Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Stará cestayawning smiley

Autor Lenka 
Stará cestayawning smiley
16. 02. 2007 20:26
Předem se omlouvám za to že zakládám nové téma, ale bohužel to tu nemůžu najít. Loni tu probíhala diskuze, kudy do Chorvatska - dálnice vs. stará cesta. A někdo zde psal jak je nádherný příjezd ze staré cesty, kdy se z ní sjede a otevře se před ním pohled na moře. Vím, že to byla cesta kolem Peručko jezero, ale nevím, kde popisoval dotyčný ten sjezd - je to u Cista Provo? Díky moc za radu.
Re: Stará cestayawning smiley
16. 02. 2007 20:40
avatar Re: Stará cestayawning smiley
16. 02. 2007 21:39
Přesně tak a možná letos to bude sjezd z dálnice,poněvadž pokud otevřou ten další úsek tak by měl někde tam letos končit.Uvidíme co bude na sezónu dokončeno.

MirekŠi
avatar Re: Stará cestayawning smiley
16. 02. 2007 22:11
tvsat napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Přesně tak a možná letos to bude sjezd z
> dálnice,poněvadž pokud otevřou ten další úsek tak
> by měl někde tam letos končit.Uvidíme co bude na
> sezónu dokončeno.

To asi ano, ale mě by prostě těch pár "dovolenkových" pohlednicových panoramat setsakramentsky chybělo - serpentiny a rozhled za Medvědí Gorou nad Novo Mestem, příjezd pod první bosenské velikány za Karlovacem, pohled do údolí nad Kninemn, Peručko jezero . . .thumbs upsmoking smiley
avatar Re: Stará cestayawning smiley
18. 02. 2007 21:23
Mám to i na videu.Projel jsem to jednou s cestovkou autobusem.Pak 2x autem a 2x s přívěsem.Využil jsem i možnosti zakempovat v Koraně a prohlédnout mlýny a jezera.Teď co je dálnice raději jedu po ní.Je to s "obývákem" 6m pohodlnější i když dražší,nehrozí pokuta od nenasytné policie,lepší odpočinek na benzinkách nebo odpočívkách.Nastavím tempomat na 85 ?? km/H.a jedu.Možná,že si to někdy projedu znovaconfused smiley jen pro radost a potěšení.Vždy mám takovéto cukání u Karlovacu,ale pak stejné neodbočím a a frčím po A1.

MirekŠi
mirek 12
Re: Stará cestayawning smiley
19. 02. 2007 09:39
pokud nespěcháte, starou cestu doporučuju, co se otevřela dálnice, je tam celkem klid, každý rok je něco novýho, zejména kvalitní značení, výhled na peručko je zážitek, po odbočení doprava v cista provo už nezbývá, než se těšit na výhled na moře, ale pozor za mokra, mezi cista provo a pobřežím ta za deště pekelně klouže !!!
Re: Stará cestayawning smiley
19. 02. 2007 22:06
souhlasím,také doporučuji starou cestu,je vidět moc hezká příroda,značení i silnice jsou v pohodě,kdo jede někam dolů,je stará cesta výhodnější,loni se psalo ve světě motoru,že cesta do splitu po staré cestě je o 120km kratší než po dálnici,je tomu skutečně tak a ještě je dálnice pěkně drahá,tak není pravda,že po dálnici tam budete dříve,120km navíc je znát,kamarádka loni uvízla na dálnici u tunelu malá kapela 2,5 hod.v 10km dlouhé koloně,pomalu nevydržela do nejbližšího odpočívadla na wc,zlatá stará cesta,4 známé rodiny,též příznivci chorvatska jezdí jen po staré cestě,
Re: Stará cestayawning smiley
19. 02. 2007 22:32
Taky beru "starou" cestu pro putování za mořem. Za prvé má své kouzlo, příroda,hospůdky kolem cesty,staré a nové domy, vždy je se na co dívat.( po otevření dálnice je i daleko menší provoz) Monotonní jízda po dálnici mně uspává a nudí.Má to i ekonomický efekt. Jezdím dodávkou a už je to II. skupina a ceny vyskakují nahoru. Kdybych to hnal po dálnici 130, tak to uvařím, ale já jedu na dovolenou a tak si to užívám, je to součást dovolené. Vyjedu si o 2 - 3 dny dříve a vždy si vyhlídnu oblast, kde si odskočím z trasy, omrknu to tam a frčím dál.Jak toho mám dost,zapíchnu to u první hospůdky, něco do sebe, zdřímnem ve svém a hladce oholen, dobře naladěn a svěží pokračujeme k "našemu" domečku na Hvaru.Zpět to moc nenatahuji,ale taky žádný kvalt, protože všeliké kvaltování toliko pro ......dobré jest a pravidlo šťastného návratu má přednost !!! Už se těším, zimu máme za sebou,skoro i část jara a po jaru je tu léto a léto je dovča a když,tak u moře.Takže na viděnou u moře ale potom i v Česku!
Re: Stará cestayawning smiley
19. 02. 2007 22:37
Jo Mildouši,jenže počkej až se bude blížit dovolená-kolik zase bude kritiků té "staré"-ALE JÁ JI TAKY POUŽIJU,JE TO KRÁSA...
Re: Stará cestayawning smiley
20. 02. 2007 07:57
máš pravdu brede,léto se bude blížit přibyde kritiků staré cesty,ale kdo zná kouzlo staré cesty tak dálnici nepropadne,můžeš zastavit kde chceš,koupit si u silnice výborný domácí sýr,prohlížet si krajinu,mluvíš mi z duše mildouši,byl jsi u vodopádů u obce slunj?vřele doporučuji,to na dálnici a kolem ní neuvidíte,na začátku slunje jet doprava,přijedete k nádhernému přírodnímu koupališti a pokud jedete ještě kousek doprava jste u nádherných vodopádů a jezer,prostě jak z pokladu na stříbrném jezeře,
Re: Stará cestayawning smiley
20. 02. 2007 08:03
Také jsem zastáncem staré cesty jo a ještě k tomu přes Maďarsko.
Re: Stará cestayawning smiley
20. 02. 2007 08:40
No a ja bych treba po stare uz nejel ani za nic! Staci mi usek Dugopolje - Peljesac. Brrrrrr, porad za nekym popojizdet, cekat a hledet na tachometr! Uz ne :-) Nikomu to "putovani" po stare neberu, ale dalnice je dalnice. V loni jsme se s zenou dokonce hadali, kdo bude ridit grinning smiley Po celorocnim kodrcani po nasi D1 si clovek pripada jako v soferskem raji a priroda kolem je taky hezka! Clovek zasne, kudy a jak dalnici staveli...Toz tak smoking smiley
Re: Stará cestayawning smiley
20. 02. 2007 21:46
Stejně jako Raadek. Taky tu jízdu po staré nikomu neberu, ale dnes už jedině dálnici. Každý to vidí jinak, každý má jiné priority a tak je to spravne, tak to ma byttongue sticking out smiley
Re: Stará cestayawning smiley
20. 02. 2007 21:52
Hulča napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Stejně jako Raadek. Taky tu jízdu po staré nikomu
> neberu, ale dnes už jedině dálnici. Každý to vidí
> jinak, každý má jiné priority a tak je to spravne,
> tak to ma byttongue sticking out smiley

A co kombinovaná doprava? Tam po staré, zpátky dálnice.yawning smiley
Re: Stará cestayawning smiley
20. 02. 2007 22:14
Já jela loni obráceně - tam po dálnici, protože už jsem se dovolené a moře nemohla dočkat a zpátky po staré, protože jsme chtěli konečně vidět Plitvice a naplánovali tedy jeden nocleh tam a pak několik dní v termálech v Maďarsku... Nicméně v Maďarsku nás chytla tak šílená průtrž mračen, že nikdo neměl náladu do té psoty vylézat z auta a hledat někde nablint ubytování, že jsme nakonec jen projeli, pak zabloudili na objížďce v Bratislavě... a jeli domů. Nemít po té trase konkrétní cíl, tak jen pro kochání krajinou bych tudy asi nejela... Ale jak uvedeno výše - každý má jiné priority (koneckonců, kdyby uznali všichni, že stará cesta je lepší, tak by v kolonách byl z kochání hnedle menší prožitek... :-)
Re: Stará cestayawning smiley
20. 02. 2007 22:52
Evik: po dálnici tam i zpátky. Tam po dálnici, protože řídím sám a krizi mám vždy těsne za Záhřebem, jakmile ji překonám, je to už pak po dálnici sranda, rychle to uteče a brzy tudíž chlemtám pivko na terase.smileys with beer Zpátky taky po dálnici, protože jsem nasr..ej,angry smiley že už končí dovča a tudíž nemám náladu se kochat krásami staré cesty.
Re: Stará cestayawning smiley
21. 02. 2007 07:53
Přesně tak, zpátky ho kulim vytočenej že zítra či pozítří musim do práce a předtím ještě vykrámovat auto, v takovém stavu se fakt nedonutím obdivovat krásy přírody... Ale pokud to někdo zvládá, tiše mu zaávidím účinná antidepresiva. smiling smiley
Re: Stará cestayawning smiley
21. 02. 2007 10:34
....a už to začalo....grinning smileygrinning smileygrinning smiley
Re: Stará cestayawning smiley
21. 02. 2007 11:22
Jedině po dálnici tam i zpět.Pro mě je mnohem lepší zařadit 5ku a frčet,než jet po staré a riskovat,že mě tam někde vyberou poldové.Jel jsem loni částečně po staré při zpáteční cestě,protože jsme jeli do Plitvic a padesátkou jsem poctivě nejel,to nešlo.Při představě,že bych takhle musel sledovat tacháč celou starou cestu,tak se z toho pose..!
Ale komu tohle nevadí,tak at si jede jak chce.Věřim tomu,že určitě je na co se dívat,ale zatím pro mne jasně vede dálnice.Možná až budem jednou jezdit sami bez dcery,tak to někdy prubnu,ale až za pár let....smileys with beer
Re: Stará cestayawning smiley
21. 02. 2007 14:14
Já si myslím že to je jenom vo penězích. Komu ta cena nevadí tak zaplatí a jede po dálnici, kdo to platit nechce tak se každej rok kochá po starý. A vo vo vo tom je!
Re: Stará cestayawning smiley
21. 02. 2007 15:57
Zdravím všechny příznivce dovolené v Chorvatsku,
letos jedu na Pag a potřebuji se dostat na trajekt v Prizně. Jelikož musím jet v ten nejnevhodnější termín, tj.30.6., hodlám sjet z dálnice v Ogulinu, objet tunel Malá Kapela a přes Senj po pobřeží do Prizny. Má někdo z vás s touto cestou nějaké zkušenosti?? Díky za názory. confused smiley
Re: Stará cestayawning smiley
21. 02. 2007 16:24
confused smiley Nějak jsem to zmastil, pardoneye rolling smiley H.S.cool smiley



Upraveno 2krát. Naposledy upravil homer simpson (21. 02. 2007 16:31).
Re: Stará cestayawning smiley
21. 02. 2007 16:26
To Miki: Asi bych to radši objel po mostě.Loni na web kamerách to bylo docela maso(ty fronty)confused smiley Myslím že je tady dost lidí kdo tam čekali loni na trajektH.S.cool smiley
Re: Stará cestayawning smiley
21. 02. 2007 22:21
Smejkali, tys na to kápnul. No já bych taky radši neplatil, ale prostě mě ta dálnice vyhovuje, jsem na to zvyklej a tak radši zaplatím. Jezdím hodně služebně a dálnice mi uspoří spoustu času a myslím, že je to bezpečnější (teda když zrovna nenarazíš na nějakýho magora, jako třeba dnes, kterej si myslí, že na dálnici si může dovolit úplně všechno).hot smiley
PP
Re: Stará cestayawning smiley
21. 02. 2007 22:46
ještě mi tady chybí jedná varianta,a to možnost jet po dálnici bez placení,teprve pak by se doopravdy vidělo,kolik lidí se chce kochat...yawning smileysmoking smiley
avatar Re: Stará cestayawning smiley
22. 02. 2007 10:28
Jak znám český národ,kochali by jsme se všichni,ale po dálnici thumbs up smiley

MirekŠi
Re: Stará cestayawning smiley
22. 02. 2007 11:11
Když ještě nebyla dálnice, kochali jsme se s přítelem cestou po staré kamionama před náma, teď se ráda kochám i na té dálnici protože vede tak krásnou krajinou a je to tak pohodová cesta že nikdy jinaksmiling smiley
Re: Stará cestayawning smiley
22. 02. 2007 11:46
Já si taky myslím že kdyby dálnice byla zadarmo tak je tady po kochání. Já denně taky sedím za volantem tak radši zaplatím abych to měl co nejdřív za sebou.
avatar Re: Stará cestayawning smiley
22. 02. 2007 12:42
Není nad kochání se krajinou kór když se ještě kocháš jak si ušetřil. grinning smiley Protože jsem líný člověk tak se hlavně kochám pohodlností. Až bude otevřená celá dálnice(Macejl až Dubrovník), tak se tam asi budu jezdit cvičně kochat jen tak, protože jezdit po našich dálnicích je k nedokochání (hlavně po betonové roletě D1).



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Luděk (22. 02. 2007 12:43).
Peťas
Re: Stará cestayawning smiley
25. 02. 2007 22:19
tvsat napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jak znám český národ,kochali by jsme se
> všichni,ale po dálnici thumbs up smiley


Všichni ne..... :-)) Dalnice nesnáším, nudí mě a nic z řízení nemám.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 56
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.