Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

"Ceny paliv cestou do Chorvatska"

Autor jaksek 
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
18. 09. 2022 09:27
A taky je rozdíl, zda plánuji, či to neřeším. Já s plnou dojedu od baráku k baráku, možná se staženýma půlkama, ale dojedu. Mám to cca 1200km. A 66 litrů banda. Takže Rakousko s jejich cenami mi může být ukradené. V květnu, když HU ještě neřešilo zastropovanou cenu pro cizince, jsem díky plánování, tj.dojezdu s hladovým okem k první čerpačce v HU za hranicemi a následným dotankováním opět před hranicemi plus něco do kanystru ušetřil více jak 1000 kurunek. V červenci jsem takto dojel zase k první čerpačce v HR a opět před opuštěním HR dotankováno po volátko. Při rozdílu v ceně v CZ a HR se rozdíl blížil také k té tisícovce.
Vím, že tisícovka v rozpočtu dovolené není skoro nic, ale proč to nacpat do nádrže, když to můžu formou piva natankovat do sebe?
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
18. 09. 2022 11:29
Volátko je u benzinových motorů s recyklací par v nádrži, zvlášť v letních hicech, poněkud odvaha.
Natankovat, přeparkovat a dát si u pumpy pauzu, aby měl studený benzín čas se v nádrži ohřát a přepustit se do recyklace par, je dvakrát ztrátová záležitost: jednak část benzínu zbůhdarma vykape pod auto, jednak se otráví náplň filtru recyklace a ta už pak nebude správně fungovat - výsledkem je vyšší spotřeba.
Kdo natankuje s čepicí, musí hned jet, než se studený benzín v nádrži ohřeje.
U dieselů to, pokud vím, nehrozí.
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
27. 09. 2022 07:46
Tankování nafta obyč v Lenti, MOL u KO v centru vedle Penny, 4.9., pro našince „přátelská“ cena 780 HUF/lt . Kamarád chtěl koupit pálivou papriku a pastu v Penny a já úplně zapomněl, že pro našince maj jinou cenu, než pro domorodce (480 HUF), holt za blbost se platí. Ale proč zrovna já? Přepočet na tuzemskou měnu bych jen odhadoval, neb jsem někam zasel račun, to jediné, co mi utkvělo, je ta cena 780 HUF/lt.
Pak ještě v Orebiči za 12,89 Kn/lt = 43,57 Kč/lt. Zpět 14.9. na starém Goričanu za 12.88 Kn/lt = 43,58 Kč/lt.
Vše kartou, přepočet podle výpisu.
Toš tak. Calada
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
27. 09. 2022 10:44
No jo, špatné "plánování" cesty.
Všeobecně se psalo a píše, že letos v sezoně nejlacinější PHM v základu je v HR.
Tak já jsem dělal vše pro to, abych dojel do republiky, té naší, na chorvatské PHM (benzin). Sice jsem jel přes SLO a A na rozdíl od tebe. Ale jsem přesvědčený, že dojet se to dá s chorvataskou naftou v nádrži i před Maďarsko .Obzvláště ve vozidlech s naftovými motory.
Neboť Orebič - Goričan 680 km a pro změnu Goričan - Břeclav 370 km. Nebyl důvod tedy brát PHM v HU. No ale to už teď jistě taky víš.
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
27. 09. 2022 12:27
Já vůbec neplánuji kde budu tankovat,natankoval jsem v Praze 15l nafty,věděl že dojedu do Brna a tam dám plnou,dojel až do Rovinje,tam najezdil asi 140km,znovu doplnil do plna a hurá domů,doma jsem ujel ještě 130km a rozvítilo se hladový oko.Rovinj-Praha+doma tak vím že na nádrž ujedu cca1100km.Tuto cestu jsem jel letos 2x stejná spotřeba i čas jízdy
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
27. 09. 2022 14:30
Tak to že víš, to neznamená, že neplánuješ, že to nemáš rozmyšlené.

Navíc s takovým dojezdem na jednu nádrž.
Já na benzin v nádrži "plánoval" dojet do Chorvatska, vyšlo to až pod Sveti Rok, pak nabral plnou, dojel někam ke Splitu, tam vzal zase do plna.
Na zpáteční zase kousek za Splitem plno., pak na odmorišči Dobra, opět doplnil, a nakonec za zbylých posledních 140 kun jsem dobral benzin za Zahřebem. Dojezd dostatečný až do republiky. Všechna čerpání byla spojena s "protažením", kávou nebo zakousnutím něčeho. takže spojené příjemné s užitečným.
Hlavně že jsem se zbavil všech kun, do poslední, nezůstalo ani "lipo".
avatar
mdr
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
27. 09. 2022 20:04
Při tolika zastávkách bys to dal i s elektromobilem thumbs up smiley
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
28. 09. 2022 07:53
No to asi ne.
Cesta Tučepi - Znojmo nám trvala 9 hodin a 1 minutu i s těmi přestávkami na tankování. Motor " vrčel" 8 hodin 49 minut. Auto psalo průměrnou rychlost 112 km/h. Kilometry 913. Přes Chorvatsko mi to občas uteklo ke 140, Slovinsko a Rakousko podle "předpisů". Jelo se v úterý přes den, tak nikde žádné zdržení. I na těch benzinkách prázdno. Takovou pohodovou cestu jsme ještě za 23 let neměli.
avatar
mdr
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
28. 09. 2022 08:06
Tak to nebyly dlouhé přestávky. Samozřejmě jsem to myslel s nadsázkou, podle počtu zastávek.
avatar
cvt
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
28. 09. 2022 09:43
Načepuji naftu na Dolním Dvořišti do plna, potom na odmorišti Zir když tam dáváme pauzu, když ne, tak dojedu až do Makarské, tam doplním plnou aby bylo na výlety a vrátím se do Baška Voda. Zpět až na Jakovlje a ještě na to doma něco najezdím.
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
28. 09. 2022 20:13
kabinet302 napsal(a):
-------------------------------------------------------

> Já na benzin v nádrži "plánoval" dojet do
> Chorvatska, vyšlo to až pod Sveti Rok, pak nabral
> plnou, dojel někam ke Splitu, tam vzal zase do
> plna.

Můžu se zeptat proč už tak brzy? Na jednu nádrž až ke Sv. Roku a pak hned znovu po 140 km?... to nechápu
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
28. 09. 2022 20:46
A není to jedno?
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
04. 10. 2022 10:20
... k dotazu pro Kabineta ...
asi chtěl vyzkoušet, kam dojede na nádrž ... ale pak už ji chtěl mít pro zichr plnou ... člověk dnes neví dne a hodinu, co palivoví magnáti vymyslí ...

smileys with beer
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
04. 10. 2022 11:51
Nejde ani tak o palivové magnáty, jako o to, že na dálnici je motor jaksi žíznivější, a svítící hladové oko 70 km před našimi hranicemi značně znervózňuje, jestli do dá až na hranice, nebo ne. Zvlášť u dieselů svítí jen krátce...
Rozhodně je lepší mít natankováno tolik, aby se povedlo dojet přes země, kde litr stojí 2 € a víc, bez potřeby tankovat.
Vlastně důvody můžeme mít i jiné, a opravdu je to naše věc, kde a kolik dotankujeme.
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
04. 10. 2022 12:17
Nechtěl jsem vyzkoušet kam dojedu "s prázdnou nádrží" .
Pokud vím, číst umím, odborníci nedoporučují vyjíždět nádrž do úplného prázdna.
Problém, že jsem jel až pod Sv.Rok byl v tom, že manželka spala, nechtěl jsem ji budit zastavením a další problém, že jestli si dobře vzpomínám, tak "benzinka" před Sv. Rokem,kde jsem chtěl doplnit, nenabízela benzin Euro 95 za 10, 62, ale cena začínala 12,...kun atd. Tak přece nebudu "jouza" a nebudu brát palivo o 7 korun dráž na litr. Potom to bylo při čurací pauze, že to bylo po pár kilometrech, to mi nevadilo. Proč by taky mělo? Člověk nevěděl, co "cenového" ho na dalších benzinkách čeká a tak se doplňovalo. Pro klid a slunce v duši a na obzoru. Nehledejte v tom nic světoborného.
avatar
mdr
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
09. 10. 2022 16:55
Jak je to teď vlastně s cenami paliv v Maďarsku? Jestli si to dobře pamatuju, tak zastropovaná cena na 480 HUF pro domácí měla platit do 1.10.2022, ale je kolem toho teď nějak ticho.
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
10. 10. 2022 07:46
Platí dále.
smileys with beer
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
05. 11. 2022 10:19
Nevím kam, tak co třeba sem. Jedná se o cenu a i třeba o Chorvatsko.
Dotaz pro znalce a aby řeč nestála.
Přemýšlel někdo o kolik "litrů" benzinu se "přijde", když při čerpání na normálním klasickém výdejním stojanu, několikrát "vypnu" čerpadlo a pak ho zase pustím? U mne se to děje například při čerpání do průhledných pětilitrových plastových kanystrů, kde čerpadlo vypíná automaticky kvůli pěnění tak při 4 litrech. No a když beru do tří výše popsaných kanystrů, tak minimálně 5x až 6x vypínám a zapínám.
Podle mě musí být v hadici už naúčtovaný benzin, který se odsává zpět do nádrže.
Je to tak nebo ne??
A když ano, co s tím dělat.
Vím, první odpověď je nevypínat....a dál???
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
05. 11. 2022 11:20
Když jsi začal tankovat, byl v hadici benzín, který už někdo zaplatil. A neodsává se zpět, hadice je plná. Průtokoměr změří, kolik benzínu se pohnulo.
Takže rozdíl může dělat těch pár kapek za ventilem pistole. Chlapi ze zvyku oklepou do předposlední kapky... asi na tom něco bude, tak jsem se několikrát přistihl, že oklepávám.
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
05. 11. 2022 12:04
Tak hlavně že se neodsává.....
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
05. 11. 2022 12:44
Odsávají se jen páry vytlačované zpět z nádrže.
Faktem je, že z nějakého důvodu by se nemělo začít tankovat, pokud toho hned po sundání pistole se stojanu nebudou nejméně 2 litry vcelku (může to být i jiný objem, ale tento údaj musí být na stojenu napsaný jako Vmin).
Následné docvrkání po vypnutí pistole vliv na přesnost už mít nebude.
A chybu měření při tankování do pětilitrového kanystru bys určitě nepřehlédl.
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
15. 12. 2022 20:52
Na adrese [www.pavelberger.cz] označené jako Chorvatsko 2019 byly velmi užitečné odkazy pro cestování do Chorvatska. Nyní při otevření to oznámí že Webhosting je vypnutý. Co to znamená, znáte někdo jinou podobnou užitečnou adresu
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
01. 01. 2023 13:39
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
01. 01. 2023 17:50
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
30. 03. 2023 12:48
Koukám,že cenzura už je i tady na Fóru, smažou se příspěvky, ani se nenapíše proč.
Při tom se jednalo o příspěvek o ceně PHM v roce 2035 a diskuzi k tomuto tématu.
Uznávám, že v mém příspěvku bylo jedno nevhodné, ale pravdivé slovo "svině", ....Za to se omlouvám. Měl jsem napsat "samice od vepře". Ale mazat kvůli tomu přibližně deset dalších příspěvků mi připadne hodně divné.Asi jsem vyslal "špatný signál". Ale to dnes dělá kdekdo.
Takže vpřed, k lepším zítřkům.
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
30. 03. 2023 13:44
Ty ses nevšiml, že fórum chcípá...? A nemůžeme za to my! sad smiley
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
30. 03. 2023 17:24
Od příspěvku učitele v každém dalším politika, proto smazáno. Od toho jsou jiné weby. Díky
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
30. 03. 2023 23:10
Zdravím mohykány a zbylé přispěvatele do tohoto fóra. Před mnoha lety mi v mnohém příspěvky byly pomocí a inspirací při mých návštěvách Chorvatska a těšil jsem se na nové informace od těch, kteří se nezištně podělili o svoje zážitky a přidali k tomu i mnohá doporučení. Ta doba je už pryč a patří jim jen vzpomínky. S nástupem množících se moderátorů všichni, kteří chtěli, a měli co říci, fórum postupně opustili a zbylo jen pár skalních. Studnice nápadů, rad, podnětů a popichování se změnila na prasklý hrnek s uraženým uchem. Nových přispěvatelů je jako šafránu a informační hodnota fóra je prakticky nulová, pokud se nerozepíše ten, co rád jezdí do Žuljany. smiling smiley (Hille, jestli se někdy potkáme, máš u mne karton vína od Bezeka z Janjiny. Jezdím k němu od roku 1995 rok co rok na vinobraní.) Zpět k tématu. Politice se dnes nevyhneme nikde, nicméně když se o ní někdo občas otře, není to důvod k tomu, aby mu kdokoliv odstraňoval jeho příspěvky. Tím víc, že se ho o to nikdo neprosil.
Tudíž: čtete můj poslední příspěvek a pokud ty předešlé byly někomu ku pomoci, je mi potěšením a všem zdejším moderátorům doporučuji...Vlastně nic. Jsou to pro mě nuly.

Bylo mi s Vámi fajn. Martin

P.S.

Kabinete302, víš, jak je to s tou srážkou s blbcem...?!
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
30. 03. 2023 23:34
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
31. 03. 2023 00:12
Je mi to líto, MartineV, ale plně Tě chápu a souhlasím s každým slovem. Těšíme se v září na viděnou.smileys with beer
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 50
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.