Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Navigace

Autor pepuard 
Re: Navigace
10. 08. 2009 21:01
Rosmarine napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Přibyla k nám domů "hračka" Garmin nuvi 765T Lifetime.

Rosmarinko - gratuluju a přeju hodně šťastných kilometrů !!!

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
avatar Re: Navigace
26. 08. 2009 22:41
thumbs upyawning smiley



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Rosmarine (02. 12. 2009 13:21).
Re: Navigace
27. 08. 2009 19:09
kadcho:

Taky jedu s Tomtomem, sice ne přímo s XL 31 Trafic, tak snad to bude v pořádku. Dal jsem mu přednost před iGo (výhoda PDA). Každopádně ti doporučuji aktualizovat na nedávno vyšlé mapy 835.xxx, jsou tam nějaké změny.
avatar Re: Navigace
15. 09. 2009 16:23
Poradí někdo jestli se nechají dát do navigace SONY NAV-U 93T mapy z Navigonu 8110 ? smileys with beer
avatar Re: Navigace
01. 12. 2009 17:18
Člověk aby se tady snažil i za slovenské kamarády a všechny "navigisty". Zdraví R. [noviny.joj.sk]
avatar Re: Navigace
01. 12. 2009 17:57
...Rero...i já se snažím ...a taky za slovenské kamarády...vytvořit jednotnou navigaci...
...ale mě se celá republika nechce vlezt na monitor...co s tím...grinning smiley
[mapy.vugtk.cz]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (01. 12. 2009 17:58).
Re: Navigace
02. 12. 2009 08:40
Mít přidělaný držák navigace na skle a jít na STK, je téměř jistý vyhazov. Totéž platí totiž i u nás. Akorát policie o tom ještě nic nezaslechla a tak to jaksi zapomínají pokutovat, jen do té doby, než je na to někdo upozorní. Však oni je jejich šéfové do ulic vyženou, až budou potřebovat prachy na odměny.
avatar Re: Navigace
02. 12. 2009 16:40
Navigace Ti nesmí bránit ve výhledu a výhled vymezuje záběr stěračů, néééé ?
Pokud by to brali na celým skle, tak budeme před každou technickou sundavat dálniční známky ?
Na technický bych s držákem na skle neprovokoval, jezdit tam znovu kvůli tomu, že jsem chtěl ušetřit 10 vteřin se sundáním držáku navigace se mi nevyplatí, ale pokud budu mít za jízdy navigaci mimo záběr stěračů, klidně se budu s policajtem hádat že to tam mít můžu. Problém je ovšem v tom, že policajt když chce, vždycky si něco najde za co by nás skásnul, takže v konečným důsledku ty prachy stejně dostanou :-(
Re: Navigace
02. 12. 2009 17:16
uz dva roky mam PDA s tomtomem nad stredem palubni desky a zastavovalo me X hlidek, v HR jsem s tim byl taky a nikdo nic nenamital smiling smiley a na technickou jsem to tam taky mel smiling smiley
Re: Navigace
16. 12. 2009 08:32
Navigaci nemáme..a nikdy jsme nechtěli..je sice pravda,že to má výhody(nemocnice,restaurace,apod),ale i tak jsem proti..mě stačí obyčejná mapa..otevřené oči..a kochat se..:-)

Pěkný den přeje Hrvat Mishell
D33
Re: Navigace
16. 12. 2009 10:38
To Hrvat Mishel

Přeji pěkný den můžu se zeptat kdo když Vy řídíte obsluhuje tu mapu. Protože já mohu říct, že se kochám až od dob co mám na PDA IGO 6 teď 8.3 do té doby obsluhovala mapu moje žena a často se stávalo, že sama zabloudila a když jsem stál na křižovatce na semaforech většinou ve stavu kdy už jsem se rozjížděl v pruhu rovně se zprava nesměle ozvalo tady to chtělo jet asi doleva takže teď s IGO 8.3 se opravdu kochám vidím dalši dvě odbočení a u aktuálního i řazení do pruhů ve městech pro lepší orientaci nepřehlédnutelné budovy ve 3d.Samozřejmě to není zcela dokonalé například u nás před rokem starosta aby dostal dotace z EU na cyklostezky nechal po městě udělat spoustu jednosměrek a pruhem pro kolaře a TA to ještě nemá v mapách 2009.09 stejně tak NS nestíha v HR na Istrii překotnou výstavbu kruháků.
Anonymní uživatel
Re: Navigace
16. 12. 2009 12:11
Když někam jedu v ČR - nepotřebuji navigaci. Snad ještě trefím z Celného do GE BANK v HK nebo na fakultu do Plzně.
No a když jedu na př. do I nebo D nebo prostě kamkoliv v Evropě, tak vím předem kam jedu a tedy kudy mám jet. Prostě si připravím itinerář s hlavními body. Já vím že třeba je to s navigací jednodušší. Pro mne ale ne. Mám ji v Octavii a mám ji ve Volvu.Když jem jel přes Vídeň a ta mrcha se mi najednou rozpůlila ( ne Vídeň, ale ta navigace) a v jedné půlce byl takový hrubý plán a ve druhé půli byl takový podrobný i s pruhy ve kterých mám jet. No to jsem ji vypnul protože jsem jel AUTEM a musel sledovat provoz abych někoho nesestřelil, poslouchat vnučku, poslouchat ženu, z CD poslouchat DÁDU a navíc ta navigace je u VOLVA nahoře na přístrojové desce - vysouvací -a bez optiky (brýle) na čtení si tam mohu pouštět tak pohádky. Je ale v zorném poli řidiče, na rozdíl od Octavie, kde musím čumět na střední panel a tedy po tu dobu se nevěnuji sledování dění ostatního provozu.
V Mercedesu 740d jsem měl navigaci i TV, ale ta se mrcha vypnula, jak jel člověk rychleji než myslím asi 10 km /hod. Takže i tu navigaci si třeba pustím, ale jenom tak ze zvědavosti , když stojím - pro jízdu ji skutečně nepoužívám.
smileys with beer
Re: Navigace
16. 12. 2009 13:06
Šatava: smiling smiley

Já osobně navigaci nepoužívám. Je to právě o tom, že většinou jezdím známé trasy a ty ostatní si dopředu vyhledám a zapamatuju, popř. zapíšu. Do jisté míry jsem rád, že se bez navigace obejdu, ovšem je to podobné jako s klimatizací - také jsem se bez ní dost dlouho obešel a teď jsem rád, že ji mám.

Co mi ale přijde jako fakt výborná "vychytávka" navigace, kvůli které bych ji i používal, je příjem dopravních informací (přes systém RDS) a hlavně jejich zpracování.

Proto doporučuju, aby ti, co tuto funkci ve své navigaci mají, aby se o své zkušenosti zde podělili s ostatními.

Pro šťouraly: jasně, že se tímto tématem zabývají i jiná diskuzní fóra, ovšem zde se jedná o specifikum - zkušenosti při cestě na Jadran.
Anonymní uživatel
Re: Navigace
16. 12. 2009 18:07
V autě mám tolik možností zabudovaných v radiu takže mi hrají třeba můj oblíbený cimbál a najednou do toho : prosíme pozor, dopravní nehoda tam a tam ...... a je to skutečně aktuální čas. Kdežto ....pozor radar je Helvíkovicích, já jel přes Helvíkovice krokem a oni v době hlášení už byli v Bredůvce a tam už vykošťovali řidiče. Rozdíl v čase byl asi 1,5 hod. A tam už ani RDS nepomůže.
Tedy jezdit raději volnou. Já mám všechny body - tedy skoro, až na ty čtyři které jem potratil za rychlou jízdu. No ještě není všem dnům konec.
Kamarád je policajt a najednou mu přišel dopis ať přijede odevzdat ŘP. Že je vybodován. Proč to proboha nehlásejí - přišel jste o bod atd. To se mi zdá nelogické. Byl bez bodů, tam mu řekli která M-policie ho změřila a on tam musel jít a ještě !!!!! zaplatit za přestupky. Takže přišel o body a ještě asi o 6 tis. za pokuty. Kde je logika?
Já jsem jel raději do HK se raději poptat a zjistil jsem že MP Žamberk mi odebrala 4 body /61 a 67 ve městě/ asi před rokem a ten druhý případ asi před rokem a půl. No a zaplatil jsem 2 x 1.500,- kč na MÚ v Žamberku a ten rok ke vrácení těch bodů začal od toho dne, když jsem zaplatil ty pokuty. Nikoliv od doby spáchání přestupku ale od jejich vyřešení. Takže kamoš policajt nelhal. angry smileyangry smileyangry smiley
Já mám strach tam zase jit abych se nedozvěděl něco horšího.moody smileyangry smiley
Re: Navigace
17. 12. 2009 09:29
A co třeba to, že přestupek je promlčený? S empíkama se hádat do krve. Mají povinnost přestupek do nějaké doby pořešit, pak jim jen ukázat, že jsou jedničky.
Ale k navigacím. Letos jsem si nastavil průjezd Vídně dle Midaxe ulice po ulici a na druhé křižovatce ve Vídni navigace zamrzla, skončila v kaslíku a jelo se dál podle vytištěnýho papíru. Na druhou stranu mě zachránila u Imotski při návštěvě jezer. Nechtěl jsem se vracet zpět po stejné cestě, že to vezmem na druhou stranu a obloukem se vrátíme. Cesta se stále zužovala, pak skončil asfalt a já na dvoře nějakýho statku, uvázanej osel a pobíhající kozy. Tak jsen navigaci zase vyndal, dlouho jí trvalo, než se našla a když se jí to povedlo, tak jsem zjistil, že ten osel asi fungoval jako hraniční patník do BiH, protože jsem byl podle navi na hranicích. Spolehlivě mě nakonec dovedla "domů".
Jinak navi používám jen když se potřebuji dostat ke konkrétnímu číslu baráku třeba v Praze, kde taková ulice Sokolovská má několik kilometrů a hledalo by se bídně.
Re: Navigace
17. 12. 2009 09:53
navigace je rodu ženského a od toho se to vše odvíjí
kdo nepoznal neuvěří
kdo poznal ví o tom své (zavede vás tam kam by jste nikdy v životě nevkročili)
a proto to chce smoking smiley
Re: Navigace
17. 12. 2009 10:35
Rohal napsal(a):
-------------------------------------------------------
> navigace je rodu ženského a od toho se to vše
> odvíjí
> kdo nepoznal neuvěří
> kdo poznal ví o tom své (zavede vás tam kam by
> jste nikdy v životě nevkročili)
> a proto to chce smoking smiley

A proto to chce mít navigaci,do které si natáhnu z PC vlastně určenou trasu a teprve potom je to smoking smiley
avatar Re: Navigace
17. 12. 2009 12:48
Navigaci mám rok. Docela ji pochopitelně nepotřebuji na cestu do práce a zpět, ale na delší cestu ji využívám - a to hlavně , že si připravím itenerář kudy chci jet a vložím to do navigace a pak už mě vede naprosto jak si přeji. Jedna z dalších věcí je přibližný čas dojezdu na místo určení - taky není k zahození. Průjezdy velkými městy a dovedení na přesnou adresu je bez navigace , jen podle mapy , rozhodně složitější, V Berlíně bych se bez ní asi stratil :-) , V Hamburku mě taky dovedla naprosto přesně a pohodlně na místo. Taky využívám to hlášení o dopravě RDS i když je to potřeba brát s rezervou. Mě třeba napíše, že za 250 km je omezení a predpokládané zdržení je 60 minut a jestli chci náhradní trasu. Takže si můžu vybrat z variant několika tras a nebo jet tou původní beze změny. Většinou dám nic neměnit a než dojedu na místo předpokládaného zdržení tak už tam třeba žádné zdržení není.
Musím říci že mě baví mít navigaci, je to taková užitečná hračka na cesty.
Anonymní uživatel
Re: Navigace
17. 12. 2009 16:39
Zahajskej,
docela jasně si pamatuji, že jsem mu říkal, že by tam eventuelně mělo být promlčení, nebo projednání přestupku do jednoho roku. Ten tam na mě začal řvát, že se mnou zatočí a že to předají policii a uvidím. Normálně jsem tam odtud vypadl jak ufňus.
Pak se mi to rozleželo v hlavě a podal jsem si stížnost. Šéf MP se mi telefonicky omluvil za hrubé jednání svého podřízeného a .... nic víc.
Od té doby - jezdím ( v okolí Žamberka a Kostelce nad Orlicí ) bez bezp. pásu / mám to písemně od lékařské vědy/ a třeba si je vychutnávám za kartičku invalidy na př. skle. Mám kopii dělanou na počitači a zmenšenou. A hned jsem dostal botičku a když přišli, tak že ji mám falešnou a něco o podvodu atd. No a tak jsem ji vysvětlil že mám přední sklo plné dál. známek a že ten veliký plakát inv. mi ruší výhled a proto jsem si v zájmu bezpečnosti provozu atd. Potom jsem mu ukázal průkazku ať si zkontroluje číslo a to je pro něho prioritní. To číslo a nikoliv rozměr papíru.
No a když vysunu ještě navigaci tak skutečně uberu moc místa na výhledu. Ale rozhodující pro mne je to, že se mi špatně kouká jedním okem na navigaci a druhým na cestu.
resstless
toto mi není jasné - vytvořím itinerář a vložím do navigace ? Proč? Když mám itinerář jedu podle něj. A když jedu podle navigace tak zadám odkud - kam a navigace mi to zpočítá.
Když přejedu tak mne to několikrát vyzve ať to otočím a nebo mi to najde jinou trasu. A to mi vyhovuje hlavně když jsou objížďky atd. Ano tady vidím velikou výhodu.smileys with beer
avatar Re: Navigace
18. 12. 2009 08:37
V navigaci mám takovou ikonku a tam je napsáno ITINERÁŘ. To znamená, že si můžu vložit průjezdní body na trase kudy chci jet. Například, když zadám cestu do Chorvatska , tak mi navigace vypočítá cestu přes Slovinsko po dálnici. Jenže já tudy nechci a proto si vytvořím "itinerář" a zadám , exit 226, Mureck, Lenatr, Ptuj, . . .atd no a ona ta mrška mě tama pěkně bezproblemově provede a nema problema se Slovincema a ani žádnou hromadou písku jak tady občas čtu smoking smiley Takže toto jsem myslel tím itinerářem, ono totiž né každá cesta kterou navigace vypočítá jako nejrychlejší mě vyhovuje. thumbs up
avatar Re: Navigace
18. 12. 2009 09:28
Také ji využívám jako resstless a hlavně když hledám někde ve městě nějakou ulici.Jinak ji nemám umístěnou na skle a je to bez problémů.

avatar Re: Navigace
18. 12. 2009 19:35
resstless
taky souhlas, ručně jsem si zadal průjezdní body ve Slovinsku podle cesty Inoxe a naprostá pohoda. Vídeň taky přesně jak to jezdíváme. Dojezdový čas do cíle se taky hodil, mohly být aspoň delší čůrpauzy. Hlavně tam mám taky narváno strašně POI bodů, které vždycky před cestou kamkoli aktualizuji, takže i když trasu znám dobře, občas se hodí, když to na mě řve, že je někde stacionární radar. Mám tam hlavně i spoustu dalších užitečných POI bodů jako lékárny, benzínky, bankomaty, restaurace, servisy.....Doporučuji si po vypočítání cesty ji ještě projít ručně, jednou mě to sice vedlo nejkratší, ale strašné kotáry.....



Upraveno 1krát. Naposledy upravil michalhk (18. 12. 2009 19:36).
Re: Navigace
19. 12. 2009 18:01
Navigaci jsem si pořídil loni před cestou do Bulharska a jsem rád, že jsem si ji koupil. Stalo se totiž, že manželka musela být v noci akutně převezena sanitkou z Primorska do Burgasu do nemocnice. Jel jsem za sanitkou a vůbec jsem v nočním Burgasu nevěděl, kam jedu, jel jsem celý vystrašený za ní i v křižovatkách na červenou.
Po přijmutí v nemocnici jsem se ještě v noci s dětmi vracel zpět do ubytování v Primorsku, kde jsme si sbalili věci a brzy ráno zase jeli zpět do Burgasu do nemocnice. Mohu říct, že nebýt navigace, tak bychom těžko tu nemocnici hledali. Tak stačilo jen zadat název ulice a ta nás bez problémů navedla do cíle. Proto jsem rád, že ji mám, že mě v obtížné situaci dovedla pomoci.
avatar Re: Navigace
19. 12. 2009 18:28
Také se přidám se chválou na navigaci,na kterou nedám dopustit.Jednak pracovně,vyhledávání a cesta za zákazníky,ale samozřejmě na cesty na dovolenou atd.Prostě tato zázračná technika nám také pomohla najít cestu v noci s Šibeníku do kempu,kdy fakt jsem vůbec nevěděl kudy jedu.Nebýt navigace tak, asi spíme do rána v autě.Nejsem z těch co si o sobě myslí,že trefí všude po paměti /jsou asi takoví/ ,ale já se mezi ně nepočítám.Prostě tento zázrak techniky,v podstatě dnes za dostupný peníz,chrání moji peněženku hlídáním rychlosti,ukáže cestu ve dne v noci,ale je si třeba uvědomit,že přeci je to jen nemyslící stroj na který nelze 100% spoléhat a je třeba používat i vlastní rozum.

MirekŠi
Re: Navigace
19. 12. 2009 18:42
V pátek 18.12.2009 byl uveden do provozu poslední chybějící úsek rychlostní silnice S2 na severním dálničním obchvatu Vídně. Při cestě od Mikulova tedy budeme na severním okraji Vídně najíždět na silnici S1, ta pokračuje jako S2 a A23, po které vyjíždíme z Vídně směr Graz. Tím zcela odpadá průjezd městem a cesta na Jadran se podstatně zjednodušší a zrychlí. A od jara k tomu přibude 22km úsek rakouské severní dálnice A5 Schrick-Wien.
Bohužel výstavba úseku dálnice A5 Schrick-hranice ČR a dále do Pohořelic je díky našim ekoteroristům zablokována. Díky jim budeme dále projíždět nebezpečné úseky, budou zde ranění i mrtví. Jenže jim jsou zřejmě žáby a čolci přednější než lidé a jejich děti....

Uživatelé navigací by měli sledovat ukazatele, nové úseky totiž v navigacích nejsou a navigace vás dál bude tvrdošíjně posílat přes Vídeň město.
Re: Navigace
20. 12. 2009 00:50
Připojuji se k těm, co berou navigaci jako výborného pomocníka a pomůcku. Pominu - li ostatní cesty Evropou, pro pravidelnou každoroční jízdu do Chorvatska ji využívám především jako časového informátora. Ze stejných důvodů ji používám i na tak jednoduché cestě, jako je například z Ostravy do Brna smiling smiley. Pak jsem ji také využil ve chvíli, kdy jsem do ní vložil Bessyho variantu trasy přes Maďarsko.
avatar Re: Navigace
20. 12. 2009 22:10
Vlada napsal:
Uživatelé navigací by měli sledovat ukazatele, nové úseky totiž v navigacích nejsou a navigace vás dál bude tvrdošíjně posílat přes Vídeň město.
Již jsou nové mapy od TA a i ostatních vydavatelů verze 2009.09 atd. kde samozřejmě jsou všechny tyto úseky zaneseny.Mám iGO a když teď dám trasu k moři tak mne krásně vede po A5,S1,S2,A23 atd. Prostě parádní průjezd a je vidět,že i vydavatelé map si pospíšili.Do léta určitě budou ještě další úseky,třeba v HR.Tak určitě přijdou další novější mapy.Prostě se to neustále zdokonaluje a zpřesňuje.

MirekŠi
Anonymní uživatel
Re: Navigace
25. 12. 2009 20:13
Takže to první je navigace u Volva. Asi ano, takto to moc pozornosti neodvádí. Ona se v případě nutnosti i schová.

No a toto je OCTAVIE - tady se mi to nejví jako šťastné řešení. Proto ji ani moc nesleduji. U Octavie nekritizovat nepořádek!!! Dnes je jak nová !!!!

Anonymní uživatel
Re: Navigace
25. 12. 2009 23:13
4 Štava: a ten úklid byl před vycházkou nebo ní? drinking smiley
Anonymní uživatel
Re: Navigace
26. 12. 2009 16:49
Opravdu já mám v autě pořádek, jenom jak to půjčíš dětem - ukliď a hlavně doplň nádrž. Já skutečně mám radost z toho když je auto opravdu OK. Někdy mě cinkne a umyju auto i synovi. confused smiley
Holt, takový jsem já. Tak mne matka vychovala.smileys with beer
Sůl na silnici - a jdu umýt auto v myčce třeba 2x týdně. Ale ta sůl ??? mám k ní odpor.angry smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 58
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.