Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Navigace

Autor pepuard 
avatar Re: Navigace
18. 05. 2012 13:05
tak to přicucni na dálniční známku. Ta ti stejně zakrejvá výhled úplně stejně jak navigace a je vymalováno.
Při kontrole policajtem jestli mi to nebrání ve výhledu při svém štěstí narazím na prcka se 150cm a tomu bude ve výhledu bránit úplně všechno včetně volantu.yawning smiley
avatar Re: Navigace
18. 05. 2012 13:22
fakt záleží na tom, jak "velký orgán" vás zastaví... sad smiley zažil jsem i ty, kterým to hrozně vadilo...
vyřešil jsem to takto




Upraveno 2krát. Naposledy upravil Tony Stark (21. 05. 2012 18:18).
avatar Re: Navigace
18. 05. 2012 13:41
kabinet to opsal z netu dobře...thumbs up
jděte už do kelu s těmi poplašnými zprávami....
tyhle řeči, že tetě babičky říkal soused, že dostal pokutu za nevhodné umístění na skle neberu....
a kdyby mne nějaký aktivní blb zastavil, tak holt pokorně odcucnu držák ze skla a požádám ho, aby mi ho vhodně umístnil....
a kdyby se sral dál s pokutou, tak okamžitě vyžádat jeho identifikaci, pokutu neplatit a další řízení pokračuje... atd....smoking smiley
Re: Navigace
18. 05. 2012 14:21
To: jeliman
mně to neříkal soused ale kolega z práce, dostal 500,- Kč
Ono se ti řekne pokutu neplatit,ale je třeba si uvědomit že když budeš tvrodošíjně trvat na svém tak by tě rázem mohl poslat ze silnice na nejbližší STK a tam to tutově neprojde!
A už vůbec si to nedokážu představit že takovouhle debatu vedeš mit POLIZEI auf Autobahn Wien...
avatar Re: Navigace
18. 05. 2012 14:48
asi měl 40 cm velkého plyšáka pověšeného na předním zrcátku....
prostě všude platí, kdo se bojí, sere v síni...

jinak, když už tu strašíš, tak mi najdi rakouský předpis,.že je tam zakázáno mít navigaci přilepenou na skle....(zajisté ne nepřiměřeně)
Re: Navigace
18. 05. 2012 14:53
TO: Tonny Stark
Já taky tak nějak ale origo VW a absence mapy Chorvatsko...eye rolling smiley
Re: Navigace
18. 05. 2012 19:07
Ttom napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Vyjímka....tak to nevim, ale kamárád za navi na
> skle platil v ČR pokutu, takže pochybuju že by
> nějaká vyjímka byla.. to bys mohl na sklo vedle
> navi nalepit i držák s mobilem a "pojistit" to
> voňavym stromečekem na zpětný zrcátko pak bys
> toho opravdu moc neviděl yawning smiley
> a to že
> cituji. "ked nie je navigacia v zornom poli vodica
> tak je to blbost lebo prave vtedy uhne zrakom a
> nevenuje pozornost."
> si myslím neobstojí - autoradio máš taky pod
> palubkou a ne nad....
> mě by taky zajímalo jak je to třeba v Rakousku ono
> je rozdíl zaplatit v ČR třeba 200,- nebo v A 200€
> .
> Ale spíš bych se klonil ke Kamilovi pokud narazíš
> na neukecatelného policistu asi zaplatíš.

Ale na rádio sa nesmieš pozerať počas jazdy. Pokiaľ si chceš preladiť stanicu tak to môžeš urobiť iba po pamäti.
Tak isto ani navigačné nemôžeš obsluhovať počas jazdy. Ale pokiaľ je v zornom poli vodiča úplne dole tak u náas vraj môžeš. Mobil tam nesmieš mať ale myslím ak je tam pustená navigácia môžeš.
Re: Navigace
18. 05. 2012 19:30
Já jsem to vyresil takto:

Pokud nepoužívám navigaci, sedí mi na palubce medvěd.
Re: Navigace
18. 05. 2012 20:14
Tak to jsem z toho jelen.:-)) Asi si ji přidělám radši do kufru nebo do střešního boxu.
Re: Navigace
20. 05. 2012 09:01
Udajne najjhoršie je, ze neexistuje presná definícia termínu "zorné pole", ktorý sa v európskych predpisoch uvádza.
Problém by ale nemal byť, ak je navigácia umiestnená na palubnej doske a nie je umiestnená nižšie, ako os volantu.
Podľa toho je to, čo má artmle9 asi jedna z najvhodnejších montáží.
Mnohý výrobcovia príslušenstva využívajú práve výduchy a špáry okolo na umiestnenie držiakov navigácií a mobilov.
Re: Navigace
20. 05. 2012 11:45
Kdyby někdo z Prahy a okolí potřeboval pomoct s "nákupem" nových map před dovolenou do TomToma, tak můžu pomoci...
avatar Re: Navigace
20. 05. 2012 13:02
Koupil jsem držáky Brodit a upravil držák navigace.Držáky se koupí podle značky auta.
[brodit.cz]
[desmond.imageshack.us]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Pavel.R (20. 05. 2012 13:03).
Re: Navigace
20. 05. 2012 14:38
jeliman napsal(a):
-------------------------------------------------------
> asi měl 40 cm velkého plyšáka pověšeného na
> předním zrcátku....
> prostě všude platí, kdo se bojí, sere v síni...
>
> jinak, když už tu strašíš, tak mi najdi rakouský
> předpis,.že je tam zakázáno mít navigaci
> přilepenou na skle....(zajisté ne nepřiměřeně)

Jelimane, Jelimane, ty hrdino, já tě nehodlám strašit, ale co ti na tohle říct? "jen blbni..."
Re: Navigace
20. 05. 2012 15:49
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (06. 01. 2013 21:14).
avatar Re: Navigace
20. 05. 2012 17:00
ale, vždyť to nemá cenu...
někde někdo něco slyší a pleskne to sem jako poplašnou zprávu (viz nedávno někdo, co psal záhadně o to tom,že slyšel, že by rakušáci mohli kontrolovat datum naší STK konroly a našroubovat to na procházejí /neprocházejíci platnost jako je u pasů)
a co se týká toho, co psal kamarád Ttom, tak pro příště, aby to mělo fazonu :
- kolega z práce jel autem XY?
- navigaci XY měl v držáku na skle kde?
- policie ho chytila kde ? jenom kvůli tomu ?
- těch 500 za špatně umístěnou navigaci zaplatil klidně?
- nešlo při té policejní kontrole rovněž o další horší nedostatky?
jinak já osobně ty zprávy z druhé ruky prostě neberu...když nejsou podloženy konkrétním zákonem nabo vyhláškou....smoking smiley
Re: Navigace
20. 05. 2012 17:39
Môže to byť poplašná správa, ale určite platí podľa vyhlášky v SR (čiastočne prevzata z iných krajín EU) : "... navigačné a obdobné prístroje, ktoré sa umiestňujú na čelné sklo prísavkami a podobným spôsobom, nesmú byť v zornom poli vodiča"
To znamená, že prísavka na skle môže byť, ale rameno držiaka musí byť tak dlhé, aby navigácia nezakrývala sklo.
avatar Re: Navigace
20. 05. 2012 17:58
Už nato kašlete,hádáte se o hov,,,,,ně. Navi
Re: Navigace
20. 05. 2012 20:17
No, tak mě policejní kontrola při mém ježdění potká několikrát ročně, navi na předním skle mám už 3 a půl roku, každý rok na STK (mám dvě auta - tedy i dva držáky navi na dvou čelních sklech), používám ty nejobyčejnější s přísavkou na sklo od Celly.
A nikdy mi nikdo nicěhož nic neřekl! Nevěřím, že mám jen štěstí...
Re: Navigace
20. 05. 2012 22:23
Je fakt že debata je to o ničem a dokola.
proto pro jelimana a končím debatu .
[mobil.idnes.cz]
avatar Re: Navigace
24. 05. 2012 14:14
Zkoušel někdo přidělat navigaci na vhodné místo na palubní desce pomocí nalepeného suchého zipu? Jaké doporučíte lepidlo?

Dát za držák (i když je ze "speciální švédské pružné umělé hmoty "winking smiley 450 kč se mně zdá trošku moc. Díky za odpovědi.
avatar Re: Navigace
24. 05. 2012 14:32
Nic bych nelepil, za pár babek se to dá koupit v Číně, doprava zdarma
[www.dealextreme.com]
Re: Navigace
24. 05. 2012 14:59
Já mám na palubní desce něco podobného, jako je http://mobile.itek.cz/prislusenstvi-drzaky/X9634129-TOMTOM-disk-pro-upevneni. Už nevím, kde jsem to kupoval, ani název. Určitě to ale nebyl TOMTOM a bylo to prodávané po jednom kuse. Drží dobře a navigace ani držák nebrání ve výhledu, tj. jsou pro řidiče mimo pohled na přední sklo.
avatar Re: Navigace
24. 05. 2012 15:35
valeri..dotaz
jak se dá u toho tvého webu made in China platit? Já jsem stará nepružná generace a končím u hotovosti a elektronického převodu peněz z banky na účet v jiné bance. PayPal je pro mne sprosté slovo eye rolling smiley
avatar Re: Navigace
24. 05. 2012 17:05
trošečník, jen přes PayPal - je to vlastně taky jen převod smiling smiley

No já si DX koupil držák asi za 7 dolarů a vydržel 2 roky ne moc častého používání, takže vybírat radši "dražší" smiling smiley
avatar Re: Navigace
24. 05. 2012 17:12
jó taky jen převod...jsem koukal. Aktivace platební karty... zvýšená rizika... bojím...bojím yawning smiley
avatar Re: Navigace
24. 05. 2012 17:30
trosečník
mám od banky na kartě aktivovaný platby přes internet. Nevím jak moc je to nebezpečný, nakupoval jsem v US, UK, Číně a problém nebyl.
Kdybych nakupoval víc a častěji, asi bych si zřídil novej účet speciálně na tyhle platby, kde by byla jen potřebná suma peněz.
Na sousedním vlákně je debata o bezpečnosti plateb kartou v chorvatsku.... mýta, benzín atd.
Kdo nedůvěřuje zabezpečení, může si udělat novej účet, hodit tam 10 000 kč a na dovolené vše platit z něho. Nemusí se pak bát, že mu nějakej hacker jeho hlavní účet s miliony vybrakuje.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (24. 05. 2012 17:38).
avatar Re: Navigace
24. 05. 2012 17:47
já jsem nikdy nad těmahle vymoženostma nepřemýšlel, ale jak to píšeš s tím specielním účtem kde by byla omezená částka zní velmi zajímavě. Asi něco takovýho udělám...doba jde dopředu a zkusím naskočit alespoň do zadního vagónu thumbs up smiley Díky.
eny
Re: Navigace
24. 05. 2012 17:47
Máme to přesně tak- když odjíždíme,vrazíme na samostatný účet potřebný obnos a co jde,platíme jen z něj. Bohužel,na těch zbylých je vcelku taky prd..moody smiley
Re: Navigace
25. 05. 2012 10:50
Chlapy jukněte na tuto stránku --doporučuji velký výběr držáků navigací
[www.stualarm.cz]
avatar Re: Navigace
25. 05. 2012 13:17
Když jste u těch karet .. trosečníku - u Fio banky máš účet komplet zdarma , takže žádné náklady navíc . Ale co používám já na dovolenou , je Aura karta od Cetelemu , je to kreditní karta , takže můžeš jet aniž bys cokoli dával dopředu na účet - pošleš to tam , až když budeš dávno z dovolené zpět smiling smiley . Navíc je tam konverze měn středem , takže ušetříš penízky (při min. 6000,- Kč na cestu to není zanedbatelná částka) a ještě navíc , pokud potřebuješ platit kartou na internetu , tak si vytvoříš jednorázovou virtuální - tou zaplatíš a neexistuje , že by s ní někdo jiný podruhé zaplatil ... pro rýpaly - nemám s Cetelemem nic společného, jen mi jejich služby vyhovují (co se týká dovolené)

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 219
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.