Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

"Ceny paliv cestou do Chorvatska"

Autor jaksek 
avatar
mdr
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
16. 06. 2022 14:37
U každého paliva by měl být podíl biosložky uveden na stojanu nebo na tankovací pistoli. U benzinu jsem viděl E5 nebo E10, nevím přesně, jestli je to procento, v každém případě čím vyšší číslo, tím větší podíl. E0 jsem neviděl.
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
16. 06. 2022 16:51
Dotaz na nonstop čerpačku na tase Mureck, Lenart, Ptuj, Cvetlin. Dle map jsem našel jen Petrol v Ptuji na Ormoške cestě, ostatní mají jen do 19 až 22 hodin. Vím, že jsem se jednou v noci v Ptuji na nějaké čerpačce zastavoval, ale ani zaboha si nevzpomenu, na které to bylo, ale ten Petrol to nebyl.
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
16. 06. 2022 17:12
Petrol - Ptuj - Ormoška 26/b NONSTOP [mapy.cz]
Petrol - Ptuj - Ormoška 25 Po - So 7 - 19 hod. Ne - zavřeno
Petrol - Ptuj - Zagrebška 49/b Po - So 6 - 22 hod. Ne - 7 - 21 hod.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Mirus (24. 06. 2022 13:50).
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
16. 06. 2022 20:10
Ještě když se dálnice "pravidelně" objížděla,(nebyla celá dokončená) tak jsem v Ptuji na Ormožske cestě bral LPG.
Jméno benzinky nevím, ale odbočovalo se k ní od průjezdu průmyslovou zónou z cesty s těmi několika kruhovými objezdy, jejichž průjezd měl člověk napsaný na papírku ( 1. objezd 1. odbočka, druhý objezd , druhá odbočka atd.)
Jelo se k té benzince z kruháče asi tak 400 metrů. Po pravé straně bývala (je) jedna čerpačka, ta bývala zavřená. to je druhá podle příspěvku Miruse, Asi po 100 m od této ČS byla v protisměru druhá, která byla otevřená nonstop. V době, kdy jsme tam bývali my, bývali jsme tam sami.
Moc parády ale ČS nenadělala ,na záchod raději do přírody. WC smrdělo, válely se tam papíry,nechutné.
A už se vracím k tématu. Doufám, že ceny paliv v Slovinsku budou na naší cestě do HR nejnižší i v začátkem září.
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
16. 06. 2022 20:40
Mě jde jen o to, pokud bych jel v půlce července přes SLO mimo dálnici, aby bylo v noci kde natankovat. Nikdy jsem to neřešil. Jenže v dnešní době, kdy je na trase i více jak deset korun na litru rozdíl, tak je třeba trochu plánovat a zvolit optimální tankovací trasu..
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
17. 06. 2022 06:00
Na mapách.cz i na mapách googlu jsou benzinky, většinou i s otvírací dobou. Některé, např. Petrol v Šentilj nebo v Mariboru, Maxen v Gornja Radgona, jedou nonstop (alespoň podle internetu). Jak píšeš - je to o plánování.
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
17. 06. 2022 07:26
Cijene goriva v HR a porovnání s cenami v okolních státech... yawning smiley
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
17. 06. 2022 09:28
Jen jim nesedí HU.
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
18. 06. 2022 12:37
Tak ještě jednou....eurodizel, eurodiesel, s BS či bez, je neaditivovaná nafta. Pokud je k tomu nějaký přídavek jako třeba u INA class premium, jedná se o aditivovanou nartu. Opakuji, na totemu budeś mít nafty dvě, levnější...neaditivovanou, dražší....s aditivy. Koukni do tabulky od Sk@nese, přepni si na naftu a uvidíš názvy u jednotlivých prodejců. Nic víc, nic míň.
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
20. 06. 2022 08:32
Martin já to řeším takto.[photos.app.goo.gl]
Jak je to aktuálně s cenou nafty v Hr?Platí pořád že je cena zastropovaná?Tuším že to bylo 13.1hrk.

......................................................................................vjerni Adriatic
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
20. 06. 2022 11:28
Díky za reakce. Kanystr nakonec řešit nebudu. Natankuju v ČR plnou. První noc přespíme u Čakovce, takže tam dotankuju opět plnou. Druhý den k Splitu, opět plnou. Vejde se tam asi 60 l a dojezd by mohl být kolem 850 km. Na dojezd do ČR to bude stačit, domů to máme necelých 1000 km.
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
20. 06. 2022 11:38
Myslite na bezpečnosť, do auta žiadna bandaska, nedajbože v prípade nehody..
Ani VIF už nenosím, tankujem po ceste iba prémiovú aditivovanú naftu .
Nikdy nejdem pod 1/4 nádrže, pre istotu tankujem skôr.
Ale k cenám PHM minulého týždňa nafta BiH cca 1,70 E, HR 13 - 14 HRK, HU 2,20 EUR
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
20. 06. 2022 12:20
svantovic* doplnění

vrátil jsem se v neděli z Pakoštane - Slovinsko - 95 - 1,560 €, nafta 1,668 € - nejlepší cena po cestě a zatím ji podle jejich webu drží (taky byly pumpy po cestě u dálnice nacpané)
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
20. 06. 2022 15:44
HR zaviedlo strop na cenu PHM.
[ekonomika.pravda.sk]
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
20. 06. 2022 15:53
Zatímco zde na fóru probíhají nesmyslné polemiky, chorvatská vláda nelení. Od zítřka platí na čerpacích stanicích, které se nacházejí na "autocestama", tedy na hlavních tazích, nové maximální fixované ceny PHM. Nafta 14,57 HRK, benzín 14,06 HRK. Těchto pump je celkem 94%. Na zbylých ČS je cena za litr nafty 13,08 HRK a benzínu 13,50 HRK. Odůvodnění Plenkoviče je takové, pokud by k tomuto kroku nedošlo, cena bude 16,64 kuna za naftu a 15,59 kuna za benzín všude. O délce fixace se nehovoří. Text je k dispozici na stránkách Slobodne Dalmacije. A patrně i jinde. Přeji vítr v zádech a lehkou nohu bez ponožky.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil MartinV (20. 06. 2022 16:10).
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
20. 06. 2022 16:14
Jsem zvědavý, jak rychle zareagují Slovinci. Jedu v půlce září tradičně na Pelješac, tetelím se radostí za kolik budu tankovat.
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
20. 06. 2022 22:53
MartinV napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zatímco zde na fóru probíhají nesmyslné polemiky,
> chorvatská vláda nelení. Od zítřka platí na
> čerpacích stanicích, které se nacházejí na
> "autocestama", tedy na hlavních tazích, nové
> maximální fixované ceny PHM. Nafta 14,57 HRK,
> benzín 14,06 HRK. Těchto pump je celkem 94%. Na
> zbylých ČS je cena za litr nafty 13,08 HRK a
> benzínu 13,50 HRK. Odůvodnění Plenkoviče je
> takové, pokud by k tomuto kroku nedošlo, cena bude
> 16,64 kuna za naftu a 15,59 kuna za benzín všude.
> O délce fixace se nehovoří. Text je k dispozici na
> stránkách Slobodne Dalmacije. A patrně i jinde.
> Přeji vítr v zádech a lehkou nohu bez ponožky.

No len škoda že to zastropovali iba na 2 týždne, aspoň u nás to tak prezentujú média, no ale zase ak je to pravda tak benzín za 13,50kn =1,79€ tak to píšu , zatiaľ tu u nás tankujem za 1,85€, až taký veľký rozdiel to teda nie je, to už Slovinsko je zaujímavejšie.
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
21. 06. 2022 05:39
Jen otázka....dá se věřit naší aplikaci mapy.cz?
Jak psal berino tak se stalo,na hlavních tazích zdražila nafta cca na 53 korun...zajímá mě spíše starý goričan .tam podle map zůstala cena 13.08 kn...Samozřejmě že už zdražili i Slovinci na 1.85 euro...jedu v sobotu a furt vybírám kudy se napojit do chorvatska a dotankovat:-) ...
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
21. 06. 2022 07:21
Ono.je to svym zpusobem.jedno...kolik se da usetrit..jedna vecere...v restike...smiling smiley
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
21. 06. 2022 09:46
Mucik: Večeři možná, ale tak pro jednoho smiling smiley
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
21. 06. 2022 09:52
Petan0511:
Věřit se tomu dá, jen do určité míry. Údaje na mapy.cz a google mapách jsou napojeny na zdroje informací těch řetězců čerpaček. Těch uzlů, kde se to nepropíše hned je docela dost.

Očividně to čerpají odsud.
https://www.ina.hr/station/gorican/



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Dejff (21. 06. 2022 09:58).
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
21. 06. 2022 11:08
Nejspíš skoro každý, kdo pojede na pobyt v HR, má zajištěné ubytování, třeba i zaplacenou zálohu.
Takže pojede, ať PHM stojí, co bude v té době stát, neboť s cenou bude počítat, takže vezme naditou velkou peněženku nebo nadupanou kartu koruna popřípadě eurama.
Já to mám stejné. A uvidím.
Jestli se tímto budu chtít ale vzrušovat (rozčilovat) i příští rok, to nevím. Pomalu, když to tady o cenách čtu, začínám mít pocit, že v dalších letech mi bude nejspíš Chorvatsko ukradené. I když se mi tam moc líbí.
To počkám raději na nějaký last minute v září nebo říjnu a zkusím za stejnou, ne - li nižší cenu třeba Tunis, Egypt nebo možná i Turecko letecky a all inclusive.
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
21. 06. 2022 11:38
Na samooblužné čerpačce Avanti (24 hodin) před hranicemi A/SLO zde:
jsou ceny 5 dnů zpět takové: diesel: 1,214 EUR, benzín: 1,294 EUR
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
21. 06. 2022 12:12
Dobrej vtip. Otevři si odkaz níže, najdi si čerpačku v mapě a klikni. Vše mají přes 2 éčka.
[www.avanti.at]
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
21. 06. 2022 14:09
Na mzoe-gor.hr najdete aktuální ceny na všech pumpách v HR, včetně otvírací doby. Odsud data o cenách přebírá chorvatský autoklub HAK, tak bych to považoval za důvěryhodný zdroj.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil ptace (21. 06. 2022 14:38).
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
21. 06. 2022 20:12
... příspěvky ze 30.05.2022 už asi nejsou tak úsměvné ...
dnes tankoval známý ve Vídni na OMW ... 1 l nafty za 2,80 Eura ...

smileys with beer
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
21. 06. 2022 21:22
Tak mám pocit, že bude ok tankování jen mimo dálnice v HR a SLO a to nevím zda by se mi chtělo sjíždět i když u Mariboru je to na OMV na Ptujskou cestu sjezd krátky a rozdíl v ceně je 2,281 ku 1,848 € tj cca 7Kč :-D no a v Chorvatsku je na dálnici nafta za cca 14HRK a víc a mimo za 13 HRK no a Rakousko v Grazu všude 2
€ a víc.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Racetiger (22. 06. 2022 09:59).
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
22. 06. 2022 11:38
Se ty ceny převalují každý den, minulý týden jsem chtěl tankovat na slovinské straně v Redics, tento týden vychází lépe chorvatská INA na starém Goričanu. Uvidíme co napíšete z Vašich cest, my frčíme v srpnu, tak budou informace relevantnější než od pisálků z IDNES, kteří nabádají nakupovat po 20 l v Maďarsku a spoléhat se, že obsluha pumpy nebude řešit cizinec/našinec a s tím spojený rozdíl cen. Jim se údajně podařilo natankovat v Lenti na MOLce za cenu pro našince, no haluz.
avatar
mdr
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
22. 06. 2022 13:05
Takže pisálkové nás nabádají k porušování maďarských nařízení?

My budeme na jednu noc u Balatonu, takže tankovat bych chtěl na starém Goričanu. Jen aby tam nebyl nával thumbs up smiley
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
22. 06. 2022 13:45
V Maďarsku to kolega zkoušel minulý týden. Záměrně si vybral zapadlou čerpací stanici, kde zrovna stálo několik aut, takže se nedá říct, že by se obsluha flákala, ale stejně než vylezl z auta, tak na stojanu naskočila cena pro cizince.

mdr:
Článek jsem nečetl, ale jak může občan ČR porušit nařízení, kterým se mají řídit maďarské čerpací stanice?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 56
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.