Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

TUNEL MALA KAPELA

Autor kenad 
Re: TUNEL MALA KAPELA
24. 01. 2007 21:14
Hledám, jak můžu, ale v Pravidlech pro používání fóra není nic napsaného o tom, že sem nemocní nemohou přispívat thumbs up smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Globík (24. 01. 2007 21:15).
Re: TUNEL MALA KAPELA
24. 01. 2007 22:08
Hele že von to bude nějakej martˇan nastrčenej vod Paroubka, podle těch jeho keců se ani nedivím že se tam furt válčísmileys with beer
Re: TUNEL MALA KAPELA
25. 01. 2007 11:47
Takže to opět shrnu:
Jediná relevantní INFO je tu od JIRKI Z RIjeky, ale to už jsem si zvyknul. Jak je vidět, ten pán, co má v nicku že je MIMO.... si hledá jen příležitosti jak prudit. Asi má za cíl nám to tu znechutit.

Mirek
Zbyněk V.
Re: TUNEL MALA KAPELA
26. 01. 2007 19:47
Re: TUNEL MALA KAPELA
27. 01. 2007 15:50
FiaMi napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Takže to opět shrnu:
> Jediná relevantní INFO je tu od JIRKI Z RIjeky,
> ale to už jsem si zvyknul. Jak je vidět, ten pán,
> co má v nicku že je MIMO.... si hledá jen
> příležitosti jak prudit. Asi má za cíl nám to tu
> znechutit.

Cechacci, cechacci...eye rolling smiley tedy vy na ktere se vztahuje to "NAM" od FiaMi..,

takovej podraz jsem, musim priznat, od vas necekal... protoze za dobrotu na zebrotu... sad smiley a tak vas nechavam, abyste uverili Zbynkovi, ze jsou 2. tubusy u Male Kapely a Sv.Roku konecne letos otevreny, abyste pak jeli v sobotu a pak abyste se meli "krasne" v zacpach v tom jedinem tubusu.moody smiley Jenze vy pak nebudete nadavat na Zbynka, ktery vam tu info naserviroval, nybrz vynadate nam Chorvatum...thumbs down sad smiley

Ja vas vsechny chtel s dobrym umyslem UPOZORNIT, ze si myslim (ne ze jsem si jistej), ze Zbynek pravdu nema. Ale vy a atnarfus jste to jemu sezrali i s navyjakem.

On tady nahore zase papouskuje o tom www.motorways-(..), o cemz jsem mu uz 2x odpovedel... ze to neni zadny chorvatsky a tudiz relevantni zdroj informaci!!...

Chtel vas (ne me.. ale vas!) ukecat, ze je tahle info z chorv. zdroje (HR-turist. sdruzeni), a tak jsem ukazal i jemu ale i vam, ze proste lze!!

Ale, (jebiga...angry smiley) vam je samozrejme blizsi kosile nez kabat, blizsi i lzivy Cech nez pravdomluvny Chorvat... sad smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Mimozemstan (27. 01. 2007 16:00).
Noster
Re: TUNEL MALA KAPELA
27. 01. 2007 21:50
Zbynek V. pokud dobre ctu,tak nas neukecava,ani nevnucuje nazory,ale jen publikuje webovou adresu kde cerpal informace. A mimo jine. Z Chorvatskeho turistickeho sdruzeni jsem si objednal Zbynkem jiz zminenou tistenou mapu,ve ktere jsou znazorneny useky dalnic az do Sestanovace a na druhe strane na statni hranici z Krapiny ny Macelj s terminem otevreni 6 a 7/2007 . A podrobnejsi informace k tunelum Mala Kapela a Sveti Rok vam poda mailem provozovatel stranek michal.halabica@motorways-exitlist.com
Re: TUNEL MALA KAPELA
27. 01. 2007 22:05
Pro Mimozemstan:

1, NÁM = nám účastníkům fóra, takže pak kdo je tu nacionálně orientovaný
2, Kromě informací o Čaklje jsou tu z tvé strany jen výpady
3, I když INFO od Zbyňka byla jaká byla nedovolil bych si tvrdit, že LŽE
4, ze to neni zadny chorvatsky a tudiz relevantni zdroj informaci!!.
po této větě na tebe nebudu již reagovat
5, Je mi líto mého času, že musím číst i tvé výlevy, ale bohužel čtu úplně všechna vlákna pravidelně
6, Zbyněk není bůh, nikdo neříká že, mu tady budeme bezmezně věřit.
7, Bohužel máš skrytý mail, jinak bych to nedával sem, protože tyto výlevy sem opravdu nepatří.

Howk domluvil jsem

P.S. Je mi šuma fuck odkud jsi ale vztahovačný jsi dokonale.

Mirek



Upraveno 1krát. Naposledy upravil FiaMi (27. 01. 2007 22:15).
Re: TUNEL MALA KAPELA
28. 01. 2007 05:04
1. Krome Tomislava jsem asi jediny ne-Cech/Slovak na tomhle foru. I Tomislava jste rychle vypiskali. Jenze Tomislav na rozdil ode me prodava sve kapacity v Dalmacii, proto musi s vami byt opatrny.
2. I ta info o Caklje je taky vypad, to jsi jeste nepochopil?
3. nedovolil bys rict, ze lze, pote co ani po nekolikate odmita uvest primou stranku z www.croatia.hr o 2.tubusu?? a to jsem mu poprve nenapsal ze lze, jen jsem se ho zeptal, kde nasel tu stranku.. ale on dosud neodpovedel..; a naopak me si dovolujes jinde nazvat pakem? to jen svedci o tve vychove...
3.a) a nijak jste vy "ucastnici fora" nereagovali ani pote co Zbynek napsal, ze neni dulezite jestli je "zprava pravdiva nebo ne ale jen aby byla optimisticka" (19.1., 22:06). Podle vsech normalnich lidi to je vedome lhani, jen podle tebe a vas "ucastniku fora" neni!

4. vzdyt dalnice v HR nejsou majetkem nejakeho cizince ale HR-statu!! a tak je normalni ocekavat, ze se nejake zmeny na nich oznamuji nejdrive na (oficialnich) HR-strankach, jako jsou www.htz.hr, www.hac.hr nebo www.hak.hr!
ale ty a Noster myslite, ze nejakej Michal Halabica ma exkluzivni pravo to vedet prvni a dokonce dosud jediny.
5. me je lito meho casu, ze takovejm jako jses ty a nekterim ostatnim tady musim opakovat to co dostatecne chytremu staci pochopit hned
6. ano, zbynek neni buh, nejsem ani ja samozrejme..., ale nechapu proc se mu atnarfus bezduvodne omluvil a pak jste ho nechali po takovem jeho vztahovacnem prispevku (15.12., 20:01),... i kdyz jste se treba jen den predtim 14.1. mnozi rozepsali o tom tematu, pak koncil atnarfus svoji omluvou a pak on "triumfoval"...thumbs down
7. co byste me... lincovali? ja vam, vole, ale nejsem nepritel.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Mimozemstan (28. 01. 2007 05:11).
Re: TUNEL MALA KAPELA
28. 01. 2007 08:03
Mimozemšťane, nic ve zlém... ale nějak nemůžu zaboha přijít na důvod, proč navštěvujete toto fórum. Většina lidí sem chodí najít nějaké informace - to vy asi ne, většinu věcí zde probíraných víte líp. Někdo tu loví zákazníky... to vy prý taky ne. Řada lidí si tu nakonec chce jen tak poklábosit s virtuálními známými... ale co sem táhne vás? Možnost seřvat všechny na jednu hromadu a jen tak mimochodem jim vysvětlit, jací jsou idioti?
Re: TUNEL MALA KAPELA
28. 01. 2007 08:34
Tak opravdu naposledy:
1, Ty PAKO to snad NE. je jen slovní obrat asi jako vžité "ty vole"
2, Až budeš chtít být OPRAVDU POZITIVNÍ tak možná bude mít naše diskuse nějakou váhu.
3, .................. bylo by to pořád dokola..................

Mirek
Re: TUNEL MALA KAPELA
28. 01. 2007 15:01
Nechal jsem se unést a to se mi často nestává. Napoprvé jsem informaci považoval za špatný vtip, když ale Zbyněk uvedl alespoň nějaký zdroj, i když asi ne spolehlivý, omluvil jsem se mu.
Re: TUNEL MALA KAPELA
28. 01. 2007 21:26
Ifča napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Mimozemšťane, nic ve zlém... ale nějak nemůžu
> zaboha přijít na důvod, proč navštěvujete toto
> fórum. Většina lidí sem chodí najít nějaké
> informace - to vy asi ne, většinu věcí zde
> probíraných víte líp. Někdo tu loví zákazníky...
> to vy prý taky ne. Řada lidí si tu nakonec chce
> jen tak poklábosit s virtuálními známými... ale co
> sem táhne vás? Možnost seřvat všechny na jednu
> hromadu a jen tak mimochodem jim vysvětlit, jací
> jsou idioti?

OK, asi to tady ukoncim.. Nemusis mi vykat, tady nikdo nikomu nevyka a to je same snad na vsech forech ve svete.smiling smiley

Bylo tema "Fotky po valce" a rozebiraly se duvody valky. A tam jsem se poprve zapojil do toho fora.
Drtiva vetsina Cechu nic nevi o te valce, ale temer zadny s kym jsem v zivote prisel na to tema nemlcel ale vetsina Cechu vzdycky projevovali stavy "ach jo, rozbili jste krasnou zem","my se poklidne rozdelili ale vy jste tam vsichni horka krev","vsichni muzete za to stejne","me nevadi, kdyz se mi rekne ze jsem Cechoslovak, tak proc vam vadi, ze vam rikame, ze jste Jugoslavci","ja nekoukam kdo je jake narodnosti ale kdo je jaky clovek".

Ifco, kdy jsem jel do Jeruzalema a Betlema, tak jsem se chtel seznamit i s historii Izraele. (I kdyz o Blizkem vychode vsichni vice-mene mame predem nekaky svuj stav.) To same i pred cestou do Hurgady. A v Kahire v mesite Al-Aznar byli velice radi, ze jsme projevili nejaky zajem o islamu. Protoze i mistni v Egypte jsou smutni, kdyz vidi, ze se turiste jen pohybuji v hotelove zone a z bezpecnostnich duvodu utraceji jen v te zone a na vylety jen se svoji cestovkou. Treba tenkrat v Hurgade v patek jsme byli jedini nemuslimi a jedini turisti pred preplnenou mesitou na modlitbe... Protoze jsme nebrali ty mistni za nebezpecne podiviny apd. jako snad vetsina ostatnich turistu.
Tak proto i mistni v HR by se chteli popovidat s turisty o valce, HR-tradicich, zvycich atd. a nejsou samozrejme radi, ze ti maji negativni (valecne) predsudky o nich, a staci jim jen HR-more, HR-slunce, CZ-jidlo a vylety s CZ-cestovkou a nechteji se s zadnym cizim bavit.

A tak jsem se zapojil do te diskuze, tentokrat jako nejakej "pan domaci". Vynalozil jsem tam hodne usili, abych vysvetlil (ne vnutil - at si kazdy vybere co mu vyhovuje!!) proc valka vznikla atd. Bylo toho dost, protoze se dost toho odehralo mezi lety 1989-1995. Ze by jen Chorvate byli andilci, jsem nikde nenapsal. Stejne jak tak ani Spojenci nebyly andilci ve 2.sv.valce. Nikde tam jsem nenapsal jedine urazlive slovo o Srbech nebo Muslimech nebo ze bych projevoval nejake sovinisticke nazory.

Mrzely me provokace diskutanta jmenem Smejkali, ktery od zacatku tvrdohlave psal, ze jsme mu tam my vsichni stejni v te valce ("jeden za 18 a druhej bez 2 za dvacet"winking smiley. Jestli nechce vyslechnout muj nazor jako svedka tech valecnych udalosti, tak at radsi bude zticha a necha prilezitost ostatnim, kteri chteji ten svedkuv nazor poslechnout! Cili jestli se nekde napr. kona nejaky kurz o joga, tak at necha ucastniky se toho ucastnit a ne vystupovat pred vsemi a kricet, ze je to blbost a vymivani mozku...

Ale jeste vic mi prisly ("uplne na hlavu"winking smiley nazory, ze bysme na foru "meli prestat s nacionalismem".eye popping smiley Na to jsem uz tam odpovedel a nechci se opakovat. Jen reknu, ze mi to pripomina dnesni HR-katolickou cirkev a jeji kampan proti praci v nedeli. Chteji, aby lide nejeli na nakupy do nakup.stredisek ale misto toho na jejich mse. Tak i tady se zarlilo, ze lidi pritahuje prave valecna top-tema, nikoliv jina "mirumilovna" tema o "straveni krasne dovcy". Ale nakonec jsem rad, ze jsem prece na nejakem foru v ceskem jazyce nechal svuj zaznam/svedectvi/nazor o nestastne valce v HR a BiH. Budou CZ- (nebo SK-) zajemci, kteri snad i tam najdou uzitecne info, jak to vlastne bylo. A vzdycky odpovim kazdemu, kdo mi posle soukromou zpravu prostrednictvim toho fora.

Ifco, mrzi me kdyz vidim, jak nekteri Cesi maji negativni predsudky o Chorvatech (zvlast kvuli posledni valce).
Ale stejne me mrzi kdyz vidim, ze mnozi Chorvate maji predsudky o Cesich, zvlast jim vytikaji, ze u nas na dovolene "utraceji jen vodu a toaletni papir". A temer vsichni chteji bohatejsi Italy, Rakusaky aj. misto Cechu! A tak u tech Chorvatu namitam, ze Cesi velice dobre na rozdil od ostatnich turistu behem pobytu utraceji na 1-denni vylety a ruzna dobrodruzstvi...

Tady na foru jsem mimo tematech o valce chtel videt i obecne nazory Cechu na HR, kvalitu sluzeb atd. Jestli jsou nazory spatne, tak tam samozrejme nemam co namitat. Protoze ten diskutant to sam zazil a byl svedkem.

Bydlim v CR a aspon 1x rocne v lete jedu autem s rodinou do HR a tak i ja potrebuji cerstve ale duveryhodne (a ne takove jak nam tady Zbynek podava) info o dalnicich, mistech na odpocinek apd. A jsem taky rad, jestli se muzu podelit i s nejakym svym zazitkem a napsat svoji zkusenost a tak nekomu pripadne pomoct.

Z tema o valce jsem se stahl. V tomhle tema jsem vsak nemohl vydrzet jak se drzy Zbynek vytahuje po Atnarfusovem bezduvodnem "posypani popelem" a pak jeste keca, ze "neni dulezite jestli je zprava pravdiva nebo ne jen aby byla optimisticka". Opakuji to tady schvalne, protoze je mi smutne ale i trochu zajimave jak vsichni odsuzujete me a nikdo ten Zbynkuv vyrok!!..
Pripomina vam to asi "neni nutne, aby bylo primo veselo, hlavne nesmi byti smutno, natoz aby se brecelo". Ani kdy se misto "veselo" umisti tam "pravdivo" - nikomu to z vas nevadi, co?!confused smiley

Kdyby mi tam jen nekdo z vas Cechu aspon castecne dal za pravdu v tomhle tema, tak bych hned prestal. Ale bohuzel forum je male, denne je tady max tak cca 20-30 prispevku na celem foru. A je snadne precist co nekdo psal i v minulosti. A tak jste snadno nasli, ze jsem psal vetsinou a dlouze v "nacionalistickem" tematu.., jeste mam napadny nick "mimozemstan" (a ne "gabča", "ifča", "evča",..., nebo nejake ceske jmeno) a vetsinou nepisu o straveni "dovčy". Kdybych tady zaspamoval cele forum (treba vetsinu temat) se svyma nazorama vnucujici vam nejake sve vysinute umysly, tak bych byl kreten a meli byste me odsoudit. Ale z "fotek po valkach" jsem se stahl, tady na tom tematu jsem se jeste nedockal, ze by nekdo odsoudil Zbynkovo chovani a psani, a na tema o hodnoceni prispevku jsem to nebyl ja kdo provokativne odbocil od tema ale diskutant jeliman.
A hlavne, kdybych tady chtel ja provokovat, tak bych urcite nepsal takove dlouhe prispevky. Tedy myslim to tady na tomhle foru uprimne a s dobrym umyslem.
Re: TUNEL MALA KAPELA
28. 01. 2007 21:50
Mirku alias FiaMi,

OK, jestli to "ty pako" znamena to same jako "ty vole". Omlouvam se za nedorozumeni. Ja to hovorove "ty vole" nepouzivam a tak, kdy jsem ti tam nahore napsal, tak jsem to i myslel doslova.
Tady pisu OPRAVDU POZITIVNE od sameho zacatku. Jestli to nepoznas, tak ani pote nechci mit s tebou zadnou diskuzi "s nejakou vahou". Protoze jsi se mi hned od sveho 1. postu (prispevku) ke me (25.1., 11:47) ukazal, jaky jses. Mozna ty a Ifca nakonec myslite to same, mozna ona mysli o me jeste hur nez ty.., nevim.., ale jeji 1. post ke me (28.1., 8:03) mel aspon nejake sirsi nazory a chapani, a tak jsem ji na to rad i odpovedel.

Atnarfuse,

tam i jde o to, ze Zbynek NEUVEDL zadny zdroj te sve info. To udelal diskutant michalu (a co je ten michalu Zbynkuv mluvci??). A copak jsi nevidel, ze Jirka z RI pote uvedl, ze to nebude pred letem 2008? eye popping smiley
avatar Re: TUNEL MALA KAPELA
29. 01. 2007 09:24
Ok,musím se mimozemšťana zastat,jsem asi natvrdlý,ale já nemám pocit,že nás tu chce "seřvat všechny na jednu
> hromadu a jen tak mimochodem jim vysvětlit, jací
> jsou idioti?".Taky se mi nelíbí,že Zbyněk pouze zopakoval webovou adresu,kterou jsem do placu hodil já a na těch jeho oficiálních žadný datum otevření druhého tubusu není.Ještě bych se chtěl zeptat mimozemšťana,proč mají chorvaté raději němce,rakušáky atd. Zřejmě utratí víc peněz v restauracích,ale z toho profitují jen jejich majitelé,ale já když se ubytuji v apartmánu na tři týdny a vedle přes chodbu v apartmánu něměc na týden(takových zkušeností mám hodně),tak bych si víc vážil toho čecha,který přijel na 3 týdny a vůbec by mě nezajímalo,že tamhle někde v restauraci utratí němec víc euro.Anebo mají turisti ze západní Evropy jiné ceny a zaplatí za týden to co já za tři? Čau Michal
Re: TUNEL MALA KAPELA
29. 01. 2007 16:02
TO: Michal, oni Chorvaté nemají ty němce rádi, němci za druhé světové války tam napáchali řadu zločinů, ale oni z nich po léta mají více peněz než měli z nás a to hlavně za totality a ze začátku po sametové revoluci. A to v nich pořád zůstává. Ještě to bude chvíli trvat než naše možnosti ( tedy nás všech) budou stejné jako němců. Ty mladší Chorvaté to vidí jinak, ale od těch starších mám tuto informaci dávno ještě před tou jejich válkou.
Re: TUNEL MALA KAPELA
29. 01. 2007 17:45
Co napsal michalu by mně taky zajímalo a Jéřa to nevysvětlil dost srozumitelně. Michalu se ptal na situaci, kdy je postavení obou skoro stejné, nebo Češi mají dokonce delší (= pro domácí výhodnější) pobyt, přesto jim lezou do pr.... Už jsem se s tím taky setkal (tentokrát to byli Italové) a fakt nevím, co je k tomu vede nebo co z toho mají.

smiling smileysmiling smileysmiling smiley
avatar Re: TUNEL MALA KAPELA
29. 01. 2007 20:02
Jarda napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Co napsal michalu by mně taky zajímalo a Jéřa to
> nevysvětlil dost srozumitelně. Michalu se ptal na
> situaci, kdy je postavení obou skoro stejné, nebo
> Češi mají dokonce delší (= pro domácí výhodnější)
> pobyt, přesto jim lezou do pr.... Už jsem se s tím
> taky setkal (tentokrát to byli Italové) a fakt
> nevím, co je k tomu vede nebo co z toho mají.

Doufám, že na tohle snad nepotřebuješ odpověď, to je snad jasný, né ?eye popping smiley

Ještě bych Chorvaty rozdělil na Dalmatince a Chorvaty, kdy si Chorvaté z vnitrozemí myslí, že Dalmatinec je škrt, co za EURO prodá vlastní děti ! S takovým názorem jsem se setkal hodně u místních v Karlovaci i u těch "novousedlých "Chorvatů kolem Kninu ! Asi závist, že díky bydlišti mají Dalmatinci přístup k turistickému korytu, přičemž oni mají přístup leda na pole !

Vzpomínám si, kdy jsme jezdili s rodiči za totáče do Jugošky, jaký rozdíl v přístupu k Čechům byl tehdy a jaký je např. od Dalmatinců dnes ! Na trhu jiná cena pro Němce, jiná (menší) pro Čecha. Po cestě (tehdy přez spřátelené Maďarsko) jsme např. zažili, jak jedna rodina nad Sarajevem nás kolem půlnoci vzala do vlastního domu (otec totiž zastavil na krátké přespání v autě před jejich domem),najednou majitel zaťukal na sklo auta a pozval nás na nocleh a ráno i na snídani a sama tahle rodina šla přespat do "stare kuči", nás nechala v novostavbě . Stejné zkušenosti mám z této doby v paměti se všemi národy bývalé Jugoslávie ! Skuste to dnes ! Kdekoliv ! Každej nastaví ruku a je mu jedno, že jste z "Čechoslovačka", nebo z Kamerunu . Doba je asi zlá a taky jsme se možná jako národ okoukali, no . . .grinning smiley

Je dnes v HR bohužel taková skutečnost, že když si chcete normálně popovídat s Chorvatem, neměl by to být člověk, žijící z turismu, nebo "válečný hrdina" pod státní penzí za chrabrost !drinking smiley
Re: TUNEL MALA KAPELA
31. 01. 2007 02:53
michalu napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ok,musím se mimozemšťana zastat,jsem asi
> natvrdlý,ale já nemám pocit,že nás tu chce "seřvat
> všechny na jednu
> > hromadu a jen tak mimochodem jim vysvětlit,
> jací
> > jsou idioti?".Taky se mi nelíbí,že Zbyněk pouze
> zopakoval webovou adresu,kterou jsem do placu
> hodil já a na těch jeho oficiálních žadný datum
> otevření druhého tubusu není.

DIKY, MICHALE! A TAKY BLAHOPREJI ZA ODVAHU!smiling smileythumbs up

> Ještě bych se chtěl
> zeptat mimozemšťana,proč mají chorvaté raději
> němce,rakušáky atd. Zřejmě utratí víc peněz v
> restauracích,ale z toho profitují jen jejich
> majitelé,ale já když se ubytuji v apartmánu na tři
> týdny a vedle přes chodbu v apartmánu něměc na
> týden(takových zkušeností mám hodně),tak bych si
> víc vážil toho čecha,který přijel na 3 týdny a
> vůbec by mě nezajímalo,že tamhle někde v
> restauraci utratí němec víc euro.Anebo mají
> turisti ze západní Evropy jiné ceny a zaplatí za
> týden to co já za tři? Čau Michal

Uz jsem napsal, ze se takovy obecny diskriminacni postoj Chorvatu vuci Cechum nelibi ani me jako Chorvatovi...sad smiley I kdyz jsou ceny stejne i pro vas i pro Zapadaky...
Ale jde asi o tradicni chapani vychodoevropskych hostu jako chudsich. Stejne jako dneska vetsina Cechu bohuzel nas vsechny z ex-YU bere jako Jugoslavce, tak i driv vetsina tech mistnich Chorvatu bohuzel brali i Cechoslovaky i Polaky i ostatni turisty z Vychodu pod zkracenym jmenem - Cesi. Asi protoze hoste z CSSR tvorili vetsinu tech vychodoevropskych hostu. A mistni taky nerozpoznavali rozdily mezi Cechy a Slovaky - proste zkraceno jmeno pro vsechny - Cesi! I kdyz Polaci (rozmerne malocetni mezi nimi) casto na trznicich jako nejvetsi bida prodavali sve zehlicky aj. co privezli z Polska jen aby vydelali nejaky YU-dinar, i oni neoficialne mezi mistnimi bohuzel byli pod skupinovym jmenem - Cesi. (I deti treba "vedely", ze Lolek & Bolek je - cesky kresleny film.) I ti hoste casto nejen ze utraceli minimum ale casto napr. spali nacerno v (borovych) lesich i casto je chytala mistni policie i casto jim tolerovala to ("ach, zase ti chudaci Cesi sad smiley"winking smiley. I kdyz ti hoste si rozdelavali ohen nebo neopatrne hazeli vajgly a obcas delali velke pozary...
Taky ceske holky..., ach jo, to byly casy..smoking smiley Matka me dokonce zpocatku varovala, kdy jsem ji hlasil ze si vezmu Cesku, at nedelam blbost protoze takhle snadno chytim nejakou pohlavni nemoc!...smiling bouncing smiley Jojo, takove byly casy.

Pak prisla (...) a skoncila valka a i Vychodoevropane zacali zase jezdit k nam, a to v cim dal lepsich autech. Ale to s vetsim kufrem, aby se tam vesly brambory, mleko atd. Pamatuji se afery z r. 1997, kdyz si nejaka ceska CK pronajala nejaky kemp v Tisnu na ostrove Murter, a pak tam privezla i ceske kucharky, ktere hostum varili "vepro,knedlo,zelo" z ryze ceskych ingredienci a veskery maloprodej byl jen v CZK - vse to samozrejme ilegalne... A to strasne pobourilo chorvatskou verejnost!
Ale hlavne a prece: v pameti mistnich hluboce ukotvena zustala pamatka dodnes na Cechy jako na chude hosty!

Majitele apartmanu dnes berou Cechy normalne, ale to jsou spis majitele hotelu a restauraci, kteri nadavaji. Jeste se pamatujeme castych pripadu zkrachovalych ceskych CK, ze kterych hodne HR-hotelieru dlouho pote nedostalo zaplaceno... Zatimco rakouske a nemecke cestovky krachovaly asi v mensim objemu... nevim.

Casto behem leta a po lete vidim v chorvatske televizi zpravy, kolik turistu prijelo... A pak me zarazi kdyz obcas tam uvedou, ze se "struktura hostu vylepsila", protoze Rakusaku, Nemcu, Italu.. proste Zapadaku.. bylo o tolik % vic nez pred (..), nebo povzbudive uvedou ze je hostu z Vychodu jen mensi cast .

At mas a pak to ztratis, rika stara kletba. A to je co se (kvuli valce) stalo nam Chorvatum. I mnozi u nas ani dnes nemuzou pripustit, ze jsou Cesi, Slovaci, Madari a Polaci na tom dneska lip, ze maji vyssi standard (kupni silu), i kdyz trosku mensi platy (mimochodem u nas se platy vzdycky vyjadruji netto zatimco v CR brutto).
I zatimco aspon oficialne jeste za doby CSSR a SFRJ pretrvavaly myslenky nejakeho panslavizmu (tak jak Chorvate v ramci SFRJ pomahali Cechum&Slovakum utikajicim pred Rusama v (po) r. 1968), tak stejne se i ty slabe vazby solidarity zacaly trhat nastupem kapitalizmu ("ktery nezna bratra"winking smiley v 90. letech...
avatar Re: TUNEL MALA KAPELA
31. 01. 2007 07:13
to Mimozemstan: díky za odpověďthumbs upyawning smiley
Re: TUNEL MALA KAPELA
31. 01. 2007 08:27
Mně už je to taky jasnější - myslím že to popsal celkem srozumitelně a jasně. Některé věci, co píše Mimozemšťan, by mně vůbec nenapadly a jsem z toho trochu v šoku. Zvlášť z toho předposledního odstavce (že se "struktura hostů vylepšila"winking smiley. Tím ještě tento předsudek někdo oficiálně podporuje. Chápu, že průměrný "zápaďák" utratí víc, než průměrný "výchoďák", ale když tam bude jezdit míň "výchoďáků", neznamená to, že jim tam automaticky přijede víc "zápaďáků". Jestli jim moje peníze smrdí, můžu je utrácet jinde.

smiling smileysmiling smileysmiling smiley
Re: TUNEL MALA KAPELA
31. 01. 2007 10:10
Niekoľko viet k diskusii.
Mysím si , že v každom takomto fóre je prínosom zapojenie sa domácich, pretože pokiaľ neprezentuje lenkomerčné ponuky sú prínosom už aj len preto , že ide o pohľad z druhej strany.
Nie vždy s nimi súhlasím. Napríklad Tomislav sa zmienil , že ak vyhrá ľavica zastaví sa výstavba diaľnic. My ktorí chodíme každý rok však vieme , že ono závratné temto výstavby v r. 2001-2004 sa dialo za vlády ľavice pod taktovkou ministra Radimíra Čačiča( bol síce z koaličnej HSS ) ale aj tak výledok hovorí.
K tej štruktúre turistov . Ak sa budete pýtať majiteľov reštaurácii - jasne jednotkou sú turisti z Itálie. Ťažiskom ich dovolenky je totiž večerný a nočný život . Ak by ste sa ale pýtali agentúr poriadajúcich výlety- v takom prípade by pri italoch by skrachovali. Na prvom mieste sú zrazu Češi. Ak organizátorov zájazdov do Medzugorja tak sú number 1 sú Poliaci. Skutočnosť, že je príchod turistického križníka do Dubrovníka , či Splitu je oslavovaný v médiach, hoci pasažieri okrem prístavného poplatku a pár suvenírov nič neminú budí úsmev.
Re: TUNEL MALA KAPELA
31. 01. 2007 10:46
Ono je pro starší generaci zejména zaryté pod kůží to, že díky se díky Němcům na pobřeží kdysi ohromným způsobem zvedla životní úroveň. To zůstane v podvědomí. Fakt, že dnešní Němci, jezdící do Chorvatska, utrácejí často méně než Češi, na tom nic nemění. Jsou to totiž z většiny východní Němci. Ne jednotlivci, ale firmy, teď ovšem ve velkém lezou do p....e více Francouzům, než Němcům, protože údajně utrácejí nejvíce (více než Italové). Až začnou ve velkém létat Britové, bude to ještě horší, protože Ti údajně statisticky utrácejí ještě více. Než ovšem Chorvaté přijdou na to, na co již přišli Pražáci a Brňáci, že je to z většiny banda vožralů, co si přiletí hlavně levně zachlastat...



Mimozemšťane,

to dřívější souhrnné pojmenování "Češi" má podle mě příčinu i v tom, že Češi byli první turisté na východním Jadranu, tuplem ze slovanckých zemí.
Btw.kde jsi se naučil tak skvěle česky?
JIRKA Z RI
Re: TUNEL MALA KAPELA
31. 01. 2007 11:22
...I KDYŽ JSEM "NA KARLAKU" PROŽIL HEZKOU DELKU LET SVEHO MLADI,TAK ČESKY JAKO MIMOZ..UŽ ASI NEUMIM...TO "ČESI" UŽ PRO ZDEJŠI ML. GENER. NEPLATI..I KDYŽ JE BOHUŽEL, DIKY SOCIALIZMU, "ŠKODA" PRO NE JEŠTE PORAD "MENE CENNE AUTO"...MIMO ČS-HR TLUMOČNIKA DELAM TAKE ZPROSTREDKOVATELE KOUPE NEMOVITOSTI, NEJVICE PRO ITALY (VEDLE MANŽELKY ITALKY JSEM SE CHCEŠ NECHCEŠ NAUČIL ITALSKY...), TAKŽE MOHU RICI, ŽE SE VRACI ČASY KDY BYLI ČEŠI VETŠI PRACHARI NEŽ ITALOVE (1930-1940)..A, ŽE ZAJEM O KOUPI VILKY, CHATY NEBO PANSIONU, BUD PRAVNICKYCH ČI FIZICKYCH OSOB STOUPA, I KDYŽ JESTE PORAD VEDOU ITALOVE, RAKUŠACI, SLOVINCI BRITOVE...ČEŠI ZDE STAVELI A MELI HOTELY A PANSIONY PRO TURISTY JAKO PRVNI PO I SVET. VALCE..DNES HR JESTE V EU NENI (SNAD V ROCE 2010), TAKŽE SE TA KOUPE PROVADI ŠIKOVNE JINAK, ABY TO MEZITIM ITALOVE VŠECHNO NEZKOUPILI...ONI ZDE U NOTARE MUZOU ZA DEN KOUPIT BYT, DUM...OVŠEM,ŽE JA, JAKO CHORVAT (pri volbach jsem však česka menšina) TO SAME MUŽU UDELAT NAPR. ZITRA V TERSTU (PLATI TO NAVZAJEM - PRO ČS ZATIM NE...) I KDYŽ JE NAPR. METR BYTU V RI 1600 EUR A V TERSTU O 1750...TAK FANDIM ABY TO EURO UŽ STALO JEN 25 KORUN...ČAU!
Re: TUNEL MALA KAPELA
31. 01. 2007 17:51
Nechtěl jsem se již vyjadřovat ale mimozemšťan mně patřičně nas...! Před válkou začali turistiku v chorvatsku češi a české koruně jste se klaněli až na zem. To už jste ale zapomněli,za socialismus nemůžeme ale v té době jste mohli čechům utrhnout ruce aby vám prodali stan nebo nafukovací loď ( ti chudí češi ).Klaněli jste se ale "Marce" a němcům. A teď se zase klaníte jiné západní klientele která víc utrácí? Ale proč by si " chudí" češi měli u Vás kupovat předražené věci když je mají doma za třetinu.Projdu se vždy tržnicí, podívám se a zase odejdu ale dneska už to dělají i ti němci a rakušáci protože už nevíte co by jste za to zboží chtěli. Prostě máte vždy nejradši toho ze kterého máte víc peněz! No, s tím se už vyrovnáme. Tak nám tady "nestel rozumem" a nepiš tady romány. Jéřa.
Re: TUNEL MALA KAPELA
31. 01. 2007 20:42
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (16. 01. 2013 22:23).
Re: TUNEL MALA KAPELA
31. 01. 2007 20:59
Jéřo, co to plácáš? Tak čemu se ti "Jugoši" vlastně klaněli? Marce nebo české koruně? Tvrdíš obojí. Koruně těžko, protože nebyla směnitelná. Tedy pokud jde o dobu, kdy na tržišti češi směňovali nafukovací matrace a punčocháče za dináry a víno. Pokud mluvíš o době TGM, tak motáš páté přes deváté. Starého Procházku se Stanislavem Devátým. Ćo se týče komunismu, domácí nás litovali, jak jsme tu v Československu zavření a chudí. V hotelích jsme si do vody z kohoutku, co nám zadarmo ze soucitu nosili, dávali vitacit. Které koruně se klaněli? Nepleteš si to se švédskou, dánskou nebo norskou korunou?
scooter
Re: TUNEL MALA KAPELA
31. 01. 2007 21:01
Problém je asi také v tom, že ti bohatí majetnější Češi nejezdí do Chorvatska, ale do exotických krajin typu Kanárské ostrovy apod. Já mezi ně nepatřím, jezdím do Chorvatska Felicií, ubytování jsme v apartmánu a jídlo vozíme sebou. I takto nás dovolená na 10 dní pro 2 dospělí a 2 děti vyjde na cca 30 tisíc Kč. Na poplatcích za dálnici nešetřím, cesta po ní je pro nás pohodlná, vstupné za Plitvické jezera jsem také uhradil bez přemýšlení jestli to není drahé, ale za každodenní stravování v restauraci peníze neutrácím, to bych se nedoplatil.
Re: TUNEL MALA KAPELA
31. 01. 2007 21:09
Bohatí Češi, kteří vědí, co je na světě nejkrásnější, jezdí s jachtou po východním Jadranu. Nižší střední třída, co ohrnuje nos nad těmi, co jezdí do Chorvatska, jezdí na Kanáry a jem jim jedno kam, hlavně, že byli na Kanárech a můžou se tím chlubitsmiling smiley)) Skutečné exotické krajiny nejsou Kanáry, Skůtře! To jsou třeba Sejšely, Bali apod. smiling smiley
Re: TUNEL MALA KAPELA
01. 02. 2007 11:59
Globíku, víš válka byla ta světová, a socialismus byl potom. V chorvatsku jsem byl za totality třikrát a vím o čem mluvím a ani v té době jsme nebyli takový chudáci jak se tady pořád uvádí.
Re: TUNEL MALA KAPELA
01. 02. 2007 13:22
Já si taky myslím, to jenom naši chorvatští přátelé se za 3 letní měsíce snaží vytřískat co se dá protože jinak tam mají jen to kamení a slanou vodu. Stačí zajet do vnitrozemí mimo hlavní tahy a tam je vidět chudoba která je u nás jen někde v cikánských ghetech a takový průjezd východní částí Hvaru to je hotovej středověk.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 104
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.