Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

"Ceny paliv cestou do Chorvatska"

Autor jaksek 
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
16. 03. 2022 12:41
Stačí se podívat na stránky ceproas.cz, kliknout na "Ceny" (jsou bez DPH) a hned je jasné, že čerpačky hlavním viníkem nejsou... Ty jsou jen nejvíc vidět, tak se na ně snese nejvíc křiku. Že na ně populisticky začnou ukazovat politici, je smutné, byť pro ty cynictější z nás to není nečekané.

Čepro se asi nejvíc bude řídit cenou benzínu a nafty na burze v Rotterdamu.

Ten obrázek je trochu složitější, než jen cena ropy, daně a marže pumpy.
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
16. 03. 2022 15:00
Je jasné, že za to mohou z největší části distributoři, ale ti nenávidění politici mají taky pravdu v tom, že není možné zvedat cenu dvakrát během jednoho dne, když byla zavážka den předtím. Takže ti pumpaři nejsou taky neviňátka. A marže 2,50 je taky dost. Zajímavé, že jak měli začít podávat report, tak šla cena hned dolu. Uvidíme co se bude dít dál
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
16. 03. 2022 15:54
No vidíš. A to právě ta marže čerpadlářů by nějakému úřadu měla být na základě jakéhosi "volného trhu" úplně jedno. Nebo že by ten kapitalismus kecal?
Lidi kupují, tak proč nezvedat.....Že nadávají? To měla a má "Strakovka" řešit (a ne jen u ČS, ale i ty 100% marže v obchoďácích) a ne si jezdit úplně zbytečně kamsi na východ. Je to "hrdina".......ale ze špatného komiksu.
avatar
mdr
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
16. 03. 2022 16:40
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
16. 03. 2022 19:20
No nevím, je to jen článek blogaře a pokud člověk ví, že 1+1=2, poradil by mu, aby už to svinstvo nehulil.
Pokud vím, velká část čerpaček je formou frenšízy, shop je na Pepu Nováka, PHM patří řetezci. Pepa Novák si nemůže jen tak zvednout cenu PHM jenom proto, že se mu vyprazdňuje nádrž. Pokud čerpačka patří řetězci, nastavují se ceny většinou centrálně, bylo to vidět právě třeba na MOLkách, kdy jim systém v regionu zvedl cenu. Mé oblíbené Tank-Ono má cenu v celé ČR stejnou. Ti vždy drželi zásadu...nakoupím, přidám korunu a prodám. Ti měli problém v tom, že zásobují čerpačky několikrát za den a kopírovali cenu distribuce, takže vycházeli i některé dny skoro nejdráž v republice.
Na čerpačkách, kde zaváželi třeba jen 2x za týden, kopírovali cenu konkurence i když nakoupili levně, jen si mastili kapsu. A marže průměr 2,50? Vždyť, obvykle na dálnicích či hlavních tazích, bylo běžné mít cenu i o více jak 5 kaček vyšší, než byla v regionu obvyklá.
Holt celé je to shnilé. Stát s tím moc dělat nechce, protože příjem z DPH při vyších cenách plní státní kasu.
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
16. 03. 2022 19:49
Již jsem to nakousnul po návratu z HU...

Nicméně, pominu-li Maďarsko, kde ceny PHM uměle zastropovali.. 480HUF/l (cca 33CZK/l). I v Rajce u SVK hranic šlo bezproblémově natankovat... Jel jsem tam někdy po sedmé večer a žádné fronty "nájezdníků z Bratislavy" se tam nekonaly.

Mnohem zajímavější je z našeho pohledu např. Slovensko, kde i bez nějakých zásahů stála nafta 1,55€ (cca 39 CZK) a benzin 95 za 1,65€ (cca 41,5 CZK). Přejel jsem pár km do Hodonína a najednou 50+ CZK...

Opravdu si bezdůvodně "nějaký kartel" u nás mastí kapsu?

Nebo tomu opět pořádně nahrávají vyplašení čecháčci, kteří atakují pumpy a tankují "do zásoby"... pomalu i do vany... grinning smiley
... a roste-li poptávka - roste i cena thumbs up smiley
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
16. 03. 2022 21:23
Pavle, pokud vím, na Slovensku měli PHM vždy výrazně dražší než u nás. Jak je možné, že v této době jsou bez zásahů vrchnosti levnější?
avatar
mdr
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
17. 03. 2022 08:45
Taky se divím. Viděl jsem v TV porovnání nárůstu cen PHM v okolitých státech a všude to byly jednotky procent a v ČR až 26%. Nerozumím tomu.
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
17. 03. 2022 11:37
Co se divíme, všude slyšíme jak si lidi při kovidu našetřili a ukládají peníze do zlata a podobně. Tím nás krmí novináři denně. Pak se snaží různé řetězce z nás vytáhnout co nejvíc. A nejde jen o PHM. Ceny máme srovnatelné a některé i vyšší než v Německu, platy třetinové a stále nám budou cpát jak si žijeme. Neříkám, že je u nás chudoba, ale už mne s tím pěkně štvou. Ceny ropy stále padají, jsem zvědavý kde zastropujou ti vychcanci PHM aby náhodou nešli moc dolu. Bude zajímavé porovnat ceny ropy před zdražováním a ceny PHM. Dnes není problém sledovat ceny na burzách. A nejde jen o ropu, taky elektřinu a plyn. Když šel plyn na burzách v prosinci dolu, tady v novinách se pořád psalo jak je na burzách drahý jen aby se ceny pro lidi, kteří zkončili u Bohemky, mohly napařit. Dobře se ty k... mastí.
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
23. 03. 2022 08:24
... od včerejšího rána (22.03.2022) jsou pro řidiče na čerpacích stanicích výrazně "nižší" ceny ... yawning smiley

... benzin „Eurosuper 95“ se od úterý na většině čerpacích stanic v Chorvatsku prodává za 11,84 HRK, což je o 1,16 HRK levněji než v pondělí, základní „Eurodiesel“ je levnější o 1,89 HRK ...
... základní „eurosuper 95“ stál do 21.02.2022 ...13 kun a základní nafta 13,91 kun, prémiové nafty přesáhly 15 kun za litr ...

... pozn.: pokud se duševně oprostíme od relativně přijatelných cen o loňských prázdninách ... yawning smiley
tak je cena základního Eurosuper 95 na čerpacích stanicích INA, Petrol, Crodux, Lukoil a některých dalších distributorů 11,84 HRK, což je výrazné snížení ... cena základního Eurosuper 95 na čerpacích stanicích INA, Petrol, Crodux, Lukoil a některých dalších distributorů je od úterý
za11,84 HRK, což je výrazné snížení ...
... základní eurodiesel, který dnes na většině čerpacích stanic stojí 12,02 kun za litr, byl do pondělí za 13,91 kun.

... vyhledávač cen paliv ukázal, že Ina od úterý prodává svou benzínovou „stovku“ za 13,02 HRK, před tím za 14,06 HRK ... na druhou stranu „eurodiesel class plus“ je nyní 13,32 kuna a před tím byl za 15,03 kuna ...

Eurosuper 95 class plus se od včerejška prodává za 12,73 HRK, před tím za 13,67 HRK.

Eurosuper 95 ecto se prodává v Lukoil za 12,73 HRK a byl za 13,67 HRK.

Crodux stojí 13,07 HRK za litr Eurosuper 100, byl 14,11 HRK, zatímco Q Max Eurosuper 100 na čerpacích stanicích stojí 13,17 HRK, byl za 14,11 HRK ... „Stovka“ na Typhonu stojí 13,21 kun, byla za 13,93 kun.

... od úterý je Eurodiesel třídy plus na INA a také Eurodiesel ecto u Lukoilu za cenu 13,32 HRK, zatímco ještě v pondělí byl za 15,03 HRK ...

... u Tifonu stojí Eurodiesel premium 13,93 HRK ... Crodux prodává svůj Europower diesel Maxpower stejně jako Petrol svůj Q Max Eurodiesel za cenu 13,37 HRK ...

... mimo zápis ... mám za to, že do letošního pololetí 2022 dojde k zásadnímu plnění zemního plynu do evropských podzemních zásobníků ...
a protože se zemním plynem přímo souvisí i těžba ropy, tak se objem těžby obojího zvýší (logicky i prodej) ... pokud pojedou burzy, jako že jo ... tak "na to konto" zvýšená nabídka obojího cenu sníží (proto se cena zemního plynu opět dostane pod cenu břidlicového plynu) ...
[slobodnadalmacija.hr]

smileys with beer



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Bessy (23. 03. 2022 10:43).
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
23. 03. 2022 13:56
No uvidíme v létě, dnes BA 95 za 42,90 kč/ litr v Milíčovicích, cestou na Vranovskou přehradu. Člověk už je spokojený i za takovou cenu.
A Bessy, hlavně aby si tvou úvahu přečetla ta skupina válečníků ze Strakovky.......
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
23. 03. 2022 14:40
No tomu: tak "na to konto" zvýšená nabídka obojího cenu sníží, moc nevěřím, protože naše média a pumpaři nás masírují tím, že když je větší odběr, je vyšší i cena. Takhle se vyjadřoval v poslední době kdejaký ekonom, kterého se ptali, co stojí za vyšší cenou benzínu / nafty. Kéž by šla cena poh. hmot dolů.

U nás v ČR zveřejní audit, že kontrolou čerpacích stanic nezjistili žádné prohřešky, co se týká marží, přesto je u nás benzín, hlavně tedy nafta dražší než na Slovensku. Nevím o tom, že by se na Slovensku zastropovala cena apod.

2006 - Makarska, 2008 - Baška (Krk), 2009 - Makarska, 2010 - Fažana, 2011 - Makarska, 2012 - Makarska, 2013 - Makarska, 2014 - Štinjan (Puntižela), 2015 - Primošten, 2016 - Primošten, 2017 - Primošten, 2018 - Primošten + Makarska, 2019 - Makarska, 2020 - Makarska, 2021 - 2xMakarska, 2022 - Makarska, 2023 - Primošten + Podgora, 2024 - Podgora
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
31. 03. 2022 22:07
Už je vše zase jinak, zdražení : ceny PHM

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
01. 04. 2022 07:49
Madaři to asi jistí.
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
01. 04. 2022 14:09
Tak ty ceny se mi NELÍBÍ thumbs down , čerpání v Chorvatsku se nevyhnu.

MirekŠi
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
01. 04. 2022 14:27
Co ještě bude do září !
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
01. 04. 2022 14:27
Mirku, ty s "bydlíkem"... nějaká změna? HU a BiH nebude na trase?
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
01. 04. 2022 14:33
48,64 za naftu, to je nářez!!!
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
01. 04. 2022 16:31
Nebojte, cena nafty poletí nahoru i u nás i díky "bankéří" Síkelovi...ostatní lemply nezmiňuji.
Vzpomínáte, jak se tady začátkem podzimu "dělala sranda" z ceny 100 kč za litr? No a do léta je to tady.
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
01. 04. 2022 22:07
Slavkov ,samo HU je moje trasa,A jen okrajem známou trasou přes Břeclav. Trochu jsem uvažoval,že bych zkusil trochu změnu,bez poplatku na Bratislavu a potom dále přes A do HU.Je to skoro stejná dálka (km),ale neznám stav silnic na Slovensku,je to kolem D2 a Blava se jede bez poplatku po dálnici až po Petržálku a tam do Rakous.BiH jsem jezdil dosti často na jih před Covidem.Co je ta kýmečka,tak jen HR. Letos jsem na vážkách,chtěl bych vidět ten Čínksý zázrak,tak mi vychází jih přes BiH jako nejkratší trasa. Díval jsem se na mapy a je tam již nějakých pár km dálnic právě v BiH. Čas ukáže .

MirekŠi
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
01. 04. 2022 23:07
Mirku, mrkni do správného vlákna (HU), na "jarňáky" jsem jel do HU...
Jel jsem přes Hodonín, ale v podstatě od Kúty je to stejné jako chceš ty od Břeclavi, v Blavě na Kittsee - Fertőd - Lövő - 84. Cestou zpět jsem jel přes Csornu - Rajka - pak kus free D2 po Lamač - pak zase 2 - Kúty - Hodonín. SVK 2 je v pohodě.
Přes BiH jsme jeli minulý rok tam (do Žuljany) i zpět (z Pisaku)... i přejezd Žuljana-Pisak byl výletem přes Mostar. Loni to šlo (tranzit zpět byl dokonce možný legálně bez ničeho), předloni bylo totálně zavřeno...
Uvidíme, co za "tečky" a testy si vymyslí v BiH letos...
smileys with beer
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
03. 04. 2022 09:11
Tak co říkáte na tuto tabulku?
Odpovídá cena, Mohla by.
[www.mbenzin.cz]
Podle ní PHM brát v Maďarsku a ve Slovinsku.
Maďarsko pro nás ale zajížďka, takže Slovinsko. Kéž by to aspoň tak vydrželo?
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
03. 04. 2022 09:41
Toš nejlevnější je v Turecku,ale to by byla dost zajíždka.thumbs up smiley Nikdo neví co bude za 2 měsíce.takže žádné stresy.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil ajax (03. 04. 2022 09:42).
avatar
mdr
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
03. 04. 2022 09:49
Maďaři mají zastropovanou cenu paliv do 15. května. Co bude potom, uvidíme. Dnes jsou v Maďarsku volby.
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
03. 04. 2022 20:13
Slavkov jj přesně tu trasu jsem myslel, Kúty ,free D2 po Lamač , v Blavě na Kittsee - Fertőd - Lövő - 84 atd. Mě šlo o kvalitu cesty na Slovensku po Lamač, jel bych po staré neplacené.Trasu mám v navigaci. To Rakousko jezdím ze zavřenýma očima,kvalita cest je dobrá.BiH jezdím rád,snad nebude letos problém, je to fakt nejkratší trasa na Pelješac nebo dále do MNE atd. Škoda,že ta cesta E642 Sarajevo - Hum je tak špatná,byla by to jedna s nejkratších cest dál na Balkán a Albánie. Nemám zprávy jestli vůbec něco na ní zlepšují.

MirekŠi
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
03. 04. 2022 21:28
to cabinet302:
nejaké nízke ceny pre Slovensko v tabuľke smiling smiley. Dnes už takto:
od 1,729 – do 1,980 N95 najvyššia cena na OMW Karlova Ves Lamačská cesta
od 1,616 – do 1,860 Diesel (najvyššia cena je 2,200 € na OMW Čadca)
Však Slováci sú bohatí smiling bouncing smileysmiling bouncing smileysmiling bouncing smiley smileys with beer
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
15. 04. 2022 07:59
Včera som v Hu tankoval naftu:
- cena 379 Huf - cca 1,28 Eur
- obyčajná nafta limit je 25000 HUF / 50 litrov na jedno auto do 3,5 t obsluha mi povedala že môžem tankovať max 52 l .
- prémiová nafta OMV maxx motion cena 630 HUF čo je cca 1,66 Eur tak cca ako u nás obyčajná nafta .
Ten limit je malý, kto má väčšie auto tak musí tankovať na 2x , 52 l som mal len polku nádrže, vraveli niečo o tom, že to je denný limit na jedno auto, natankovať 2x na jednej pumpe sa nedá, nemajú ako zistiť tankovanie na inej , môžno len podľa karty a kartu má dnes každý a väčšinou nie jednu .
Prémiovú naftu môžete tankovať bez limitu za cenu obyčajnej u nás.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil svantovit (15. 04. 2022 08:13).
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
15. 04. 2022 09:16
Co máš za auto? 52 litrů a půl nádrže?
avatar
mdr
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
15. 04. 2022 09:30
Mně to připomenulo, jak před lety komunisti zvedli ceny benzinu tuším z 4,30 na 8 Kčs, ale omezené množství bylo možné koupit ještě za nižší cenu. Tenkrát se čerpání zapisovalo do velkého techničáku. Byl to takový sešit formátu A5, který byl u nového auta už od výrobce nebo dovozce a zapisoval se tam majitel, SPZ, montáž tažného zařízení a pod.

[www.mdcr.cz]
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
15. 04. 2022 09:57
mdr. Ty už budeš taky pamnětník. Taky jem tam to razítko měl. Skoda 100.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 55
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.