Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Stará cestayawning smiley

Autor Lenka 
Re: Stará cestayawning smiley
24. 08. 2012 17:10
kluci já to projel bezproblémů, semafor cca 2 minuty. Když jsem projížděl, tak jsem neměl žádný dojem o zdržení
Re: Stará cestayawning smiley
24. 08. 2012 17:46
Projížděli jsme to u Plitvic 18.8. ráno,fronta pořádná,navíc jsme sjeli u Trogiru a pokračovali přes Omiš,další děs,navíc u Trogiru hořel ten kopec,ještě že jsme to stihli projet.
Re: Stará cestayawning smiley
24. 08. 2012 18:06
My, tama budeme projíždět v noci a to tama jezdí nejvíc ČEŠI A SLOVÁCI, tak se u těch semaforů, snad nějak domluvíme, kdo pojede první.smiling bouncing smileyeye popping smiley smiling bouncing smiley
Re: Stará cestayawning smiley
24. 08. 2012 18:29
taaak radsej po starej ako po dialnici ..si myslim...
Re: Stará cestayawning smiley
25. 08. 2012 18:48
dnes som absolvoval cestu po starej do Omisu a zdrzanie medzi Plitvice a Slunj minimalne.Smer Omis malo aut slo, no na dialnici sme Lucko az az
Re: Stará cestayawning smiley
21. 09. 2012 20:35
Letos absolvováno 31.8. tam a 11.9. zpět a naprosto bez problému, pokud bude nějaké příště, klidně touto cestou pojedu zas.
cool smiley
Re: Stará cestayawning smiley
25. 09. 2012 11:10
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Rohal (30. 09. 2012 21:02).
Re: Stará cestayawning smiley
25. 09. 2012 12:40
Rohal napsal(a):
-------------------------------------------------------
> včera projeto
> start 08.00 Podgora
> konec po 920 km ve 20.00 (1 hodina přestávka)
> -
> přes HU 125 minut (208 km)
> Slovinsko 8 minut ( 10 km)
> [forum.ihvar.cz]
> Slovensko zcela bez problemu


Rohale, Rohale, zpytuj svědomí, tak se jezdí, Ty neznáš dopravní předpisy.
Re: Stará cestayawning smiley
25. 09. 2012 12:58
.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Rohal (30. 09. 2012 21:01).
Re: Stará cestayawning smiley
04. 02. 2013 17:57
Ad stará cesta. Protože dosud nemám s touto trasou osobní zkušenost, nedokážu si vysvětlit rozpor v časech projetí této trasy. Mám na mysli úsek od exitu Karlovac po kruhový objezd u Šestanovace, kde se potkává stará cesta s odpovídající cestou po dálnici (při cílové destinaci na Makarské rivieře).

U dálnice se plánovače shodnou na čase kolem 3,5 hodiny (délka 378 km):
- google maps: 3:30 h
- mapy.cz: 3:31 h
- mapy.idnes.cz: 3:22 h
- via michelin: 3:36 h
- navigon: 3:39 h
/Je mi jasné, že se jedná o čistý čas bez zastávek na mýtnicích, za předpokladu "volné dálnice" (tj. bez prodlev způsobených nečekanými událostmi na trase – kolony, objížďka, nehoda, počasí apod.) a při dodržování povolených limitů./

U "staré cesty" (délka 332 km) se plánovače rozcházejí:
- google maps: 4:40 h (71 km/h)
- mapy.cz: 5:45 h
- mapy.idnes.cz: 4:38 h
- via michelin: 6:10 h (54 km/h)
- navigon: 5:25 h

Fórum Stará cesta jsem přečetl, a nejčastěji se zde uvádí prodloužení času oproti dálnici o 2 - 2,5 h.

V článku Diaľnica alebo stará cesta? se uvádí časy 4 hodiny po dálnici a 6,5 hodiny po "staré" (do Makarské; do Šestanovace tedy o cca 30 minut méně).

Pro běžné plánování tras preferuji google maps, přijdou mi spolehlivé. Mám ověřeno, že na silnicích má google časy lehce defenzivní (běžnou jízdou lze zajet i rychleji), na dálnicích udává časy víceméně přesně na limit.

Tak nevím, a jsem z toho zmatený, proč jsou na "jedničce" udávány plánovači tak různé časy. Chci vás požádat, jestli byste tu mohli uvést své časy přejezdu staré cesty (ideálně odpovídající přibližně úseku Karlovac–Šestanovac) s poznámkou, jak jste jeli – zda podle předpisů, nebo se chytli nějakého ve svižném tempu jednoucího Chorvata… Děkuji
avatar Re: Stará cestayawning smiley
04. 02. 2013 22:58
Rubbs, nevím jestli jsem to dobře pochopil, chceš to tedy profrčet "po staré" hodně pod 2,5 hoďky přilepený na "nějakého" chorvata ať doženeš ztrátu vůčí dálnicí, nebo ti jde o ty drobné časove rozdíly? Rozhodně "po staré" bude dost uniformovaných chorvatu čekajicích na jedoucí "ve svižnem tempu" a tak ta svižná jízda může vést k další časovoé ztrátě s výdají navíc za tikety. Chceš li tlačit dolů dojezdové časy pak doporučují dálnicí a ty lístky za ní tě vyjdou dokonce levnějí. Po staré jezdí v pohodě, hoďka sem, hoďka tam nic neznamená.
Re: Stará cestayawning smiley
05. 02. 2013 08:57
google maps: 4:40 h (71 km/h) - tohoto průměru nedosáhneš ani kdybys letěl. 55km průměr je realita, při dodržování předpisů. Loni na staré, za deště a po dojezdu dvou náklaďáků jsem s bídou za hodinu ujel 50km. Hned jak to šlo, hurá směr dálnice.
avatar Re: Stará cestayawning smiley
05. 02. 2013 10:08
Já se na jízdu po "staré cestě" nedívám z pohledu "rychlosti", ale z toho pohledu, že poznávám a opakuji si krásy chorvatského vnitrozemí. Některá místa na trase vybízejí přímo k zastavení, odpočinutí si, zavzpominání si, pokochání se. Rastoke, Plitvice, Knin, Peručko a další místa , to je jako v pohádce.
Takže žádné limity průměrné rychlosti si nestanovuji. Jedu jak situace dovolí.
Na rychlost používám dálnici. Takže, když se jede na jih, tak jednu cestu po staré a druhou po dálnici. Záleží na dni a denní době kdy se cestuje.
Re: Stará cestayawning smiley
05. 02. 2013 10:38
Ačkoliv bych mohl v Karlovaci pokračovat dál po dálnici, tak zde pravidelně sjíždím na "starou" a to z několika důvodů:
- dálnice je jednotvárná, chce to změnu.
- kochání se krajinou, popř. někde zastavíme - např. vodopády v Roztoke
- stavíme se na dobré jídlo,motorestů je na cestě nespočet.

Většinou se na dálnici zase vracíme u Udbiny - cestarina GORNJA PLOČA.
Myslím si, že je to takový vyvážený kompromis mezi dálnicí a běžnou cestou. Ztráta na této trase v porovnání s dálnicí je tak cca 1 hodina, v tom však samozřejmě nepočítám zastávky.
Re: Stará cestayawning smiley
05. 02. 2013 13:45
Bukowski napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Rubbs, nevím jestli jsem to dobře pochopil, chceš
> to tedy profrčet "po staré" hodně pod 2,5 hoďky
> přilepený na "nějakého" chorvata ať doženeš ztrátu
> vůčí dálnicí, nebo ti jde o ty drobné časove
> rozdíly? Rozhodně "po staré" bude dost
> uniformovaných chorvatu čekajicích na jedoucí "ve
> svižnem tempu" a tak ta svižná jízda může vést k
> další časovoé ztrátě s výdají navíc za tikety.
> Chceš li tlačit dolů dojezdové časy pak doporučují
> dálnicí a ty lístky za ní tě vyjdou dokonce
> levnějí. Po staré jezdí v pohodě, hoďka sem, hoďka
> tam nic neznamená.

Chci vědět, kolik času mě průjezd po staré zabere, abych se mohl rozhodnout, zda to nevezmu raději po dálnici. Přiznám se, že jsem dosud počítal spíš s tím optimističtějším časem pod 5 hodin, jak ukazuje google maps, protože se mi zatím nikdy nestalo, že by takhle přestřelil. To znamená zhruba o 1,5 h navíc oproti dálnici – toto bych byl ochoten bez problémů obětovat za úsporu peněz. Pokud má být ale časová náročnost větší, ještě zvážím, kudy pojedu. Po dálnici nespěchám (do 120 km/h), po "staré" bych se snažil jel v rámci možností předpisově.

Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> google maps: 4:40 h (71 km/h) - tohoto průměru
> nedosáhneš ani kdybys letěl. 55km průměr je
> realita, při dodržování předpisů. Loni na staré,
> za deště a po dojezdu dvou náklaďáků jsem s bídou
> za hodinu ujel 50km. Hned jak to šlo, hurá směr
> dálnice.

Jestli se tedy oba přikláníte spíš k těm šesti hodinám, je to pro mne špatná zpráva :-(
Re: Stará cestayawning smiley
05. 02. 2013 14:07
Jezdím po staré cestě od Karlovace až dolu,protože za ušetřené peníze tam jsem o jeden den déle.2x jsem
to jel po dálnicí a zustal viset u něktérého z tunelu.Dále je to nostalgie,těším se na to a plánuji to dopředu, jako bych jel poprvé.Pokaždé zjistim, že města,vesnice jsou na svém místě. Co bych mohl plánovat na dálnici fakt nevím.Snad platidla.Vnitrozemí je krásné.Dálnice to jso dva tři jízdní pruhy.Něco jiného to je, pokud je cesta práce,nebo doprava za ní.Ale to je volba.Každý jsme jiný a máme svoje meze možností,finanční,zdravotní a jiné.
Re: Stará cestayawning smiley
05. 02. 2013 14:39
Jezdím od Karlovace taky po staré a neřeším jestli něco ušetřím, nebo delší čas. Po tom fofru od Vídně až do Karlovace se už těším na pohodičku a kochání se jízdou po staré. Co jsem četl zpětně, tak zastavujeme všichni zhruba na stejných místech. Je pravda, že na staré cestě není moc míst, kde jsem před rokem 2004 nejel na jedničku. Ty kolony byly neskutečný, ale teď už je to jen vzpomínka.
Re: Stará cestayawning smiley
05. 02. 2013 15:23
to Rubbs:
mimo sezonu velikonoce 2012 udaje z vypisu ENC:

tam po dalnici: Karlovac-Sestanovac = 3h10min (tacho cca135) bez zastavky-stihal jsem trajekt 19,00

zpet po stare: Drvenik-Karlovac = 5h30min. minus 50min usek Drvenik -Sestanovac tj. Sestanovac-Karlovac = 4h40min. (tak aby me nezmerili=mimo obec tacho105 -110, v obci tacho limit +10) zastavka cca 20min benzin+svacina ve Slunji-nekocham se.

v sezone to po stare je tak o15-35 min vic nez mimo sezonu. po dalnici v sezone nevim, protoze trajekt jede i ve 20,30 a ne az 22,30
avatar Re: Stará cestayawning smiley
05. 02. 2013 15:52
nutno podotknout, že všichni určitě jezdíte během dne yawning smiley. To jsem si já blbec nějak neuvědomil, když jsem loni jeli po staré se Zahájským. Chtěl jsem zavzpomínat na staré časy, ale nakonec po hrozný couračce v dešti rychle hledal nájezd na dálnici. Výsledek...v noci po staré cestě už NIKDY.
avatar Re: Stará cestayawning smiley
05. 02. 2013 17:24
Moje zkušenost, když ještě dálnice nebyla a všichno jezdilo po "staré", do Gradacu výjezd 2:30, příjezd okolo 17 hodiny, takže cca 14,5 h, ve všední den (středa nebo čtvrtek). Po dálnici tamtéž okolo 12 hodin. Mám to lehce přes 1000 km. Takže tehdá mi cesta vnitrozemím přidala 2,5 h za silného provozu, dneska bych to viděl 1,5 - 2 hodiny navíc.
Stará cesta
05. 02. 2013 22:10
thumbs down



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Midax (20. 04. 2015 22:43).
Re: Stará cesta
06. 02. 2013 01:47
Jen ještě poznamenám, že celou "starou cestu" neplánuji jet jen ve dne, ale část i v noci. Zhruba někde od jižního Maďarska bych měl jet už za tmy a předpokládám, že dojedu někam za Plitvičky, ideálně až ke Gračaci… Tedy zhruba 1/3 až 1/2 "staré cesty" za tmy, zbytek ráno. Takže i můj styl a čas jízdy bude jiný od "jen denních jezdců".

Z vašich odpovědí tedy vyplývá, že časově oproti dálnici bude stará cesta o 1,5 - 2,5 hodiny delší. Spíš víc než míň. Děkuji vám všem za informace, to mi stačí.

Midax: Opět skvělé video. Z kterého je roku? Jen doplním, že začíná 0,5 km za mostem Brekina draga (délka 106 m) a zobrazuje 6,1 km dlouhý úsek podél údolí říčky Zrmanje od místa na úrovni osady Zrmanja Vrelo po úroveň začátku osady Palanka. Mimochodem, kousek odtud vyvěrá dvěma prameny řeka Zrmanja – cca 2 km SV od obce Zrmanja Vrelo. 44°12'17"N, 16°4'49"E
avatar Re: Stará cesta
06. 02. 2013 16:19
Midax
Někde tu byla diskuze na téma kamery v autě jako obrana proti HR policajtům.... Co máš ty za typ? Líbí se mi že to ukazuje i rychlost, obraz je taky solidní.
avatar Re: Stará cestayawning smiley
06. 02. 2013 18:44
Rubbsi, na staré cestě počítej s průměrnou rychlostí tak 65 až 72 km/h, o moc rychleji to ani s "max. 10 nad limit" neuděláš ani v noci na úplně prázdné silnici. Jak trochu zhoustne provoz, nedosáhneš ani na těch 65 km/h. Mnohokrát vyzkoušené, i když v posledních letech přibyla řada dvoupruhů v dlouhých stoupáních, takže je lepší šance nemuset se courat za nějakým šnekem tak dlouho, přesto s vyšším průměrem raději nepočítej. Nějakou tu pauzu stejně budeš potřebovat, takže na úsek 333 km z Karlovce do Šestanovce přes Plitvice, Gračac, Knin, Trilj a Ciste počítej téměř 5 hodin jízdy (a navrch ty přestávky).
avatar Re: Stará cestayawning smiley
06. 02. 2013 18:59
Rubbs, čilí sečtěno a zde na konec Hillem podtrženo hoďka sem, hoďka tam nic neznamená, jedeš s rodinou na dovču a zkrátka jednou je ten opti čas rychlejší a jednou zase delší. Ono i na dálnicí můžeš mít horší čas, prostě někdy to tak vyjde a hotovo.
Dan
Re: Stará cestayawning smiley
06. 02. 2013 19:55
JJ, prima, už to začíná bublat, jaro se blíží a s ním těšení :-). Souhlas se všemi, stará cesta je na pohodu, jen doplním s dovolením svou zkušenost - jezdím v poklidu vždy v týdnu po-pá, po přespání u Karlovace směrem dolů a v pozdních odpoledních hodinách pak směrem opačným, provoz je zcela minimální, každým rokem snad slabší, takže v tuto dobu se nějakých kolon a couraček není třeba bát. Ani nemohu potvrdit informace o čekajících uniformovaných chorvatech, tu a tam jsou k vidění (stávají třeba v Kninu za mostem přes řeku směrem tam), ale musím zaťukat, za 12 let jsem s nimi neměl problém. Zaskočit ale mohou Chorvati s opravami silnic, pak je to trochu divočina, značení objížděk moc neřeší. Proto kdo to letos projedete nebo máte zprávy o plánovaných uzavírkách, sem s informacemi...
avatar Re: Stará cestayawning smiley
06. 02. 2013 20:55
OT, off topic
to sem dal Midax je hezké video ale nic víc, jako všude když se jede po staré cestě. Alsfalka je vylepšená, ale okolí úplně je tristní. Všechny strany a příkopy po cestě jsou zamořeny bordelem invaznících dřevin, o což se tam nikdo nestará. Když jsem byl někdy 80 - 84 tak to bylo vysečené, občas domek nebo vesnička. Dnes tam není vidět nic. Jet x kilometrů po plné čáře a koukat na stromy nevím.
Chci tím říci, že je jedno zda dnes ty úhory vidím z dálnice (jedno třeba zda třeba " Ličko poljě " vpravo od dálnice nebo od staré vlevo).
ale jo, každej to pleská jak umí, smileys with beer
Dan
Re: Stará cestayawning smiley
06. 02. 2013 21:34
to jeliman:
s dovolením, souhlasím s tím, že video od Midax nemusí kromě fajnšmekrů extra nadchnout. Nesouhlasím s tím, že okolí je tristní. Vloni jsem míjel několik part sekáčů pangejtů, a to v odlehlých místech mimo města a vůbec nemám celkově pocit z nějakého zamoření. Jsme různí a každý to holt vidíme svýma očima. Jednou jsem na doporuční jel přes Bosnu a byl jsem trochu zklamán, žádný extra zážitek. Možná, kdybych je podruhé, viděl bych to už trochu jinak. A taky mám kamaráda, se kterým se v Orebiči léta scházíme a který jezdí zásadně po dálnici, neb ho "stará" nebaví. A je to prima kamarád. Hlavně už, abychom jeli, dobře dojeli a slyšeli to staré dobré "dobro došli"!
Re: Stará cesta
06. 02. 2013 22:38
valeri napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Midax
> Někde tu byla diskuze na téma kamery v autě jako
> obrana proti HR policajtům.... Co máš ty za typ?
> Líbí se mi že to ukazuje i rychlost, obraz je taky
> solidní.

Midax používá kameru DOD GS600 (nebo také Fun Beat GS-600) – viz s. 19 tohoto vlákna.
Špičková kamerka. Parametry: kamera třídy 3, CMOS 5Mpix, 1920×1080p 30fps, MOV H.264, NTSC/PAL, úhel 120°, 0.5 Lux, USB, HDMI, micro SD/SDHC max. 64GB, automatický záznam, fixace záznamu, mikrofon, reproduktor, Li-Ion baterie, 113×24.1×30mm, 122g. Škoda snad jen, že nemá displej.


avatar Re: Stará cestayawning smiley
23. 06. 2013 21:28
Zaznamenali jste nějaké novinky na steré cestě? Například dopravní omezení v sezoně, nebo něco podobného ?

na HAK písí - ale dokdy jsem nenašel.
Zbog radova, zatvorena je državna cesta D1 između Udbine i Gračaca. Obilazak je: Udbina-Gornja Ploča-Lovinac-Sveti Rok-Gračac.

Anglicky už tam datum je:
Till 31 July traffic is suspended on the D1 Udbina-Gračac state road. Detour: Udbina-D522-Gornja Ploča-ŽC5165-Sveti Rok-D50-Gračac.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 175
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.