Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Navigace

Autor pepuard 
Re: Navigace
26. 12. 2009 17:20
Bohužel dnes by to bez soli asi nešlo. Pokud se hned neposype, všichni nadávají a nejsou schopni jezdit. Holt není to jak za mého mládí, když dva borci stáli na korbě a rozhazovali lopatami na cestu škváru.
Re: Navigace
27. 12. 2009 08:26
Karel M. napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Bohužel dnes by to bez soli asi nešlo. Pokud se
> hned neposype, všichni nadávají a nejsou schopni
> jezdit. Holt není to jak za mého mládí, když dva
> borci stáli na korbě a rozhazovali lopatami na
> cestu škváru.


Taky si to pamatuj.thumbs up smiley
avatar Re: Navigace
27. 12. 2009 20:19
Karel M. napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Bohužel dnes by to bez soli asi nešlo. Pokud se
> hned neposype, všichni nadávají a nejsou schopni
> jezdit. Holt není to jak za mého mládí, když dva
> borci stáli na korbě a rozhazovali lopatami na
> cestu škváru.


Bez soli to jde, jsou státy, kde se nepoužívá......

A ta korba se škvárou byla podstatně lepší řešení než ta za****á sůl, která udělá ze sněhu kaší, na které se vůbec nedá jezdit. Bílá uježděná cesta, max. posypaná škvárou (drtí), je to nejlepší, co se v zimě dá udělat.
Re: Navigace
28. 12. 2009 09:13
To Peťas:

Asi 14 dní nazpět: Zlín, napadlo asi 1 - 2 cm sněhu, totální dopravní kolaps,cesta domů z centra - 8 km, 45 minut jízdy, křižovatka v mírném stoupání, naskočilo několik zelených, auto neprojelo ani jedno,mraky lidí na zastávkách - nejezdila MHD, kopec Syrákov směr Vsetín zablokován kamiony atd. Předtím cesta z Otrokovic do Zlína ( 10 km) - 1,5 hodiny jízdy - tam je to však způsobeno hlavně nedokončeným rozšířením cesty.Spousta řidičů neumí absolutně jezdit na sněhu, nemají dosud přezuto, bohužel je to způsobeno i předokolkami, které nejsou moc ideální.Staré škodovky, s těmi byla jiná zábava.
avatar Re: Navigace
28. 12. 2009 10:27
Uff .. tak jsem dočetl další vlákno a musím konstatovat , že v březnu a dubnu 2008 musely být erupce na slunci jak svi.a , páč jste se skoro na všech vláknech zhádali jak psi spinning smiley sticking its tongue out ... teda jen někteří jedinci . Pak to buď vyšumělo, nebo admin někoho ustříhl.
Mám též Go Clever (5010) , neví někdo ze znalců, zda jde taky odemknout a hrát si s ní ?? hot smiley

PS . Než přečtu všech 2000 vláken , tak budu asi slepej confused smiley eye rolling smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar Re: Navigace
29. 12. 2009 11:26
Šatava napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Opravdu já mám v autě pořádek, jenom jak to půjčíš
> dětem - ukliď a hlavně doplň nádrž. Já skutečně
> mám radost z toho když je auto opravdu OK. Někdy
> mě cinkne a umyju auto i synovi. confused smiley
> Holt, takový jsem já. Tak mne matka
> vychovala.smileys with beer
> Sůl na silnici - a jdu umýt auto v myčce třeba 2x
> týdně. Ale ta sůl ??? mám k ní odpor.angry smiley
Souhlas.Sůl také nesnáším.To se mi jezdí lepší na ledě.To si užívám.(dříve jsem jezdil soutěže)Ale třeba kamiony by byly v pr..... .
Re: Navigace
31. 12. 2009 09:10
Koupil jsem si navigaci Mio Moov a jsem docela vytočený když napíšu Ostrava - Gradac tak mě to žene přes Slovensko Maďarsko a já bych chtěl přes Vídeň
avatar Re: Navigace
31. 12. 2009 09:27
milan007 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Koupil jsem si navigaci Mio Moov a jsem docela
> vytočený když napíšu Ostrava - Gradac tak mě to
> žene přes Slovensko Maďarsko a já bych chtěl přes
> Vídeň


Musíš si zadat průjezdní body přes které chceš jet.
Anonymní uživatel
Re: Navigace
31. 12. 2009 12:50
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil in0x (05. 08. 2018 22:07).
avatar Re: Navigace
31. 12. 2009 14:12
Navigace je supr pomocník,TTGO920.
Re: Navigace
31. 12. 2009 14:33
Ahoj, na Vánoce jsme si koupili navigaci garmin nüvi 765T. Zaktualizovali jsme mapy. V návodu doporučují přikoupit sd kartu. Zajímaly by mě Vaše zkušenosti, zda je dobré sd kartu přikoupit a jaká kapacita by byla optimální. Jistě je Vás spousta, kteří máte praktické zkušenosti. Určitě bychom si chtěli zadané trasy ukládat do paměti. Moc díky za radu.
Re: Navigace
03. 01. 2010 17:42
Ahojky, také vlastním garmin, a jsem s ní docela spokojenej. Já jsem si taky doplňoval mapy a ohledně karty, záleží co vše si tam chceš uložit.
Je možné i fotky,hudbu. Dnes už není tak moc velký rozdíl v ceně karty, takže já tam mám 4G a zatím bohatě stačí.
Radek
avatar Re: Navigace
04. 01. 2010 08:34
Mám dotaz , našla by se zde dobrá duše , která používá oné .. torenty.. a disponuje čtečkou karet a věnovala mě nějaký čas ? Našel jsem forum , kde je popsán postup jak do mé navigace GoClever nacpát nové mapy (na novou kartu), bohužel to sám nezvládnu. confused smiley Ozvěte se prosím přes SZ. Děkuji

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Navigace
04. 01. 2010 09:15
Isekon napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Mám dotaz , našla by se zde dobrá duše , která
> používá oné .. torenty.. a disponuje čtečkou karet
> a věnovala mě nějaký čas ? Našel jsem forum , kde
> je popsán postup jak do mé navigace GoClever
> nacpát nové mapy (na novou kartu), bohužel to sám
> nezvládnu. confused smiley Ozvěte se prosím přes SZ. Děkuji


Jak se jmenuje to forum?
avatar Re: Navigace
04. 01. 2010 09:27
Mám to uložené doma v PC .. tak večer hodím odkaz , ty si trufneš ajaxi ? yawning smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Navigace
04. 01. 2010 09:37
Já ne ale kamoš by s tím mohl něco udělat.
avatar Re: Navigace
04. 01. 2010 18:21
ajax napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Já ne ale kamoš by s tím mohl něco udělat.

Tak tady to je ajaxi : [forum.goclever.net]
Možná bude potřebná registrace na forum. Až na to známý jukne , dej vědět - ok ? yawning smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Navigace
04. 01. 2010 20:49
Isekon napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ajax napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Já ne ale kamoš by s tím mohl něco udělat.
>
> Tak tady to je ajaxi :
> [forum.goclever.net]
>
> Možná bude potřebná registrace na forum. Až na to
> známý jukne , dej vědět - ok ? yawning smiley


Uvidím co s tím udělá , dám vědět.
Re: Navigace a plánovače tras
02. 02. 2010 11:01
Jaké máte zkušenosti s aktualizací navigací a plánovačů tras? S úžasem zjišťuji, že takové renomované servery jako Google, Škoda-auto, Map24 apod. neaktualizují mapové podklady na internetu ani v autech. To, že v Rakousku ještě neznají nově otevřenou dálnici A5 a obchvat Vídně bych ještě pochopil, je to otevřeno pár dnů, ale když po půl roce ještě nezaregistrovaly např. dálnici A4 ve Slovinsku a tvrdošíjně nás posílají přes Maribor, Lenárt apod., to už je divné. Jakou máte kdo zkušenost, případně kde je upozornit?
Re: Navigace
02. 02. 2010 11:52
f.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (18. 12. 2012 16:00).
Re: Navigace
02. 02. 2010 13:22
Plánovač tras Škoda auto nezná ani celou dálnici do Splitu, natožpak za Split.
Aktuální mapy do navigací se dají stáhnout, jen je potřeba trochu zagůglit
avatar Re: Navigace
02. 02. 2010 19:19
Nové mapy iGO/Mio znají vše,ať se jedná o TeleAtlas a nebo i jiných vydavatelů /regionální-jsou mnohem lepší a přesnější než TA na jihu/. Mám poslední verze 2009.09. Je třeba provést aktualizaci. Když dám do navigace trasu od nás až např. do Orebiče tak pěkně jedu obchvatem Vídně A5,S1,S2,A23 atd.,dálnice SLO až k Ptuj a dále HR až na exit Ravča a pěkně dolů na Pelješac. Není co řešit.Vždy levnější než stále kupovat papírové mapy.Už jich mám doma stoh,tak jsem si koupil raději navigaci.

MirekŠi
Re: Navigace
02. 02. 2010 21:28
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JirkaD (25. 02. 2013 21:51).
Re: Navigace
03. 02. 2010 06:57
JirkaD: Skoro moje řeč... Sám navigaci nemám, ale určitě bych ji ocenil např. v případě, když by mi někdo řekl: "Dojeď pro mě tam a tam..." ve městě, které vůbec neznám. Hlavní přínos navigace však vidím v příjmu dopavních informací. Ovšem je třeba splnit dvě podmínky. 1. Navigace je musí umět vhodně použít (upozornit na událost na trase, upravit trasu...). 2. Dopravní info musí být použitelné, tj. alespoň přibližně aktuální. Zároveň by mělo být pro dané území víceméně úplné a mělo by být jasné, jakou část území pokrývají, např. zda v ČR jen Praha, Brno, dálnice a pak už nic apod.
Jinak je jasné, že pokud pravidelně jezdím kamkoliv hodně let, tak se do mapy dívat nemusím, stačí si všímat značek a okolí pro případ, že se nějaká obec po letech konečně dočkala obchvatu.
Re: Navigace
03. 02. 2010 08:56
Taky jsem si myslel, že navigaci nepotřebuji. Pak měli za dobrý peníze čínu, nasypal jsem do toho lepší soft a ejhle, ono to nemá chybu. Najít konkrétní barák třeba v Praze na Sokolovské, která má několik kilometrů, s navi bez problému. Jedu služebně kamsi, kde to znám, nepotřebuji, ale když odtamtud už jedu rovnou domů, zadám naviguj domů a jedu. Nemusím koukat do mapy, jak to bude nejlepší.
Jak jsem psal jinde, loni mě dotáhla domů z výletu do Imotski k jezerům. Nechtěl jsem se vracet stejnou cestou zpět a tak jsem jel tak nějak podle "slunce a lišejníků". Když jsem skončil na dvoře nějakého hospodářského stavení, šup s ní na okno a dovedla spolehlivě zpět a ještě jsem leccos cestou viděl. Nejsem jejím otrokem, ale když čuju, že by se mohla hodit, šup s ní do kastlíku a v případě potřeby jde na sklo.
Re: Navigace
04. 02. 2010 22:58
15 let jsem jezdil po ČR jako montér bez navigace a bez nehod.Několikrát nade mnou letěl můj anděl strážný.Vloni jsem jel poprvé svým autem do Chorvatska a pořídil jsem si navigaci GO Clever 5010.Výborná hračka,nejen že tě včas upozorní kdy budeš kamkoliv odbočovat s přesností kterou nedokážu odhadnout ,0 +-max. 2 metry, tady v ČR .Když jedeš v neznámém terénu jako já , poprvé D1 odbočka JIHLAVA ,ZNOJMO , HATĚ v noci a nevíš jak pokračuje silnice za horizontem nabo zatáčkou ke kterým jedeš okolo 100km/h a mrkneš na naigaci tak poznáš ,jestli brzdit nebo nebrzdit.Upozorní včas na pevně zabudované Radary,že jsi překročíl povolenou Rychlost a jiné další vychytávky.Je pravda že je to malý PC,kam musíš přesně zadat co od něj chceš, s tím rozdílem ,že velký PC u kterého zrovna sedím se tě zeptá,NEMYSLEL JSTE NÁHODOU TOTO? To ta navigace ještě neumí.Při jízdě okolo komína ji nepotřebuju, ale jedu dál tak si ji do auta beru.Neumím si představit, že by mě navigovala Manželka, která dokáže bloudit v obchodním domě, když je tam po desátý. Karel.
Re: Navigace
05. 02. 2010 09:17
Ka.S napsal:
....nevíš jak pokračuje silnice za horizontem nabo zatáčkou ke kterým jedeš okolo 100km/h....

Naprostá pravda, po tmě, ale i za dne v neznámém terénu vědět, co mě dopředu čeká, k nezaplacení.

Mapy GoCleveru mají trochu potíže v HR. Hlavní tahy OK, při motání se mezi poli a lesy šipčička běhá mimo silnici, ohlásí budoucí odbočení v okamžiku kdy jsem ho právě minul atd. Ale to je problém i jiných map, nejen od TA, ale i NQ. Nejlépe do GC nacpat soft od jiného výrobce (třeba iGo) a pak v HR používat mapu regionálního tvůrce.
avatar Re: Navigace
05. 02. 2010 10:25
Já mám Tomtoma 920,mapy 840xxxx a můžu říct že ani v HR nemám naprosto žádné potíže s tím že by navi nevěděla kde je nebo nedej bože nenašla silnici.Je to skvělý pomocník.
Re: Navigace
05. 02. 2010 12:02
Ka.S: ..nevíš jak pokračuje silnice za horizontem nabo zatáčkou ke kterým jedeš okolo 100km/h...
Opravdu Ti navigace řekne, že tam, co už nevidíš, není díra na silnici, stojící či ležící člověk, procházející se zvěř apod.? Tak to máš fakt vychytanou věcičku...
Re: Navigace
05. 02. 2010 13:21
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (18. 12. 2012 16:00).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 165
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.