Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Autobusem do Chorvatska

Autor IvetaV 
Autobusem do Chorvatska
21. 03. 2007 09:10
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli nemáte někdo zkušenosti s CK Vítkovice Tours a cestováním jejich autobusy. Koncem srpna se chceme vydat se synem do Rabacu, do hotelu Girandela, máme zaplacenou i dopravu od cestovky. Není to ale expres doprava. S jejich vysvětlení jsem pochopila, že to jsou autobusy, které jedou se zákazníky do více míst, nejen do jednoho. Nevíte prosím někdo, zda nás vysadí před hotelem a zase naloží na zpáteční cestě, nebo je to jen svoz do určitých míst a dál se musí běžnými linkami.
avatar Re: Autobusem do Chorvatska
21. 03. 2007 09:31
By bylo dobré, se nejdříve optat v CK. Tam budou nejspíš vědět i podrobnosti o dopravě.
avatar Re: Autobusem do Chorvatska
21. 03. 2007 09:33
Ahoj, zkušenosti s CK Vítkovice Tours nemám, ale všechny cestovky vždy rozváží lidi přímo na místo pobytu, tzn., že tě vyloží před hotelem a za týden na stejném místě ve smluvený čas zase vyzvednou.
Re: Autobusem do Chorvatska
21. 03. 2007 09:53
...Můj kolega jel vloni s cestovkou z Brna,v CHorv. objížděli při rozvozu pět středisek než se dostali k cíli.Při návratu museli opustit pokoj v deset ráno,autobus přijel až v osm večer.A jako na potvoru pršelo,takže celý den strávili v hale s kufry,místo aby poslední chvíle strávili na pláži.Takže snad se tomu vyhnete...
Re: Autobusem do Chorvatska
21. 03. 2007 09:58
Díky moc za rady a zkušenosti, snad se tomu dešti opravdu vyhneme, to si nedokážu představit.
Re: Autobusem do Chorvatska
21. 03. 2007 15:58
Jel jsem s CK VT před 5lety. cesta tam se dala, pokud to jde o cestě autobuem říci. Na místo příjezd v 5.00hod ráno (Podgora), takže se dlouho čekalo na vyklízení pokojů. Autobus pak pokračoval dál na jih. Na konci pobytu odchod z pokojů v 10.00 hod. a kufry do recepce. Do 16.00hod jsme byli na pláži. Osprchovali jsme se na pláži a v hotelu se převlékli - umožnili nám to, a pak jsme si sedli do kavaráčničky, popíjeli víno a vyhlíželi autobus. (do 17.00hod)
Re: Autobusem do Chorvatska
21. 03. 2007 20:26
Tento zážitek jsme naposledy absolvovali v roce 1996 a nikdy více !!! Od té doby do Chorvatska jedině bez CK a vlastním autem.
Re: Autobusem do Chorvatska
22. 03. 2007 19:51
Autobus pojede určitě až k hotelu. Jen bude cestou zastavovat u několika hotelů v jednom letovisku, nebo i postupně ve víc letoviskách. Např. pokud jede autobus na Istrii, vyloží někoho v Umagu, další v Novigradu, Poreči, atd. Nazpátek to samé. Pokud jde o příjezdy, odjezdy, ubytování a vyklízení pokojů je to při cestě autobusem normální, že autobus přijede ráno třeba v 7h a na pokoj se dá jít třeba až ve 14h. Nazpět vyklizení pokojů do 10h a odjezd autobusu třeba až ve 20h. Je to nomální a je třeba s tím počítat, dá se to vydržet, jen je potřeba se zabavit. Třeba se jít normálně koupat nebo si alespoň lehnout do stínu na deku, číst si, hrát karty a tak. Dá se to v pohodě vydržet, jen člověk nesmí posedávat, ale musí něco dělat.
Re: Autobusem do Chorvatska
22. 03. 2007 19:52
Autobus pojede určitě až k hotelu. Jen bude cestou zastavovat u několika hotelů v jednom letovisku, nebo i postupně ve víc letoviskách. Např. pokud jede autobus na Istrii, vyloží někoho v Umagu, další v Novigradu, Poreči, atd. Nazpátek to samé. Pokud jde o příjezdy, odjezdy, ubytování a vyklízení pokojů je to při cestě autobusem normální, že autobus přijede ráno třeba v 7h a na pokoj se dá jít třeba až ve 14h. Nazpět vyklizení pokojů do 10h a odjezd autobusu třeba až ve 20h. Je to nomální a je třeba s tím počítat, dá se to vydržet, jen je potřeba se zabavit. Třeba se jít normálně koupat nebo si alespoň lehnout do stínu na deku, číst si, hrát karty a tak. Dá se to v pohodě vydržet, jen člověk nesmí posedávat, ale musí něco dělat.
Re: Autobusem do Chorvatska
22. 03. 2007 20:55
K cestě autobusem bych si ještě zjistil o jakou značku autobusu se jedná a kolik místa je mezi sedadly, neboť cestovat 12 až 15 hodin s nohama do pravého úhlu se po několika hodinách stává horor a člověk se z toho vzpomatovává celý den. Moje zkušenost ze Španělska 21 hod a měl jsem toho dost a pohyb přesně vystihoval napr....u bělici. Mám 180 cm a nedovedu si představit mít tak 190 nebo 200 cm.
Re: Autobusem do Chorvatska
22. 03. 2007 23:34
Pokud je pro někoho horor cesta autobusem a není zbytí, doporučuji láhev kořalky. Podmínkou je pít po celou dobu a ne najednou už v českudrinking smiley . Já už busem v každém případě nikdy nepojedueye popping smiley
D
Re: Autobusem do Chorvatska
23. 03. 2007 08:23
Ahoj. S CK Vítkovice jedeme letos už po čtvrté a vždy bylo vše v pohodě (až na jednu jízdu,ale za to nemohl autobus ale neochotní řidiči, nazpět už jeli bohudík jiní). Ale jinak si nemůžem stěžovat.Loni jsme jeli s CK Aventinus (nebo tak nějak) a musím říct, že ten autobus co měl být super moderní a pohodlný, byl naprosto hrozný-nepohodlné,málo prostorné sedačky, žádná telka,ani Wc. Ale zasi dělali pravidelné přestávky, což je při tomto způsobu dopravy fakt důležité, pořádně se protáhnout a projít, protože z toho sezení všechno bolí. Ale vydržet se to dá. S CK Vítkovice to bylo v pohodě, měli i sedačky co se dají posunout do uličky, takže bylo více místa, v buse telka i WC (ale jen pro nutné případy, nemají to moc rádi). Co se týče rozvozu, rozváží většinou přímo k pobytovému místu (postupně cestou vysazují lidičky a zas jedou dál)-ty co jedou výš, jsou pochopitelně na místě dřív a naopak-stalo se nám, že jsme jednou vysadili lidi v Istrii už v pět ráno (čekali v hotelu do 13.hod) a my dorazili na Orebič kolem poledne. při odjezdu se opouští hotely apod. už kolem 10 ráno a čeká se většinou celý den venku,záleží na člověku jak toho využije nebo zda se bude nudit v hotelu.Věci jsme si vždy měli kam dát, kde se umýt atd. Cesta autem je určitě lepší, ale když nemáte jinou možnost (jako my), dá se i autobus vydržet-člověk musí mít jen nějakou zábavu a pak to pořádně rozchodit (většinou maj všichni oteklé nohy). Tak přeju hezkou dovolenou a šťastnou cestu busem.smiling smiley
sta
Re: Autobusem do Chorvatska
24. 03. 2007 19:35
Ahoj.Nechci nikomu kazit radost z dovolené,cesty autobusem bývají různé a celkem ani moc nezáleží na typu autobusu ale na partě lidí která v něm jede a na přístupu řidičů.Naše rodina zažila cestování do Chorvatska mockrát starou Karosou s výborným osazenstvem a byla spousta legrace,jindy zase luxusní autobus a studené čumáky se kterýma se nedalo bavit.A to jsme v době po válce v bývalé Jugoslávii jeli třeba třikrát za sezonu,při tehdejších cenách last minit ubytování+doprava 1500kč os týden. takže cca 6000km autobusem,a dalo se to vydržet,člověk musí být fanda a na dovču se těšit.Nevýhodou tohoto způsobu dovolené jsou právě rozvozy a svozy.Dneska jezdíme vlastním autem do soukromí a už bych neměnil ale každý tu možnost nemá.Přeji příjemnou dovolenou všem.
Re: Autobusem do Chorvatska
25. 03. 2007 18:43
Láhev kořalky, víno nebo pivo do autobusu je fajn věc :-) Je ale dobrý si uvědomit, že to člověka (alespoň mě) dehydruje, takže je potom větší potřeba chodit na WC :-) A v autobuse to řidiči a průvodce neradi vidí. Je ale fakt, že pokud je někdo v náladě, tak takové maličkosti jako jít na WC v autobuse neřeší :-) Já bych se autobusu nebál, jel jsem takto už několikrát a má to i něco do sebe. Velkou výhodou je, že se nemusím absolutně o nic starat, v ČR nastoupím a u moře vystoupím. Pravdou ale je, že i já preferuji cestu autem.
Re: Autobusem do Chorvatska
02. 04. 2007 13:20
Když to nejde jinak,musí se autobusem.Před lety,když jsme ještě musely busem z pracovních důvodů,byla to moje nejhorší část sezóny.Výhoda jízdy busem je cena a bezstarostnost.Nevýhodou je délka,nepohodlí,dané časy příjezdu a odjezdu, o nemobilitě na místě nemluvím.Těm,které to čeká přeji hodně štěstí
Re: Autobusem do Chorvatska
03. 04. 2007 11:26
Proč dělat z cesty autobusem horor. Beztarostná cesta, nemusím se modlit, že mi někde klekne auto, nebo že usnu ve stotřicítce za volantem. Už jsme jeli dokonce 36 hodin jednu cestu s nějakou mateřskou školkou. Stačilo "vypnout", nasadit sluchadla s muzikou a jedem. A to mám víc jak 190 cm. Důležité je mít pohodlné oblečení (klidně i tepláky), na nohou pantofle a teplejší svetr k ruce, v noci bývá někdy chladno (při zastávce autobusu) a je dobrej i jako polštářek. Hlavně nechlastat v autobuse pivo, stačí jedno v deset večer, aby se hesky spinkalo. Né jich urazit osm deset, to je pak do zastávky vždy hrozně dlouhá doba. Osvědčilo se mi noc pře odjezdem nespat, zajít třeba na pivčo, přijít nad ránem, pak dělat všechno možný nemožný a jen neusnout. No a v autobuse jsem skoro celou cestu prochrněl. Tím nechci autobus obhajovat, kombinujeme všechny způsoby dopravy (bus, auto, letadlo) a každá má něco do sebe.
Re: Autobusem do Chorvatska
03. 04. 2007 12:51
Původně jsem nechtěl na toto téma reagovat, ale začátek příspěvku od p.Zahajského mě tak nadzvedl že musím svoji zkušenost kdy jsem jel poprvé a naposled autobusem do HR popsat. Odjezd byl stanoven na 17:00 hod ale už před 16 nám volali domů kde jsme že odjezd je v 16 (ve všech papírech co jsme měli byl odjezd stanoven na 17hod) Mávl jsem nad tím rukou a jelo se. Když jsem viděl autobus kterým máme absolvovat a si1000 km tak jsem po rozjezdu poslal dceru at se se de řidiče zeptat jestli fakt jede do Chorvatska.confused smiley JEL!angry smiley Autobus byl stará karosa která(podle tlačítek pro zastavení na znamení)sloužila patrně hodně dlouho u MHD. Max. rychlost po dálnici 80 km. Furt jsem si říkal přežiju to, měl jsem dost piva k teleportaci až do HR. Jenže se ukázalo že by to chtělo něco tvrdšího. Poprvé se autobus po*ral při první zastávce v Rakousku. Nešel nastartovat. Řidič to vyřešil tím že chodil autobus startovat kamsi do motoru. No a jelo se dál asi ve dvě v noci se bus po*ral už úplně.angry smiley Marná snaha řidiče dovolat se dispečerovi do Tišnova, aby poslal náhradní autobus byla provázena slovy Franto ty pi** jedna ožralá tak to zvedni. Co tady máme dělat ty ču**** jeden ožralej atd. Nejsem žádnej slušňák ale bylo tam dost děcek tak jsem jenom doufal že spí. Asi po hodině snažení se dovolat "dispečerovi" zjistil řidič že je to marné, svlékl si svoji "uniformu" a začal se vrtat v motoru. Za asi další hodinu vylezl(špinavej, sedřenej a dost nasranej)ale autobus se (sice z motoru)podařilo nastartat. A jelo se dál Zpoždění pět hodin a autobus se pro jistotu už nechal běžet i o pauzách. Na místo jsme teda dorazili. Jaké bylo moje překvapení když pro nás ta plečka přijela i na zpáteční cestu.Ptal jsem se řidiče jestli si myslí že dojedeme(byl to ten stejnej co nás dovezl) Jo prej je autobus po generálce a v pohodě. Po asi druhé zastávce opět nenastartoval.A to ani z motoru. To už jsem byl docela dost nasranej a když chtěl aby ho šli chlapi z autobusu roztlačit tak jsem ho rovnou poslal do prdele (děcka - neděcka). Takže toť moje zkušenost. A pisateli nade mnou vzkazuji co se piva týče měl jsem jich u sebe 10 . Nechtěl jsem je původně po cestě vypít. Pravdou je že jsem je vypil velmi rychle abych trochu otupěl.Stejně to nepomohlo. Takže všem kdo musí autobusem přeju aby neměli takovej zážitek jako mi. H.S.cool smiley
Re: Autobusem do Chorvatska
03. 04. 2007 13:56
Taky bych to tak tragicky neviděla (tedy ten poslední popsaný zážitek jo, ale doufejme, že něco podobného se přihází jen výjimečně).
Většinou jezdím do Chorvatska dvakrát. O prázdninách s rodinou autem a v září s kamarádkami na aerobik autobusem. Pro mě je cesta autobusem dost těžko stravitelným zážitkem, ovšem jen proto, že za jízdy a v sedě prostě neusnu. Takže ta noc, kdy se nedá nic dělat, s nikým hovořit, protože okolí spí a ani z okna není celkem nic vidět, je pro mě prostě nekonečná... Ale jiné nepříjemné zážitky z cesty jsem nikdy neměla. Pravda, jezdíme vždy se stejným organizátorem, i když pokaždé přes jinou cestovku - a víme tedy, komu se svěřujeme.
avatar Re: Autobusem do Chorvatska
03. 04. 2007 14:48
Áno, myslím, že to Ifča presne vystihla. Asi najviac záleží na voľbe cestovnej kancelárie, s ktorou budete cestovať. A myslím si, že Vám v CK dopredu povedia aj to, s akým autobusom asi budete cestovať. U seriónych CK by nemala byť cesta autobusom do Chorvátska traumou, ako spomínal HS. Ale je pravda, že vzhľadom na to, že mám rodinu, ja osobne jazdím do Chorvátska autom. Ale kto auto nemá (alebo ho nemá v takom stave, že sa odhodlá na takúto dlhú cestu, resp. si netrúfa odšoférovať túto cestu), je to myslím, že pohodlný spôsob prepravy. Žiadne starosti, únava vodiča z jazdy a pod.
Tom
Re: Autobusem do Chorvatska
03. 04. 2007 15:33
Ahoj,
nejel bych autobusem ani boha...usnout za volantem může kdokoliv,kleknout to může taky, nezastavíš kdy chceš, spolucestující s poruchami trávení...Nechci být s rodinou v rukou neznámého řidiče a ve vozidle, o jehož technickém stavu nic nevím. Nikdy autobusem.
Re: Autobusem do Chorvatska
03. 04. 2007 16:12
Tome, tak už se nestresuj ! grinning smiley V rukou neznámého řidiče si pokaždé, když vyjedeš na silnici (i svým autem) - stačí, když ten neznámý něco podělá a sestřelí tě bez seznámení. thumbs down
A jízda autobusem ? Někomu se to líbí, u někoho nutnost. Doporučuji nezatracovat. thumbs up

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Tom
Re: Autobusem do Chorvatska
03. 04. 2007 19:01
Nooo jooo smiling smiley máš pravdu. Asi jsem měl dnes své dny yawning smiley
Re: Autobusem do Chorvatska
04. 04. 2007 15:14
Homere,

když jezdíš s cestovkami spřaženými s Tišnovem, tak to holt sorry... Existuje mnoho CK, které najímají jen nové, zánovní nebo velmi dobře udržované stroje.

Bohužel Roman to má horší, vozový park dopravců, které pro slovenské CK jezdí do Chorvatska, je z většiny žalostný.
avatar Re: Autobusem do Chorvatska
04. 04. 2007 15:41
To Globík: Ja, ako som už písal v mojom príspevku, jazdím do Chorvátska vlastným autom thumbs up smiley.
Re: Autobusem do Chorvatska
04. 04. 2007 15:54
to Globík: Autobusem jsem jel pouze jednou a naposled. angry smiley Bohužel jsem v té době neměl auto s kterým bych si tam troufleye rolling smiley No vlastně bodový systém z nás dělá všechny potencionální klienty CK potažmo autobusových dopravcůthumbs up smiley H.S.cool smiley
Re: Autobusem do Chorvatska
04. 04. 2007 21:50
Já tu uvedu názor kolegy, z autobusu je vyléčený, autem to je pro něj moc velká námaha a starost a tak letí letadlem do Splitu a pak autobusem, ale když si spočítá délku cesty v hodinách, tak to tím autem nakonec vyjde rychleji, ale každý holt volí tu svají variantu a tu si obhajuje.
Re: Autobusem do Chorvatska
08. 04. 2007 12:03
TEDA TO JE ZÁBAVNÝ VLÁKNO: thumbs up smiley
Přikláním se také k cestě vlastním autem, jen někdo fakt nemá na výběr, ale neva, my jeli poprvé také 12 let starým Favoritem a až na Pelješac a řidičák jsem měl ještě teplej v kapse, asi půl roku, no a dnes se vždycky nasmějem, "hele mamčo, tady to známe, žejo??? tadyma už jsme kdysi jeli"grinning smiley
Je bezva mít auto po ruce a nemuset se spoléhat na to co máme v dosahu, vloni to stálo na místě ubytování za houby, a tak jsme jezdili....plaža Divna, Borak....a prostě tolik krásnejch míst se dá vidět a né jen hotelový komplex.
TAK VÁM DĚKUJU, PŘI PROČÍTÁNÍ TOHOTO VLÁKNA JSEM SE NÁRAMĚ POBAVIL...K...yawning smiley
rj
Re: Autobusem do Chorvatska
08. 04. 2007 20:32
Iveta V položila jasnou otázku na cestování autobusovou dopravou s určitou CK (dopravu má už zaplacenou), ale nic moc se nedozvěděla, jen názory lidí, kteří jeli autobusem maximálně jednou, nebyli spokojení, jezdí raději autem, a kdyby náhodou autobusem nedej bože museli, tak by se museli cestou opít, aby přežili. To tedy pěkně děkuji za takové spolucestující. Mimochodem, vážení automobilisté, buďte vděčni těm, co jezdí autobusem a neošklivte jim to už předem. Všimněte si, kolik autobusů jede a spočítejte si, kolik by přibylo osobáků, kdyby všichni vyrazili po vlatní ose. Pak se na silnicích nehnete.
Re: Autobusem do Chorvatska
08. 04. 2007 22:51
Na to nemá cenu ani odpovídat
Re: Autobusem do Chorvatska
09. 04. 2007 16:36
petrcechacek napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Na to nemá cenu ani odpovídat

Ne - nemá, protože má absolutní pravdu!!!

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 175
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.