Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

"Ceny paliv cestou do Chorvatska"

Autor jaksek 
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
30. 06. 2022 11:25
Nemá ted někdo info kolik stojí diesel v Neumu (B-H). díky za infothumbs up
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
30. 06. 2022 12:22
Ještě mám tři týdny čas,ale jak je na tom Naturál 95 v HU - Redics nebo raději Petrol Lendava,tam asi na Plitvice - Grabovac,poslední Podgora - tam už výběr asi nebude.Nějaké zastropování na dva týdny by mi bylo k ničemu.
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
30. 06. 2022 12:56
Nahodou cena benzinu v HU v Letenye? Co jsem pochopil, tak v HU se asi moc neoplati tankovat? Ceny v Chorvatsku jsou asi jako u nas?
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
30. 06. 2022 13:43
Nafta v Bosně cca 1,78 E.
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
30. 06. 2022 15:27
Necitujte přímo předcházející příspěvky
Díky za info, tak snad to ještě chvíli vydrží :-))



Upraveno 1krát. Naposledy upravil filhou (30. 06. 2022 21:57).
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
30. 06. 2022 16:27
Už asi také zareaguji.
Je to nutkání?
Nebo vám nedochází, z že rozdíl ceny fakt nehraje roli na te vzdálenosti.
Teď jsem byl 2x :v Bosně až u Sarajeva a raději jsem netankoval.
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
30. 06. 2022 19:49
Necitujte přímo předcházející příspěvky
couddy, do Sarajeva odjíždíme zítra...Jak mám chápat, že jsi tam raději netankoval??



Upraveno 1krát. Naposledy upravil filhou (30. 06. 2022 21:58).
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
01. 07. 2022 01:12
Ctirad napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Díky za info, tak snad to ještě chvíli vydrží :-))
Na to bych tedy nesázel, protože v Bosně se ceny PHM mění stejně rychle, jako u nás. Možná hlavně v tom Neumu, nevím.

19.5. mě benzín v Neumu stál po přepočtu 40,40Kč (INA v Chorvatsku tou dobou prodávala za 45Kč) .
28.5. to už bylo 41,70Kč.
11.6. to už bylo dokonce 44,40Kč, přičemž INA a Lukoil v Chorvatsku ho měly tou dobou za 45,40Kč.

Tedy rozdíl oproti Chorvatsku byl 19.května cca 4,60Kč/l, což už je rozdíl, který za nějaké povšimnutí stojí. I když jak se to vezme, je to úspora dejme tomu 10%, přičemž žádné hektolitry do nádrže nenaleju.
Ovšem 11.června byl už rozdíl pouhou 1 Kč/l, což dle mého názoru nemá ani smysl řešit. Dotankovával jsem v Neumu 28 l, takže jsem ušetřil nějakých 28 Kč, což nestojí ani za komentář. Jestli někdo někde dotankuje například 50l o korunu levněji než jinde, ušetří 50Kč. To je tedy fakt výhra, za to nekoupí v Konzumu ani jedno máslo nebo v hospodě ani jedno pivo.

Za těch 3,5 týdne mé dovolené byl nejlevnější benzín ve Slovinsku, při cestě tam i zpět nějakých 39,50Kč/l. Při cestě tam se mě podařilo dotankovat do plné nádrže 26l, při cestě zpět to bylo 29l, tedy celkově jsem ve Slovinsku dotankoval 55l. Cena byla o 5,5Kč levnější, než v Chorvatsku, tedy natankováním ve Slovinsku jsem ušetřil nějakých 302Kč. Až když jsem to nyní napsal a vidím to černé na bílém, připadá mě to vážně malicherné, protože ta částka je naprosto směšná v porovnání s celkovou sumou, kterou mě ta dovolená stála. Ale je pravda, že při tom tankování ve Slovinsku jsem měl takový nějaký dobrý pocit, jak levně jsem ten benzín do nádrže doplnil. To je ale asi tak veškerý skutečný přínos, ten dobrý pocit.

Za celou dovolenou jsem spotřeboval 259 l benzínu, za který jsem zaplatil 11.141Kč = průměrná cena 43Kč / l. Tankoval jsem v Čechách, Slovinsku, Chorvatsku a Bosně. Rozdíly v cenách v jednotlivých zemích už nyní nejsou tak výrazné, navíc do nádrže víc než se tam vejde nenaleju. Tankoval jsem celkem 10x, protože také nejsem zvyklý dojíždět nádrž na doraz, takže tankování na různých místech s různými cenami. Takže stressovat se, kde mají benzín o pár desetihaléřů nebo o korunu či dvě levnější, mě přijde naprosto zbytečné. Kdyby mě ta průměrná cena benzínu vyšla o 2Kč dráž, zaplatil bych navíc cca 520Kč. Tak to by mě s ohledem na celkovou cenu dovolené vážně nepoložilo. A to i přes to, že peníze si také nevydělávám až tak snadno a snažím se počítat.

No a když se podívám na vše co se dnes děje a jakou neradostou, nejistou a absolutně nepředvídatelnou dobu prožíváme, včetně cenových skoků energií i PHM, tak si myslím, že už vůbec nemá smysl ptát se na současnou cenu PHM kdekoliv a doufat, že to snad vydrží. Protože zítra, za týden či za dva týdny to už může být téměř s jistotou úplně jinak.

** Petr **
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
01. 07. 2022 13:28
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
01. 07. 2022 14:06
Teď uź to fakt nemá cenu řešit. SLO zdražilo, vyjde o kačku a půl dráž než HR. HUngár to pro cizáky zaříznul. BiH má asi o korunu levněji, než HR.
Když jsem jel v květnu přes HUngára, tankoval jsem u nich asi 78l nafty a byl rozdíl dost přes tisícovku. To už znát bylo.
Ale je dobré info, kde to mají za kolik, některý stát na trase může s cenou ulítnout a je dobré to vědět a přizpůsobit se tomu. Nikdo nepřehazuje peníze vidlema natolik, aby rozdíl třeba 5Kč na litru ignoroval.
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
02. 07. 2022 07:28
Jak píše Zahajskej, nemá cenu řešit, co jsem se teď díval na HAK appku (je ve store jak na iOs tak na Android) tak cena nafty je 13,08 Kn. Což je při kurzu 3,5 Kč za Kn 45,3.
Pokud platíte Revolutem tak máte Kn za 3,33 Kč (teď ráno jsem se díval na kurz) tak máte naftu za 43,2 Kč.
Takže když natankujete v ČR plnou, dojedete do HR, kde zase dotankujete (za méně než teď díky Volodimiru Fialovi v ČR). Simply clever.
eny
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
02. 07. 2022 11:16
Ta cena 13,08Kn u nafty ale platí pouze mimo dálnice, tam jsem viděl cca 16,Kn a domácí říkal,že zase bude změna.
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
02. 07. 2022 12:11
Strop cen platí do 3.7.2022 od 4.7. se budou ceny možná měnit
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
02. 07. 2022 17:30
Benzín Ina ploce 13.50
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
03. 07. 2022 06:18
Jen si ještě užijme letos ty čtyřicetipětikorunové ceny benzinu a nafty. Příští rok jak to tak vypadá, tak se ti co pojedou, z těch stokorunových cen benálu a nafty posesouvají.
[tn.nova.cz]
Chtěl bych toho ještě hodně napsat, ale to už by byla politika. Tak můžu být jen rozčilený a nakrknutý.
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
03. 07. 2022 07:48
ad odkaz na tv nova ... Pan ekonom zapomněl při téhle své učelově selektivní úvaze říct, že pokud zdraží benzín na 100-150,- za litr, tak zhruba 2-3x zdraží cena všeho počínaje hřebíkem či papírovým kapesníkem a některé věci ještě víc. Možná by si měl pomalu připravit pro svůj příští mediální výstup své nejméně oblíbené téma - inflační spirála, k němuž každé další podobné ekonomické úvahy v záři reflektorů povedou.
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
03. 07. 2022 11:22
Već u ovaj utorak prestaje vrijediti vladina odluka o zamrzavanju cijena goriva i ako ne bude nove intervencije, dizel i benzin mogli bi ponovno poskupjeti.

Prema neslužbenim informacijama HRT-a, eurosuper bi mogao stajati oko 16, a eurodizel i više od 16 i pol kuna. Ministar gospodarstva rekao je da će odluka biti donesena nakon vikenda, a premijer je za ponedjeljak o toj temi najavio telefonsku sjednicu vlade.

Myslím, že překlad není třeba. Dnes publikováno ve Slobodne Dalmaciji.
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
03. 07. 2022 11:44
Asi dosti velké části lidí to moc infa nepřineslo, tak pro mne i ostatní :

Již toto úterý končí platnost rozhodnutí vlády o zmrazení cen pohonných hmot a pokud nedojde k nové intervenci, ceny nafty a benzinu by mohly opět stoupnout.

Podle neoficiálních informací HRT by eurosuper mohl stát kolem 16 HRK a eurodiesel více než 16 a půl HRK. Ministr hospodářství řekl, že rozhodnutí padne po víkendu a premiér ohlásil na pondělí telefonické jednání vlády na toto tém
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
03. 07. 2022 15:34
INA starý Goričan, nafta za 13,08 KN je ve stojanu zcela vpravo. Crodux Kaštel Stari u Splitu nafta 13,08 KN.

Jinak obecně k ceně, koncem 80. let byl benzín za cenu kolem 8,- Kčs při méně než desetinových platech. Takže současné ceny pohoných hmot jsou k našim platům stále OK podle mého názoru.
avatar
cvt
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
03. 07. 2022 17:55
Ahoj,
já se tady moc nevyjadřuji spíše se kochám. Ale v 80 letech bylo vše jinak. Nevím jaký máš plat a ani vědet nechci. Pro mě není také tak velký problém dát 48 kč za naftu a ne že by mě to neštvalo při mém nájezdu 47000 za rok, ale v globálu se vším všudy se srovnává nesrovnatelné. Někdo s tím má prostě již velký problém. Dovolená z vnoučaty je prostě dovolená.
Ivan



Upraveno 1krát. Naposledy upravil cvt (03. 07. 2022 18:19).
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
03. 07. 2022 18:16
Ano, souhlasím, koncem 80. let bylo vše jinak a poměr cen jednotlivých položek se nedá srovnávat s platem tehdy a teď. Poměry cen ve spotřebitelském koši byly zcela jiné. Např. ceny energii a bydlení byly zanedbatelné v porovnání s dneškem.
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
04. 07. 2022 09:03
Zdarec těm co už jste na cestách. Chápu správně, že na jiných stojanech na INA Goričan je nafta dražší? Uvádíte, že stojan úplně vpravo má cenu regulovanou 13,08. Ostatní stojany tuto naftu nemají, nebo je to speciálně označené? Obvykle jsou u stojanu 3-4 pistole a tasím tu, kterou potřebuji. Dík za info
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
04. 07. 2022 09:16
Na starém Goricanu jsme zastavili u prostredniho stojanu, který jsme měli v pravo. Nevím kolik tam měli pistoli, ale z nafty tam měli jen nějaký dražší premiovy. Na stojanu zcela vpravo byly dvě pistole s obyčejnou naftou, jedna pistole pro osobaky, jedna pro náklaďáky. Na Croduxu před Splitem taky myslím nebylo jedno u jakého stojanu zastavime.
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
04. 07. 2022 10:55
OK,díky
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
04. 07. 2022 11:45
Ina Makarská benál 13,60.

Rakouská pumpa OMW hned za chvíli směr Feldbach 2,2 a více.
Je fakt, ale že "švihulkou" (myšleno Ilz - B - D.Radgona - Mursko Srediště atd.), jet na noc a chtít tankovat výhodně na PETROL, tak neděle je u některých pasé. A doba otevření taky málo. Někteří i jen do 20.00.

Tuším že jsem tankoval u kruháče Ljutoměr Petrol 1,7
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
04. 07. 2022 11:49
Po dnešním telefonickém zasedání chorvatské vlády ceny na PHM zůstanou dalších 14 dní na současné úrovni.
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
04. 07. 2022 17:53
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
04. 07. 2022 18:56
V Mursko Srediste je INA nonstop N13.08 a B13.50, dále před Čakovcem po 20km Mobenz taky non-stop a za Čakovcem u dálnice Petrol non-stop a stejné ceny.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mirekpce (04. 07. 2022 18:59).
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
04. 07. 2022 20:57
Jen v tom má Nova kiks s eurodisel bs za necelých 10 kuna. Asi mají popletli s plavi, naftu pro zemědělce, ale ta se tankovat do autí nesmí.
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
04. 07. 2022 22:01
Opět "odborní pisálci" thumbs up smiley

Před pár lety radili, jak jet přes hraniční přechod určený pouze pro místní styk... Kkti

P.S. To by snad tady na fóru ani nemělo být, ne?... grinning smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 140
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.