Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Navigace

Autor pepuard 
Re: Navigace
22. 01. 2012 20:35
Nokia? Neznám, nebyla to dříve nějaká společnost co se snažila vyrábět telefony???

Já jsem s iGo 8.3 spokojen, před rokem jsem chtěl jít do PRIMA ale nesplňovalo vše co jsem od něj potřeboval, a tak jsem zůstal u 8.3
Re: Navigace
22. 01. 2012 21:06
Nokia půjde do kytek.Symbian je mrtvý systém a WP7 je zamčený.Nic jiného než z marketu do něj nedostanete.Jedině foun "odemknout",což není bez rizika a příjdete o záruku.Takže Nokio...R.I.P. Atˇ žije HTC !!
Re: Navigace
23. 01. 2012 17:08
Poradíte pánové, jak nahrát mapy do Navigonu mimo soft Navigon fresh? Když jsem provedl prostou výměnu mapového souboru, tak navigace fungovala ale bez té konkrétní mapy. Dík
Re: Navigace
23. 01. 2012 18:31
f .



Upraveno 2krát. Naposledy upravil L.K. (07. 01. 2013 21:47).
Re: Navigace
24. 01. 2012 16:57
Aha, rozumím. Trochu se tomu pověnuji a uvidím. Děkuji.
avatar Re: Navigace
28. 01. 2012 19:38
Na android existuje igo 8 stejne jako na wm 6.5. Mam desire HD, holka wildfire S a obou nam to slape jak hodinky
avatar Re: Navigace
28. 01. 2012 21:00
A jinak valeri ..to u vás v Týně už nemate zubaře? A nebo jsou to už následky vedle z Temelína ............
Re: Navigace
28. 01. 2012 21:41
Pro Valeri-Na Android je zatím jen jakási verze ,,iGo MyWay,,
Na WM 6,5 je:
iGo 8,3
iGo 8,4-Amigo
iGo 8,5-Primo

Ta iGo MyWay je prý jak jsem vyčetl okleštěná a obraná verze iGo 8,3.Nějak jsem ale nenašel oč je okleštěná.Sám používám iGo 8,3 a využívám na něm vlasně vše co dává.Takže bych nerad přišel o nějakou z jeho funkcí.Co ale umí v Androidu iGo MyWay a což se mi líbí,chodí bez problému na výšku i na šířku obrazu a to jen pouhým otočením telefonu o 90°.
Primo,tedy iGo 8,5 je hezké, jen pro mne má pár zásadních much.Našel jsem jen jednu verzi, která uměla chodit na výšku, do té se ale nedaly zase dát ikonky POI bodu ze starého iGo 8,3 a byly tam jen ty humpolácké ikony které používá Primo.Stejně tak tam byla i v 2D rozlišení humpolácká šipka která zabrala velký prostor.Pro vysvětlení-Navigaci používám na Geocaching a když si keš označím humpoláckou ikonou má to za efekt ,že ji v terénu hledám v prostoru asi tak 5x větším než je tomu v iGo8,3.A zase používat Primo na šířku se mi zdá taky jako pitomost, když celý telefon je stavěn na výšku obrazu.No, prostě Primo mne zatím neoslovilo.
iGo 8,4 tedy Amigo je zase osekané Primo bez mnohých funkcí.Ano, jsem hračička a tak jsem rozmazlen iGo 8,3 a tím co jsem si na něm mohl uživatelsky sám upravit a změnit, že bych chtěl něco podobného i do Androida, o čemž jsme se tu s Darkem bavili.
TMC zase chodí jen na 8,3 a na Primu(tedy ne na Androidu v MyWay) a jen na vybraných telefonech což můj HTC touch HD má to štěstí, že na něm TMC chodí a to je dost pro mne důležité TMC používám každý den.
To jen tak na okraj k navigaci iGo 8,... a k jednotlivým operačním systémům tedy k WM 6,1-5 a k Androidu.

Pokud jsem byl někde nepřesný tak budu rád když mne doplníte,opravíte.Zvláště pokud někdo víte o nějaké jiné verzi iGo pro Android, nebo jiné funkční verzi Prima na výšku pro WM, nebo máte nějakou informaci o Primu pro Android, o kterém se na forech mluví, ale zatím ho asi nikdo neviděl.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Mára (28. 01. 2012 21:55).
Re: Navigace
29. 01. 2012 11:42
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (07. 01. 2013 21:47).
Re: Navigace
29. 01. 2012 12:37
vím že Android je operační systém od Goolu a vím že když chceš používat telefon jako navigaci musíš mít naistalovanou GPS aplikaci napřiklad Sygic mobile maps pro Android nebo něco podobného. Každá plnohodnotná GPS navigace funguje tak že je on-line a neustále vyhledává 3až 4 satelity aby na mapě ukazovala momentální polohu vozidla.Android od Goolu většinou nabízí mapy on-line a tím pádem musíš mít neustále připojení na internet což není levná záležitost hlavně v cizině.Pokud mám GPS navigaci musím na mapě v každém okamžiku vidět kde se právě nacházím když né pak to není navigace ale mapa v mobilu
Re: Navigace
29. 01. 2012 12:43
pro Mára: na iGo MyWay např. nelze zadávat průjezdní body,pouze nabídne 4 varianty trasy,což považuji za fatální nedostatek a pro mě je tato navigace nepoužitelná
pro L.K. : sice dobrý nápad,ale pro řadu navigací lze použít mapy různých poskytovatelů.Mezi těmito mapami jsou zásadní rozdíly,takže dobrá navigace může být zabita hrubýma mapama a naopak.Příkladem může být Sygic Navigator (původně Aura),která má mraky funkcí ale staré a hrubé mapy a na druhé straně iGo MyWay s regionálními mapami z iGo 8 ale můžete se na ně akorát tak koukat. O navigacích v mobilech je výborný tento web.Je to sice warez ale je tam hromada zkušeností uživatelů [www.4allmobile.eu]
Re: Navigace
29. 01. 2012 12:55
pro pedro111: polohu určuje integrovaný GPS příjmač v mobilu.Ten nemá s internetem vůbec nic společného.Některé navigace jsou on-line,ale většina offline,bez nutností připojení k internetu.samostatné automobilové navigace nejsou v podstatě nic jiného,než osekaný smartprone bez možnosti telefonování.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil darko (29. 01. 2012 12:56).
Re: Navigace
29. 01. 2012 13:47
GPS potřebuje satelity a né Internet a jestli má GPS přijimač ( GPS plní i jíné funkce než jen navigace)plnit svoji fukci jako navigace potřebuje mapové podklady a ty jsou bud jako aplikace v mobilu nebo on-line a pak na ty mapy on-line je potřeba Internet
Re: Navigace
29. 01. 2012 14:14
f



Upraveno 2krát. Naposledy upravil L.K. (07. 01. 2013 21:46).
Re: Navigace
29. 01. 2012 14:33
pro pedro111 : a kdo tě nutí používat on-line navigaci ? Nainstaluj si např.Sygic,jednorázově si stáhni mapy (samozřejmě přes Wifi) a internet nepotřebuješ.Já osobně on-line navigace nemusím,je to jenom vytahovač peněz za připojení.
pro L.K. : nejpodrobnější a nejnovější mapy má v současnosti iGo a TomTom.Možná i jiné navigace,je ale potřeba zjistit,zda-li jsou od regionálního vydavatele,ty bývají zpravidla nejpodrobnější.Ideální je v tomto právě iGo8,do kterého lze vkládat libovolně mapy od různých vydavatelů.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil darko (29. 01. 2012 14:45).
avatar Re: Navigace
29. 01. 2012 14:33
---> L.K.
já v tom nebádám, ale mám koupeného Garmina nüvi 1470 a tam po zadání tebou uvedných sídel, včetně ulic, mi to ukázalo vše stejně, jak jsi uvedl...jinak, od koho jsou tam ty mapové podklady Evropy netuším...já to koupil hlavně proto, že mapové podklady u nüvi mají být aktualizovány bezplatně napořád...
EDIT, tak jsem zjistil, že mapy tam jsou od NAVTEQu, tak zpět....smoking smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jeliman (29. 01. 2012 15:06).
Re: Navigace
30. 01. 2012 15:25
darko, špatně jsi se vyjádřil, nejnovější mapy nemá v současnosti iGo a TomTom. iGo mapy nedělá, TomTom myslím teď nedávno koupil TeleAtlas. Mapy jsou buď od těch "velkých", tj.TeleAtlas nebo Navteq a pak regionální výrobci, pro ČR a SK třeba CEDA, pro HR Navigo. Mapy regionálních výrobců jsou podrobnější, ale mají zase mouchy v tom, že výsledná logika naplánované trasy nemusí mít logiku, v tom jsou lepší mapy od velkých. Další problém vzniká při přejezdu hranic, protože mapy od různých výrobců na sebe nenavazují. Při přejezdu hranice např. ze SLO do HR, mě ve SLO povede TeleAtlas a v HR regionální a než se navigace srovná a chytne do nové mapy, tápe. Ten kdo to nezná, se zbytečně plaší, hlavně takoví, kteří bez rozkazu navigace si nedojdou ani na záchod. Ve značkových navigacích jsou mapy pomíchány, např.střední a západní Evropa je od jednoho z velkých a zbytek od regionálních výrobců, protože je to tak pro výrobce nejlevnější. Mapy jsou pro výrobce navigací to nejdražší z celé navigace.
Re: Navigace
30. 01. 2012 17:18
Pro Darko přečti si pořádně co jsem psal
Re: Navigace
30. 01. 2012 18:57
pro Pedro 111 : já už teda nechápu co vlastně chceš.Navigace se dělí na on-line ( stahuje mapy v reálném čase z internetu) a off-line (mapy se stáhnou jednorázově přes WiFi či nakopíruješ z počítače a jsou navždy uloženy na kartě,internet nadále k provozu nepotřebuje).V čem vidíš problém ?
pro Zahajskej : já vím že iGo mapy nedělá,ale je nejaktivnější v aktualizacích.Co se týče kombinací,já s tím žádný problém nemám.Rakousko mám od Navtequ a Slovinsko regionální a v poho...
avatar Re: Navigace
30. 01. 2012 20:28
darko napsal(a):
-------------------------------------------------------
>navigace se dělí na on-line ( stahuje mapy v
> reálném čase z internetu) a off-line > mám od Navtequ....

jako laik se ptám, ty mapy z internetu jsou kde, na kterém serveru ? a od koho ?
prototo navazuji na L.K. kdo má dnes lepší mapy ?
Re: Navigace
30. 01. 2012 21:06
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JirkaD (26. 02. 2013 16:57).
Re: Navigace
30. 01. 2012 21:32
L.K. napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Protože na různých forech probíhají diskuze, která
> navigace je lepší a která horší, což zkusit
> porovnat pár podrobných výřezů z map, jestli se
> budou hodně lišit, nebo ne?
>
> Na začátek tři výřezy z Navigonu mapy Q1 2012 z
> Chorvatska:


[img8chybny-odkaz-rajced0801]


Tak na porovnanie som skúsil ten obrázok Biovičino Selo
Je to z PRIMA a mapy sú od regionálneho Naviga, Navtequ a Teleatlasu vlastne už Tom Toma
[i41.tinypic.com]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil rado (30. 01. 2012 21:39).
Re: Navigace
30. 01. 2012 21:55
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (07. 01. 2013 21:46).
avatar Re: Navigace
30. 01. 2012 22:18
L. K. Mě jo a na celej monitor a to je co říct ..........
Re: Navigace
30. 01. 2012 22:26
Mě to zvětšit jde.
Jsou to vlastně tři různé mapy a TomTom je tam očividně nejúplnější-má nejvíce komunikací.Proti tomu ten Navigonu mapy Q1 2012 je úplná katastrofa!
Kupříkladu CEDA, což je regionální vydavatel i pro ČR má v (auto)mapě v Klánovickém lese i stezky vyšlapané chodci.Přes ty ale samozřejmě auto nevede(jsou označeny hnědě jako pro vozidlo neprůjezdné), ale když dám v iGo navigovat jako chodec či cyklista tam mě po nich vodit bude.Je to i fajn jen pro orientaci.
Jen abych nebyl za blázna co chodí s GPSkou na houby, jak jsem psal výše, zajímá mne geocahing a tak je pro mne přesná a podrobná mapa přínosem.
Darko,dík konečně už vím v čem je My way oseknutá.To by mi též nevyhovovalo, nemoci zadat průjezdní body, vždyť jen cestou do \HR jich používám 13-16.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Mára (30. 01. 2012 23:26).
Re: Navigace
30. 01. 2012 22:40
Darko, koukám sem [www.4allmobile.eu] a nevím je tu v prezentaci žlutý praporek, takže průjezdní body v MyWay zadávat asi jdou.Ono to bude asi v jak teré verzi.O víkendu se dostanu k otcovu telefonu, tam jsem mu MyWay instaloval a myslím, že tam průjezdní body byly.
-upraveno-koukám na verzi kterou jsem instaloval a je tam možnost libovolného množství průjezdních bodů a zadávání místa pomocí souřadnic(což je pro mne též důležité)Takže ta MyWay zase tak moc očesaná není...

Zahajskej-To že některé mapy na sebe na hranicích přesně nenavazují, nepřekvapí toho jak píšeš, který bez GPS nedojde ani na záchod, ten to samozřejmě ví, protože si trasu naplánoval a spustil její animaci,ale právě toho, kdo si GPSku půjčí v den odjezdu od kamaráda a myslí si, že ona mu vidí do hlavy jak chce on dojet do HR.Tedy, člověka s GPSkou neseznámeného.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Mára (30. 01. 2012 23:24).
avatar Re: Navigace
31. 01. 2012 00:11
Mara
Mas pravdu, je to trochu oklesteny, ale jako nouzovka v mobilu, ktera je vzdy po ruce, dostacujici
Re: Navigace
31. 01. 2012 08:08
Valeri-o co je to okleštěný vůči iGo 8.3?Já to pořád nevím.
Re: Navigace
31. 01. 2012 09:16
omlouvám se,měl jsem starší verzi iGo MyWay,tam průjezdní body nebyly.Novější si nainstalovat nemůžu,hádaly by se mi složky z iGo8.
Re: Navigace
31. 01. 2012 20:42
Tak trochu jeden o voze a druhý o koze.
Oficiální verze iGO pro android je osekaná. Nejde zadat víc než jeden bod průjezdu, není možné uložit naplánovanou trasu...
Kolega Mára si stáhnul warez i all4mobile. To je upravená verze se skinem, který zpřístupňuje všechny běžně potřebné funkce.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 58
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.