Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

"Ceny paliv cestou do Chorvatska"

Autor jaksek 
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
25. 09. 2021 07:21
na kolik Kč přijde jeden šušen?confused smileythumbs up smiley
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
25. 09. 2021 08:18
Minulý týden byl jeden konvertibilní šušeň při platbě kreditkou ČS za 13,09 koruny. Tento kurz se během září hýbal jen o 0,14 koruny,
Zaháju mohl tak litr nafty přijít na 27,30.
Mně u téže pumpy vyšel o týden dřív (14.9.) litr naturalu na 30,70 a na začátku měsíce (2.9.) na 31,09 Kč.
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
25. 09. 2021 10:19
Jardo . Díky.
avatar
mdr
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
15. 10. 2021 14:41
Recept na zdražování nafty a benzinu? Chorvatsko na měsíc zastropuje ceny



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mdr (15. 10. 2021 14:42).
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
12. 11. 2021 15:54
A u skoro sousedu taky:
[tn.nova.cz]
Myslíte, že to dojde i sem?
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
12. 11. 2021 17:11
Dojde, ale nezastaví se to tu, řekl bych.
Pro rozumné nápady jsme tranzitní zemí.
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
14. 11. 2021 11:40
... jakmile bude kolaudován Nord Stream 2, tak ten cenový masakr skončí ... (jak plyn, tak ropa) ...

smileys with beer
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
21. 11. 2021 12:08
bohuzial, Nemci zase odlozili schvalenie pre Nord Stream 2 ...

[e.dennikn.sk]

2016 Poreč, 2017 Rijeka / Krk, 2019 Nin , 2020 Krk , 2021 Živogošče-Porat , 2022 Omiš-Nemira . 2023 - Vodice-Srima
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
21. 11. 2021 12:31
Bessy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... jakmile bude kolaudován Nord Stream 2, tak ten
> cenový masakr skončí ... (jak plyn, tak ropa) ...
>
>
> smileys with beer

Komu to slouží? je potřeba z lidí vyhnat peníze ,chudej drží hubu a krok .
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
08. 01. 2022 11:00
Ve městečku Makarská je několik benzinek.
Neví náhodou někdo, která je "nejlacinější"?
Chci tam dobírat benzin před cestou zpět. Bude to určitě lacinější než na benzínkách na dálnici.
I když, koruna sem, koruna tam
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
08. 01. 2022 11:19
Hezky jsi to napsal "městečko" to už jsi tam 30 let nebyl? Podle mě každý rok když projíždím tam přibývá spousta domů. To už je velkoměsto jen nevím jak se ty lidi vejdou na pláž asi choděj k vodě na směny. Já tankuju jen u INA a ten lepší benzín pokud chceš dojet domů tak bych u "nejlacinější" pumpy netankoval. Jó když jsem jezdil Favoritem r.v.1992 klasika karburátor tak ten sežral všechno. A Wartburg ten byl super jezdil na petrolej s technickým benzínem jen když jsem odjel z křižovatky tak už nikdo páč neviděl 🐷.
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
08. 01. 2022 12:08
Ahoj kabinete jsou tam 2 INY ,1 Crodux.My tankujeme u Croduxu, je na konci Makarské při cestě domů.Je to novější pumpa,tak asi 6 let stará.
Nádrž doplníme ,ceny o proti dálnici jsou nižší,nebotankujeme na 1-2 pumpě na dálnici, tam je taky klid bez fronty.Čím blíž k Zadaru tím dražší a fronty ,ale Ty jezdíš mimo sezonu a to už nikdo nikde,ani na dámský wc není fronta.
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
08. 01. 2022 12:18
U nás také existuji "nejlacinější" benzinky. Tankuje tam spousta lidí, na 99, 9999% dojíždějí domů "všichni".
Takže tak velký rozdíl mezi benziny i v HR určitě nebude. Obzvlášť jestli nese název Eurosuper 95 (to euro je jistá známka kvality, nebo to stojí za prd jako celá čtvrtá říše EU?).

Podle mapy jsem našel na Makarske dvě INY a jeden Crodux.
Vloni snad měla o pár lip nižší cenu ČS Crodux, nejspíš proto, že je "za městem". Ale dám na Karla a poohlédnu se u INY. I když u Croduxu na dálnici jsem bral benzin už taky a žádný problém "s dojezdem" jsem neměl.
Navíc před tankováním kdekoliv liji do nádrže "Super benzin aditiv", který si vozím v malých skleničkách od šamponu. Samozřejmě vymytých.

Makarska - 13 834 obyvatel. No vesnička malá, jejich středisková, to už není. Ještě tak městys.
Městys či městečko je typ obcí velikostně a významově stojící mezi městem a vsí. Tak nějak to bude.
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
08. 01. 2022 12:23
No když trefíme na odpočívadle "nadržený" autobus, tak to bývá na WC pěkný fofr. Když to holky vezmou útokem, tak snad ulámou i trubky na turniketech.Naštěstí těch autobusů mimo sezonu je méně, trubky jsou ulámaný, takže WC zatím bylo vždy zadara. A to samozřejmě potěší, neboť čurání za dvacku, to by nebylo ono.thumbs up smiley
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
08. 01. 2022 13:18
Já tankuju u té první INA od Dubrovníku. Super benzín aditiv už nedávám výrobce to nedoporučuje. Tady beru u OMV Maxxmotion 95 a vloni 2021 jsem před cestou natankoval plnou Maxxmotion 100. Chvíli ty tři hrnky chrochtaly ale když si to ŘJ přebrala tak to jelo jak z praku a plně naložený s širokou rakví za 5.9/100. Pravda moc jsem to nehnal protože jsem měl najeto jen 5000km. A celou Vídeň popojíždění bylo 25.6. a D2 kvůli tornádu zavřená a vše jelo na Vídeň.
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
08. 01. 2022 13:56
Pokud by to nemusela být přímo Makarská, tak v Podgoře je Lukoil a ten býval levnější než jiní. Ale loni už ten rozdíl nebyl moc velký. Je tam ale problém s otevírací dobou (zpáteční cesta brzy ráno). Pak je INA před první světelnou křižovatkou, kde jsem taky párkrát tankoval. Výhoda je rychlost odbavení. Pak je ta nejstarší INA u které tankuji nerad, protože to tam jde strašně pomalu. V době kdy byli jediní, tak jsem tam jednou popojížděl 3 hodiny. Pak je ten Crodux, kde tankuji nejčastěji. Cena o chlup lepší než ostatní. No a pak je o kousek dál, vlevo ještě jedna čerpačka a jestli si dobře z loňska dobře pamatuji, tak jsem jen konstatoval, že už je hotová a drahá.
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
08. 01. 2022 16:41
Když mám na dovolenou v Chorvatsku tak je cena PHM to poslední co bych řešil.
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
08. 01. 2022 18:02
Docela se bavím, když čtu hodnocení, jak je která pumpa drahá, a jestli neprodává špatné palivo, jestli je v místě, nebo je to k ní z ruky.
Jistě, může se stát cokoliv, i u jinak prověřené společnosti se může povést natankovat horší palivo, při té výtoči, kterou mají chorvatské čerpačky i čerpačky podél tranzitních koridorů v jiných zemích, když vypukne stěhování národů, to riziko horšího paliva nelze zcela vyloučit, ale přesto je minimální.

Že jsem loni cestou na Pelješac v Chorvatsku vůbec netankoval, jsem tu o tom i už někde psal:
1.9. jsem bral v Ptuji u MOLky litr benzínu EVO95 za 32,76 Kč, 2.9. pak v Neumu litr N95 za 31,09 Kč. Zpátky v Neumu litr téhož za 30,70 Kč, o den později opět v Ptuji litr za 38,75 Kč (ale to byl EVO100 PLUS, který ve stejné době u nás byl jen o korunu šedesát levnější), což vlastně nebylo ani tak moc, protože týž den večer jsem dal za litr pětadevadesátky MaxxMotion na OMV v Moravské Třebové 35,90 Kč.
Při každém tankování se ukázalo, že bych na to ještě tak 150 - 200 km dojel, ale nejsem zvyklý čekat na rozsvícení hladového oka (konečně ani v prvních dvou Swiftech jsem žádnou kontrolku rezervy neměl, o Spartaku a Trabantech nemluvě, přitom s rozsvícenou v tom třetím Swiftu tam bylo benzínu ještě na 120 km a v současném zhruba stejně)...

Chci tím jen ilustrovat, že honit se na dovolené za pumpou, kde na plné nádrži ušetřím řekněme padesát korun, pokládám za zbytečné (vlastě nejen na dovolené). To bych strávil cestu na dovolenou i z ní v permanentním stresu, jestli někde nezkvasím ve frontě u nějaké závory, kam se kde hnuly ceny, jestli dojedu k ještě levnější pumpě, nebo k dražší, a jestli nebudou mít zavřeno. Od toho dovolená není.
Prostě ručička palivoměru se blíží k půl šesté, tak někde natankuji. A tak nevalný benzín, aby mi to při rozjezdu do křižovatky nečekaně chcíplo, jsem před lety natankoval jen jednou, a to v tuzemsku (už si nepamatuju, které značce ta pumpa tehdy patřila, dnes je tam stejně jiná společnost).
Jinak nepamatuji problém, ať už jsem tankoval kdekoli.
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
08. 01. 2022 19:08
Hill,

Úplná pravda, ja som bol lakomý netankoval som celý cas dojazd 1180 km chcel som až v BiH Neume na PC dojazd 80 km, vonku 40C....v živote mi nesvietila červená na palivometri, pod polkou nádrže takujem. Normálne som mal stres a tankoval som HR bude kolóna? dôjde nafta ? upečieme sa v plechovej konzerve ? pár ušetrených eur za to nestojí ...
Taktiež som sa zlakomil na lacný benzín do člna v Neume , samozrejme natankoval som do obidvoch nádží do člna aby som pri odchode celú nádrž a polovicu druhej daroval domácemu do skútra...ľuďia nebuďte lakomí ...
Za obyčajnú večeru dá človek 350 kuna a tu budem riešiť pár centov na pumpe a potom stres - nikdy viac, pol nádrže a tankujem .
To isté plechovky pivo, nosím ho z nostalgie hlavne české všetko rozdám a dám si čapované ich domáce ...
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
08. 01. 2022 19:51
Ceny PHM při cestě na dovču moc neřeším, spíše se řídím potřebou.
Většinou tankuju na INA, ale jelikož pravidelně zastavujeme např. v Dobre, tak tam tankuju třeba u Tifonu a vždy v pohodě.
Pokud bych natankoval plnou při výjezdu z Brna, tak bych dojel až na Hvar, ale jelikož taky nemám rád, když je v nádrži méně než půlka, tankuju 1-2x během cesty po dálnici a potom na INA v Makarské před nájezdem na ostrov.
Při návratu opět dotankováno v Makarské a potom 1-2x během další cesty.
Vloni 25.9. - Tifon 10,99 * INA Jakovlje 10,96 * INA Makarska 10,56, vše Eurodiesel.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Mirus (08. 01. 2022 19:54).
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
08. 01. 2022 20:28
Ano, cenu paliva na dovolené není potřeba až zase tak moc prožívat. Jak už jsem psal, koruna sem, koruna tam. benzin doplnit musíš a každý si zvolí jaký benzin a kde, sám. Neboť jak napsal ajax,když mám na dovolenou (kdekoliv), cena za PHM je to poslední, co bych "řešil".Ovšem když se množství potřebného paliva (+ mýto, pojištění) k dojetí vezme komplexně, je to dost velká "pálka" v nákladech.
Spíše jsem toto nadhodil, aby "řeč" nestála,.
A koukám, že nestojí, že se to příspěvky jen hemží.
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
09. 01. 2022 17:25
Je zajímavé, jak plno lidí rozčiluje, že se někdo zeptá, která pumpa je levnější. Nevidím na tom nic špatného, zvlášť pokud se má jednat o benziky v rámci jednoho města a navíc se jede kolem všech tří.

Něco jiného je, když bych hledal nejlevnější bezinku za každou cenu a ještě kvůli tomu třeba zajížděl několik km.

Za ty roky co do HR jezdím vím, kde po cestě bývá benzín levnější a tak tam prostě natankuju, když jedu kolem (nebo jinak napsáno, netankuju tam, kde vím že je vždycky drahý).

Na pobřeží je např. levná benzika Eurotank Dugi Rat, kousek od Omiše.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Peťas (09. 01. 2022 17:27).
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
09. 01. 2022 19:44
Hill napsal(a):
-------------------------------------------------------

> 1.9. jsem bral v Ptuji u MOLky litr benzínu EVO95
> za 32,76 Kč, 2.9. pak v Neumu litr N95 za 31,09
> Kč. Zpátky v Neumu litr téhož za 30,70 Kč, o den
> později opět v Ptuji litr za 38,75 Kč (ale to byl
> EVO100 PLUS, který ve stejné době u nás byl jen o
> korunu šedesát levnější), což vlastně nebylo ani
> tak moc, protože týž den večer jsem dal za litr
> pětadevadesátky MaxxMotion na OMV v Moravské
> Třebové 35,90 Kč.

Tohle mě pobavilo. Chtěl bych mít tvojí spotřebu, to se to musí jezdit. 😀 Krásná ta naše čeština.
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
09. 01. 2022 20:08
Jo ty myslíš, že jsem tankoval všude jen ten jeden litr? No, měl jsem napsat "za každý litr", aby to bylo každému naprosto jasné.
Tak, jestli tě zajímá, kolik litrů to kde bylo, tak to vše najdeš tady. Není to podle palubního počítače, ale podle najetých kilometrů a skutečně dotankovaných litrů. Když se trefíš kliknout na svislou čárku vlevo od data, jsou tam poznámky o pumpě, druhu benzínu, případně občas i něco navíc.
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
10. 01. 2022 08:28
Perfektní evidence PHM.
thumbs up
Zdarec
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
10. 01. 2022 08:43
Vedl jsem si ji už v době předinternetové, notýsek to jistil. On totiž strmý nárůst spotřeby u karburátorových motorů (u vstřiků to nebylo tak výrazné) signalizoval vždy nějaký blížící se problém, který se dal vyřešit dřív, než to přišlo draho. Dnes už se to ze spotřeby těžko pozná, ale zvyk je železná košile - a i tu už nosím jen ze zvyku. Ty dvě minuty, než to vyplním, jsem si vždycky našel.
Asi nejděsivější údaj je v horním řádku - kolik to bylo nádrží, litrů a peněz celkem.
Na klubu se takto eviduje spotřeba momentálně pro 199 aut, kolik jich je na klubech jiných značek, nevím.
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
10. 01. 2022 09:05
Hille, dokonce jsem v tvých záznamech zjistil, kdy jsi jel do Chorvatska.....
Musím ti napsat, že skutečnou spotřebu máš nádhernou, taky bych chtěl jezdit za 5 litrů benzinu nebo ještě méně. thumbs up Jen tak dále.
A pak že statistika nuda je!
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
10. 01. 2022 12:45
Kdo neřeší cenu PHM, kecá. Pochybuji, že každý natankuje tam, kde zrovna potká čerpačku, pokud zrovna nutně nemusí. Obecně, na dálnici draho, mimo ni levněji. Pokud jedu k moři přes stát, kde mají PHM levnější, dotankuji. Neřeším korunu, ale rozdíl 6-7 kaček na litru při nádrži 66 litrů už je setsakra znát. Kór když do HR a z5 potřebuji naplnit nádrž 3x.
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
10. 01. 2022 13:23
Taky správně!
Každá ušetřená kuna za PHM potěší, jsou li to kuny dvě, pak potěšení je "skoro" dvakrát tak velké.
A že rozdíl 6 korun v ceně benzinu v zemích , kudy se k moři do HR, je realitou. Viz vloni.
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
10. 01. 2022 17:15
Natankuji doma do plné a dojedu až do Drašnice. Při zpáteční cestě natankuji do plné na Makarské a dojedu až dom. Holt když má někdo nádrž 45 litru tak musí vícekrát tankovat. Malé auto malá nádrž.Velké auto velká nádrž.thumbs up smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 56
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.