Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Trogir a okolí

Autor Rotr 
Trogir a okolí
20. 06. 2006 18:00
Jedeme letos poprvé do Trogiru. Bydlet však budeme Čiovo - Mavarisťica.
Můžete mi sdělit kam se dá zajít na slušné jídlo do restaurace, jaké máte zkušenosti s nákupy (tržnice, obchody) a co rozhodně nevynechat a vidět?

Budu vděčná také za informaci jaké to na ostrově Čiovo je - kvalita vody, hluk v noci nebo ve dne, typy pláží apod.

Děkuji.
majkl
Re: Trogir a okolí
20. 06. 2006 19:50
Na Čiovu jsem byl voda čistá,bývají větry a vlny,je tam celkem klid,ale byl jsem tam v září,doporučuji restauraci Nakir u stejnojmenné vily,je tam i pláž,v Trogiru je pěkně,tržnice,spousta restaurací a zmrzliny,dobré ceny,pláže kamenité nebo betonová mola,doporučuji výlet na Medenu a do Splitu,na čiovu jezdí i autobusová linka ale pozor nějaký jízdní řád je jim cizí jede se jak řidič chce.V Trogiru hodně památek a poprvé v životě jsem tam viděl chudobinec to není moc dobrý pocit.thumbs up
Krut
Re: Trogir a okolí
21. 06. 2006 11:16
Stejne jako majkl doporucuju navstevu plaze u hotelu medena [www.hotelmedena.com] (cca 2 km od trogiru), hlavne pokud mas deti. Je tam spousta atrakci - tobogan, jizda na bananu, na kruhu, paragliding, cviceni ve vode na hudbu apod. srandicky. Je tam i spousta stanku a hospudek.
Jezdime na Ciovo-Slatine jiz nejaky rok, mame vyhlidle moc pekne a klidne misto, kde je naprosty klid, takze spokojenost. Rusit te budou max. preletavajici letadla z letiste u Splitu (mne to naopak vyhovuje :-)).
V kazdem pripade doporucuje prohlidku trogiru, vazne nadhera.
To majkl: ten chudobinec nebo spis blazinec je opravdu katastrofalni
majkl
Re: Trogir a okolí
21. 06. 2006 13:46
Ještě doplním,ze Slatine jezdí do Splitu loď kupodivu dle jízdního řádu před dvěma roky stál lístek 16 kun.smiling smiley
Pile
Re: Trogir a okolí
21. 06. 2006 19:37
Tak na Ciovu je to cast mestecka Okruk Gorni, obracena do otevreneho more, mapa viz.[www.ciovo.szm.sk] Je to klidnejsi cast, nejaky obchudek tam tak najdes, ale kdyz do hospody, tak do Okruku. Nejlepe se asi vari v hospode Fumija (u skoly v Okrugu odbocit ve smeru to kopce vpravo, smer Okruk Donji, je tam na plote i reklama a pokracovat cca 200m). Dobre vari i dole u pristavu na plazi v restauraci Leonardo, delaji i pizzu v peci, mistni dedci tam chodi hrat karty. Velmi pekne prostredi na urovni (WC pocinaje, ubrousky a ohrivaci jidel konce) je i v restauraci Mali raj, cca 200 m nad skolou (mimochodem, tady delaji i tzv. "marende", tj. polevka, hotovka, salat v cene cca 30,- kun). Nedoporucuji moc restaurant Kormiza, byt je hezky, tak je drazsi a nevari tak dobre jak jinde. Mistni ho zcela ignoruji a pred sezonou zel prazdnotou. Jinak moznosti, kde se najist je samozrejme vice. V Okruku je mnozstvi velkych obchodu (markety Kerum, Tommy a pod.) a plno malych obchudku. Maji dlouhou otviracku a jsou dobre zasobeny. Maso doporucuji kupovat v obchodu (nazev mi vypadl) v zatacce nad Okrukem smerem do Mavaricice. Jen reknete 1/2 toho co chcete skutecne koupit, protoze Vam daji 2x tolik. ,-) Ale maso je kvalitni a reznik mistr! Trh je denne na placku u posty (naproti baru u Tomislava, zatacka a prudky sjezd do Okruku ve smezu z M. na Trogir). Zde koupite zeleninu (lze se dohodnout i den predem co dalsi den chcete), vajicka, a brzy rano i ryby (hlavne ve stredu, patek a sobotu). Pekaren je zde take nekolik. V M. je mensi hlavni plaz se sterkem, dale betonove placky a utesy vylite betonem. Z velke casti je pristup do more po zebriku a pod. Na Okruk je velka plne vybavena (sprchy, WC, prevlekarny, bary, pujcovny) centralni plaz, dale betonova mola a mensi plazicky. I tak lze najit mista, kde je clovek sam. Doporucuji i vylet na plaz ve smeru Okruk Donji, odbocit na znaceny kemp Labadusa, smer Duga Uvala, kde je terasovita plaz a hospudka Duga. Na koupani doporucuji predevsim casti ostrova odvracene ci vzdalene od pevniny. Koupani v okoli Trogiru ci na strane odvracene ke Kastelum je asi jen pro silne povahy. Spojeni s Trogirem v lete je problematicke, tvori se zacpy, ale z plaze v Okruku jezdi cca za 10 kun lod do Trogiru. Autobus jizdni rad zverejnen nema, ale stoji napr. u skoly ci hritova, je dobre se poptat mistnich na aktualni spojeni. Autem doporucuji prejezd pres kopec, u baru Tomislav pokracovat rovne, nedesit se zuzeni u kostela, stale rovne,smer Sveti Kriz na druhe strane ostrova a auto parkovat pred mostem do Trogiru. Treba u toho zminovaneho "chudobince" (jde o ustav pro nesvepravne). Trogir poskytuje spoustu kulturniho vyziti (kona se zde napr. cast akci v ramci Splitskeho leta [www.splitsko-ljeto.hr]), k videni je spousta kotvicich jachet (vcetne luxusnich a jachet znamych osobnosti- nedavno tam byl Abramovič, ale ten 115 m dlouhou jachtu musel kotvit uz pred Trogirem ,-). Historie z mestecka dycha na kazdem kroku a zvlast hezke je vecer a v noci. Trznice je skvelym zazitkem, pres cestu se nachazi i rybi. Nudit se urcite nebudete!
Re: Trogir a okolí
21. 06. 2006 20:42
Mockrát děkuji, informace jsou vyčerpávající. Teď už nám zbývá jen vyrazit. Jedeme v pondělí 26.6. Až se vrátíme poreferuji aktuální informace do tohoto fóra.
Pěkné léto - Romana.
Re: Trogir a okolí
16. 07. 2006 14:19
Z Trogiru a okolí jsme se vrátili v pátek 7.7.2006. Cestu jsme zahájili ráno v 9,00 h a doma jsme byli ve 20,00 h i s večeří po cestě.

To co tu napsal Pile je tak vyčerpávající, že jsme všechno ozkoušeli a opravdu to tam takto je.

Obchody jsou dlouho otevřené, je jich tam hodně a dá se platit kartami. Tržnice je skvělá - ovoce i zelenina perfektní. Ceny jsou cca o 40 % vyšší než u nás.
Maso se dá koupit v zatáčce v marketu (Mesnica jako název je vyvěšená). Služby na Čiovu jsou moc dobré - kavárny, restaurace, kadeřnictví (kdo to však potřebuje :-)). Bydleli jsme úplně na konci Čiova, kde je už jen prudký kopec k moři. Byla tu nádherná pláž s oblázky. Málo lidí, čistá a průzračná voda, prostě nádhera. S těmi letadly to v tomto místě bylo úplně minimální. Jednak již zde nad mořem letí dost vysoko a vůbec zde tímto směrem nepřistávají. Zátoka Mavarištica ovšem tak dobré moře nemá. Apartmány v našem okolí byly většinou soukromé a zavřené (majitelé cicinci, kteří přijíždějí v sezonu na 1 měsíc a jinak po celý rok je to opuštěné).

Co se týče ubytování, tak ráda soukromě poskytnu informace. Do Trogiru jízda po hlavní cestě byla ze začátku zážitek, ale zvykli jsme si. Dramatické kolony jsme nezažili, protože jsme jeli těsně před sezonou.

Restaurace byly ještě prázdné, počasí bylo první týden dosti únavné (37 stupňů a více). Po bouřkách to však bylo již lepší. Na pláž mohou i psi.

Dobré je vyrazit směrem na Šibenik do NP Krka. Velice dobré i pro rodiny s malými dětmi. Jeli jsme přes kopce, kde je moc dobrá silnice a skoro žádná auta. Dojeli jsme přímo do Skradinu a zde zaparkovali na velkém parkovišti (5 HRK na 1 h). Lodě jsou kousek dál a odjíždí vždy v celou hodinu k hlavnímu vodopodádu. Cesta trvá 30 minut i s nástupem a výstupem. Pod hlavním vodopádem je možné se celý den koupat. Doporučuji však mít s sebou dobré boty do vody - hodně to klouže a jsou tu jiné kameny než v moři (velké a kluzké). Celá procházka je osvěžující, protože jsou tu udělané dobré cestičky a vše je zarostlé, samá voda a tím pádem ve stínu. Ve Skradinu je hned kousek od přístaviště krásná restaurace (nedá se tu platit kartou), kde vaří senzační ražniči.
Re: Trogir a okolí
17. 07. 2006 13:52
Ahoj lidi,kdo už byl letos v Omiši kempu Galeb?Dejte info jak to tam vypadá,11 srpna vyrážíme.Díky
Re: Trogir a okolí
19. 07. 2006 16:12
Zajímá mě jak moc jsou zde cesty v serpentýnách,nemám je ráda,tak se ptám zda je oblast Trogiru hodně hornatá,díky.
Pile
Re: Trogir a okolí
19. 07. 2006 17:53
Aliku, asi je potreba dotaz upresnit. Trogir se nachazi, tak asi jako vetsina mest na pobrezi, pod pohorim (tusim Bojara a Kozjak?). Takze pokud pojedete z vnitrozemi, tak se nejake serpentine nevyhnete (ale neni to zadna hruza). Po pobrezi mzete jet samozrejme magistralou, ktera ma prevyseni minimalni. Jestli se ptas kvuli jizde na kole, tak zrovna tak zrovna Trogir bych pro tento sport (v sezone) nedoporucila. Pokud se nechces propletat mezi auty, riskovat srazeni a pod. Ostrov Ciovo se da take projet takrka po vrstevnici (mezi Dolnim Okruhem, Hornim O, Trogirem, Svetim Krizem, Arbanii a Slatine muzes najet cca 16 Km) nebo muzes jet pres kopec (z Horniho Okruhu na Zedno smer Sveti Kriz. Pozor, z Okruku je problem ubrzdit - ja na ty stopce prosvistela az malem do more, nastesti nic nejelo - ani po silnici ani po vode ,-) a ve vedru je problem vyslapat zpet). Takze mozna kdyz reknes proc se ptas (jde li ciste o nevolnost urcite ti poradime nejrovnejsi sjezd nebo o sport a pod.)
Re: Trogir a okolí
19. 07. 2006 18:37
Nejde mi o cestu na kole,spíš až pojedeme ke středisku-jedeme do hotelu Medena-je to Seget-prostě mi jen vadí pohled z auta z výšky,takže spíš jen abych se na to psychicky připravila tot,vše.Když jsme jeli na Makarskou tak tam mě to fakt vadilo než jsme dojeli dolů,tak jsme tě,a horama museli projet a ten pohled mi fakt dobře nedělal,díky za info.
Pile
Re: Trogir a okolí
19. 07. 2006 20:56
Aliku, jestli te uklidnim, tak zadne strze a pod te necekaji. Zvlast, kdyz pojedete po dalnici. Ai je lepsi nevolit sjezd Vrpolje a z nej pokracovat na Trogir. Osidite se sice o jedinecnou vyhlidku na Trogir, Split, Ciovo a buh vi co jeste, ale rozhodne to snes lepe. Vhodnejsi je mozna zajizdka na dalsi sjezd, Prgomet a odtud sjet na Trogir a vracet se na pres Trogir zpet. Je to sice taky sem tam zatacka, ale aspon nevidis co te jeste ceka, protoze je to vice uzavrene, vyhled dolu na more je az v posledni casti,kdy uz zase nejsou takrka zadne zatacky. Moje kamaradka tohle resi panakem, nejakym kinedrilem (nebo jak se to jmenuje) a zasadou, ze nikdy v aute nesedi na strane, kde je videt sraz. Nevaha kvuli tomu i nekolikrat behem cesty donutit ridice zastavit a spolujezdce presadit. ,-)
Halooo, je tady nekdo s lepsi variantou jak dopravit Alika do Medeny (Seget u Trogiru), aby ji nebylo jak Alikovi? ,-)
Re: Trogir a okolí
19. 07. 2006 21:45
tak díky za uklidnění,no podle toho panáku soudím,že tam stejně něco bude,no snad to nějak přežiju,jestli přežiju páteční cestu v noci(asi v kolonách).Bohužel nerada cestuju,ale dovolená u moře mi fakt zase nevadí,to za to stojí...i když nevím jestli na stáří z toho nebudu mít žaludeční vředy.díky moc,hezké léto a držte mi pěsti.
Sam66
Re: Trogir a okolí
18. 06. 2007 19:59
Na Ciovu jsme byli 3 roky z5. Na koupani se nam nejvis osvedcila zapadla hospudka Konoba Duga.
Jede se tam autem po kamenitych cestach a je tam kemp.
More uzasne, malo lidi a da se plavat na cca 200m vzdaleny pusty ostruvek.
Re: Trogir a okolí
01. 06. 2008 20:26
Nepředpokládám ze by mi nekdo odpovedel,ale kdyby se nejaka dobra duse nasla, mohla by mi napsat co nejake aktualni informace a Trogiru a okoli - jake doporucujete vylety po okoli a pripadne kde nakoupit levnejsi jidlo a jak je to sakra s tim zakazem dovazeni jidla do Chorvatka..Diky
Re: Trogir a okolí
01. 06. 2008 20:50
V Kaštelech před Splitem je velkoobchod GETRO a dále velké obchodní centrum s několika krámky (něco jako Globus na Černým mostě v Praze). Jo a asi ten zákaz dovozu jídla padne. Jinak na výlet je pěkné centrum (straé město) Splitu a hrad nad Splitem, mám za to, že je to Solin.
Re: Trogir a okolí
01. 06. 2008 21:23
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (19. 12. 2012 19:12).
avatar Re: Trogir a okolí
01. 06. 2008 21:44
zákaz zákaz se asi nekoná,lépe řečeno něco podobného Chorvati hlásí každý rok a nakonec je to v pohodě. Jinak s radami neposloužím, bo jedu na Čiovo-Arbanija poprvé.
Re: Trogir a okolí
01. 06. 2008 22:18
Okolí Trogiru
Tipy na výlety
- Medena hotel. komplex se sportovním vyžitím jak na suchu tak ve vodě
- ostrov Čiovo - pláž hasičů na konci ostrova krásné koupání. starý kostel s výhledem na otevřené moře, výlety lodí jak do Splitu tak i po okolí
- Trogir krásné staré město propletené uličkami, přístav s krásnými jachtami, velká tržnice otevřená od rána do večera.

Já jezdím na Čiovo - Arbanija. Letos již po páté a rád se tam vracím.
Re: Trogir a okolí
02. 06. 2008 07:39
Asi možná držím rekord,já jedu do Slatine letos už po sedmé,zcela dávám zapravdu,dozadu na pláže hasičů-vatrogašči za těch 10 KUN co chtějí za auto to stojí,co se týče cesty jednoznačně doporučuji sjezd z dálnice na Prgomet a kolem letiště přímo do Trogiru.To je siroká silnice bez adrenalinu jak se výše jmenovaná bojí.
Re: Trogir a okolí
03. 06. 2008 11:13
To Romaneta : V Trogiru jsme byli loni i předloni, super koupání podle mne jen na poloostr.Čiovo, my se tam chodili koupat do kempu ( WC, umývárky, sprchy na pláži, málo lidí ( v červnu ) i rest. s jídlem. Nad kempem kousek na hlavní laciná sámoška, ale menší. Přímo v Trogiru velký obchoďák naproti busovému nádraží. Levná směnárna u trhu v Trogiru ( u mostíku ) a taky jednoznačně nejlevnější trh v Chorvatsku ( kde jsem byla já ) třeba boty do vody, lehátka, osušky, botky apod. Starý Trogir jedno z nejkrásnějších měst.Kdykoli jsme nablízku, vždy tam zajedeme.Výlety : určitě lodí na Šoltu + Veliky Drvenik s rybou smileys with beerúžasný výlet fakt. Autem doporučuji nahoru Sevid, Rogoznici či Primošten. Krásné koupání. nedoporučuji Kaštely - směr ke Splitu - příšerná voda a kde nic tu nic. Tak to je asi vše, na co jsem vzpomněla.hezkou dovču.grinning smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 106
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.