Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jaké rádia posloucháte cestou k moři?

Autor Marco1 
Jaké rádia posloucháte cestou k moři?
08. 10. 2006 09:55
Jezdím maďarskou cestou:
Na slovensku naladím Radio FM (alternativně přepíným s Funradiem), obě stanice mi vydrží cca 50 km za hranice Maďarska. Pak celé Maďarsko až do Varaždinu mám naladěno rakouské OE 3 nebo FM4 (na maďarský jazyk nejsem moc zvědavý, navíc tato rádio mají dobrý dosah). Od Varaždinu ladim HRT 2, které má pokrytí na celém Chorvatsku, sem tam přepínam na Otvoreni radio. V okolí Splitu ladím Radio Dalmacija a Radio Brač.
Jak to máte Vy?



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Marco1 (08. 10. 2006 09:57).
Re: Jaké rádia posloucháte cestou k moři?
08. 10. 2006 21:35
Ještě přibližně v okolí Plitvic a na Istrii je docela dobře přes den slyšitelný Český rozhlas 1 na 270 kHz, dlouhé vlny. V noci jsem ho ve špatné kvalitě chytnul i v Sutomore v Černé hoře. Podobně se dá chytnout ČRo 2 na 639 nebo 954 kHz. Na 1098 kHz se dá docela dobře chytnout Slovenský rozhlas. Případně na krátkých vlnách lze v určitý čas naladit Radio Praha. To je výčet stanic, které se dají naladit cestou k moři a při pobytu u moře a které jsou v češtině nebo slovenštině. Pokud jde o místní stanice, preferuji Radio Split, na kterém běží po 18h necelá půlhodina v češtině (letos vlastně i na Radiu Dubrovnik a Radiu Rijeka). Letos jsem si tu půlhodinku ladil i v ČR přes internet - alespoň trochu jsem si doma připomínal atmosféru Chorvatska :-)
Po vyjeti z Prahy posloucham Radio1, coz je bezkonkurencni jednicka mezi ceskymi radii a jedine radio, ktere se da doopravdy poslouchat. Signal mizi cca 50km za Prahou, pak preladim bud na publicistiku na CR1 nebo vlastni CD...
Máchová
Re: Jaké rádia posloucháte cestou k moři?
06. 11. 2006 06:43
Bedrich napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Po vyjeti z Prahy posloucham Radio1, coz je
> bezkonkurencni jednicka mezi ceskymi radii a
> jedine radio, ktere se da doopravdy poslouchat.
> Signal mizi cca 50km za Prahou, pak preladim bud
> na publicistiku na CR1 nebo vlastni CD...


Dalsi, (signalem) omezeny prazak.angry smiley Radio1 - bezkonkurencni jednicka mezi ceskymi radii a jedine radio, ktere se (ne)da doopravdy poslouchat. NASTESTI PRO OSTATNI NORMALNI LIDI VYSILA JEN V PRAZE!confused smiley Co to je asi za "radio", kdyz mu zmizi signal po 50 km? Bedrichu, zkus tu svoji krystalku ve skode 120 L nejak poladit.hot smiley Nejlepe vymenou celeho vozidla!thumbs up smileythumbs up smileythumbs up smiley CR1 se neda poslouchat vubec!confused smiley Podle toho co poslouchas, budes asi duchodce ve veku tesne pred smrtiangry smiley Prelad, nejlepe na neco veselejsiho, nebo brzy zemres!thumbs up smiley
CR1 neni zas tak špatný. Sice tam nehrajou to nejnovějšív hodinových smyčkách X krát za den, což by mi zas tak ani nevadilo, hlavně se ale člověk něco dozví. Je tam zajímavá publicistika.
Re: Jaké rádia posloucháte cestou k moři?
08. 11. 2006 11:43
Tak tak, hudbu typu "dršů-dršů-dršů" si naladím kdekoli, ale zprávy v češtině (slušné) jen na ČR1. smoking smiley

smiling smileysmiling smileysmiling smiley
Re: Jaké rádia posloucháte cestou k moři?
08. 11. 2006 19:14
Přesně tak.
Re: Jaké rádia posloucháte cestou k moři?
08. 11. 2006 20:58
To jsem rád, že když už platíme za rozhlas ty poplatky, tak to fakt i někdo poslouchá. Dodnes jsem nikoho takového neznal.
Celou cestu do Chorvatska poslouchám rádio: dědo, proč ho nepředjedeš, proč tě
ta honda předjíždí, dědo kolik teď jedeš, kdy už tam budem, jám mám hlad, já mám žízeň,..... takže žádné jiné rádio nepouštím. Ale je to krásné poslouchání.
Už se na to zase těším.
Re: Jaké rádia posloucháte cestou k moři?
14. 11. 2006 13:49
JirkaD napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Celou cestu do Chorvatska poslouchám rádio: dědo,
> proč ho nepředjedeš, proč tě
> ta honda předjíždí, dědo kolik teď jedeš, kdy už
> tam budem, jám mám hlad, já mám žízeň,.....

Tatiiiiii, mi se chce cuuuurat thumbs up smiley Zname.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tomka (14. 11. 2006 13:50).
Re: Jaké rádia posloucháte cestou k moři?
14. 11. 2006 20:02
Já poslouchám BLAUPUNKTthumbs up smileygrinning smileygrinning smiley
avatar Re: Jaké rádia posloucháte cestou k moři?
16. 11. 2006 05:58
Cože BLAUPUNKT??? HHmmmm...eye popping smiley

A jaká je to frekvence, taky bych si ho naladil!!!smiling bouncing smiley
Cestou k mori radio neposloucham, pustim si mp3. Na tu chvilku v letadle to staci. Autem bych k mori nejel ani nahodou. Co je to za dovolenou mlatit se 12 hodin v aute? Na penize to vyjde temer stejne, ale letadlem je to mnohem pohodlnejsi.
avatar Re: Jaké rádia posloucháte cestou k moři?
17. 11. 2006 12:26
to yanek:to zřejmě nepochopíš,někteří lidé milují už tu cestu autem k tomu moři.Když nad ránem projedeš skalní průrvou nad Brelou a vidíš před sebou moře,tak to je pohled na který se celý rok dost lidí těší...ale jak říkám,kdo tohle nezažil nepochopí...yawning smiley
Re: Jaké rádia posloucháte cestou k moři?
17. 11. 2006 15:31
michalu má PRAVDU !!!
Kdo nejede autem,je těžce závislý na času.Zastavit se na kafe,koupit broskev,ochutnat janjetinu-to by tě letuška hnalasmiling smiley
A tak se rád "mlátím" i 18 hodin.....
Kolega "cestoval"autobusem-taky chuťovka-při návratu museli opustit pokoje v 10 ráno,odjezd v deset večer.A protože pršelo,proseděli to v hale na kufrech.ouvej,ouvej



Upraveno 1krát. Naposledy upravil brad (17. 11. 2006 15:58).
Re: Jaké rádia posloucháte cestou k moři?
17. 11. 2006 15:45
Letadlem pohodlnější... popravdě řečeno, o tom bych docela pochybovala... Na větší vzdálenosti jasně, to je bez debaty, ale Chorvatsko? Pokud člověk bydlí někde poblíž letiště, tak snad... Pro mě by to znamenalo cca tři hodiny cesty na letiště, další dvě hodiny tam být předem, pak půldruhé hodiny (nebo kolik?) letu, dále několikahodinový (obvykle) rozvoz z letiště po destinacích. Celková časová úspora minimální, sebou jen to nejnutnější, abych se vešla do limitu... a tam pak být uvázaná na místě, popř. omezená nabídkou tamních agentur, bez možnosti si zajet kdykoli kamkoli se mi zamane... Mně by to připadalo jako VELMI nepohodlná dovolená...
(Zpáteční cesta ještě hůř... autem končím pět metrů od vstupních dveří domu, po příletu by mi ovšem ta hlavní část anabáze teprve začínala.) Nějaké Řecko, Španělsko či Bulharsko bych autem neabsolvovala, ale to Chorvatsko je málem "za rohem"...
avatar Re: Jaké rádia posloucháte cestou k moři?
17. 11. 2006 18:48
Taky se k vám musíme připojit, milí řidiči, cestovat autem znamená si prodloužit o den či dva dovolenou. Svoboda za volantem je nepopsatelná! Faktem zůstává to, že když se dostaneme do kolony (v našem případě s autem bez klimatizace)angry smiley, tak se z cesty stává utrpení, ale na toto popisování je zde založeno již jiné vlákno.

Tak jaké posloucháme rádio?
No, v zimě si nahrajeme nové kazety a v Chorvatsku posloucháme rádio s českým vysíláním od 18:00 do 18:30.

Jinak všechny naše starosti necháváme již za hranicemi našeho města.
Re: Jaké rádia posloucháte cestou k moři?
18. 11. 2006 21:59
michalu napsal(a):
-------------------------------------------------------
> to yanek:to zřejmě nepochopíš,někteří lidé milují
> už tu cestu autem k tomu moři.Když nad ránem
> projedeš skalní průrvou nad Brelou a vidíš před
> sebou moře,tak to je pohled na který se celý rok
> dost lidí těší...ale jak říkám,kdo tohle nezažil
> nepochopí...yawning smiley

Svatá pravda. Cesta je součást dovolené.
Miluju to, jak pokaždé když zastavím a vylezu z auta cítím, jak je zase o něco teplejc. Jak jsem už tak jižně, že tam řvou cikády a voní borovice, tak jsem už v tranzu.
Na silnici od Cista Provo se těším už teď. Miluju ty jejich klikaté silničky a žádné letadlo mne o ten požitek nepřipraví. Už se nemůžu dočkat jak si tam budu vychutnávat zatáčky, okna dole a nasávat vůni borových lesů. O průjezdu průrvou nad Brelou ani neluvím. Dodnes si pamatuju, jak jsem tam jel prvně a snad se mi zastavilo srdce.

Ale aby to bylo k tematu, tak já si pouštím třeba chorvatskou Karmu, nejsem žádný diskotékový maniak, tak to nevydržím moc dlouho, ale Sedam Dana je moje oblíbená skladba.
Na příští rok si zkusím potahat nějaké chorvaské popěvky, odkazy tu někde jsou.
V Tučepech hrávají z auta nějakou lidovku, nevíte někdo co jste tam byli, co je to zač?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil atnarfus (18. 11. 2006 22:04).
Re: Jaké rádia posloucháte cestou k moři?
21. 11. 2006 13:21
michalu napsal(a):
-------------------------------------------------------
> to yanek:to zřejmě nepochopíš,někteří lidé milují
> už tu cestu autem k tomu moři.Když nad ránem
> projedeš skalní průrvou nad Brelou a vidíš před
> sebou moře,tak to je pohled na který se celý rok
> dost lidí těší...ale jak říkám,kdo tohle nezažil
> nepochopí...yawning smiley

Naprosty souhlas, byli jsme letos poprve, jeli vnitrozemim a kdyz GPS rikala do Basky Vody 20km a more nikde, uz si vsichni zacali delat legraci, ze chorvati to more urcite vypustili. Pohled na more pri vyjezdu na Brelou byl naprosto necekany a nezapomenutelny. Okamzite mi jen ten pohled napumpoval novou energii do tela. smiling smiley)) Financne auto - letadlo (rodina citajici 4 lidi) skoro na stejno ????? Asi mame kazdy jine meritko slova 'skoro' smiling smiley)))
Re: Jaké rádia posloucháte cestou k moři?
21. 11. 2006 23:13
Přátelé,
finančně to příští rok bude vycházet poněkud jinak než letos. Tedy pokud nepojedete na letecký zájezd s CK.
Sky Europe má ceny včetně všech poplatků cca 5000 za jeden směr a ČSA cca 16000 za zpátečku včetně poplatků. Při prodeji již teď na podzim. Je to na jejich online rezervecích na webech. Obojí Praha - Split.
Re: Jaké rádia posloucháte cestou k moři?
24. 11. 2006 18:41
Tak to je maso. Za pět tisíc dojedu autem tam a zpět.
avatar Re: Jaké rádia posloucháte cestou k moři?
24. 11. 2006 21:28
Tak s tím souhlasím,za 16000 si užiji tři týdny u moře i s moji polovičkou a ještě se pěkně projedu grinning smiley
Re: Jaké rádia posloucháte cestou k moři?
24. 11. 2006 23:05
Jsou to nějaké divné marketingové tahy. U Sky šly ceny za těch pár dní rapidně dolů. A u ČSA to ovšem hází u bookingu do Splitu chybu, takže člověk se nedoví nic...
Re: Jaké rádia posloucháte cestou k moři?
02. 12. 2006 22:16
Letenka Praha-Split-Praha na sezonu 2007 stoji 6.600,-Kc vcetne vsech poplatku, a tax.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 212
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.