Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

"Ceny paliv cestou do Chorvatska"

Autor jaksek 
avatar
mdr
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
22. 06. 2022 14:25
Nevím, ale beru to tak, že to nařízení platí pro každého, kdo tankuje v Maďarsku.

Takže jestli tomu dobře rozumím, tak obsluha sleduje, jakou RZ má auto, které stojí u stojanu a podle toho nahodí cenu? To by mě teda zajímalo, jak to dělají tam, kde je víc stojanů a u jednoho stojí Maďar a u jiného cizinec. Nechce se mi věřit, že dokážou na dvou stojanech nastavit různou cenu pro stejné palivo.
med
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
22. 06. 2022 15:30
Čerstvá zpráva ze Slovinska:
V pátek 17.6. brzo ráno jsem tankovale EURObenzin 95 na dálnici u Ptuje (OMV Dravsko Polje Jug) za 1,56E za litr.
ALE:
Při návratu v úterý 21.6. večer ( cca 20 hod) jsem najednou viděl na dálničních čerpačkách benzín 95 za cca 1,9E/litr a prémiový dražší (přes 2E). Tak jsem v Mariboru sjel z dálnice a jel po hlavní silnici číslo1 do centra (čtyřproudé), kde jsou benzínky OMV a Petrol. Na obou měli základní benzín 95 sice za 1,75 E/litr, ale na každém stojanu byla cedule/páska, že tento benzín neprodávají/nemají. A měli jen dražší. Skoro nikdo netankoval. I v protisměru jsem zdálky viděl, že tam mají podobné pásky (byly žluté, tak jsem je viděl i zdálky).

Tak jsem pokračoval po H2 přes "velký kruháč" k první vesnici, kde je noname benzíka (?Pesniška vrata?¨). Tam benzín měli (1,75E za litr základní Eurobenzín 95), ale na každém stojanu byla cedule - maximální odběr 100 litrů.
Natankoval jsem 45,5 litru za 80E a jel domů.

V Rakousku jsem se na dálnici na benzínky radši nedíval (aby mě nekleplo).
Ale mimo dálnici jsem základní benzín viděl takto:
Graz - benzina u sjezdu č.183 (Feldkirchen - u mekáče) cena 2,11 E za litr
Jedna noname benzína kousek od dálnice někde mezi Grazem a Vídní 2,09 E za litr.
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
22. 06. 2022 20:48
mdr
Nekde jsem cetl, ze se musis pri placeni prokazat madarskym TP auta, jestli chceš levnejsi palivo
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
23. 06. 2022 05:27
Na starém goričanu platí zastropovaná cena 13.08 kn za naftu?
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
23. 06. 2022 07:23
Petan0511: dle zdroje www.mapy.cz ano.
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
23. 06. 2022 08:06
No já někde viděl nějakou reportáž o tom, že jsou tam kamery a cena se nastavuje dle SPZ/RZ auta co stojí u stojanu, takže zvednete pistoli a PC rozhodne, zda jste maďar nebo né.... eye popping smiley
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
23. 06. 2022 08:12
Starý Goričan je Ina,tudíž je to Hr.
V sobotu tam zkusím natankovat tak pak pisnu informace o ceně.
Edit:pokud dnes jsou uvedeny nějaké ceny, zítra už můžou být jiné. Proto tyto informace nemají velký význam.

......................................................................................vjerni Adriatic



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Kopera (23. 06. 2022 08:42).
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
23. 06. 2022 09:40
Pokud chcete mít přehled o cenách paliva, stáhněte si apku DKV. Není tam každá čerpačka v dolní horní, ale pro cestování do HR dobré. A pro ty, co jezdí v elektrošrotu, jsou tam i dobíjecí stanice.
Pro výše uvedeného tazatele, Goričan INA má podle této apky 13,08 kuníků za naftu.
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
23. 06. 2022 13:44
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
23. 06. 2022 17:01
Uz dlhsie sledujem tuto pumpu [go.hak.hr] je tam EUROSUPER 95 za 9,34 kn/l. Vsade inde je drahsi
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
23. 06. 2022 17:27
vpohodechalan napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Uz dlhsie sledujem tuto pumpu
> [go.hak.hr] je tam EUROSUPER 95 za
> 9,34 kn/l. Vsade inde je drahsi

Asi by to chtělo smazat cache nebo refresh prohlížeče (Ctrl+F5) - cena na té pumpě je jako všude na HR dálnicích 14,06 Kn /l. confused smiley
avatar
mdr
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
23. 06. 2022 19:25
Já jsem kliknul na jeho odkaz, nikdy předtím jsem tuto stránku neměl zobrazenou a taky vidím 9,34 kn/l.

Pali.B, ty vidíš jinou?
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
23. 06. 2022 20:06
co je prosím toto za palivo?

EURODIZEL PLAVI: 9,45 kn/l
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
23. 06. 2022 22:14
Do poľnohospodárskych strojov
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
23. 06. 2022 23:34
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pokud chcete mít přehled o cenách paliva, stáhněte
> si apku DKV. Není tam každá čerpačka v dolní
> horní, ale pro cestování do HR dobré. A pro ty, co
> jezdí v elektrošrotu, jsou tam i dobíjecí
> stanice.
> Pro výše uvedeného tazatele, Goričan INA má podle
> této apky 13,08 kuníků za naftu.


Ešte že “elektrošrot” nemusí riešiť na fóre cenu za liter benzínu / nafty …. cesta do Chorvátska vide na 1/3 oproti spalovaku 😅… Ale určite pozriem tu appku smiling smiley a pridám porovnanie cesty do Chorvátska elektromobilom a naftovým autom čo ideme partia k Splitu.
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
24. 06. 2022 08:13
to dj_Paul: Eurodizel Plavi je modře obarvená nafta pro zemědělce, rybáře atd. Pro možnost jejího tankování jsou určité podmínky. Pokud ji policie objeví v tvém autě (proto je obarvená modře), pokuta nemine.

to laco.bike: užij si svou formu masochismu. A i cenu, která jistojistě není třetinová, oproti spalováku. To povídej veverkám...smoking smiley
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
24. 06. 2022 08:23
Michale, pokud pojede 90km/h místo 130km/h a nebude nabíjet u rychlonabíječek, tak ta kalkulace možná vyjde grinning smiley
... a kdyby to nevycházelo, tak se to porovná alá ID4 vs. RAM s Hemi thumbs up smiley
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
24. 06. 2022 08:23
Tony Stark napsal(a):
-------------------------------------------------------
> [url=https://map.hak.hr/?lang=hr&s=mireo;roadmap;m
> id;I;6;2;0;;1&cats=3101&z=12&c=46.43385072524302,1
> 6.634635682373755&poi=B571]map.hak.hr[/url]
>
> sedí vždy


tak ještě podobná mapa ve SLO kdyby někdo potřeboval natankovat dřív

[url]https://goriva.si/?franchise=&@#$%&=[/url]šentilj&o=&position=Šmarje%20pri%20Jelšah&radius=

kopírovat až od https jinak se odkaz neotevře



Upraveno 5krát. Naposledy upravil Racetiger (24. 06. 2022 09:01).
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
24. 06. 2022 08:44
laco.bike napsal(a):
-------------------------------------------------------

> Ešte že “elektrošrot” nemusí riešiť na fóre cenu
> za liter benzínu / nafty …. cesta do Chorvátska
> vide na 1/3 oproti spalovaku

Za cizí peníze se jezdí dobře co (dotují to jiní). Ale tam kde se za dobíjerní normálně platí, to už vyjde přinejlepším za stejné peníze. A i to je vlastně dotované, protože z toho neodvádíte žádnou spotřební daň.

Kdyby byly podmínky provozu elektrosrá*ů opravdu stejné (nebyly všude možně dotované) a byly zatíženy opravdu vším, čím jsou zatížené splaovací auta, bude ta cesta podstatně dražší.

Ale tak je to v té dementní EU se vším - ti co mají plnou prd*l peněz (v tomto konkrétním případě se bavíme o tom, že mají i tak dost peněz na pořízení těch předražených nesmyslů), tak ještě dostávají všemožné dotace a úlevy kde to jenom jde. thumbs down



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Peťas (24. 06. 2022 08:46).
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
24. 06. 2022 09:41
Aha, nojo, spalovací auta vlastně nemají žádné úlevy.... Tak to jo :-)
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
24. 06. 2022 09:52
laco.bike a Zahajskej

Díky, myslel jsem si to teda správně. Tankovat to nehodlám, jenom mě to zajímalo
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
24. 06. 2022 10:34
Máte někdo přehled, jestli jak se objíždí v Ptuji přes kruháče a průmyslovou zónu, jestli tam je někde čerpačka otevřená nonstop?
Tankoval jsem většinou na Temelu automatu při sjezdu z dálnice na Mureck, nebo přímo v Murecku, ale teď by asi bylo lepší natankovat někde ve Slovinsku mimo dálnici. Případně mi napadlo ještě sjet pak do Záhřebu a natankovat tam. Z domova to mám cca 650km, tak by plná nádrž měla vystačit až tam. Dole bych pak tankoval v Zadvarje při sjezdu na Šestanovac a směr Brela.
Odjíždíme 1.8. , tak jsem zvědavý, jak se to ještě celé vyvine. Další otázka je, jestli vůbec pojedeme, protože jsem si objednával nový auto s tím, že přelom duben/ květen bude a ono je konec června a prodejce pořád nic neví. "Staré" jsem samozřejmě už prodal. Takže paráda. Citroenem C1 v pěti lidech opravdu nepojedu. eye rolling smiley grinning smiley
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
24. 06. 2022 10:52
Pivisek:
Jediná nonstop čerpačka v Ptuji: [www.google.com] alebo: [sk.mapy.cz]
smileys with beer
Vodice 23 hot smiley tik tak tik tak...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vlado tt (24. 06. 2022 11:03).
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
24. 06. 2022 11:26
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> to dj_Paul: Eurodizel Plavi je modře obarvená
> nafta pro zemědělce, rybáře atd. Pro možnost
> jejího tankování jsou určité podmínky. Pokud ji
> policie objeví v tvém autě (proto je obarvená
> modře), pokuta nemine.
>
> to laco.bike: užij si svou formu masochismu. A i
> cenu, která jistojistě není třetinová, oproti
> spalováku. To povídej veverkám...smoking smiley


Na stránke [abetterrouteplanner.com] si viete vyklikat model auta aký chcete, ukáže vám koľko potrebujete nabíjať čas , kWh , € podľa cien na stanici.Mna vide cca 120€ na 2300km. Spalovakom na naftu 350€. Na mojej trase je to +1h nabíjanie. Zastávky robím aj tak 2 po ceste, tak budú pri nabijacke. Hovorím z vlastných skúsenosti, odjazdených mám cca 130000km elektrických za 4roky. Ale nikomu nič nevnucujem, každý si môže vybrať čo mu vyhovuje. Nechali sme si jeden spalovak doma pre 7osob a na ťahanie ťažkých prívesov, ale keď natankujem plnú plačem 😅.
avatar
mdr
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
24. 06. 2022 11:55
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
24. 06. 2022 12:15
santy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Aha, nojo, spalovací auta vlastně nemají žádné
> úlevy.... Tak to jo :-)


Tak je tady teda napiš. Opravdu by mě zajímalo, jak velké "úlevy" ty spalovací auta maji.
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
24. 06. 2022 12:23
Potvrzuji slova laco.bike, naše firemní Tesla M3 Long Range jezdí do Poreče s jednou zastávku v Mariboru na Superchargeru, délka zastávky 32 až 40 minut, dle toho, jak moc tomu šlapeš.
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
24. 06. 2022 12:25
To Peťas - no to ale není žádné tajemství, přečti si/vyhledej výroční zprávy MMF (Mezinárodní měnový fond) tam se dozvíš věci. Kolik bilionů dolarů ročně je na celém světě vynakládáno na podporu fosilních paliv a tam se počítá i benzín a nafta.....
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
24. 06. 2022 12:30
laco.bike napsal(a):
-------------------------------------------------------

> Na stránke [abetterrouteplanner.com] si
> viete vyklikat model auta aký chcete, ukáže vám
> koľko potrebujete nabíjať čas , kWh , € podľa cien
> na stanici.

Tak jsem si to tedy zkušebně zadal a jako fakt super!!!! Nechal jsem trasu na plánovači (cca 1100km do Chorvatska, což je +/- stejně, jako když jezdím "svojí" trasou) a podle něj bych musel SEDMKRÁT zastavovat na dobití a strávil tím 3.4 - 4.1 hod (podle varianty trasy).

To se opravdu vyplatí.
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
24. 06. 2022 12:33
Aha, a co tenhle odkaz ?
[abetterrouteplanner.com]

Funguje?

Tesla z Brna do Gradace, 1002km, 4 nabíjení celkem 62 minut. (5min, 24min, 23min a 10 min)

Nojo, no hodiny a hodiny....
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 54
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.