Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Navigace

Autor pepuard 
avatar Re: Navigace
05. 06. 2012 16:03
no než mít navigaci v tomhle telefonu, to už je snad lepší když budeš vozit vedle manželku, co tě bude mlátit novinama když blbě odbočíš yawning smiley
Re: Navigace
05. 06. 2012 17:03
No já nevim trosečníku jakou navigaci používáš ty ale už podle toho tvýho nicku bych se bál že je s tou tvou navi nikam moc nedojedeš thumbs up
Hledám ulici tak mám mobil v kapse zapnu no trvá to než najde satelity to jo, ale když jsem v ČR a mám data za levno tak přes asistované GPS to lítá jak blesk ! hlavně jednu krabičku a jednu nabíječku !!
Re: Navigace
05. 06. 2012 18:49
Jirvo:Už chápu tvou nechuť k navi.
Nokia E72 displej: 2,4'', 320 × 240 na této úhlopříčce a s tímto
rozlišením to opravdu žádná paráda nebude.
Žena má 3,2" HTC touch, a to jsem myslel, že je to tak minimální
hranice.
Re: Navigace
05. 06. 2012 19:00
Ja mám síce navigáciu ale mal som aj Nokiu ktorá mala display neviem taký mrňatý no mne to stačilo. Pre mňa je veľmi dôležitá hlasová navigácia. Ak je urobená dobre na spôsob Garmin tak sa nepotrebujem na to ani pozerať.
Re: Navigace
05. 06. 2012 20:06
jirvo, kolega ho tiež má a je maximálne spokojný. Tvrdí že: "jestli to nemá tlačítka, není to mobil ale hračička" :-)
Re: Navigace
05. 06. 2012 20:54
Kolega má pravdu. Když telefon (tedy přístroj určený převážně k telefonování), tak s tlačítkama. Když kapesní počítač, který aby se neřeklo umí i telefonovat, tak něco dotykového. Těm dotykovým aparátům se nevím proč říká telefon, i když převážné využití není o hlasové komunikaci. Když to řeknu za sebe, tak telefonování je k ostatním činostem tak v poměru 1:100.

Zrovna navigace mi v "telefonu" připadá jako praktická věc. Držák mám v kastlíku v autě, telefon v kapse. Když potřebuju navigovat, tak je to hned po ruce. Navigovat potřebuju tak dvakrát za rok, tak proč na to mít další přístroj.
Re: Navigace
05. 06. 2012 23:22
Nedalo mi to....
Ten jirvo je úžasný. Téměř celý týden nás tady přesvědčuje jak je jakákoliv navigace k ho*nu a pak z něj vypadne, že tak usuzuje podle svého mobilu s minidisplejem 2,4", ve kterém má ještě ke všemu jen Sygic a OVI...
Re: Navigace
06. 06. 2012 01:39
Máro tak mi nedalo vyhrabal jsem doma (a to mi to dalo hodně práce) starouška Blaupunkta Luccu a naloudil do něj Igo 8.3 no po právu musim uznat že je to děs a běs to se nezlob, to je tak na hraní..thumbs up smiley kravin se tam dá nastavit hodně ale to je tak všechno.thumbs down tak tos mě teda nepřesvědčil confused smiley

Alfe60a tak teď ty kluku ušatá, jakej soft je podle tebe ten pravej povídej, přeháněj vyzkouším...spinning smiley sticking its tongue out
Re: Navigace
06. 06. 2012 07:07
Jsem rád, že mě řadíš mezi své vrstevníky, leč pravda bude asi jiná...

Pkud jde o navi soft, největší možnosti nastavení a nejvíc údajů poskytuje Primo s jiným než základním skinem. V tvém případě ale je to stejně jedno, protože jak tak čtu předchozí příspěvek, každá navigace je pro tebe nepotřebná hračka.
avatar Re: Navigace
06. 06. 2012 07:25
Ze vas to bavi se s tim Vojtou furt bavit
Re: Navigace
06. 06. 2012 08:05
jirvo:buď konkrétní.
Re: Navigace
06. 06. 2012 08:55
Mára vzhledově po úvodní famózní startovací obrazovce takový řekl bych dost barevný grinning smiley zadání trasy normální jako i jiných soft. - nabídne to sice možnosti jako rychlá,krátká, ekonomická, snadná což jsem moc nepochopil proč....?? i jejich význam mi jaksi uniká, zadal jsem chorvatsko - a trasa rychlá je stejná jako snadná (čísla silnic se naprosto shodují) jen rozdíl je v tom že snadná je je o 4km delší a trvá o 1minutu déle !! grinning smileygrinning smileygrinning smiley to je moc už i na mě....jelikož podrobnosti o těchto trasách neznám sice vidím čísla silnic ale kudy cesta povede nevim...
no dejme tomu že tohle přehlédnu, ale žene mě to přas bratry slovenský a změna trasy když bych chtěl třeba přes Znojmo....
no tohle jsem včera v rychlosti postřehnul...
no a takový kravinky jako průlet...simulovat...
Re: Navigace
06. 06. 2012 09:11
jirvo, teď už se musím ozvat i já. Typy tras jsou dané už jejich pojmenováním, né? Krátká - vybere trasu nejkratší možnou, ale můžeš si uplýst ruce do vánočky, tahá to pomalu i po polňačkách, pokud je nemáš zakázaný, rychlá - sice delší, ale využívá hodně dálnice a silnice vyšších tříd, ekonomická - vyhybá se placeným úsekům, snadná - je prostě snadná, obdoba rychlé, méně křižovatek, rovnější silnice.
Pro úpravu trasy slouží průjezdní body. Pokud nevíš, kudy trasa vede, nech si ji zobrazit v mapě a pak jí můžeš zůmovat dle libosti a prohlížet stejně jako papírovou, přidávat průjezdní body atd. iGO používám léta.
To jen na tvůj zbrklý názor nepodložený aspoň minimem zkušenností s tímto softem.
Asi tuším, že jsem se snažil zbytečně.
Re: Navigace
06. 06. 2012 09:27
Zahájskej umíš číst? Asi ne, tak vrať školný thumbs down
Trasa rychlá je stejná jako snadná
stejné čísla silnic !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
trasa rychlá je KRATŠÍ O 4km (SLOVY: ČTYŘI KILOMETRY) - (podle igo)
trasa snadná je na čas délší o 1min (SLOVY : JEDNU MINUTU)
...........přečti si to znova a pomalu !!!


Už to asi mám, ten minutový rozdíl, na rychlý trase se musí ch*át za jízdy do petky eye popping smiley



Upraveno 2krát. Naposledy upravil jirvo (06. 06. 2012 09:54).
Re: Navigace
06. 06. 2012 09:59
Milý jirvo, Zahájský ti to popsal naprosto správně, jen zapoměl doplnit, že ty rozdíly
se hlavně projeví na trasách vedoucích mimo dálnici. Tedy jedu-li kupříkladu do nějaké
vesničky na Šumavě.
Pokud jedu trasu dlohou 1.000km, z toho 980km po dálnici, je tento úsek označen
a zahrnut ve variantách, rychlá, snadná, ekonomická. Rozdíl v jednotlivých variantách
se projeví pouze u těch 20km které vedou mimo dálnici a to ještě v HR nemusí být
pravda(v HR je řídká silniční síť).
Já používám vždy rychlou trasu, a tu si upravuji průjezdními body(jak ti píše Zahajský)
,vyznačím si objížďku SLO dálnice, jezdím přes Hatě tak si sem vložím PB, k čerpačkám
LPG, kde plánuji nabrat plyn, si také dám PB, tuto celou trasu si pojmenuji a uložím.
Je viděť, že trasu sis nepřipravoval. Všimni si, že většinou na GPSku nadávají lidé,co si
před domem zadají HR-Baška Voda a myslí si, že GPSka si sama přečetla na tomto fóru
kudy vede optimální trasa(vidím jim do hlavy, která je pro ně optimální) a ona je tak navede.
Ne, tak nefunguje žádná navigace.
SVOU TRASU, aby byla zcela dle tvých představ, si MUSÍŠ VYTVOŘIT!
Jinak, když já zadám doma(mám RZ s „S„ nezapomeň) trasu do Baška Vody, tak mě
iGO trasu přes SK nenabízí(mám zvolenou rychlou).
Na tvůj dotaz-jak poznat kudy ně navi vede ti fundovaně odpověděl Zahájský.
Průlet je příjemná fce, pok si chceš trasu projet ve 3D zobrazení.

Promiň, ale navi poznat, chválit, soudit za jedno odpoledne a večer! Já jsem testoval
TT,nějakou českou, PRIMO, a 3 varianty iGO 8,3, každou tak asi měsíc, než jsem je
zavrhl a vymazal, nebo je začal používat.
Re: Navigace
06. 06. 2012 10:38
Ano za jeden večer to nepoznám s tim taky souhlasím a "pohraju" si déle s tou harčkou grinning smiley jen jsi chtěl abych byl konkrétní tak jsem ti to napsal IGO jsem instaloval do Luccy a byla cca jedna hodina ráno tak snad taky pochopíš že si s tim nebudu hrát až do rána. (bohužel musím vstávat do práce)sad smiley
menu a nastavení jsem si projel zase to neni tak obsáhlý abych to študoval 14 dní yawning smiley
jo jakou verzi IGO 8.3 máš dám tam případně tu samou



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jirvo (06. 06. 2012 10:39).
Re: Navigace
06. 06. 2012 10:47
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (03. 01. 2013 20:19).
Re: Navigace
06. 06. 2012 11:02
iGO 8.3.5.183522 Mar.16.2011
Re: Navigace
06. 06. 2012 11:13
můj je 8.3.4. 102680
Re: Navigace
06. 06. 2012 12:43
L.K. : tak ja toto som prehliadol. Hmmm, je to naozaj pekné. Vďaka za typ thumbs up
avatar Re: Navigace
06. 06. 2012 14:00
Taky sem hodím ten "svůj" prográmek na plánování map v IGO8. Mapy, POI a další je třeba doplnit.
IGO8
Heslo raru je: idim_CP_138
Re: Navigace
06. 06. 2012 18:40
Článek o tom co náš čeká, co se týče ,,GPS,,

[mobil.idnes.cz]

někteří už včil šediví, a ti druzí se jen těší smoking smiley
Re: Navigace
09. 06. 2012 16:46
Ahoj vsem, muzete mi nekdo poradit, kde bych sehnal zdarma aktualizovane mapy do Garminu? Dekuji. J.
avatar Re: Navigace
09. 06. 2012 17:35
Poslal jsem ti SZ
Re: Navigace
09. 06. 2012 22:53
a na starsi Sygic z r. 2009 nic take nie je? Daju sa vobec aktualizovat mapy, ked teraz je uz ten novsi Aura, ci ako sa to vola?
Re: Navigace
10. 06. 2012 14:10
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (03. 01. 2013 20:20).
Re: Navigace
10. 06. 2012 17:04
moc hezke. kdo umi ten umi a ja cumim.spinning smiley sticking its tongue out
Re: Navigace
10. 06. 2012 18:27
Namazuma: Daji. Poslední jsou, myslím, z poloviny r.2011. Ale podrobnosti, to už by bylo na SZ, abychom tu neobtěžovali.
avatar Re: Navigace
10. 06. 2012 18:44
Našel by se zde nějaký dobrovolník který by poradil s Garmin 205 EE ? Přes SZ nebo i jinak?
Re: Navigace
10. 06. 2012 20:12
Poradím Ti kladivo grinning smileygrinning smileygrinning smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 60
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.