Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Navigace

Autor pepuard 
Re: Navigace
25. 02. 2011 20:30
No já nevím. Já běžně mapy kombinuju a problém s tím nemám. Momentálně mám nakombinované TopMap s TA Rakouska a žádný problém jsem nezaznamenal.
Re: Navigace
25. 02. 2011 20:35
Začínal jsem s IGO a pořád jej považuji za jednu z nejlepších. Navigaci si sebou beru vždycky, pro každý případ. Zejména po té, co jsme před léty jeli na Pelješac, ve Vídni ve tři ráno opravovali silnici a my skončili, dodnes nevím kde. Nebýt IGO, tak jsme tam snad museli požádat o azyl. Takže pro průjezdy městy je podle mně navigace skvělá. Poslední léta požívám TT. Doma na mapách najdu cílové souřadnice, napíši si seznam a jedu. Faktem ale je, že v Chorvatsku se dá jet dobře i bez navigace, takže mně "chudobné" pokrytí příliš nevadí. A celkem v pohodě jsme předloni projeli i BiH.
avatar Re: Navigace
25. 02. 2011 21:07
Alf60 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> No já nevím. Já běžně mapy kombinuju a problém s
> tím nemám. Momentálně mám nakombinované TopMap s
> TA Rakouska a žádný problém jsem nezaznamenal.

Ano, potvrzuji, u posledních map (zkusil jsem kombinaci TA a TopMap) jsem tento problém nezaznamenal. Kombinace TA a NQ problém s hranicemi přetrvává, to samé NQ a TopMap. TopMap nepoužívám, jezdím celkem dost po republice a tyto mapy mě kolikrát zavedly na podivné lesní stezky (dokážete si představit dodávku s dvoutunovým přívěsem plný plastových oken v lese? Několik dřevorubců se nestačilo divit smiling bouncing smiley ) . Mapy od TA mě v chorvatsku zatím navedly kde jsem potřeboval a zajímavá místa řeším POI od CEDA.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Kamil (25. 02. 2011 21:09).
Re: Navigace
25. 02. 2011 21:08
tvsat napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Kdo hodlá jet na východ-Balkán,tak jedině mapy
> TopMap-regionální-pro státy bývalé Jugoslávie
> jedině snad je použitelná mapa TA pro
> Chorvatsko.Jinak velké zklamání jsou mapy od
> NQ.Stačí porovnat-TA a NQ neznají Černou Horu dál
> než po Bar,Ulcinj a nebo Velika plaža-to neví
> ani,že existují.Katastrofa je i u BiH i velké
> města jen jako tečky,ulice a vedlejší cesty žádné
> a to nemluvím o Albánii.Kdo tedy má možnost tak
> západ TA a východ TopMap. Tuto kombinaci používám
> již několik let co existuje iGO a dojedu prakticky
> domácím až na zahradu.Vesnice do sebemenších
> cestiček a to u všech států. Není nad čím
> přemýšlet.confused smiley

No není to tak jednoznačné. Konkrétně ve zmiňovaném Chorvatsku TA a hlavně NQ silně zapracovali. Jsou na tom momentálně líp, než regionální.
avatar Re: Navigace
26. 02. 2011 08:15
Kamil - mapy TA a TopMap na sebe navazují přesně.Poslední rok v tomto nebyla žádná chyba.V minulosti se toto objevovalo ojediněle,ale nyní ne.No,já NQ dávno pro plánování po lesních stezkách odložil,ale "kamioňáci" si je nemohou vynachválit /sleduji fóra/,nechápu,ale mne fakt nenadchly.Používám sice CZ-CEDA,ale preventivně trasy kontroluji,zatím OK.Musím,ale podotknout mám teď PRIMO,tak možná je to i tím.
Alf60 - psal jsem to,že mapa pro HR od TA je již použitelná,není lepší než ostatní,ale na stejné úrovni.Nějaké malé nepřesnosti se vždy někde najdou,ale jde o pokrytí a to je fakt u všech vydavatelů 100%-tní.Ostatní Balkán značně pokulhává.Samo,že se dá jezdit i bez navigace a žít bez mobilu,ale pokrok nezastavíš.Záleží na tom,jestli člověk z domu najede na dálnici a sjede s ní u moře.Já mám obytné auto,jedu i třeba do noci a neznámou Maďarskou,Chorvatskou,Bosensko-Černohorskou krajinou a jsem rád,že ty hory pomocí navigace bez problémů přejedu.Navíc si cestu předem naplánuji a uložím,včetně kempů,které mám v databázi a nemusím nic hledat.Ono je rozdíl,jezdit třeba stále na jedno místo a nebo cestovat po neznámých státech Evropy.

MirekŠi



Upraveno 2krát. Naposledy upravil tvsat (26. 02. 2011 08:34).
Re: Navigace
26. 02. 2011 08:21
ajax napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jo kdybych to uměl.angry smiley


Zas tak složitý to není... kdybys byl z Prahy tak pomůžu spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Navigace
26. 02. 2011 14:43
tvsat- mě mapy od NQ právě celkem nadchly, hlavně kvůli těm upozorněním na nebezpečná místa, zákaz předjíždění , omezení rychlosti, výška mostů a pod. Zase mi na nich vadí, že nemají vymakané navigování na dálnici jako mapy od TA, kdy to s přehledem ukazuje kde se zařadit dle návěstních cedulí a obrázky při sjezdu z dálnice jsou celkem povedené. Ale díky tomu, že ty mapy mají zakreslenou jakoukoliv lesní cestu, tak fakt někdy nesmyslně navádí. TopMap jsem používal kdysi, ale jak jsem se několikrát ocitnul na stezce pro off road či speciálních vozidel, přestal jsem to do navigace dávat.
avatar Re: Navigace
26. 02. 2011 15:21
pepuard napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jaké máte zkušenosti s cestováním podle navigace.
> Používám Garmina s mapou Atlas 10R v. 6, případně
> TOPO Czech v.1. Dovede mne to do Chorvatska ?


tohle je teda otázka. trefíte bez navigace aspon do garáže?
Re: Navigace
26. 02. 2011 15:49
Srnec dnes si sa zaregistroval, dal si sem 4 príspevky na 4 vlákna a všetky boli o kritike niekoho iného, žiaden poznatok, žiadna rada, nedal si sem nič z čoho by mali iný osoh, za takýmto účelom si sa registrovať ani nemusel. Sorry, že ti to hovorím ale ak sa niekto niečo opýta je to preto, že xce aby mu niekto poradil, a nie preto aby ho hneď niekto sprdnul. Keď budeš mať nejaké užitočné rady tak ich sem napíš ale nezaplňuj fórum zbytočnosťami. How
Re: Navigace
26. 02. 2011 15:55
dj.DEKL napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ajax napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Jo kdybych to uměl.angry smiley
>
>
> Zas tak složitý to není... kdybys byl z Prahy tak
> pomůžu spinning smiley sticking its tongue out


Kamil mě již pomohl.
avatar Re: Navigace
06. 03. 2011 22:29
DOST DOBRÉ, pro toho, kdo se chce otrkat na svém PC ohledně navigací....a kdo nemá GPS modul, tak to umí cestu nasimulovat.... je to zadamo....
Re: Navigace
07. 03. 2011 08:39
dobrý to....thumbs upsmileys with beer všechno dobrý,ultrapodrobné mapy a jednoduché ovládání.Bohužel pokrytí Chorvatska je poměrně řídké,chybí malé obce a drobné ulice.Jinak pokrytí ČR v poho...Podpora pouze Pocket PC a Windows Mobile.Symbiani a Androidi mají smůlu.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil darko (07. 03. 2011 09:23).
avatar Re: Navigace
21. 03. 2011 15:33
nové mapy pro IGO, AMIGO, PRIMO od TA 2010.12 jsou na světě. Taky od Navtequ 2010.Q4 jsou už venku.
Re: Navigace
21. 03. 2011 15:41
Včera jsem je stáhl nainstaloval,zkusil jsem si projed trasu a chodí bez problémů...
Re: Navigace
21. 03. 2011 18:40
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (14. 01. 2013 21:26).
avatar Re: Navigace
21. 03. 2011 19:04
ono je spíš důležitá kvalita než název yawning smiley např. Garmin už nějakou dobu má 2011.40



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Kamil (21. 03. 2011 19:06).
avatar Re: Navigace
24. 03. 2011 16:34
takze som spravil upgrade na igo primo v1,2, mapy NQ2010 Q4 + POI+ 3dbudovy + 3D teren, spokojnost dobra, pri planovani trasy aj prepocitava potrebne palivo na cestu na kazdy tip planovania niekolko variant, a s mapou chorvatska som spokojny dokonca aj na pagu pozna ulice a cisla
avatar Re: Navigace
02. 04. 2011 10:43
Dnes jsem objevil na aukru tyto navigace:

[sk.aukro.cz]


Nevíte někdo co to je zač?
Ta cena je nějak moc podezřelá.Díky.
Re: Navigace
02. 04. 2011 12:52
Vojto, navigace je klasická čína, ale co dnes není. Software iGo do toho instaluje on, samozřejmě nelegální kopii. Aktualizace map zdarma - totéž. Pro iGo aktualizace map legálně je za peníze. Záruka je jeden rok, to je v rozporu se zákony, nemůže se vymlouvat na nějakou mezinárodní záruku. Servis ať záruční či pozáruční problém. Pokud jsem se podíval, za kolik se navigace ve finále prodá, za podobné peníze koupíš zde v ČR navigaci obdobných parametrů, např.Dejvid 6, je to taky čína, ale jak jsem psal, co dnes není, software legální a je taktéž "otevřená", tj.můžeš si do ní nainstalovat jiný software bez problémů. Servis, záruka dva roky.
Re: Navigace
02. 04. 2011 21:46
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (14. 01. 2013 21:26).
Re: Navigace
03. 04. 2011 11:21
Ta navigace, kterou objevil vojto62, je 6",kdežto Dejvid 6 i Navigon 70 je 5". Zato ale mají obě tyto navigace TMC.
Na Aukru se tyto čínské navigace vydražují běžně za ceny ca 2700-2800,-. Nejlevnější Dejvid 6 jsem viděl za ca 2900,- a to pouze s mapami CZ a SK, takže pokud by chtěl s Dejvidem jezdit po Evropě, musí si mapy někde sehnat.
Pokud jde o software v té navigaci, není tak jednoznačné, že ho instaluje prodejce sám. Takové navigace je možné si objednat přímo z Číny ( [www.chinavasion.com] ) a navigační soft je v něm nainstalovaný (iGO 8.3.xxx s mapami celé Evropy).
Pokud jde o záruku, myslím, že ten prodejce by případný spor prohrál a jenom to zkouší. Při té ceně ale není pro něj žádný problém dodat v případě sporu navigaci novou. Pozáruční servis řeší zřejmě opět výměnou...



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Alf60 (03. 04. 2011 19:50).
Re: Navigace
03. 04. 2011 19:02
Spousta zajímavých věcí, včetně navigací, je možné sehnat na adrese [www.dealextreme.com] a určitě i jiných, za zajímavé ceny. Tady asi tito prodejci na aukru nakupují. Já bych měl taky zájem tu několik věcí nakoupit ale, neumím po anglicku a nemám účet přes PAYPAL, neznám platit přes PC a to tu je potřeba.Takže pokud neseženu někoho s tímto účtem tak mám smůlu a když to budu opravdu chtít ,tak nehorázně přeplatím.Karel.
avatar Re: Navigace
03. 04. 2011 20:50
karle dealextrem je zbytočne drahý, to iste zoženieš cez ebay ešte lacnejšie.
ja by som ti aj pomohol ale som z bratislavi, max tak do prahy by som ti to vedel priniesť.
btw na tych lacnych činskych navigaciach slape igo bez problemov
Re: Navigace
04. 04. 2011 13:15
K velikosti displeje, jestli 5 nebo 6 palců, jsou i 7 palců. Záleží na tom, zda se bude používat jenom jako navigace, či i jako přehrávač filmů, prohlížeč foto. Pokud jen jako navigace, 5 nebo 4,3 palce postačuje. Stejně se poslouchají hlasové pokyny. U lidí s brýlemi na blízko či dálku je navigace na koukání za jízdy stejně problém, protože na ní neuvidí. Velká navigace už užírá dost velkou plochu ze zorného pole.
avatar Re: Navigace
04. 04. 2011 15:14
Já mám 10 palcovou.
Skoro přes ni nevidím vensmiling bouncing smiley na cestu
avatar Re: Navigace
04. 04. 2011 16:43
milane , daj sem fotku, to som zvedavý jak to vypadá na čelnom skle smiling smiley
Re: Navigace
04. 04. 2011 19:33
Pro- mihal306 .Děkuju za zájem ale to je moc velká dálka.Vyberu a koupím na AUKRU . Zkusím se dohodnout s některým prodejcem o konkrétní objednávce. Karel.
avatar Re: Navigace
04. 04. 2011 23:00
Ka.S

Já na www.dealextreme.com občas nakupuji.jsem z Jablonecka.Pokud chceš tak pomohu.Když tak napiš přes sz.
avatar Re: Navigace
06. 04. 2011 03:17
Tak tady no...
Pro mihal306



Re: Navigace
06. 04. 2011 07:05
Milane, už tomu chybí jen "domácí kino" !thumbs up smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 60
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.