Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Stará cestayawning smiley

Autor Lenka 
Re: Stará cestayawning smiley
12. 07. 2016 20:34
A nejenom vjezd. Vstupenku musíš mít i když se tam vydrápeš přímo po stráni nahoru po svých. Jenom nevím, kde jí koupíš. Předloni nás přímo na Sv. Jure dokonce kontrolovali.
Re: Stará cestayawning smiley
12. 07. 2016 22:21
Jo, nějak mi tahle cifra uvízla v hlavě, ale na mojí paměť se nedá úplně spoléhat smiling smiley Nicméně z chorvatské logiky to asi je jak píšeš, že se bude platit spíše za osobu. Kšeft je kšeft.
Re: Stará cestayawning smiley
13. 07. 2016 18:53
Auto a moto 50 Kuna, jízdní kolo 25 Kuna, osoba 50 Kuna, toto je aktuální ceník....
Re: Stará cestayawning smiley
25. 07. 2016 13:28
Zdravím, neumím si vynachválit, jízda 1/7 přes den super skoro bez aut občas nějaký kamion, která se dá předjet.
Zpáteční cesta 15/7 snad ještě lepší. Je se na co koukat.
Re: Stará cestayawning smiley
27. 07. 2016 10:13
Letos jsem si po dlouhé době vyzkoušel obě trasy, po staré a po dálnici, od Znojma kousek pod Makarskou. Při mém tempu byl časový rozdíl jen 2 hodiny, malé děti, časté zastavování (Znojmo, Vídeň, Graz, Mureck, Lenart, Ptuj, Zagreb, Karlovac). Cesta tam 26/27. 6. po staré. Zpět 6./7. 7. po dálnici. Provoz v obou případech minimální, bez komplikací a dlouhého čekání. Takže pokud se vydám někdy příště opět na jih, vezmu to zas klasikou po staré (Karlovac, Slunj, Knin, Sinj, Trilj, Cista Provo, Šestanovac) a ne jen kvůli nižší spotřebě a ušetřenému mýtů, ale prostě nám to vyhovuje. ;-)
Re: Stará cestayawning smiley
27. 07. 2016 21:40
Tak, tak Sergej. Jel jsem skoro stejně jen tam o den dřív a zpět o den dýl. Jen při cestě tam najedu za Triljem na dálnici Bisko a na odmorišti Mosor spíme. Sjedu na Šestanovac a už po 16 uděláme po projetí "myší díry" ááá a zdravíme moře. Zpět po dálnici musela řídit žena já bych usnul. Já ani moje auto nemáme dálnici rádi. Mě uspává a můj tříválec žere olej.
Re: Stará cestayawning smiley
30. 07. 2016 13:38
Sergeji taky bych rád tudy jenom v v Kninu na Drniš a Šibenik. Děti jsou ale blicí. Je to náročná trasa na kopečky a zatáčky? Já tama chci protože po dlouhé době pojedu z pátku na sobotu :-( Cestu po 86 v HU přežívají jakž tak. :-(
avatar Re: Stará cestayawning smiley
30. 07. 2016 17:21
Když už přežijí cestu do Kninu, ten kousek vydrží taky.
avatar Re: Stará cestayawning smiley
30. 07. 2016 17:49
Vozím tři děti...
Blicí? Ono může být problém i trochu jinde... na cestu vhodná strava, která nekvasí... a nečumět do tabletů, vnímat okolí. Tím, že mám na palubě občas záchvatující dceru, tak jezdím raději mimo dálnice. Slavkov - Brela, totál mimo dálnice (vyjma úseku sv. Helena - Zagreb) Břeclav - AT49 - AT51 - HU84 - HU74 (nebo HU86 + SLO) - sv. Helena - Zagreb a dále po staré... stabilně / průměrně cca 14 hodin smoking smiley
Co se těch zatáček týká, samozřejmě si lze vhodnou technikou jízdy "zvětšit" jejich poloměr... levou začneš u krajnice v apexu jsi u středové čáry a na výjezdu jsi opět u krajnice. To ti umožňuje buď zatáčku projet vyšší rychlostí nebo danou rychlostí jaksi komfortněji... pravou analogicky opačně, od středové čáry přes apex u krajnice s výjezdem ke středové čáře... Zkušení řidiči zajisté znají... a běžně tak jezdí. Bohužel v provozu se to už moc nevidí...
Šťastnou cestu bez blítí smileys with beer
Re: Stará cestayawning smiley
30. 07. 2016 20:50
Slavkov dobrá "blicí" rada smiling smiley thumbs up smiley Super. Jsem rád, že existujeme smiling smiley
Re: Stará cestayawning smiley
31. 07. 2016 08:03
Slavkov díky :-) strava je vychytaná ta to podstatně zhoršovala. Styl jízdy - tam si myslím že dělám taky max - ale už mě několikrát zvraceli na dálnici kdy sem jel s nasazeným tempomatem - žádné cukání. Jezdím rozumně - ročně 50 tis a bez ztráty bodu. Nevím čím to je jako děcko jsem to měl taky a pak to samo přešlo.
Re: Stará cestayawning smiley
31. 07. 2016 08:59
Blicí neblicí nevím, problémy s tím nemáme, samozřejmě oproti dálnici je to rozdíl. Ale asi neporadím zatáčky a kopečky jsou, pro jednoho můžou být malé, pro druhého velké. Snažil jsem se jet taky rozumně, páč posádka spala. Když se ti dáví i na dálnici tak to bude jedno kudy :-)
Re: Stará cestayawning smiley
31. 07. 2016 09:32
Kinedril jsi zkousel ?
Re: Stará cestayawning smiley
31. 07. 2016 10:22
Kinedril, Cocoline a žádný zázrak :-( ale po Kinedrilu aspoň dobře spijů :-)
Re: Stará cestayawning smiley
31. 07. 2016 20:50
Sorry za OT, ale Kinedril obsahuje kofejn. Nám po něm holka nezamhouřila oko do pěti do rána.
Re: Stará cestayawning smiley
01. 08. 2016 00:06
Toho kofeinu je v Kinedrylu tolik, co ve slabém kafi, navíc má za úkol vyrovnávat tlumivé působení jeho hlavní složky, moxastinu, který způsobuje ospalost. Takže pravdopodobnější je, že se po Kinedrylu bude chtít spát.
Re: Stará cestayawning smiley
01. 08. 2016 08:04
no naša 16 mesačná dcéra na diaľnici nemala problém....ale cestou z Mandre po Maslenicu zvracala 2x, tie zákruty sú problém a v bežnej prevádzke sa zákruty rezať nijako nedajú....

čo sa starej cesty týka, včera na HRT1 v dnevnik 2 po 19hod bola reportáž ohľadom jednej reštaurácie pri starej ceste... otvorili ju v roku 1997 a mali vždy nabité, cez víkendy upiekli aj 10 prasiat a že tento rok je posledný, zatvárajú, nikoho tam skoro niet a po starej ceste podľa ich vyjadrenia jazdia iba domáci....turisti si to valia po diaľnici, ku koncu reportáže ukázali aj nejaké úseky starej cesty, vraveli, že sú v dobrom stave, ale pre tých, ktorí sa ponáhaľajú, mali by vedieť, že pribudlo niekoľko statických radarov - aj ich ukázali.... ale o tom tu už reč bola.
avatar Re: Stará cestayawning smiley
01. 08. 2016 08:32
jaspa napsal(a):
-------------------------------------------------------
>.... tie zákruty sú problém a v bežnej
> prevádzke sa zákruty rezať nijako nedajú....

Pokud to byla reakce na mne(?)

Slavkov napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Co se těch zatáček týká, samozřejmě si lze vhodnou
> technikou jízdy "zvětšit" jejich poloměr... levou
> začneš u krajnice v apexu jsi u středové čáry a na
> výjezdu jsi opět u krajnice. To ti umožňuje buď
> zatáčku projet vyšší rychlostí nebo danou
> rychlostí jaksi komfortněji... pravou analogicky
> opačně, od středové čáry přes apex u krajnice s
> výjezdem ke středové čáře...

... tak to není žádné řezání zatáček (do protisměru či cokoli jiného), ale v běžném provozu aplikovatelný jízdní styl na své polovině vozovky Paradoxně to opravdu není říznutí, ale najetí si většího poloměru... s obdobným efektem.smileys with beer
avatar Re: Stará cestayawning smiley
01. 08. 2016 08:38
Když už se tady zmínili nové radary na "staré cestě", nemáte někdo jejich aktuální stav v nějaké formě do navigace?
Re: Stará cestayawning smiley
01. 08. 2016 12:14
Slavkov napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... tak to není žádné řezání zatáček (do
> protisměru či cokoli jiného), ale v běžném provozu
> aplikovatelný jízdní styl na své polovině vozovky
> Paradoxně to opravdu není říznutí, ale najetí si
> většího poloměru... s obdobným efektem.smileys with beer


som sa asi zle vyjadril, ja som pochopil, ako si to myslel - že to nie je ísť do protismeru, ale moje zážitky na ceste Posedarje - Mandre mi stačia nato, aby som sa v zákrute držal čo najďalej od stredovej čiary, lebo tí domáci jazdia ako blázni, ale iba tí, čo majú na značkách ZD, SI, ST ... proste Balkánci ako sa patrí, takí ma predbiehali cez plnú čiaru v zákrute, kde nebolo vôbec nič vidieť, bola tam 40tka, ja som išiel nejakých 50 a on asi v 70tke ma predbehol, to isté urobil potom dalšiemu predomnou a takmer to skončilo zrážkou, lebo za útesom sa vynorilo auto v protismere.... takže radšej tú zákrutu prejdem čo najdalej od stredovej čiary smiling smiley
Re: Stará cestayawning smiley
03. 01. 2017 12:19
našel jsem video záznamu chorvatské D1 od plitvic na Karlovac.Dobré pro ty co by chtěli vyskoušet "starou cestu". No a my matadoři se pokochejme

[www.youtube.com]

P.S. : v čase 25:34 jde vidět muzeum občanské války,stojí za zastavení (pro chlapy a kluky)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil darko (03. 01. 2017 12:24).
avatar Re: Stará cestayawning smiley
17. 04. 2017 13:33
Dobrý den. Má někdo nové informace, co nového na staré cestě?
Re: Stará cestayawning smiley
25. 04. 2017 10:07
Jel jsem tudy o Velikonocích na Plitvice a nic zásadního jsem nezaregistroval. Snad jen jednu opravu silnice se semafory.
avatar
mdr
Re: Stará cestayawning smiley
25. 04. 2017 10:44
Mně by zajímalo, jestli je něco nového dál směrem na Split.

Je lepší z Kninu pokračovat po silnici č.1, nebo jet po 33 směr Šibenik a pak z Drniše po 56?
avatar Re: Stará cestayawning smiley
25. 04. 2017 11:12
Osobně bych dal přednost D1, i když nevím, jak v úseku Brnaze - Split, tudy jsem nejel, ani nepamatuji. Ale podle Peručka jezera je to krásná cesta. Nebo aspoň v září byla.
Re: Stará cestayawning smiley
25. 04. 2017 13:20
TO mdr- jen postřeh: na té 56 a pak 511 tam je rozsáhlá průmyslová zóna a někdy se tam motají dost kamiony a je trochu dusno.Zvaž taky možnost z Drniše dolů na Trogir a z Prgometu sjet ten kousek po dálnici,nebo jet dál na Trogir a u letiště doleva do Splitu,ten kousek je už možná dodělaný celý jako čtyřproudý.Silnice z Drniše není sice dálnice,ale taky to nejsou naše rozbité kotáry,skoro liduprázdné,nechá se to jet svižne.Jezdím to skoro každý rok.loni žádné problémy.
avatar Re: Stará cestayawning smiley
29. 06. 2017 10:12
Podle zpráv od cestovatelů se značně zlepšilo dopravní značení na "staré cestě" Karlovac - Makarská. Prý jsou většinou označeny dědiny začátkem a koncem vesnice, rychlostní omezení též začátkem a koncem platnosti stanovené rychlosti, což dříve nebývalo pravidlem. Prý už je pohoda tam jet. Řidič se nemusí tolik bát, že ho policie vychytá, když dopravní značení bude dodržovat.
O kvalitním povrchu silnice se ani nezmiňuji.Ten je samozřejmostí.
Má s tím někdo čerstvou zkušenost?
avatar Re: Stará cestayawning smiley
29. 06. 2017 10:23
Už minulý rok jsme měli pocit, že je značení výrazně lepší. Nicméně přibyly i takové ty "radarové tabule". Zda pouze ukazují překročení nebo zda i fotí a pokutují netuším. Dráždil jsem je určitě a žádný dopis (zatím) nepřišel smoking smiley Berou na hodně velkou vzdálenost...
Re: Stará cestayawning smiley
01. 07. 2017 21:33
1.7. V dopoledních hodinách projetý úsek Slunj, Gračac, Knin, Sinj, Trilj, Šestanovac. Jediné zdržení cca 2 min. na příjezdu do Kninu. Probíhá tam oprava mostu. Průjezd povolen jen pro osobní auta. Na trase mnoho opravených úseků, přehlednější značení začátku a konce obcí. Den předtím projeta trasa Karlovac-Slunj a také bez potíží. Cesty v obou směrech poloprazdné.
avatar Re: Stará cestayawning smiley
01. 07. 2017 21:37
Náhodou Zagreb - Karlovac jsi nejel po staré? Zájímá mě kvalita silnice ihned na výjezdu ze Zagrebu, zda to náhodou neopravili.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 42
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.