Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Split - Pelješac

Autor romek 
Re: Split - Pelješac
24. 07. 2006 16:22
To romek:
My jsme pili jak červené - domácí,tak i bílé - kupované.Manžovi víc chutná to jejich crno vino,protože je docela silné,spíš mi připomíná lehčí "tvrdý" alkohol.Mě zase chutná bílé.Pili jsme Dingač - na Pelješacu přímo stočené a je vynikající.Měli jsme sebou 14ti letou "hvězdu",takže já bych teoreticky musela popíjet (do mrtva) asi denně.
Re: Split - Pelješac
24. 07. 2006 18:23
My pili jen červené domácí žuljanské v nezměrném množství až z toho naše jemnější poloviny byly nešťastny. Do toho něco rakije a bylo po nás. hot smileythumbs up smileysmileys with beer A to jsem zapřísáhlý pivař a víno opravdu nemusím, ale pelješacké vínečko sem pil a tak mi zachutnalo, že sem si pár litříků dovez domů... drinking smiley
Re: Split - Pelješac
24. 07. 2006 20:48
Jak je to s nákupem čerstvých ryb, třeba sardele... Spíš v Orebiči.
Re: Split - Pelješac
24. 07. 2006 21:57
To Alpák:nepotřebuješ pomoc s degustací?Vyrážím až v září,doma sucho,na Pelješac daleko....grinning smileygrinning smileygrinning smiley
Re: Split - Pelješac
24. 07. 2006 23:37
to brad: Jedině, že bys mi v září dovez nové smileys with beerthumbs up
Re: Split - Pelješac
24. 07. 2006 23:42
To Alpák:moje vento má kufr jako stodolu/no,stodůlku/pár litříků se tam vejde,s výhledem,aby něco zbylo aspoň něco do Vánocgrinning smileygrinning smiley/i po Tvoji návštěvě!!!
Re: Split - Pelješac
26. 07. 2006 10:29
to brad: smiling smiley...sákra, nějak to pořešíme přes PM ať to tu nezaspamujem o chlastu. Takže sem ti poslal PM smileys with beer

Martin
romasv
Re: Split - Pelješac
28. 07. 2006 10:27
A co Orebič? Není tam v sezoně moc plno? díky
Re: Split - Pelješac
28. 07. 2006 15:01
To romasv:
My jsme Orebič několikrát navštívili v období od 6.7. do 21.7. a byli jsme mile překvapeni.Žádné davy,nikde nebylo přeplněno,jak na plážích kolem moře tak ani v restauracích.Naopak lidí bylo málo.Jen na hlavní ulici,která vede nahoře v Orebiči je o něco rušněji,protože jsou tam obchody.Ale oproti jiným místům v této době je tam docela klid a pohoda.Známí v této době v Orebiči přímo bydleli a nemohli si to vynachválit.Bydleli v domku kousek od pěší zóny a měli tam absolutní klid.A to sebou měli malou holčičku.Dokonce jsme ani nečekali na loď na Korčulu,jezdí každou hodinu.Rovnou jsme si koupili lístek a mohli jsme nastoupit.Mimochodem Korčula ja nádherná a ani tam nebylo moc lidí!
Gina
Re: Split - Pelješac
30. 07. 2006 17:36
med, když jsi byl v Dubé, prý je tam kousek od moře sladkovodní jezero, byli jste tam? My se chystáme koncem srpna do Viganje, a z tama se samo budou dělat vyjížďky, ať už na Divnou, nebo do Dubé nebo jinam, třeba na Ston nebo Prapratnu, ale zajímalo by mě to jezero?
Re: Split - Pelješac
30. 07. 2006 20:49
To Alpák:
U koho v Žuljaně bydlíte (podle toho žuljanského vína)? My u pana Dalmatince a vínem nás zásoboval docela dobře.
Re: Split - Pelješac
31. 07. 2006 08:43
to ivča: paní Senka Lopin (myslím) yawning smiley
med
Re: Split - Pelješac
31. 07. 2006 18:35
To Gina,
Nějaké sladkovodní jezírko? sem našel, ale připadlo mi to spíše jako rybníček bahňáček. Na koupání ani náhodou. Cca 10-20min chůze od Duby. Je hned na pobřeží, od moře je oddělen 40 metry oblázkové pláže a pár keříky. Myslím, že se to tam jmenuje Uvala Tajša. Můžu poslat nějaké foto. Ale je možné, že je nějaké skutečné jezero směrem do vnitrozemí ( směrem na vrch Pelinovjak nebo osadu Nakovanj ), ale tam sem nebyl a z kopce Sv. Ilja sem taky žádné neviděl.
Re: Split - Pelješac
01. 08. 2006 07:42
To med.
Děkuji,asi to bude ono. Známý říkal, že je to hned u moře. Do Viganje jedeme po druhé, tak si Pelješac hodláme řádně projet a zajet i na Korčulu.
residents
Re: Split - Pelješac
03. 08. 2006 14:17
2 GINA: Lepší než jet na Korčulu je výlet na Mljet. To stojí za to.
Re: Split - Pelješac
03. 08. 2006 16:09
jo, jo residents, už jsem se dívala i na tuhle možnost.
residents
Re: Split - Pelješac
03. 08. 2006 23:18
2 GINA: Prostě Korčula je taková zmenšenina Dubrovniku nic víc. Mljet je nádherný nenarušený ostrov. Nebo zpátky údolím Neretvy přes Bosnu - moc nádherná krajina. Města jaksi nemusím. To musí mít fakt super atmosféru, aby mě to chytlo. A to spíš takové Španělsko, Francie. Na Jadranu nádhera moře, ale ty města jsou dost na jedno kopyto.

Letos jsme chtěl zkusit místo Plitviček Krku a brrr, takovou masovku jak na koupališti to jsem teda nečekal a vodopády proti Plitvičkám plivátka.
Re: Split - Pelješac
04. 08. 2006 07:43
residents - my též vyhledáváme klídek, nepotřebujeme pláže, klidně útesy a proto jezdíme do malých vesniček a k domorodcům na ubytování. Něretvu jsme již taky objížděli. Letos pojedeme po páté, vždy jsme byli vždy někde jinde, ale na Pelješac se vracíme, má pro nás svoje kouzlo, i když osady na Hvaru jsou taky něco. Jestli máš nějaké fajn doporučení, a můžeš, ozvi se mi na majl GucciW@seznam.cz, nebo na ICQ 312-550-631. Budu ráda za typy.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 297
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.