Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

"Ceny paliv cestou do Chorvatska"

Autor jaksek 
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
09. 03. 2022 12:01
... Martine ... "nouze lidi naučí" ...
já jel s kamošem v 89tým na veletrh do Frankfurtu n. M. tehdy v SRN ... ale my jeli přes NDR, protože u nás byl benzin víc jak 2x dražší ... tehdy byla východní marka stabilně za 3 Kčs ... a tak jsme v půjčené Š 125 jeli se dvěma 20 litrovými kanystry připraveni ošálit hospodářství východní části Německa protože pro východní Němce byl 1 litr benzinu za 1 marku, ale pro cizince tuším v přepočtu za 8 kaček ...
... nejvíc se naší trase a dvěma prázdným kanystrům divili celníci na Hoře Sv. Sebastiána ... ale těm jsme řekli, že ten benzin z kanystrů už jsme projeli a trasu máme tama proto, že se zastavíme ve městě Grima, kde máme se zemědělci družbu ... znělo to tak věrohodně, že nás to stálo skoro hodinovou prohlídku auta i nás dvou ...
... v té době se mohlo na západ na devizák, nebo se zájezdem a třetí možnost byla ta, že vám někdo poslal pár západních marek na krytí ( v našem případě 2 denního ) pobytu ... to naštěstí udělal známý z Dusseldorfu ...

... už jen v krátkosti, pač to sem nepatří ... jak jsme teda tankovali, když nejsme Němci a chtěli litr za 3 kačky ... ?

dojeli jsme kus před benzinku ... vytáhli dva kanystry, došli ke stojanům, natankovali ... s přesvědčivým gutentág vlezli do kasy ... zaplatili jejich sqvělou cenu a zase před zaskočenou obsluhou zmizeli jako Pat a Mat ... " za rohem " dolili ... a jelo se dál ...
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
09. 03. 2022 12:37
To tankování v Kninu bylo samozřejmě tak, že jsem nenasadil pistoli do stojanu, ale stál jsem s ní v ruce.
Ještě jednou jsem to stejně udělal v Podgoře. I tam obsluha reagovala, ale smíchem, co že je to za auto, že se do nádrže vejde 90 litrů.
Co se rizika nezaplacení týká, to jsem viděl praktikovat u domorodých mladíků. Poprvé v roce 1966.
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
09. 03. 2022 13:06
Kabinete, u nás chtějí "dotovat" PHM, dle jejich vyjádření, cíleně. Tj.někdo bude ten šťastný, jiný utře. Třeba si budeš jako dûchodce chodit pro slevové pokázky na ÚP?
Taky jsem se při posledním tankování potkat s cedulí na stojanu, že do kanystru max.20 litrů. Pamatuji u Tank-Ono v Měcholupech v Práglu, že musel člověk koukat, co má před sebou za auto, než se zařadil do fronty. Nejednou se mi stalo, že přede mnou auto Lesy Praha, otevřel vzadu vrata, kde měl třeba 50 kanystrů od 5 do 20 litrů. A vše krmil. Nebo dodâvka, co měla na korbě kubíkovou nádrž na paletě a hafo kanystrů. To je pak žůžo za takovým autem stát, protože kvůli frontám na této čerpačce nebylo možné přejet. A obsluze to bylo fuk, hlavně že se prodalo.
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
09. 03. 2022 15:51
To Zahajskej, a nenapadlo ti, že to tankovali ke strojům? To jako měli jezdit kvůli lidem dokola s 20ti litrovými kanystry aby tě nezdržovali? A to máte v Praze jen po jednom stojanu na pumpě? Nechci nikoho napadat, ale trochu ohleduplnosti i k druhým neuškodí. Když je tam kamion, tak taky nenatankuje hned. Když vidím lesáckou dodávku, tak většinou mají uvnitř čerpačky na víc litrů, aby nemuseli každý den jezdit na pumpu.
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
09. 03. 2022 23:03
Musel bys to tam znát. Ono má nejlevnější čerpačky v republice a na této vždy fronty. Stojanů samozřejmě několik, ale kvůli frontám nepřejedeš z jednoho štrůdlu do druhýho. Kamiony mají svou lajnu a samozřejmě rychlovýdajový stojan s patřičnou pistolí. Takže nalejou 600 litrů jen o něco pomaleji, než já 60. Ohleduplný jsem, ale ti s hromadou kanystrů ne. To je takový problém, pokud tankují ve velkém, si pořídit mobilní čerpačku? Je to jen nádrž s čerpadlem, třeba v dodávce, zavážejí je z velkých cisteren a za nižší cenu.
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
10. 03. 2022 09:52
Já vím o čem mluvím, taky máme v dodávkách čerpačky. Ale i ty plníme na pumpách, vydrží na pár dní. Ale pokud máš třeba dvě dodávky, tak tě nikdo zavážet nebude. Ty nádrže taky vyčerpáš nepravidelně, a to nemluvím, že se pořád stěhuješ. Vím, že mluvíš o podniku, který je na jednom místě. Ale největší problém vidím spíš v tom, jak je možný takový rozdíl mezi Onem a jinýma pumpama. Kdyby nebyl, tak by se tankující víc rozdělili a u Ona by takové fronty nebyly.
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
10. 03. 2022 11:22
Hamty, hamty, hamty....ať mám víc než tamty.
Tam jde o prachy. To je to tržní hospodářství. ONo má stejné zisky s nižší cenou, jako ČS s vyšší cenou, protože prodá větší množství paliva. Sice musí nejspíš měnit častěji čerpadla, ale pořád se jim to vyplatí.

Samozřejmě i za tu "domluvenou" cenu mezi čerpačkami palivo lidi budou kupovat.
Ale jak je možné, že všechny čerpačky v tomto vychvalovaném tržním hospodářství mají v jednom městě "stejné" ceny, nebo na padesátikoruně jen desetihaléřový rozdíl?
Další sprostá slova vynechám!
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
10. 03. 2022 20:45
Bessy a to jsi v NDR nepotřeboval Talony ? Myslím ,že si pamatuji ,že se tankovalo za ně nákup snad v Čedoku ,nebo CKM ? Problém byl již s větším množstvím marek přes hranice . Dnes cena Naturál 98 u světských na čerpačce Kladno 56,90 značková čerpačka má levnější ? to je síla .Asi si do auta dám setrvačník a volnoběžku ze Zahájského Trabika grinning smiley

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
10. 03. 2022 20:51
Martas. Na Traboše mu nešahej. Plánuje s ním cestu k Jadranu.thumbs up smiley
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
10. 03. 2022 23:30
Jak jsem slíbil výše:

HU - Csorna... před pár hodinami...


Nafta za 480 HUF/litr thumbs up ... někde 479,90 thumbs up smiley (... ať se vám to dobře počítá, tak násobte 0,07... 100 HUF cca 7 CZK)
Litránek za 33(?) CZK... pak člověk přejede do ČR a 53 CZK za litránek?

Kde jsem byl, tak to na ČS v HU vypadalo OK (dokonce i před SVK hranicí), nicméně tankoval jsem v Csorně cestou domů. Místní Shell-ka měla u všech stojanů kužely grinning smiley ... Zda byla na suchu nevím, nezkoumal jsem.
Na stojanech "cedulky" s nápisem max 100 litrů...

Ostatně i na Slovensku byla nafta za cca 1,55 EUR...
smileys with beer
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
11. 03. 2022 10:14
... Martine ... talony, či šeky na PHM jsme záměrně neměli ... nemohli jsme ani naznačit, že nejsme Němci ... proto jsme zastavovali kus před čerpačkou a německým krokem jsme manifestovali, že jsme odněkud z Karlmarxštatu, a že nám došel benál ...
... za talony, jak píšeš, by nás stál 1 litr PHM těch 8 kaček ... ale jako "Němcům" do kanystru to bylo za 3,- (to byla 1 východoněmecká marka)

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (11. 03. 2022 10:34).
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
11. 03. 2022 10:29
Taky se nám to asi tak v 87 stalo. Byli jsme jsme na nákupu v Cottbusu a chtěli natankovat. Táta uměl perfektně německy, zastavil Wartburg za rohem, a šel s kanystrem pro benzín. No odhalili ho a neprodali a tak ve městě zastavil dva mladíky na motorce a požádal o koupi. Vzali si kanystr a naší 100 Kč marky nechtěli a odjeli. Už jsme si mysleli že jsme přišli o kanystr a koruny ale za chvilku přijeli a ještě moc za tu stovku děkovali. Vždyť by to tak mělo být!
avatar
mdr
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
11. 03. 2022 15:56
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
11. 03. 2022 16:30
A stejně to lidi kupovali i za ty prachy! Teď si MOL vyzkoušel tu druhou pomyslnou hranicí za litr paliva a koncem měsíce tam budou všechny čerpačky. Aspoň se to bude dobře počítat, natankuji jako vždy 60 litrů nafty, tak zaplatím přes 6000,- Kč.
avatar
mdr
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
12. 03. 2022 11:12
Třeba si to ani nevšimli. Natankovali, zaplatili kartou a až doma zjistili, kolik zaplatili.
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
12. 03. 2022 15:36
... raćun ...

smileys with beer



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (12. 03. 2022 15:44).
avatar
mdr
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
12. 03. 2022 16:13
Račun si vždy beru.
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
12. 03. 2022 20:05
... a na něm cena ... yawning smiley

smileys with beer
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
12. 03. 2022 22:17
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
13. 03. 2022 13:38
Jen si lidé na MOLce vyzkoušeli, jaké to bude za 14 dní na všech pumpách.
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
13. 03. 2022 14:43
Ještě že to mám na Slovensko 15 km. Dodávka v ní pár sudu a je vymalováno.
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
13. 03. 2022 14:57
Tak to zajisté splňuješ ADR... thumbs up smiley
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
13. 03. 2022 15:23
Slavkov. Každého nechytnou.thumbs up smiley
avatar
mdr
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
14. 03. 2022 08:57
Možná by se vyplatilo zajet s cisternou do Ruska?

[www.facebook.com]

Nevím, jestli se to každému zobrazí. Je tam foto pumpy kdesi v Rusku s cenami benzinu kolem 60 rublů.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil mdr (14. 03. 2022 09:01).
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
15. 03. 2022 09:26
Zajímavé, cena Brentu klasla na cenu jen o dolar vyšší, než byla 24.února. Kdy to uvidíme na čerpačkách? Asi nikdy. U másla také tvrdili, že cena padesát kaček za kostku je jen dočasná.

edit: no vida, už se to pochlapilo, mé oblíbené Tank-Ono má naftu za 44,90, benzín ještě o dvě kačky levněji.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Zahajskej (15. 03. 2022 09:50).
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
15. 03. 2022 14:07
I kdyby klesly PHM o další haléře, stále by to zůstávalo jako zlodějna pumpařů podporovaná vládnoucí soldateskou, vůči obyvatelstvu. Jen by mně zajímalo, zda ten Stanjura chodí do Parlamentu šourem nebo na kole, když teda chtěl tak šetřit. Ale asi ne,co kdyby mu po cestě někdo lál, po našem, dostal by po čuni.
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
15. 03. 2022 16:04
Tak už máme ropu dokonce levnější, než byla před výše uvedeným datumem. Jsem zvědav, zda bude nafta do konce týdne na třiceti kačkách.
Vím, měl bych přestat chlastat....grinning smiley
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
15. 03. 2022 17:10
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
Jsem zvědav, zda bude nafta
> do konce týdne na třiceti kačkách.


Nebude , nebude , nebude, heč peč, marná sláva. Ani za měsíce.
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
15. 03. 2022 23:44
Dneska odpoledne mluvil na Frekvenci 1 Indráček (předseda představenstva Unie nezávislých petrolejářů) a vysvětloval jak je to s cenama, jak se tvoří, proč to vylítlo atd. Neslyšel jsem to celý, ale říkal že pumpy mají v průměru marži 2- 2,5 kč/l. Bylo to zajímavý a vyznělo mi to jakoby za to mohli rafinerie
Záznam rozhovoru zde



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (15. 03. 2022 23:46).
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
16. 03. 2022 11:51
... bude líp ... ? ... stále věřím, že bude ... smiling smiley
[www.autosalon.tv]

smileys with beer
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 68
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.