Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Stará cestayawning smiley

Autor Lenka 
Re: Stará cestayawning smiley
01. 02. 2023 11:01
Poslední roky jezdím tam po staré a vždycky honím INU v protisměru v Grabovaci - do 22 hod.TOI i voda a možnost parkovat.
Vloni byla nějak potmě.Dál už se nedá nikde v noci natankovat.Snad kilometr dále byla velká INA s občerstvením,mohla by být non - stop.
V mapách ale není a ta původní stále hlásí otevřeno.Neví někdo jak to mají s provozem obou ?
Re: Stará cestayawning smiley
01. 02. 2023 14:53
Veľká nová INA je za Grabovacom - nonstop ( v smere od Raztoke ) - vedľa je nákupné centrum Plitvice Mall .
Re: Stará cestayawning smiley
01. 02. 2023 15:07
Doplním info:
Stará INA: [fuelo.net]
Nová INA: [www.google.com]
smileys with beer
avatar Re: Stará cestayawning smiley
01. 02. 2023 16:53
Ta nonstop INA v Čatrnji už v mapě je.
Od té doby, co nocujeme pravidelně ve Slunji, mě to už cestou k moři netrápí, cestou zpět jsem dvakrát tankoval u LuKoilu v Lapovcu u Veljunu, parkoviště velké, ale tam mají otevřeno jen od 6:00 do 23:00 a na WC to chce mít připravené drobné.
Re: Stará cestayawning smiley
05. 02. 2023 14:57
o.k. po tmě jsem viděl jen ještě dlouhou cestu k moři,takže rychle natankovat a ani jsem nezaregistroval kde je WC - snad přímo ve Frešu ?
Re: Stará cestayawning smiley
27. 06. 2023 12:24
V Karlovci je hotov most přes Koranu má probíhat poslední technická kontrola. Tak snad bude brzy i napojení. Už se to táhne dost dlouho, prý technické nedodělky.

V KAportalu je článek s videem o průjezdu nehotového obchvatu Turnja, takže se dodělává celý obchvat. Podle všeho by měl být dokončen a zprovozněn v červenci.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Petr164 (27. 06. 2023 13:06).
Re: Stará cestayawning smiley
02. 07. 2023 18:42
1.7. po staré až do Dubrovníku mimo dálnici a vše OK. Policie jen jednou s trojnožkou, místní dali echo předem. Jednou kontrola policie, lustrovali auto, zda není kradené, divili se že nejedu po dálnici :-)
avatar Re: Stará cestayawning smiley
03. 07. 2023 14:23
Díky za info smiling smiley Sice to máme až za 60, ale už teď se na "kochací" cestu po staré těšíme.
avatar Re: Stará cestayawning smiley
03. 07. 2023 21:14
Nazdar Petr164 , vieš dať sem odkaz na ten článok s videom.

7x Tučepi (2007-2008-2010-2011-2012-2013-2014), Primošten Bilo(2009),Brač - Supetar (2015-2016-2017-2018), Pašman, Druce (2019), Brač - Postira (2020 - 2021 - 2022 - 2023)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil SKULL.156 (03. 07. 2023 21:17).
avatar Re: Stará cestayawning smiley
03. 07. 2023 21:25
Citaci
Petr164 napsal(a):
...V KAportalu je článek s videem o průjezdu nehotového obchvatu Turnja, takže se dodělává celý obchvat. Podle všeho by měl být dokončen a zprovozněn v červenci.

Turanj je na té cestě špunt, bez diskuse. Ale zase nás to poskakování loni přimělo k odbočení na snídani v pekárně mezi školou a mostem. Ze Slunje domů odjíždíme totiž něco po šesté, takže jen kafe, rozloučit se a jedeme. Kolem sedmé se dostaví když ne hlad, tak mlsná. Nastává dilema: vychutnat si nově otevřený obchvat a tohle minout, nebo si zase radši vychutnat snídani? Jinak nezbude, než zase někde na pumpě u dálnice. To bude těžké rozhodování...
Re: Stará cestayawning smiley
10. 07. 2023 13:03
Tak obchvat "Turanj" na D1 za Karlovcem měl mít před právě uplynulým víkendem technickou přejímku. Zatím nemohu najít zprávu o převzetí stavby a o termínu uvedení do provozu, plány a harmonogramy neřeším, ty vzaly za své. Video z KAportalu o projížďce po nehotovém obchvatu zmizelo...
Re: Stará cesta
10. 07. 2023 13:28
Dnes se nechal slyšet v rádiu primátor Karlovce Damir Mandič, že věří v úspěšné technické posouzení a v získání konečně přejímky obchvatu během tohoto týdne a uvedení do provozu do 13. srpna, což je výročí založení Karlovce.. Je to posun, ten měsíc do uvedení do provozu se může výrazně zkrátit, pokud nebudou technické výhrady nebo budou jen takové nebránící provozu. Tolik tedy čerstvá informace od místního zdroje.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Petr164 (17. 07. 2023 19:23).
Re: Stará cestayawning smiley
24. 07. 2023 23:15
Tak Turanj je obchvácen! Už od 13.7. Zase jeden kousek cesty, která odsýpá. Sretan put!
Re: Stará cestayawning smiley
09. 08. 2023 21:46
ja se moc omlouvam, mozna to tu je, jedu na par dni na pelješac - sam, chci jet mimo dalnice, v nouzi najet az nekde dole.
plan je slovensko, madarsko pak chorvatsko smer plitvice, pro jistotu chci poprosit pokud nekdo cestu jel ted nekdy a znalce, aspon nastrel mest ktere vrazit do gps.
do chorvatska jsem jezdil kazdy rok a nikdy jsem slovinsko neobjel pokud jsem jel s rodinou a detmi, ted chci sam zkusit pravej opak, cas mam a jet velke vzdalenosti v kuse mi problem taky nedela. Diky
avatar Re: Stará cestayawning smiley
09. 08. 2023 22:19
Nechci ti do toho kecat, ale nebylo by na zvážení to jet raději z Maďarska přes Bosnu?
Mrkni na to, jezdíme raději mimo dálnice, stylem "poznávací zájezd" cestou...
Určitě narazís na mé příspěvky jak k (poznávací) cestě přes HU, tak pak přes BiH.
Pokud vyloženě nechceš navštívit předražené(?) Plitvičky, tak (nejenom) gastronomie v HU a BiH je super thumbs up
Re: Stará cestayawning smiley
09. 08. 2023 22:58
mas pravdu, ja jen nemam vubec zkusenost s Bosnou, pry muzu na obcanku a jinak me to je jedno..nasazim do gps a jedu. U bosny jsem se jen pozastavil nad pripadnou frontou na hranicich
Re: Stará cestayawning smiley
09. 08. 2023 23:12
Ze Záhřebu do Splitu se nemůžeš ztratit. Je to od Karlovace pořád silnice číslo 1. Ze Splitu je to pořád podle vody.
avatar Re: Stará cestayawning smiley
09. 08. 2023 23:26
OP je OK.
Bezproblémové hranice řeší vhodné načasování, jako i u jiných tras. V noci / nad ránem to bývá naproto na pohodu.
Samozřejmě je potřeba si ohlídat nějaké ty (i muslimské) svátky, kdy jedou z Evropy-Německa domů za rodinou.
"Past" je v BiH vyšší roamingová zóna (SMS cca 9CZK, ale třeba i 1 MB dat za 170CZK), na to bacha.
Pokud to chceš jet jako "tranzitní průlet", tak bych některé úseky doporučil si zaplatit dálnice, pokud chceš cestou nakrmit oči i žaludek, tak rozhodně nespěchej. S klidem v BiH přespat a užít si to...

P.S. Případně pojďme do některého z vhodnějších vláken - Přes Bosnu...
avatar Re: Stará cestayawning smiley
09. 08. 2023 23:39
Chorvati mají dobré dopravní značení cílů: u Zagrebu na neplaceném obchvatu A3 sleduj výjezd 3 Lučko a na něm odbočíš směr Split/Rijeka (z obou stran je to první výjezd).
Přivede tě k mýtnici Zagreb - Lučko, tam u závory vyfasuješ lupen, závora se zvedne a jedeš.
Po 38 km se řaď vpravo na Karlovac/Plitvicka jezera, to je zase výjezd/izlaz 3.
Výjezd tě přivede na mýtnici Karlovac. Odevzdáš lupen a zaplatíš za osobák € 2,50 (můžeš podat kartu i s lupenem obsluze v každém pruhu označeném CASH/CARD), když přijedeš k budce s obsluhou (svítí to nad ní). Jinak můžeš jet k závoře automatické (CARD), vrazit lupen do první škvíry, zkontrolovat, kolik to je, na displeji, pak vrazit platební kartu do vedlejší díry, bacha hned ji to vrhne zpátky! Zvedne se závora, ale ještě stiskni zelené tlačítko Račun a počkej si na účtenku. A můžeš jet.
Jsi na DC1 a jeď Slunj, Plitvická jezera, Korenica, na konci rychlostního obchvatu Udbiny odbočuje DC1 směr Split/Gračac. Můžeš jet rovně k dálnici, ale to je asi brzy.
Tak odboč po té DC1 na Gračac, tam se měří hodně často, tak radši předpisově.
Na gračackém kruháku můžeš zase jet druhým výjezem k dálnici, ale i to je zbytečně brzy, jeď třetím po DC1 na Knin.
V Kninu se drž pořád DC1, tedy na kruháku posledním výjezdem na Split, přijedeš na semafory, tam vpravo, zase směr Split/Sinj.
Na konci Kninu se hlavní ostře lomí vpravo, ale, jak jsem napsal, značení mají dobré.
Pokračuj přes Vrliku do Sinje, pořád se drž DC1 směr Split. Velký kruhák na konci města opustíš posledním výjezdem, stále směr Split/Makarska/Imotski/Trilj po DC1.
Po 2 km v Brnaze opusť DC1 a směr Split doleva na DC60 směr Livno/Imotski/Trilj. Nemusíš přece ještě jet k dálnici.
Dojedeš do Trilje a hned za mostem se DC60 točí vpravo směr Dubrovnik/Makarska/Imotski/Cista Provo.
Odtud pokračuj ještě 4 km a u průmyslové zóny odboč k dálnici, nájezd Bisko.
Na mýtnici 26 Bisko zase vyfasuješ lupen a za závorou se řaď do levého pruhu směr Dubrovnik/Makarska po A1.
A teď už pojedeš po dálnici 85 km až na čvor Ploče, na výjezdu se drž v pravém pruhu označeném DU,PL a odboč na Dubrovnik/Ploče.
Po asi 6,5 km přijedeš na mýtnici Karamatići. Tady odevzdáš lupen, zaplatíš € 5,80 (nebo tak nějak), to je poslední platba za zpoplatněnou dálnici, a dál jedeš na rotor Čeveljuša u Pločí. Na něm se drž v pravém pruhu směr Dubrovnik. Vyvede tě k Jadranské magistrále DC8 a na ni najeď vpravo směr Dubrovnik.
No a pak už nezabloudíš, DC8 tě přes Rogotin a deltu Neretvy zavede přímo na Pelješki most.
Hned za tunelem Debeli Brijeg je křižovatka se starou pelješkou transverzálou Zaton - Ston - Orebić - Lovište. Ale do Stonu a k trajektu na Mljet v Prapratnu se dá jet jak po staré, tak po nové silnici, jako na Dubrovnik.
Ale co: na Pelješcu už trefíš.

Tak co, ještě si myslíš, že potřebuješ navigaci?
Re: Stará cestayawning smiley
10. 08. 2023 00:06
dekuji vsem.
Hille moc pekny popis, ale ta gps je takova pohodova smiling smiley Ale nutno zkontrolovat kam clovek proste jede..
avatar Re: Stará cestayawning smiley
10. 08. 2023 07:06
Stará cesta je "stará cesta". Orientační body, jako města na trase jsou pořád na stejném místě.
Povrch silnice se určitě změnil k lepšímu, značení "vesnic" bez baráků doufám taky, pořádek na parkovištích u silnice taktéž, přibyly nejspíš i záchody, takže už to tam nepáchne po dešti jako když hnojí močkou pole a odpadky se též nepálí na místě v sudech jak to bývávalo.
GPS navigace je dobrá věc, usnadňuje cestu. Do cíle tě vede většinou i neomylně, když právě zadáš ty potřebné body průjezdu.
Já bych si je ještě před odjezdem našel na papírové mapě Chorvatska, která leží v šuplíku s "potřebami" pro cestování atp.
Když opakování, tak se vším všudy.
S Bosnou zkušenosti nemám, musí to tam být urřitě zajímavé a mám takový pocit , že i dobrodružné. Ale samozřejmě se přes Hercegovinu do HR nechystám, neboť nepoznané člověka trochu děsí a " nejistotu" nemusím.
Ale na "starou" bych se po x-letech chtěl vrátit,jako opakování, s poznatkem, co se změnilo. Ovšem velitel vozu je neoblomně proti. Takže pro klid v rodině to bude "klasika", dálnice A, SLO, HR.
avatar Re: Stará cestayawning smiley
10. 08. 2023 10:29
Už několik roků se do Chorvatska jedu jednou ročně jenom tak projet (kdy cesta je cíl) a jako základní trasu používám poslední dobou toto:

Bratislava => Podgora

Měním tam nějaké úseky, teď jsem třeba zkoušel cesty vlevo od dálnice mezi Zagrebem a Karlovacem.

Průjezdem přes Rakousko se vyhnu celkově nejhoršímu úseku celé cesty v Maďarsku (který je pro mě i nejnudnejší) a zároveň je v tom Rakousku i řidičsky zajímavý úsek mezi Lockenhausem a Rechnitzem.
avatar Re: Stará cestayawning smiley
10. 08. 2023 10:51
Původně jsem se chtěl po kouknutí na mapu zeptat, zda ten kousek AT 56 jako fakt... a pak dál v příspěvku čtu, že to je tvůj řidičský záměr thumbs up
avatar Re: Stará cestayawning smiley
10. 08. 2023 15:19
To je takzvaný utahovákový probírák. Jak se jinde řidič nudí, tak tady ne.
Re: Stará cestayawning smiley
17. 08. 2023 16:08
Tapal jsem kam to dat, tak se nezlobte smiling smiley Absolvoval jsem cestu na Pelješac tento patek, kouknul jsem na Hilluv perfektni popis nicmene kdybych ho pouzil tak bych se na Lučku totalne zazdil tak tedy uplne mimo dalnici...abych byl presny uplne ne sad smiley google me tvrdohlave i prez kontrolu vswho nastaveni navedl na kus A5 -ky, vyhodilo me to zase Poysdorf sud a vedlo me to tak i zpet. Ma to googl dobre nebo se prohanim po dalnici bez vinety? Zpet jsem jel prez Bosnu a navrat taky kolem poysdorfu po A5. Diky
PS: Drasenhofen jsem ale musel po silnici 7 projet...no jel jsem tam.sam i kdyz byl provoz jako prase,a na A5 me to navedlo az potom, kdyz porovnam verzi v mape kdy se mytu nevyhybam najizdim na dalnici hned tak snad je to ok



Upraveno 3krát. Naposledy upravil pago (17. 08. 2023 16:24).
avatar Re: Stará cestayawning smiley
17. 08. 2023 17:18
Tak doufej, že tě nebudou dodatečně nahánět podle registračky, protože A5 je normálně zpoplatněná už od Vídně včetně toho kousku od Poysdorfu na hranice, viz mapu od provozovatele dálnic ASFINAG. I když kolem Poysdorfu není dostavěná, na nájezdech mají tuto značku s upozorněním na kamery (tato je na L20 od Großkrutu, tato na téže silnici, ale z druhé strany).
Tato platí na tom kousku A5 kolem Drasenhofenu, a, i kdybys ji přehlédl, je tam ještě třikrát, i na kruháku na B7 a nakonec na výjezdu z něj na ten obchvat.
Když tě dostanou, na Googla se nevymlouvej, to není řidič.

A to Lučko: směrem k moři si jen bereš lístek, pořád tam není takový provoz, aby se to nedalo vydržet. Že to někdy ani za Lučkem moc dálničně nejede, to se taky ve špičkách stává. Je to samozřejmě věc načasování a poslouchání dopravních informací. Stejně, jako nazpátek, kde si můžeš na zaplacení vybrat Demerje nebo Lučko.

EDIT: podotýkám, že v autě mám SLDA s navigací čtvrtým rokem, ale ještě jsem ji nevyzkoušel. Jezdím 51 let a, kudy mám jet poprvé, napřed si sestuduji mapy. Nevím, jestli je to dar, nebo úchylka, že si je pamatuji...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hill (17. 08. 2023 17:32).
Re: Stará cestayawning smiley
17. 08. 2023 17:53
no google me vedl prez drasenhofen tema prdelema takze jsem videl zmenu oproti normalnimu pruletu a na dalnici az potom.
Nebyla to nahoda, stale ty cesty takto planuje
Pokud dam platit myto uz se Drasenhofenu vyhybas a jedes hned po A5
Bud to je ok nebo dost zasadni fail googlu!
Nepodrebuji se vymlouvat, pouzival jsem vzdy google mapy v online rezimu rad a ted jsou jeste vic super

Myslim ze ten najezd za Drasenhofenem, pokud mas zadano.ze jedes bez myta a musis Drasenhofen . projet a najizdis na A5, byla tam cedule tusim s upozornenim ze neplati nad 3.5t ale uz nevim co.. smiling smiley
Napsal jsem to spis proto aby to pripadne pomohlo jinym. Mytu sd podle googlu nevyhybam urcite jen ja.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil pago (17. 08. 2023 18:20).
avatar Re: Stará cestayawning smiley
17. 08. 2023 21:16
Citaci
pago napsal(a):
Myslim ze ten najezd za Drasenhofenem, pokud mas zadano.ze jedes bez myta a musis Drasenhofen projet a najizdis na A5, byla tam cedule tusim s upozornenim ze neplati nad 3.5t ale uz nevim co...
Drasenhofen je po sedmičce průjezdný jen pro auta do 3,5 tuny. To tam píšou.
Naopak na A5, která je zatím značená, jako dálnice, z Vídně jen po kilometr 47 (odb. Falkenstein), je pro vozidla do 3,5 tuny známka povinná. A ještě ta vozidla na tu značku namalovali.
Obchvat Poysdorfu, i když je také značený, jako A5, má statut jen rychlostní silnice, tak jako tak zpoplatněné. Asi hodlají dostavět zbytek tak rychle, že by se nevyplatilo to přeznačovat...

Ale to se nebavíme o staré ličké magistrále DC1, o které má být toto vlákno, ba ani o Chorvatsku.
Re: Stará cestayawning smiley
31. 01. 2024 13:25
Tak se nám schyluje k otevření:
[www.dalmacijadanas.hr]
avatar
mdr
Re: Stará cestayawning smiley
31. 01. 2024 15:24
Trasa je už i na mapy.cz:
[sk.mapy.cz]

Fotky mostu Cetina:
[sk.mapy.cz]
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 151
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.