Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Navigace

Autor pepuard 
avatar Re: Navigace
07. 05. 2012 20:20
tak sem taky koupil nokiju 700..a zrovna sem si do ní uložil trasu po staré do Blata...když bude pěkně pojedu tama...ale jak bude zamračené tož klasicky po dálnicigrinning smiley
Re: Navigace
07. 05. 2012 20:44
Taky se optám.?
Používám Tom Tomíka zatím spokojenost.Telefón jsem k moři k navigaci zatím nevyužil.
A když zde pročítám že používáte Nokii tak mám dotaz.?Jak často vydává Nokia aktualizace a jakým způsobem mapy v telefónu občerstvujete.
Dík.
[smileys.smileycentral.com]
avatar Re: Navigace
07. 05. 2012 20:49
Honzo, Nokia vydává mapy tak cca 3x do roka a aktualizuji normálně přes wifi.
avatar Re: Navigace
07. 05. 2012 20:53
Jurajs...ještě by mě zajímalo, jestli si musím nastavit trasu zpět?..nebo možu jet podle té co sem si nastavil k mořu...
Re: Navigace
07. 05. 2012 20:58
Díky, Jiří.
Ještě detail,stará mapa se při intalaci nové vymaže?
Ptám se,protože to nemám vyzkoušené.!
[smileys.smileycentral.com]
avatar Re: Navigace
07. 05. 2012 20:59
Popravdě, mapy v telefonu mám, ale navigaci nepoužívám. Mám to jenom jako nouzovku, zatím jsem ji nepotřeboval. Fakt nevím jak to to s nastavením trasy zpět.
avatar Re: Navigace
07. 05. 2012 20:59
já se obávám, že budeš muset dát nový výpočet. Některé trasy jsou průjezdné jen jedním směrem ( nájezdy,sjezdy,jednosměrky,.. )
avatar Re: Navigace
07. 05. 2012 21:00
Kopera napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Díky, Jiří.
> Ještě detail,stará mapa se při intalaci nové
> vymaže?
> Ptám se,protože to nemám vyzkoušené.!
> [smileys.smileycentral.com]
> f


Spíš bych řekl, že se přepíše.
avatar Re: Navigace
07. 05. 2012 21:01
Jurajs napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Popravdě, mapy v telefonu mám, ale navigaci
> nepoužívám. Mám to jenom jako nouzovku, zatím jsem
> ji nepotřeboval. Fakt nevím jak to to s nastavením
> trasy zpět.


no já to mám taky jenom tak..cestu k mořu znám..ale když už mám tam tu navigacu..tož proč ju nevyužít
avatar Re: Navigace
07. 05. 2012 21:08
Trosečník bude mít pravdu. thumbs up Jak mi vyjde čas, kouknu se na to.
avatar Re: Navigace
08. 05. 2012 09:12
tak sem si nastavil cestu zpět přes Cvetlin..pro strýčka příhodu..tama sem ještě nejel..vždy přes Macelj...jak pojedu přes Demerje a na Lučku bude fronta tož pojedu na Cvetlin...
Re: Navigace
08. 05. 2012 09:54
U Nokie je možnost nastavit "Trasa zpět" a ono to cestu k moři obrátí na cestu zpět domů.
avatar Re: Navigace
08. 05. 2012 10:03
fargas napsal(a):
-------------------------------------------------------
> U Nokie je možnost nastavit "Trasa zpět" a ono to
> cestu k moři obrátí na cestu zpět domů.


sem v menu nic takového neviděl....a mapy sem aktualizoval předevčírem...
Re: Navigace
08. 05. 2012 17:34
Chce to připojit telefon přes USB k PC. V PC mít nainstalován program NokiaPCSuite. Po kliknutí na ikonu vlevo dole (jemnuje se stahování map) se otevře www. stránka s mapou (celého světa) a tam si vytvoříte trasu, kterou potom přenesete do mobilu. V témže programupotom kliknete na "Trasa zpět", ona se vytvoří a přenesete ji opět do mobilu. Přenos tras do mobilu se dělá spuštěním "Synchronizace" v menu map v mobilu.
Re: Navigace
08. 05. 2012 20:40
Mám dilema - kúpiť či nekúpiť GPS TomTom Via 120 Regional s 5 ročnou aktualizáciou confused smiley
-inak dobrá cena 2999 kč
Re: Navigace
08. 05. 2012 20:55
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (06. 01. 2013 21:28).
Re: Navigace
09. 05. 2012 00:29
Ona se v Nokia map zadá jednoduše trasa zpět, ale než se přenese do mobilu, je možno ji upravit, aby se neprojížděly nechtěné průjezdní body.
Focco: pouze asi dobrá cena, ale je podezřele nízká za přístroj a ještě 5 letou aktualizaci.
avatar Re: Navigace
09. 05. 2012 07:11
----->Focco
zřejmě dobrej prístroj, jinak to "regional" znamená, že jsou tam pouze mapy střední a jižní Evropy, čili do HR v pohodě....TomTom via s celým pokrytím stojí asi 4 tisíce....nevýhoda možná je, že regional nemá slot na paměťové karty, čili rozšíření na zbytek Evropy by asi nešlo....
ale to jsi asi vygůgloval také.....
v těchto cenových relacích bych spíše fandil Garminu nüvi s doživotní aktualizací celé Evropy a navíc jako bonus přidávají podrobnější mapy ČR (Atlas czech, Topo czech).....
ale, jen můj názor, někdo má rád holky, jiný vdolky....smoking smiley
avatar Re: Navigace
09. 05. 2012 23:15
Chlapi, kdo používáte Primo 2.0,nemáte někdo aktuální speedcam (radary) pro evropu?
Re: Navigace
10. 05. 2012 00:00
[www.4allmobile.eu]

Tady jsi zkoušel hledat ty radary?
avatar Re: Navigace
10. 05. 2012 00:08
dík, já je tam fakt přehlédl, viděl jsem jen CZ+SK a Evropu jsem přehlédnul thumbs up



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Kamil (10. 05. 2012 00:08).
Re: Navigace
10. 05. 2012 13:12
to jeliman :
dík za info o Garmine,ja som toho tomtoma nakoniec nekúpil.Uvažoval som o tom a jelikož veľa nejazdím tak zatiaľ zostanem bez GPS a k Jadranu určite trafím smiling smiley
Re: Navigace
11. 05. 2012 15:06
No myslím že tou poslední větou jsi to vystihl naprosto přesně jak už tu kdysi někdo psal do Chorvatska navigaci opravdu nepotřebuješ, a navíc neriskuješ pokutu pokud jí nalepíš na čelní sklo. Je pravda zase přijdeš o tu "úžasnou informaci" když ti navi na dálnici řekne "pokračujte rovně" thumbs up smiley
avatar Re: Navigace
11. 05. 2012 16:07
co je to za blábol o pokutě, pokud je navi držák připevněn na skle ? confused smiley....
avatar Re: Navigace
11. 05. 2012 16:49
nesmí bránit ve výhledu, záleží v případě kontroly, jakou náladu dotyčný policista bude mýti yawning smiley Myslím, že 7" navigace v malém autě asi neprojde.
Re: Navigace
11. 05. 2012 18:29
Neviem u nas v SR bol tiez taky zakon ale nakoniec sa berie nejaka vynimka na navigacie. Jednoducho vraj ked nie je navigacia v zornom poli vodica tak je to blbost lebo prave vtedy uhne zrakom a nevenuje pozornost. Takze na skle nic ale navigacia vraj ano. Neviem ako je to v ostatnych krajinach. Ale zaujimalo by ma to kedze pouzivam Garmin nuvi 1390 ...
Re: Navigace
18. 05. 2012 10:52
Vyjímka....tak to nevim, ale kamárád za navi na skle platil v ČR pokutu, takže pochybuju že by nějaká vyjímka byla.. to bys mohl na sklo vedle navi nalepit i držák s mobilem a "pojistit" to voňavym stromečekem na zpětný zrcátko pak bys toho opravdu moc neviděl yawning smiley
a to že
cituji. "ked nie je navigacia v zornom poli vodica tak je to blbost lebo prave vtedy uhne zrakom a nevenuje pozornost."
si myslím neobstojí - autoradio máš taky pod palubkou a ne nad....
mě by taky zajímalo jak je to třeba v Rakousku ono je rozdíl zaplatit v ČR třeba 200,- nebo v A 200€ .
Ale spíš bych se klonil ke Kamilovi pokud narazíš na neukecatelného policistu asi zaplatíš.
avatar Re: Navigace
18. 05. 2012 11:04
Našel jsem v jiné diskuzi:
Na trh ČR jsou uváděny navigační systémy, u kterých je deklarována možnost jejich umístění na čelní sklo vozidla, objevily se dotazy na správnost takového postupu. K dané problematice vydává Ministerstvo dopravy následující stanovisko:

Umístění navigačních systémů přísavkou na čelní sklo vozidla lze připustit, avšak za splnění všech zákonných podmínek. Z legislativně-technického hlediska řeší umístění navigačních systémů ustanovení § 34 odst. 3 vyhlášky MDS č. 341/2002 Sb., v posledním znění, tj. textem „… v zorném poli řidiče nesmí být umístěny žádné předměty, které by omezovaly výhled řidiče všemi směry...“. Vlastní navigační systém musí mít schváleno odrušení a elektromagnetickou kompatibilitu, dle předpisu podle EHK/OSN č. 10.02 nebo dle směrnice ES č. 72/245, v posledním znění. Informaci o plnění této podmínky je povinen sdělit ten, kdo uvádí dané zařízení na trh. Na předmětnou výbavu se vztahují i požadavky na bezpečnost interiéru vozidel dle předpisu EHK/OSN č. 21 nebo směrnice ES č. 74/60, v platném znění, při použití v osobních automobilech (kategorie M1).

Obecné určení míst, kde je možné umístit navigační systém připevněný přísavkou na čelní sklo není možné, protože zorné pole řidiče, tj. pole výhledu řidiče, je nutno posuzovat pro každý typ vozidla individuálně, protože plocha čelního skla není u všech silničních vozidel totožná se zorným polem řidiče. V důsledku konkrétních konstrukcí čelních skel a předních částí vozidla dochází v některých případech například k tomu, že řidič čelním sklem vidí na části karoserie a ne na vozovku a okolí vozidla (např. výhled je i na kryt motoru) a tato plocha čelního skla tedy není zorným polem řidiče. Další plocha čelního skla, která není zornou plochou řidiče, je horní část plochy čelního skla se sníženou propustností (horní ztemňovací pás). Tyto plochy čelního skla jsou uvedeny jako příklady, kdy celá plocha čelního skla není zorným polem řidiče, neznamená to však, že jde o schválení možnosti montovat předmětná zařízení do těchto míst, bez kontroly plnění všech požadavků v konkrétním případě. Při silniční kontrole může policie např. ověřit, zda navigační systém je v konkrétním případě umístěn tak, že nezakrývá výhled řidiče.
Re: Navigace
18. 05. 2012 11:35
TO: Kabinet
četl jsem to 3 x a stejně nevim kam se smí navigace na sklo dát.
jediný co jsem z toho pochopil že musí mít navigace schválená elektromag. odrušení...
za druhý z toho vyplývá že se ti policista koukne do auta a může ti říct že to brání výhledu a zas může následovat pokuta...
jinak já mám auto kat. N1 a to co pslal se vztahuje na M1 takže já to jako na sklo můžu dát? nevim...
Re: Navigace
18. 05. 2012 12:29
Nám na školení tvrdil komisař, že na kterekoliv místo př. okna, jež není v ploše, kterou stírají stěrače, ale kápni na blba a on ti dokáže, že to není pravda!
Stejné, jako všechny naše zákony, šest výkladů, jež si navzájem odporují !
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 53
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.