kvalitu. Jsou místa zmapovaná lépe než v placených mapách, jsou i místa kde jsou pouze hlavní silnice. Nejhorší je ale situace v oblasti zařazení silnic. Pouze v mém okolí je několik chyb, kdy vedlejší úzká silnice je zařazena o kategorií výš než souběžná hlavní silnice. Pro zábavu jsem podle OSM zkoušel jezdit v místech kde to znám a chybělo i několik napojení. Prostě silnice, nebo parkoviště bylo navázané špatně a navigace mne vlekla někudy okolo, přitom jsem právě míjel použitelnou odbočku.
Ne že by v oficiálních mapách neměli spoustu chyb, ale v OSM jich je znatelně víc.

K tomu odpoutávání pozornosti. Navigace mi umožňuje věnovat se situaci na silnici, místo abych sledoval již padesát kilometrů před Gratzem, kdy už bude ten sjezd. Mrknu na navigaci a vidím že ještě 50km mohu v pohodě valit dál. Netrpím naštěstí zatím žádnou oční vadou, abych se musel soustředit na přeostření zraku. To funguje automaticky a bez prodlevy.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil atnarfus (30. 04. 2013 15:31).
Re: Navigace
30. 04. 2013 20:52
Tak to máš atnarfusi s tím zrakem štěstí. A ještě vysvětli, jaký má při navigování význam toto, co jsi napsal: "vedlejší úzká silnice je zařazena o kategorií výš než souběžná hlavní silnice". Chápu, že Be-on-Road má chyby. Ale co se týká vlastního softwaru navigae, je přehledný a hlavně se dobře plánuje cesta díky tomu nastavení "průjezdný bod", navíc s možností zadat centrum, ulici anebo jen obecně "obec", což znamená průtah obcí "městem". škoda těch chyb v mapách.
Re: Navigace
30. 04. 2013 21:47
Stačí dokoupit poměrně levné mapy profesionálně vytvořené a nemá to chybu. Například mapa ČR je za necelé tři stovky. Za naprosto skvělé považuji vyhledávání s podporou internetu. BeOnRoad nehledá jenom v nějaké omezené offline databázi. Hledá i na netu a tak najde například i firmy, obchody... Osobně BOR instaluji každému kdo mi přinese nový telefon s Androidem a chce navigaci. Většině lidí stačí česká mapa a za tři stovky se nic jiného pořídit nedá.

Správné přiřazení kategorie je důležité. Každý navigační SW má pro jednotlivé kategorie silnic přiřazenou nějakou "váhu". Prostě na trase dává přednost hlavní silnici před vedlejší (místní) komunikaci. Když je to na mapě špatně nadefinované, povleče tě to někudy mezi domky, místo po hlavní průjezdní ulici.

Ale ani profící se s tím někdy nemažou. Mám v iGO mapy, kde je celý Murter namalovaný jednou barvou (jeden typ silnice). Předloni mne to tahlo úzkou uličkou mezi baráky plnou zaparkovaných aut, i když tam samozřejmě městem vede dvouproudová silnice.
Re: Navigace
02. 05. 2013 09:01
atnarfus napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Stačí dokoupit poměrně levné mapy profesionálně
> vytvořené a nemá to chybu. Například mapa ČR je za
> necelé tři stovky.

Mapy Evropy jsem našel ve slevě za necelých 700 - [www.androidmarket.cz]

> Ale ani profící se s tím někdy nemažou. Mám v iGO
> mapy, kde je celý Murter namalovaný jednou barvou
> (jeden typ silnice). Předloni mne to tahlo úzkou
> uličkou mezi baráky plnou zaparkovaných aut, i
> když tam samozřejmě městem vede dvouproudová
> silnice.

To je divné. Od koho ty mapy jsou?
Re: Navigace
02. 05. 2013 14:15
A tak to se může stát, mapa od TT donedávna tahala zkrz Čakovice(Praha) taky místo po přeponě trojúhelníka, tak po jeho odvěsnách, i když to bylo delší a jedna z odvěsen byla místní komunikace mezi domy. Stejně to dělala do minulého vydání CEDA. NQ zase třeba do dnes nemá kruhák u Brandýsa nad Labem u nájezdu na R10,a to je tam ten kruhák určitě už 3 roky. U nás používám vydavatele map CEDA, a jsem nadmíru spokojen. Je vidět, že oba hlavní vydavatelé se každým vydáním zlepšují, a stejně je tomu i u CEDA. Kde jsou ty časy, kdy před 5ti roky, když jsem měl první navigaci v telefonu od TomTom, mě volila v autě i po chodnících. To se už dnes nestává a navi používám takřka každý den.
avatar Re: Navigace
13. 05. 2013 06:47
Ahoj já používám v Samsung Galaxy S2 nav. Sigic,ale nevím jestli není problém při překročení hranic s mapama,máte někdo zkušenosti?Mám tam na stažení celý svět .
Re: Navigace
13. 05. 2013 07:39
Sygic mi naprosto vyhovuje, funguje i v Indonézii :-)
Nejnovější verze dokonce upozorňuje i na ostré zatáčky.
avatar Re: Navigace
13. 05. 2013 07:54
Tak to je super,dík:-)
avatar Re: Navigace
13. 05. 2013 08:29
Poslední verze je 13.1.1, ale pozor poslední mapy nejsou 2013.01 (vzniklo to omylem místo 2011.03), ale 2012.10 smoking smiley
To upozorňování na ostré zatéčky atd... je toho tam podstatně více na nastavování než v předchozí verzi... skoro je toho až nepřehledně moc... U těch zatáček doporučuji nastavit si to "na míru", mně to ve výchozím nastavení obtěžovalo... hlásil toho zbytečně moc (dopředu, úhel atd.)... aby to nebylo "upípanéů... rychlostní limin, přejezdy, zatáčky.... toto nastavovat až na cestě je pozdě...
Příjemné je, že může počítat a nabízet tři alternativní cesty... nabízí objetí nehody / vyhnutí se úseku atd.
Trochu mi ještě chybí rozlišení zpoplatněných silnic až pro vozidla nad 3,5tuny (např. v Maďarsku)...

Vřele doporučuji si otestovat a nastavit spotřebu energie - nastavení \ správa baterie... u některých telefonú dochází při volbě napájení z externího zdroje (v autě na adaptéru) a volby maximálního výkonu k situaci, že spotřeba je vyšší než se dobíjí...

Šťastnou cestu thumbs up
avatar Re: Navigace
13. 05. 2013 10:58
no posledni dobou zacinam zjistovat ze nejednodusi a nejlepsi navi je Google maps a to i v zahranici, internet nas vyjde za hranicema na 50kc / den - ale je to jen muj osobni nazor po zkusenostech :-)
avatar Re: Navigace
14. 05. 2013 07:35
Tak jsem instnul 13.1.1 ještě musím vyzkoušet,ale zatím jde vše,uvidíme v autě.
avatar Re: Navigace
14. 05. 2013 19:57
ja mam 11.2.6 a pre mňa je to katastrofa. nainštaloval som si igo primo 2 a zatial spokojný.
avatar Re: Navigace
14. 05. 2013 20:05
já mám sice ve founu igo, ale stále mi u toho nejde zvuk. Koukal jsem na zde vychválený Sygic, ale nějak mne zrazuje že jsem nenašel kompatibilnost na svýho founa, nemá to prý vyhledávání čísla orientačního, je to vázaný na jeden foun potažmo kartu ( tu do founa nedám,páč tam mám už svou ) atd. Něco by se z toho dalo podle popisů vyřešit, ale celkově mne to zatím nezlomilo. Kurňa všude samý problémy smiling smiley
avatar Re: Navigace
14. 05. 2013 20:16
Já to tedy nemám ještě nijak v praxi ozkoušené,ale po zadání funguje a ukazuje náhled trasy až do Bašky Vody.
Mám Samsung Galaxy S2 soft:Jelly Bean
avatar Re: Navigace
15. 05. 2013 08:54
trosečník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> já mám sice ve founu igo, ale stále mi u toho nejde zvuk. Koukal jsem na zde vychválený Sygic,
> ale nějak mne zrazuje že jsem nenašel kompatibilnost na svýho founa, nemá to prý
> vyhledávání čísla orientačního, je to vázaný na jeden foun potažmo kartu ( tu do founa nedám,páč
> tam mám už svou ) atd. Něco by se z toho dalo podle popisů vyřešit, ale celkově mne to zatím
> nezlomilo. Kurňa všude samý problémy smiling smiley

njn, buzerace slušných platících uživatelůsad smiley
Vyzkoušej si zkušební verzi nebo si stáhni "pirated edition" (CZ+SK) z ulož.to a jedééém.... samozřejmě pokud ti to nezpůsobí nějakou závažnou morální újmu thumbs up smiley Další mapy pak normálně pouze přikopíruješ na tvou kartu.... samozřejmě tako "edice" nemá podporu FB apod. Vyhledávání čísla orientačního... se mi plete, co je orientační a co popisné... čísla domů v ulici to samozřejmě umí (pokud jsou v mapě)... uvádí např. formát 545/41...
Re: Navigace
15. 05. 2013 10:57
Orientační čísla - vychází to z názvu, jsou pro orientaci, číslování v ulici vzestupně z jednoho konce na druhý, na jedné straně sudá, na druhé lichá, v městech nižší číslo směrem k řece, teda pokud tam nějaká je.
Číslo popisné - je přiděleno při kolaudaci, čím vyšší číslo, tím většinou mladší barák, v ulicích jsou cik cak, nejdou za sebou.
Jo ještě doplním, orientační je modré, popisné červené.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Zahajskej (15. 05. 2013 10:58).
Re: Navigace
19. 05. 2013 09:33
Ahojky Mám Mio C520 a vtom mám nahraný IGO Primo.Prosím o radu kde stáhnu nové aktualizace.Naposledy jsem to stáhnul před rokem.Díky moc za rady.
avatar Re: Navigace
19. 05. 2013 10:21
Pro Tomtomáky,vyšly nové mapy 910.xxxx
avatar Re: Navigace
19. 05. 2013 11:43
Pro TomTomáky celkem zajímavá aplikace pro plánování trasy na PC [www.navigovani.cz]
Re: Navigace
19. 05. 2013 13:01
svarc-odkazy ti tu dal Ka.S 10.4. 2013 to am najdeš to co potřebuješ.
avatar Re: Navigace
19. 05. 2013 13:23
Kamil napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pro TomTomáky celkem zajímavá aplikace pro
> plánování trasy na PC
> [www.navigovani.cz]-
> itinerae

pro doplnění, já Tyre užívám v Garminu a spokojenost smoking smiley
Re: Navigace
19. 05. 2013 14:08
Jo už to mám.Díky moc
Re: Navigace
22. 05. 2013 14:51
Nepouziva nekdo navigaci Navon N750?
avatar Re: Navigace
22. 05. 2013 15:15
borin7 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nepouziva nekdo navigaci Navon N750?

Je tam iGO Primo, takže odpověď zní - nepoužívá, ale jak zní 2.otázka ? Co potřebuješ ?smiling smiley
[www.navon.cz]
Re: Navigace
22. 05. 2013 15:19
borin7 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nepouziva nekdo navigaci Navon N750?

Používá yawning smiley
Re: Navigace
22. 05. 2013 15:52
Ja vim,ze je tam Igo Primo.Chtel jsem jen vedet jestli se da prehrat verze 1.0 verzi 2.4
avatar Re: Navigace
22. 05. 2013 17:02
borin7
Nevidím důvod, proč by to nešlo
Re: Navigace
23. 05. 2013 07:41
Nevim proste to nejde.Asi,ze mam original licenci.Nevim jestli nedat nejaky unlock.Kdyz kopiruju do navigace Igo primo 2.4,tak to vyhazuje nejakou chybu
Re: Navigace
23. 05. 2013 10:40
Bylo by dobré napsat, jaká chyba to je. Takhle těžko někdo poradí.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 98
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.