Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Stará cestayawning smiley

Autor Lenka 
avatar Re: Stará cestayawning smiley
23. 06. 2015 08:52
Je to pramen Cetiny
avatar Re: Stará cestayawning smiley
23. 06. 2015 09:14
Dotaz: Dá se dojet ke kostelíku nad tímto pramenem Cetiny, nebo někam poblíž? Kde zaparkovat? Je tam možné osvěžení, nebo je koupání zakázáno?
Re: Stará cestayawning smiley
23. 06. 2015 09:52
Dojet se tam asi dá. Mám to projeté na streetview. Parkování je přímo u kostelíka. Jestli se tam smí koupat netuším. Hledal jsem například jestli se smí koupat v jezeru Peručko a taky jsem nic nenašel. Nevím jestli to nemají jako vodní zdroj pro celou oblast, když se tam jinak o vodu nezavadí.
Re: Stará cestayawning smiley
23. 06. 2015 10:03
Díky, vypadá to úžasně. Dávam si to do svého seznamu zajímavostí.
Re: Stará cestayawning smiley
23. 06. 2015 10:40
Voda je extremě ledová. Za mě tak smočit kotník a rychle ven. Jinak tento trychtýř navozuje pocit , že by při koupání jaké síly táhly člověka dolů do kráteru.smiling smiley Chlad byl patrný i jen při naklonění nad hladinu.
avatar Re: Stará cestayawning smiley
23. 06. 2015 11:37
vypadá to jako brána do pekla

[www.panoramio.com]

_______________________________________________________
Re: Stará cestayawning smiley
23. 06. 2015 13:44
Na fotce na panoramiu je pravděpodobně tato díra
[www.google.cz]

Ta o které píšeme je zde a připadá mi pohlednější
[www.google.cz]


[ssl.panoramio.com]
avatar Re: Stará cestayawning smiley
08. 05. 2016 12:16
Blíží se léto a cestování. Chystáte se někdo jet po staré cestě. Nějaké novinky, doporučení atd.
Re: Stará cestayawning smiley
08. 05. 2016 21:44
Jezdím pouze po staré cestě. Dalnici jsem si projel celou,ale po otevření dálnice je to na jedničce volnější a stoupání byly dvouproudé vždy. Průběžně je celá trase opravená. Hlavně opatrně na radary. Jezdím v noci a pohoda. Opravy většinou probíhají mimo hlavní sezónu.
avatar Re: Stará cestayawning smiley
08. 05. 2016 22:16
resstless napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nějaké novinky, doporučení atd.

Skoro celá cesta je v dobrém stavu a nejhorší úseky už byly opravené v minulých letech. Pokud by se mělo jet v HR opravdu celou cestu mimo dálnici, tak jediný opravdu špatný (hodně špatný) je průjezd přes Lučko (výjezd ze Zagrebu) - je to v délce max 5km.

A jaké doporučení? Jezděte co nejvíc po dálnici, aby stará cesta byla co nejprázdnější a dobře se mi po ni jelo. grinning smiley
Re: Stará cestayawning smiley
08. 05. 2016 22:29
No my jezdíme po staré od Karlovace. Až na malé objížďky asi posledních pět let v srpnu bez potíží.
avatar Re: Stará cestayawning smiley
09. 05. 2016 21:11
Kdo po starý od Karlovace párkrát jel, je to pro něj dneska v době dálnice taková nostalgie. Taky mě to občas napadne, jet tudy... ALE, jednak se o pár hodin proudlouží doba jízdy a pak policajti. Z vlastní zkušenosti vím, že si překročenou rychlost dokáží vymyslet a pokud to neuhádáte, necháte jim sumu rovnou mýtnýmu na dálnici. Takže ikdyž o tom každý rok přemýšlím, vždycky vyhraje dálnice.
avatar Re: Stará cestayawning smiley
10. 05. 2016 09:52
Minulý rok jsem jel po staré, víceméně pořád 100+, zdá se mi, že hodně rychlostních omezení bylo odstraněno, takže v hodně "osadách" je povoleno 60 -70 kmh. Domorodci to tam mastí hlava nehlava - jeli jsme ve dne. Policajti 0.
avatar Re: Stará cestayawning smiley
10. 05. 2016 10:17
Tony, a to 100+ znamená např.110 nebo jen až 100. A jel jsi v sezoně nebo mimo sezonu? A v týdnu nebo o víkendu? Má jízda po staré by byla do 100. Vím, že jsi psal, že jsi policii neviděl, ale někdo jiný může zodpovědět, zda stále existuje solidarita řidičů a ti blikáním upozorňují na stanoviště policie nebo tě nechají v tom "vymáchat"?
Jestli to vyjde začátkem června na last minute někam na Makarskou, tak mne láká prohlídka pramenů Cetiny. A to jde snad jen při jízdě po staré od Karlovace nebo odbočit z dálnice směrem na Gračac a pokračovat na Peručko jezero. Nějakou cestu přes Bosnu neuvažuji.
Jel jsem takto už snad před 10 léty, ale silnice mezi sjezdem z dálnice Sveti rok a Gračacem byla dost nekvalitní, pěkně nás to "vydrncalo".
avatar Re: Stará cestayawning smiley
10. 05. 2016 10:35
kabinet302 bylo to 1.8. v pátek, to jsme dojeli na plitvická jezera, což je, dle mého, úsek, který je na policajty nejhorší, dál jsme jeli až 3.8., původně jsem chtěl najet na dálnici u Udbiny (Gornja Ploča), ale hlásili, že u Sv. Roku je velký Saigon...takže po staré až do Dugopolje, těch 100+ bylo většinou 100 až 130. V obci samozřejmě míň, nejsem prase. Zde video.

p.s. prameny Cetiny vřele doporučuju!!!



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Tony Stark (10. 05. 2016 10:37).
Re: Stará cestayawning smiley
10. 05. 2016 12:45
ja potkal policii mimo seznonu (21.6.2014 tam) na zacatku mesta Gracac, nicmene mohu potvrdit, ze na me protijedouci auta blikla, tak jsem projel bez ztraty kyticky.. Jinak od 2013 jezdim vzdy podobny termin a toto bylo jedine setkani s policii co merila rychlost
avatar Re: Stará cestayawning smiley
10. 05. 2016 17:02
V loni jsem jel po staré cestě (září) až k Sv. Roku (Gornja Ploča) a byl jsem mile překvapen,povrch obnoven,omezení minimální,jak píše kolega Tony Stark.Prostě paráda,policajti nikde.Překvapilo mne jen to,že tudy jezdilo mnoho cizinců a autobusů,asi je i pro ně dálnice drahá.Využil jsem ji jen sjezdem tunelem k Zadar II.Pak už magistrála a kochačka kolem moře.Mám v autě kameru s GPS,ta zaznamenává i moji rychlost a pokud bych si byl na 100% jistý,že jsem jel v normě,tak bych se hádal,ale to zatím nebylo zapotřebí,snažím se v obci rychlost dodržovat.

MirekŠi
Re: Stará cestayawning smiley
10. 05. 2016 20:40
Tady se vžil ............... po staré cestě.
U nás se vždy říkalo že jedeme po staré cestě tedy po Jadranske magistrále. Kolem Plitvic se jezdilo i jiným způsobem. To co si tady říkáte je de facto takové upravená a vylepšená jak říkáte stará cesta. Pohlédněte do mapy a je vidět kolik nových úseků se zde vytvořilo. Jo to bylo o něčem jiném dříve. Dnes se za Posedarije cesty rozdělí a dál na jih aby se člověk ve všední den bál jezdit.
Neříkám že to není příjemné. Jedu a nikdo mne neotravuje.spinning smiley sticking its tongue out Prostě pohoda.
Re: Stará cestayawning smiley
11. 05. 2016 14:41
Po D1 od Karlovace po nájezd na A1 na Gornja Ploča jsme jeli zatím naposledy v roce 2012, s přespáním v Korenici, na cestě tam i zpět. Byla to pohodová cesta, pestřejší než po dálnici, s možností prohlídky Plitvic a s velkou možností ubytování. Překvapilo mě však tehdy, že v pátek večer koncem července bylo v Korenici docela pusto, v Restauraci naproti hotelu Macola (ve kterém jsme nocovali) jsme byli téměř sami. Předpokládám, že v dobách bez dálnice tam muselo být v tuto dobu mnohem rušněji.
Re: Stará cestayawning smiley
11. 05. 2016 18:52
Martine
já jsem ňouma. Musíte mi i ostatní prominout. Kolikrát plácnu něco a potom si uvědomím, že to bylo před mnoha, mnoha lety.
V té době se topilo ve vysokých pecích ještě slámou a i přes to se železo tavilo.spinning smiley sticking its tongue out
Re: Stará cestayawning smiley
11. 05. 2016 19:12
Já letos opět plánuji sjet na Svetim Roku na Gračac a dál na Knin atd. Jde mi hlavně o příjezd na Makarskou přes Cista Provo. Miluju tu náhlou změnu krajiny a ovzduší, ale mám rád i zbytek této trasy. Nechce se mi přes Plitvice, nejel jsem tam přes deset let, věřím, že tam došlo ke změnám, ale ta averze nějak zůstává. Snad se mi to letos podaří.
avatar Re: Stará cestayawning smiley
11. 05. 2016 22:04
Alda , také jsem jel tuto cestu asi před deseti lety a jsem rád,že jsem jsem si ji zopakoval. Je třeba si osvěžit paměť a zavzpomínat na dobu,kdy ještě nebyla hotová celá dálnice.

MirekŠi
Re: Stará cestayawning smiley
12. 05. 2016 07:54
Ahoj, jel jsem cca v polovině července 2015 ale v sobotu večer od Karlovace až po Splitu po staré cca od 22yawning smileyo hodiny večer absolutně bez problémů.
Do Plitvic pár aut a pak už nic. Letos znova ale přes den.
S pozdravem V.
Re: Stará cestayawning smiley
12. 05. 2016 12:36
Václave, Tvoje příspěvky si vždy rád přečtu a přeji Ti, aby Ti HR a Gradac letos vyšel, ať už to bude po D8, D1 nebo A1 nebo i jinou cestou a nebo libovolnou kombinací jakýchkoliv cest :-)
Re: Stará cestayawning smiley
12. 05. 2016 13:47
Aldo,
naprosto suprová trasa. Celý život jsem jezdil . Ono v práci je to jiné ježdění než na dovolenou. Proto dnes mám jiné představy o cestování. Dálnici - ne že bych ji nevyužíval - ale kolikrát raději jedu po okresce. A dálnice od Dugopolje dolů ta mne tedy štve od té doby co ji vynalezly !!!
Chápu, je to o urychlení dopravy ale - krása cestování je někde jinde. A hlavně musí být čas. A to je to nejdůležitější.
A jízdu v noci - nenávidím. Jsem ochoten se podvolit ale nenávidím to. Kdybych neviděl skály a vodopády kolem Tarvisia - směrem na Udine - asi by to nebylo ono. Bůh stvořil noc kvůli spaní ! spinning smiley sticking its tongue out A jiným věcem s nocí spojených.
Pochopitelně jako návštěvy hospůdek atd.smileys with beer
Re: Stará cestayawning smiley
14. 05. 2016 06:23
Ahoj Hradečáku,
díky za názor a podporu této varianty. Možná bych zvolil už sjezd Karlovac, ale protože chci zažít východ slunce na odpočivadle za "dírou" (tak už 20 let říkáme přechodu z vnitrozemí do přímoří nad Brelou), musím jet na noc a to na Plitvicích moc podívaná není. Navíc mě léta ve snech straší vesnice jménem snad Titova Korenica, která začíná někde pod Záhřebem a končí u Dubrovniku smiling smiley
A hned po příjezdu proměním ušetřené mýto v Karlovačko smiling smiley
avatar Re: Stará cestayawning smiley
14. 05. 2016 09:32
Neměním ušetřené penízky za Karlovačko,ale prodloužím si pobyt asi o čtyři dny grinning smiley

MirekŠi
Re: Stará cestayawning smiley
18. 05. 2016 08:59
zdravím,zvažuji letos od dovolené na Krku a trasa by vedla: Brno-Wien-Ljubljana-Postojna-Rijeka-Krk.Ze srandy jsem zkusil dát do navigace pokračování této cesty dál po jadranské magistrále do Splitu.A světe div se,tato trasa je o pouhých cca 100 km a 2 hodiny delší než "klasika" po SLO dálnici přes Macelj a prakticky stejná jak po HU dálnici přes Budapeštˇ.Finančně to výjde prakticky nastejno,zaplatíte sice 30 E SLO známku, ale v Chorvatsku pouze směšných 8 kn za úsek Rupa-Rijeka.Co vy na to,dá to někdo ? cool smiley
[www.youtube.com]



Upraveno 2krát. Naposledy upravil darko (18. 05. 2016 09:16).
Re: Stará cestayawning smiley
18. 05. 2016 09:43
darko - ja by som ti odporučil mierne trasu pozmeniť: Brno-Wien-Ljubljana-Kozina-Rijeka-Krk. Cesta od Koziny je lepšia po Rupu, nie sú tam kamióny.... navyše je tam menšia premávka, lebo najviac používajú všetci trasu Postojna-Rupa. My sme išli takto vlani na Bašku a môžem to odporučiť, aj povrch je dobrý.
Re: Stará cestayawning smiley
18. 05. 2016 10:53
dík,mrknul jsem na to,ale asi stejně sjedu v Postojně,jedu přes noc a tam budu mezi 3-6 hodinou ráno,takže provoz neřeším.Provdou ale je že z Koziny je ta cesta rovnější.Uvidím ještě
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 175
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.