Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

"Ceny paliv cestou do Chorvatska"

Autor jaksek 
Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
07. 08. 2015 21:03
Ja sa celkom divím, že tu riešite cenu paliva na dovolenke. Nemám, tak proste natankujem, nejaké šestáky hore-dole to by ma na dovči nemalo trápiť. A aby som ešte hľadal nejakú lacnejšiu pumpu. Doma to sa mi to oplatí, rozdiel na litri bol minulý rok 8 korún, teraz 6. Mám to k tej čerpačke 5 km do Hodonína a nikdy tam nejdem iba kvôli benzínu. čo mám nové auto, ešte som na našom milom, bohužial drahom Slovensku netankoval. Dobre, že to mám k bratom Čechom tak blízko.
Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
07. 08. 2015 21:51
jozef1 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ja sa celkom divím, že tu riešite cenu paliva na
> dovolenke. Nemám, tak proste natankujem, nejaké
> šestáky hore-dole to by ma na dovči nemalo trápiť.
> A aby som ešte hľadal nejakú lacnejšiu pumpu. Doma
> to sa mi to oplatí, rozdiel na litri bol minulý
> rok 8 korún, teraz 6. Mám to k tej čerpačke 5 km
> do Hodonína a nikdy tam nejdem iba kvôli benzínu.
> čo mám nové auto, ešte som na našom milom,
> bohužial drahom Slovensku netankoval. Dobre, že to
> mám k bratom Čechom tak blízko.

Toš to budeš asi z Holíča. Nebo se pletu?
Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
07. 08. 2015 21:56
Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
08. 08. 2015 12:10
Taky moc nechápu to řešení ceny paliv...jako znám lidi co ani dětem nedopřejou pitomou zmrzlinu na dovolené stím že si ji můžou dát doma za mín...Tak to raději zůstante doma a jezděte si kupovat benzín o 50km dál že je tam o 50haléřů levnější.
Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
08. 08. 2015 12:27
S týdením zpožděním,
20150801_Petrol HR Zaton-Nin
Eurodiesel 8.94
Eurodiesel lepší 9.08
Eurosuper 10.07
Eurosuper lepší 10.68



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Viktor X (08. 08. 2015 12:29).
Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
08. 08. 2015 14:58
tieto príspevky sú informačné, ale hlavne presné od fóristov a nikto nikomu nevnucuje kde ma tankovať.
aby človek vedel ako je to s cenami buď v HR,A,SLO ...
jasné, keď dochádza šťava, tak tankujem drinking smiley

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
avatar Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
09. 08. 2015 13:42
Eurosuper 95 CRODUX Janjče 8.8.2015 za 10,14 kn /lit.

Cenu neřeším, většinou tankuji na INě a dřív u OMV (tedˇ u CRODUXu)
Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
09. 08. 2015 14:21
Karelmach, ja poznám ľudí čo ani sebe nedoprejú zmrzlinu, ani pivo a dovoleku už vôbec nie, ani svojej starej. A peněz jako šupek...
avatar Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
13. 06. 2016 10:39
Přestože cenu paliva na dovče až tak moc neřeším, přeci jen by mě aktuál v A i SLO zajímal. Máte někdo stručný a srozumitelný odkaz?
Tady je odkaz na HR - aktualizace 7.6. - [www.cijenegoriva.info]

daleko více mě zajímá kde netankovat. tady je ČR - [www.kverulant.org]
ale i zde by se hodil nějakej odkaz na A i SLO pumpaře od "Zlaté podkovy"
Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
13. 06. 2016 12:16
Musím trochu korigovat svoje informace ze sousedního vlákna, za dva roky se přeci jenom dost změnilo. Ceny paliv ve Slovinsku sice zůstávají nejvyšší, ale už ne tak výrazně, po přepočtu je to ve srovnání s Chorvatskem ani ne koruna, takže to fakt nemá smysl řešit.
Stále se vyplatí natankovat v Rakousku, i když paradoxně zjišťuji, že moje (dříve) oblíbená pumpa na příjezdu do Mureck je skoro nejdražší, patrně právě kvůli blízkosti Slovinska...
Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
13. 06. 2016 15:36
Ceny PHM v Rakousku a další užitečné informace na cestu můžete najít zde oeamtc.at.
Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
13. 06. 2016 19:52
Ceny nafty Chorvátsko Petrol 1,124 € rovnaké palivo Slovinsko 1,130 €, Slovensko OMV 1,114 € a aká je cena v Rakúsku? Ale jedine na diaľnici nechce sa mi zbiehať v noci niekam tankovať. Po ceste mám napríklad na A2 v smere do Slovinska OMV pri Bad Fischau nie je tam cena taká istá ako všade? Mne to príde že sú ceny úplne rovnaké.
Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
13. 06. 2016 22:50
Na výše uvedeném odkazu uvádějí...


OMV - Bad Fischau Autobahn A2 (Südautobahn KM 36,7) Diesel 1,049 €
Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
14. 06. 2016 19:02
Ďakujem tak tam je super cena. Teraz pozerám Gralla 1,059€ a u nás Slovensko Shell Diesel klasik 1,094€. Tak ak to tak ostane risknem Grallu aj známku aj tankovanie. Ak tam budem v sobotu ráno cca 2:00h - 3:00h myslíte že tam bude nával?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil triplex (14. 06. 2016 19:13).
Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
14. 06. 2016 19:21
Teraz pozerám že ušetrím oproti tankovaniu v Slovinsku v prepočte maximálne 16 kún čo si za to kúpiť dve zmrzliny grinning smiley
avatar Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
14. 06. 2016 19:49
Jednoduše proto, že Gralla nepatří mezi 50 nejlevnějších, u kterých jsou v seznamu ceny. Ostatně Shell se o to ani nesnaží a ceny neuvádí ani na svých stránkách.
Ale tady uvádí maximální cenu, minimální cenu a poslední známou cenu ("Zuletzt" s datem). Pokud se nahoře zobrazuje nula, znamená to, že od uvedeného dne není čerstvější cena více dnů známá. Samozřejmě, znáš-li jméno jiné pumpy, zadáš ho nahoře vlevo a klikneš na "Tankstelle suchen".
Můžeš si nechat vypsat nejlevnější pumpy třeba ve Štýrsku i s cenami a, jestli hledáš další, nad a pod každým seznamem je volba "Mehr Tankstellen suchen" (vyhledat více pump).

Podíval jsem se vám po tom a zkuste si tím poradit, kdo to pokládáte za důležité.
Naštěstí mě to soukromě míjí a cestu podle cen paliv neplánuji, pro mne jsou podstatné jiné informace, které by mi neměly ujít, například čekací doby na hraničních přechodech, délka front na mé trase a podobně.
Ale toho si nevšímejte, to je jen povzdech nad tím, jak špatně se připravuji na cestu já...
Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
14. 06. 2016 22:48
Porovnával som tu: [tankbillig.in] Ale fakt že ani ja nevyberám cestu podľa toho kde je lacnejší. Ale po ceste sa pozriem kde je to výhodné.
Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
14. 06. 2016 23:32
A neviem máte niekto skúsenosť? Stránka: [tankbillig.in] a [www.spritvergleich.at]
Na prvej tá istá pumpa 1,058€ na druhej 1,299 4-06-2016 23:05:00 Dieselpreis zuletzt. Nerozumiem tomu? Jedna je asi nepravdivá.
avatar Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
15. 06. 2016 06:07
Obě jsou pravdivé. Jen ta tvoje první uvádí cenu u Hirschmugla, ta druhá u Shellky.
Porovnávej si informace o stejné pumpě a, i když od jejich aktualizace na jednom serveru uteklo pár desítek minut a na druhém pár desítek hodin, uvidíš, že ty ceny tak moc neposkočily, hele: [www.spritvergleich.at] [tankbillig.in]

EDIT: navrhuji přejmenovat toto vlákno na "Ceny paliv cestou do Chorvatska", protože se tu řeší všechny ceny, nejen benzínu, a Rakousko tu má rovněž nepřehlédnutelné zastoupení.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hill (15. 06. 2016 07:18).
Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
15. 06. 2016 08:54
No, když natankuji cestou někde v přepočtu o korunu dráž za litr, tak mi to dělá na suché nádrži cca 65Kč. Tankuji dvakrát, poprvé někde okolo Splitu, abych dojížděl do cíle s plnou a pak cestou zpět před Záhřebem. Pokaždé ale netankuji více jak 55L, protože v nádrži stále něco je. A proč řešit stovku v rozpočtu celé dovolené? I kdyby to byly dvě. Já si jen vybírám, u koho tankuji, nejraději INA, Tifonu se vyhýbám, strašně jim nafta pění. Tankuji zásadně naftu s aditivy. Řešit, jestli mají někde PHM o setinu eura levněji, mě připadá minimálně úsměvné.
"Ceny paliv cestou do Chorvatska"
15. 06. 2016 09:03
Hill napsal(a):
-------------------------------------------------------

> EDIT: navrhuji přejmenovat toto vlákno na "Ceny
> paliv cestou do Chorvatska", protože se tu řeší
> všechny ceny, nejen benzínu, a Rakousko tu má
> rovněž nepřehlédnutelné zastoupení.


Hille - upraveno.thumbs up



Upraveno 1krát. Naposledy upravil duboka (15. 06. 2016 09:03).
Re: cena benzinu ve Slovinsku a Chorvatsku
15. 06. 2016 10:05
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Řešit, jestli mají někde PHM o setinu eura levněji, mě připadá minimálně úsměvné.

Neřeší se setiny ale spíše desetiny ale to je jedno. V jiných vláknech se řeší kurz Eura, ENC, cena dálniční známky, za kolik kde mají Karlovačko a zmrzlinu a další a další prkotiny. Tak proč se to řeší když jde jen o pár stovek či desetikorun v ceně dovolené? Je to jako se vším, každý řekne že těch pár drobných zrovna on neřeší a pak se potkáte ve čtvrtek ráno před Lidlem smiling smiley .


duboka - upravený název vlákna by mohl být snad bez uvozovek?
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
15. 06. 2016 10:27
Takže zítra před Lidlem?smoking smiley
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
15. 06. 2016 10:36
Nevím, ještě jsem neměl čas kouknout do letáku... grinning smiley .
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
15. 06. 2016 23:06
Nie tam je že:
Shell Austria
1,058 €
A9/PHYRNAUTOBAHN-GRALLA WEST
8430 GRALLA

Takže porovnávam tie isté pumpy. Tak jedna stránka neuvádza pravdu.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil triplex (15. 06. 2016 23:35).
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
16. 06. 2016 05:51
Abych nemusel řešit cenu PHM po cestě tak si něco málo vezu sebou. Jo a na socku se necítím.. A jelikož mám Lídl 150m od baráku tak ho občas navštívím.thumbs up smiley
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
16. 06. 2016 07:45
Ajaxi tady nejde o to jestli si socka. Jde o to co se může stát v případě havárie atd. Vézt v kufru osobáku na dovolenou třeba 50L nafty je blbost.
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
16. 06. 2016 09:26
Počítá každý. Každý to ale nepřizná.
Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
16. 06. 2016 10:06
triplex napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ...Tak jedna stránka neuvádza pravdu.

Musí to rozsoudit jedině někdo kdo pojede kolem a uvidí to na vlastní oči. Bylo to v Rakousku normální, že dálniční pumpy byly výrazně dražší.
avatar Re: "Ceny paliv cestou do Chorvatska"
16. 06. 2016 10:15
Citaci
triplex napsal(a):
Nie tam je že:
Shell Austria: 1,058 €, A9/PHYRN AUTOBAHN - GRALLA WEST
Takže porovnávam tie isté pumpy. Tak jedna stránka neuvádza pravdu.

Tak věř té dražší - už půl roku jsem na Shellkách u dálnice v Rakousku neviděl cenu nafty pod €1,199.
Ve městech a vesnicích ano, u Shellky v Hainfeldu jsem před měsícem tankoval naftu za € 1,012, dnes bych to viděl na € 1,159, spíše víc, na dálnici pak s přirážkou nejméně 10 c/litr.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 57
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.