Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Navigace

Autor pepuard 
avatar Re: Navigace
17. 02. 2010 18:44
asi si počkám...prý to má stát pod 100 éček....yawning smiley
[www.novinky.cz]
Re: Navigace
17. 02. 2010 21:19
Vystřídal jsem několik navigací, poslední mám TomTom 730T. Může se jít zahrabat proti tomu, co je v té novince Nokia Map, kterou mám v telefonu E 52. V mapách jsou i jednotlivé uličky v malých dědinách, které ani nejsou pojmenovány na Google maps.Navigace je velmi přesná a rychlá a zvládá zavčas navigovat před složitými a hned za sebou následujícími křižovatkami. Výhodou je možnost naprogramovat trasu na mapách v počítači včetně průjezdných bodů a trasu přetáhnout do telefonu a mít ji tam trvale uloženou. Například průjezd Slovinskem z Maďarska přes Dolga Vas a Lendava mimo dálnici není absolutně žádný problém. Rovněž hlasově hlídá překročení rychlosti (limit lze nastavit), body zájmu, atd., totéž, co klasické navigační přístroje. A je to opravdu všechno zcela zadarmo (tedy pochopitelně zaplacené s cenou telefonu, zadarmo nám nikdo nic nedá).
Re: Navigace
17. 02. 2010 21:29
TomTom opět vydal nové mapy 845.xxxx smiling smiley
Re: Navigace
17. 02. 2010 23:58
Mám je, protože je mám předplacené, ale podrobnost (neříkám, že všude, to opravdu nevím) nedosahuje Nokia Map.
Re: Navigace
18. 02. 2010 08:55
Ověřené pravidlo u multifinkčních zařízení - žádnou z funkcí neumí pořádně. Nabídka nokie je hezká, má své ale. Proč si mám koupit mobil za desítku a víc, jenom proto, aby měl displej velkej jako navigace za tři tisíce? Je to jen spotřební zboží. Telefon je na telefonování, navigace na navigování, foťák na focení. Jsem v tomto asi konzervativní.........
Re: Navigace
18. 02. 2010 09:38
Docela poučné je si počíst na fóru nokie k tomuto tématu. Uživatelé - problémy, problémy, problémy.........
Re: Navigace
18. 02. 2010 13:08
Mám HTC touch HD(3,8" obrazovka) navi iGO 8,a za jednoúčelovou navi bych neměnil,dokáže to co drahé navigace v ceně 10 tisíc,ñavíc telefonovat,fotit,připojit na net,stáhnout e-maily,naladit kytaru atd...,ale to podstatné,mám ho pořád sebou,jednoúčelovou navi bych do auta dával jen když bych jel na výlet.Takhle mi někdo v Praze zavolá a já jen zadám kam mám jed a už jedu.K čemu by mi byla navi doma v šupleti aby mi jí někdo nevyčóroval z auta???Takhle jí používám takřka deně už 14měsíců ač znám Prahu a okolí dobře,ještě mě nikdy nezklamala ani po městě ani mimo něj.Deně po servizech najezdím cca 100km.Není nad to mít vše v jednom,když to ovšem funguje a to HTC touch HD s iGO 8 funguje na jedničku.
Re: Navigace
18. 02. 2010 15:27
Pokud jde o telefony Nokia, konkrétně E 52, která má navigaci, tak je fakt, že na forech se vyskytuje mnoho příspěvků o tom, že telefon blbne. Nikoliv ale jeho navigace. Šlo ale o první telefony (srpen 2009). Od té doby má telefon nový firmware a je to bez problémů. Navíc problémy s telefony se vyskytují u uživatelů vrtalů, kteří se snaží stále něco vylepšovat. Potom se jim to pochopitelně rozhodí. Já ten telefon koupil za 6.800,--, takže ne za desítku, jak je psáno výše. Je to docela normální cena telefonu vybaveného Symbianem. Má to takovou pro mě dost podstatnou výhodu, a to že jej nosím u sebe v kapse u košile, zatímco klasickou navigaci díky její velikosti a hmotnosti těžko. Ale obsah mého dřívějšího příspěvku měl hlavní podstatu, a to že Nokia Map jsou skutečně gratis a že navigace obsahuje všemožné detaily a dobře naviguje, takže se na ni ani nemusím dívat a stačí mně hlasové pokyny. Já raději hledím na silnici a okolní provoz, než na nějaký display.
avatar Re: Navigace
18. 02. 2010 16:12
Tak jsem se kouknul na ten zázrak E52 a musel jsem se pousmát nad velikostí displeje 2,4''. Toto bych asi jako navigaci nevyužil. Hlas používám jen někdy pro pobavení (ostravak, brněnský hantec a Lišku, dostupné pro navigační softy TT a IGO do garmina jsem je senehnal). Pokud si navigaci dobře umístím ( v autě Ford Tranzit), tak mě zas tolik od pozornosti při řízení neruší. Ale, co nevyhovuje mě, může vyhovovat jiným.
Re: Navigace
18. 02. 2010 16:36
Nokia kúpila Navteq a preto dáva mapy zadarmo. Problém z Navteqom nebol v podrobnosti mapovych podkladov, ale v routrovaní, to znamená že navigoval aj cez polné cesty, chodníky pre chodcov, podchody a uzavreté objekty (továrne, družstvá), aj keď stále sa zlepšujú. Ja používam Igo a výhodou je že si môžem vybrať mapy Navteq, teleatlas, alebo lokálnych výrobcov, ktorí sú ešte podrobnejší ako Navteq. Čo sa týka možností, tak Igo + nejaký dobrý skin (gurjon, dimka) nemajú v navi konkurenciu. A samozrejme 4x do roka nové mapy od menovaných firiem.
Ovimap v Nokii som ešte ani raz nevyužil na navigovanie. Keď je raz človek zvyknutý na normálnu navigáciu, (a to sa mi už 4,3" zdá malé) tak si nezvykne na menšie v mobile. Do mobilu som si hodil garmina + topo mapy a skôr to využijem na turistiku a geocaching.
avatar Re: Navigace
18. 02. 2010 17:02
Zahajskej: máme stejný názor, vše by mělo sloužit dle svého názvu.thumbs up
Re: Navigace
18. 02. 2010 17:46
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (18. 12. 2012 15:45).
avatar Re: Navigace
18. 02. 2010 17:52
to Rosmarine:
myslím si, že u spotřební elektroniky je to asi nereálné.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Kamil (18. 02. 2010 21:38).
avatar Re: Navigace
18. 02. 2010 18:52
něco k tématu [www.novinky.cz]
avatar Re: Navigace
19. 02. 2010 17:26
Info:
TomTom tento týden uvolnil nové mapy 845.
Je tam celá dálnice do Ostravy a konečně už i třeba i nový přechod Letenye-Goričan.
Re: Navigace
21. 02. 2010 15:37
f



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Fido (18. 12. 2012 15:44).
Anonymní uživatel
Re: Navigace
21. 02. 2010 16:31
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil in0x (15. 05. 2018 13:42).
Re: Navigace
26. 02. 2010 16:47
Uživatele TomToma bych rád upozornil na prográmek TYRE.
Umožňuje na PC naplánovat libovolný počet průjezdních míst(v Google mapách) a ty pak přenese do PDA(připojené přes Aktivesync).
Itinerář se ukládá do .cfg a můžete si jich vytvořit kolik chcete s různými jmény.
(Doporučuju dát 1.bod jako "průjezdní" aby šlo dobře editovat v PDA.)
Stránky softíku
avatar Re: Navigace
28. 02. 2010 13:43
Dnes jsem dokončil aktualizaci map mojí navigace NAVIGON 1210,vše je OK povedlo se a to velký veřejný dík Fidovi,který mě to nezištně vysvětlil jak na to.Sám bych to nedokázal.Normálně je to za 99 éček.Vím ,že si za muj dík nic nekoupíš,ale přesto jsem to musel napsat.

Fido díky jsi borec..........Mira Strakonice čz
Re: Navigace
28. 02. 2010 14:53
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (18. 12. 2012 15:43).
Re: Navigace
28. 02. 2010 17:54
Nemáte prosím cestovní itinerář z Budějovic do Kačjaku přes Linec, Vilach, může to být i pře Koper dík.
Re: Navigace
28. 02. 2010 18:12
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (18. 12. 2012 15:43).
Re: Navigace
28. 02. 2010 19:58
Možná dělám v Google mapách nějakou hloupost, ale když si vytvořím trasu od nás do Chorvatska, automaticky to zvolí trasu přes Vídeň. Když tuto trasu začnu přesouváním nějak moc měnit (přes Maďarsko), stejně si program nakonec tu trasu sám změní, jak se mu zachce, zpět přes Rakousko, aspoň částečně. Takže ten program Tyre vítám, ten funguje skutečně tak, jak chci.
Re: Navigace
28. 02. 2010 20:04
Pro plánování trasy zkuste

www.viamichelin.com
avatar Re: Navigace
28. 02. 2010 20:33
Jirka 75 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pro plánování trasy zkuste
> www.viamichelin.com

dobře, průjezdné body zadáš, ale budeš chtít jet třeba z Prahy kolem Welsu do Grazu po A9....
já se mohu vykašlat, že mi to zavede přímo do města Welsu, když zadám průjezdný bod Wels....já chci Wels objet pěkně po dálnici a dostat se na A9...
co mi poradíš, resp poradíte ??



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mack (28. 02. 2010 20:34).
Re: Navigace
28. 02. 2010 21:01
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (18. 12. 2012 15:42).
Re: Navigace
28. 02. 2010 21:04
Konkrétně Wels- Innkreis autobahn. Nevím jak to kde bude fungovat,ale je tam potřeba zadat jméno ulice.V případě Welsu se to nechá najít v tý mapě.
Re: Navigace
01. 03. 2010 01:12
Ano, je to tak a dobře je to vidět na průjezdu Szombathely v Maďarsku. Plánovač od Googlu, i když si to zadám obchvatem, tedy tak, jak asi většina z nás jezdí, si to v určitou chvíli sám změní na průjezd středem města. Ale ne vždy, pravděpodobně podle nálady. A jinak nevím, zda z Googlu Map lze naroutovanou trasu přenést do navigace. U toho nového programu Tyre to skutečně jde a to je to, co mně vyhovuje.
Nicméně jsem zjistil zajímavost. Mezi Jánossomorja a Szombathely mně Google Map hlásí "částečně zpoplatněná silnice". Snad je to jen pro náklaďáky. Od loňska si ale pamatuji, že snad kolem Czorna nebo před Szombathely jsem jel asi kilometry po nějaké rozestavěné dálnici. Takže letos budeme možná překvapení.
Re: Navigace
01. 03. 2010 05:01
Problém je, že Google Maps ještě pořád nezná novou dálnici A5 v Rakousku od Mikulova, ani slovinskou A4 do Ptuje a posílá nás nesmyslnými trasami. Přetahování myší nepomůže. Nevíte někdo, jak ho to naučit nebo jak Google upozornit? Viamichelin to zná a jeho trasa do Chorvatska přes A a SLO je o 160km kratší
Re: Navigace
01. 03. 2010 15:10
Já jsem letos taky rozpačitý z plánovače na mapy.cz i na maps.google.cz, protože předloni, když jsme jeli do Stonu, tak mě to normálně cestu našlo. Letos mapy.cz Ston vůbec neznají a google zase nezná ten kousek cesty přes BiH (Neum), takže mě to žene na trajekt.
Samozřejmě, že od Ploče dál už není skoro kde zabloudit, ale jsem přesvědčen, že předloni to šlo :-(.

Letos uvažuju o pořízení nového mobilu Nokie s tou jejich bezplatnou navigací, tak by mě zajímalo, nakolik to bude spolehlivé, nemáte s mapami od Nokie nějakou zkušenost?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 294
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.