Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?

Autor tony66 
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
03. 07. 2008 21:45
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil anaxios (24. 03. 2010 15:44).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
03. 07. 2008 22:16
myslím že tu je niekde vlákno o detských sedačkách, tam sa o tom dosť podrobne písalo. pokiaľ si dobre pamätám, tak tak ako v čechách.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
03. 07. 2008 23:28
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
04. 07. 2008 06:14
Dětská autosedačka by měla být samozřejmost i kdyby nebyla v žádném z předpisů žádného státu.Jde o naše děti a ne o pokuty a nařízení...yawning smiley
To Regi1: Ahoj ditě v autosedačce musíš mi samozdřejmě u nás, v Rakousku, ve Slovisku ale v Chorvatsku nemusí být v sedačce...vloni jsem si to zjišťovala kvůli synovi, ale stejně jsem ho nechávala v sedačce nikdy nevíš který blbec to tebe narazí...vyndávala jsem ho akorát když jsme stáli před tunelema v koloně...ale to už je věc každého...
Anonymní návštěvník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To Regi1: Ahoj ditě v autosedačce musíš mi
> samozdřejmě u nás, v Rakousku, ve Slovisku ale v
> Chorvatsku nemusí být v sedačce...vloni jsem si
> to zjišťovala kvůli synovi, ale stejně jsem ho
> nechávala v sedačce nikdy nevíš který blbec to
> tebe narazí...vyndávala jsem ho akorát když jsme
> stáli před tunelema v koloně...ale to už je věc
> každého...


ještě jsem zapoměla dodat že záleží na věku dítěte...yawning smiley
Tak jsem se včera vrátil z Biogradu a po cestě tam když jsem jel 23.6 přes Maribor byla uplně v pohodě a včera jsem jel zpátky po trase Biograd-Zagreb-Čakovec-Szombathely-Czorna-Bratislava-Brno.Cesta v pohodě jel jsem přes Madarsko dopoledne takže to bylo o.k.,ale na druhou stranu byl dost silnej provoz kamionu.Jinak se dá jet celou cestu kolem 90-100km za hodinu.Vesnic tam moc není.ale určitě bych doporučoval jet v noci.toto je muj nazor.tak pěknou dovolenou všem
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
04. 07. 2008 08:30
Jeli jsme 20.6. a návrat byl 2.7.08. Tam i zpět jsem měl trasu Brno - Bratislava - Csorna - po 86 přes Maďary - Lenti - Letenye - a dálnice v HR na Karlovac - Senj - Rab. Cesta přes Maďarsko byla v pohodě. Rychlost se dala udržovat kolem mimo vesnice kolem 100-120. Jel jsem v noci, ale co jsem uviděl na krajnici stát na dvou místech srnky (naštěstí zůstaly stát), tak jsem zvolnil na 90. Přes vesnice jsem měl obavu jet rychle, takže pokud jsem nejel za kamionem, kteří jeli přes vesnice kolem 80, tak jsem jel podle předpisů. V HR jsem platil mýto po Záhřeb 36,- KN a od Záhřebu po výjezd na Senj 53,- KN. Dálnice přes HR byla volná, ale cesta po pobřeží (asi 50 km) byla dlouhá a už jsem byl taky hodně unavený. Na trjekt byla čekačka 1,5 hod. Dostali jsme se až do pátého trajektu. Cena za 2 dospělí a dvě děti byla 120 KN. Na Rabu koněčných 20 km a byli jsme na na místě. Počasí bylo na jedničku , akorát jednou ráno zapršelo ale v deset dopoledne byl zase hic.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
04. 07. 2008 09:32
Zdravím,
chtěl bych se zeptat na dálnici do Splitu, je lepší a výhodnější zaplati mýto a jet celou dálníci nebo jet "starou cestou " Díky moc za názory
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
04. 07. 2008 09:53
heavy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zdravím,
> chtěl bych se zeptat na dálnici do Splitu, je
> lepší a výhodnější zaplati mýto a jet celou
> dálníci nebo jet "starou cestou " Díky moc za
> názory

Zdravím,
už to tu je psáno mockrát - záleží na gustu. Dálnice je krásná, ale jsou tam nedodělané tunely a navíc je poměrně dlouhá zajížďka kolem Zadaru.
Poprvé zážitek, pak už docela nuda.
Já jsem obě cesty absolvoval několikrát a ustálil jsem to na variantě:
- tam po staré
- zpátky kombinace - z Makarské po staré ke Gračacu a tam nájezd na dálnici u Gornja Ploca nebo Gospic
heavy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zdravím,
> chtěl bych se zeptat na dálnici do Splitu, je
> lepší a výhodnější zaplati mýto a jet celou
> dálníci nebo jet "starou cestou " Díky moc za
> názory


ahoj, my sme sa vrátili v utorok 1.7. ráno o 2,30 hod. Chodíme pod Šibenik (Grebaštica) a ideme Goričan - Karlovac po dialnici a od Karlovacu po starej ceste. Stará cesta na tomto úseku je v pohode, my dodržiavame predpísané rýchlosti, policajtov sme videli, ale ani raz nás nestavali. Naspäť sme išli po magistrále do Zadaru, prešli sme si starý Zadar a potom vyrazili domov. Trvalo nám to 12 hodín aj s prestávkami(cca 1,5 h). Maďarsku sme tiež išli po dialnici po Szekesfehervár a odtial na prechod Komárom-Komárno a domov (str.Slovensko)
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
04. 07. 2008 12:12
Ahoj všichni,tak jsem se včera vrátil domů s prosluněného Hvaru.Zdravím Bessyho,který vám přinesl pár info o cestě a počasí.Posílám díky Kvetace za pěkný pozdrav za stěračem auta(škoda,že jsme se nepotkali,snad příště).
A teď pár slov k cestě:Tam i zpět jsem jel stejnou trasu do Hegyfalu po 86 a pak na 84 směr Sárvár,Vasvár a po 74 přes Zalaegerszeg do Nagykanizse na 7 přes Becsehely do Letenye a v HR dálnice Šestanovač a magistrála do Drveníku na trajekt.Tato trasa přes HU se vyplatila při cestě zpět,kdy ve všední dny je na cestě č.86 dost velký provoz kamionů.V Hegyfalu na benzince OMV přestávka(venkovní posezení,čisté WC,mýdlo,papírové ručníky).Jinak v neděli večer tam slabý provoz po celé trase,žádné čekačky na hranicích,mýtnicích a pod(na hr.HU-HR kontrola stylem 3 pasy- 3 lidé - jeďte, tam i zpět).Čeho jsem si všiml při cestě zpět na HR hranicích na vstupu do HR byla namátková kontrola kufrů a kontrola člunů.Dálnice v HR s neděle na pondělí i při cestě zpět ze středy na čtvrtek poloprázdná,cesta ze Šestanovače po pobřeží do Drveniku na trajekt taky v klidu,trajekty Drveník-Sučuraj nebyly zcela zaplněny.Cesta po Hvaru sice pomalejší(asi60km - 1h20min.),ale za to plná zážitků,úzké cesty lemované krásnou přírodou a pohledem na moře a nakonec všeho průjezd tunelem do Ivan Dolac.Počasí po celou dobu super.Tak zatím vše a kdo by chtěl nějaké další podrobnější info ať klidně písne co budu vědět tak rád zodpovím.
mm
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
04. 07. 2008 12:53
Ahoj prosím tě nevšiml sis jak důkladně kontrolovali ty kufry - kolega zpráce mi taky psal že jim na Goričanu lezli do kufrů a tadu už to taky několikrát zaznělo. Já tam tudy vždy projel v pohodě
Ahoj Vojto62, chci se zeptat jak dlouho Ti trvala cesta s domu do Letenye? A pak po Šestanovač? Myslím i s přestávkami.
Předem mockrát díky.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
04. 07. 2008 14:26
Pro mm - já byl na přechodu jen chvilku,jelikož za mnou stálo auto,ale co jsem viděl tak jen otevřeli podívali a hotovo nic neprohrabávali - fronta asi 15 - 20 aut čtvrtek ráno ve 3 hod.
Pro seny - odj.Horní Lideč - 16:10 0 km
SK - HU hr.přech. Rajka - 18:15 180km
Hegyfalu benz.OMV,přestávka - 20:00 - 20:40 285km
HU - HR hr.přech.Letenye - 22:30 420km
Janče - benz.OMV,přestávka - 1:40 - 2:00 700km
Šestanovač 4:45 965km
Drveník - trajekt 5:45 1015km
Mezi tím kratké přestávky - WC,cigárko,kávička.
mm
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
04. 07. 2008 14:43
Díky za info thumbs up
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
04. 07. 2008 19:09
Chcem s a spýtať tých čo sa vrátili. Stretli ste sa s kontrolou na hraniciach? Ide nám o to ako je to s tými nešťastnými potravinami. Ďakujem za odpovede.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
04. 07. 2008 21:56
Po tom,čo tu už mesiac čítam a začína mi vážne z toho "zahrabávať",si myslím,že je úplne jedno,čo veziete.Bud to v pohode doveziete ,alebo to skončí v popolnici.Iná možnosť nie je.Takže v nedeľu balím všetko,čo som nachystala a vyrážame.Jediné,čo neberieme je čerstvé zmrazené mäso.Ak si to nechajú na Goričane,mám na saláme,ale už sa mi tým vážne nechce nervačiť.P.S.Možno som ten príjemný pocit pohody získala pri degustácii 52% slivky,ktorú berieme tiež.yawning smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
05. 07. 2008 09:59
Vrátili jsme se dnes z CH, z hlediska dovozu potravin byli Chorvati naprosto v pohodě, jediné co po nás chtěli, byly pasy :-) Celník ani nevylezl z budky ;-) .... čtvrtek 2h ráno
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
05. 07. 2008 11:01
Vrátili jsme se ve čtvrtek ráno. Obě cesty jsme jeli v noci, přes Slovensko a Maďarsko a dál po chorvatské dálnici. Je to opravdu pohodlí, srovnávali jsme průjezd Chorvatskem zhruba od Zadaru za 4 hodiny a průjezd Maďarskem za 3 a půl a to jsme rozhodně nedodržovali úzkostlivě rychlost. Nejhorší úsek byl ze Žiliny k Frýdku-Místku, to už jsme jeli ve dne, provoz byl hustý, spousta kamiónů a oprav silnic, takže to bylo únavné. Cestou tam jsme jeli ještě přes Slovinsko ( Lenti -Lendava), celníci koukali do pasů a před námi se dívali i do kufru, ale šlo to celkem rychle. Dcery mám zapsané v pase, nebyl žádný problém. Zpáteční cestu jsme už jeli v červenci, tak jsme se raději vyhli Slovinsku úplně ( měli jsme pocit při cestě tam, že se chystají ten krátký úsek taky zpoplatnit) a po dálnici jsme najeli až do Goričanu, pak v Letenyi odbočili doleva na Lenti( byla to taková okreska) a pak už jsme se zase napojili v Körmedu na E 65. Policejní hlídky nás stavěly tam i zpět. Jednou na hranicích Slovensko - Maďarských( běžná silniční kontrola), pak v Maďarsku cestou tam( když viděli českou poznávací značku, mávli rukou, ať pokračujeme), no a nakonec znovu v Maďarsku mezi Letenyí a Lenti. Bylo jich asi 6, jeden z nich uměl slušně slovensky, tak nám začal radit kudy jet( asi se chtěl předvést před ostatními, ale my jsme ani radu nepotřebovalismiling smiley). Všichni celníci i policisté byli slušní a milí. Cestou tam jsme v Maďarsku viděli přejetou srnu a jednu vykukovat u lesa. Nejlepší asi je zavěsit se za kamion a valit s ním. Ušetřili jsme tím dost času. Některé cesty v Maďarsku vypadají opravené, takže se jelo dobře. Na dálnici v Chorvatsku jsme nikde neměli problémy, tunely byly volné, na mýtnicích jsme vůbec nečekali nebo jen chvilku. Je to samozřejmě jiné, když se jede v noci a ještě k tomu ze středy na čtvrtek. O ubytování a domácích napíšu do jiného vlákna. Tak držím všem palce, ať máte tak hladký průběh cesty jako my.hot smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
05. 07. 2008 12:46
Ahojte,

tiez mame v plane ist cez madarsko po E65/86 a cez slovinsko Lendava. Vie mi niekto potvrdit, ze tento usek (cca 12 km) slovinska alebo jeho čast je spoplatnený?

Podľa mapy čo som nasiel na nete s platenymi cestami by nemal byť spoplatneny iba krizuje platenu cestu. No chcem to vedieť naisto.

Dakujem
Jožo
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
05. 07. 2008 13:11
Jozo a kedy ideš??...... ja idem tiež ale cez dialnice je to podla mna jednoduchšie, a tých 240 za 4-dnovu ma nezabije...ale cez prechod idem tiež cez Lendavu
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
05. 07. 2008 15:43
Díval jsem se na stránky ministrestva zahraničí a tam píšou cituji:
Chorvatsko
povinné používání dětské sedačky pro přepravu dítěte mladšího 5 let.
Maďarsko
Dětské sedačky jsou povinné, každá osoba v autě musí být bezpečně připoutána.

Víc k tomu napsáno není.
Příjemnou cestu všem do Chorvatsko, já se tam chystám za necelý měsíc.spinning smiley sticking its tongue out


anaxios napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Regi1, tak toto by zaujímalo aj mňa. A to nielen,
> čo sa týka Chorvátska, ale aj Maďarska. Teda aj ja
> opakujem Reginu otázku: Ako je to s povinnosťou
> detskej sedačky v HR a H ?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
05. 07. 2008 16:26
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil anaxios (24. 03. 2010 15:44).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
05. 07. 2008 16:31
Ještě jedna informace ze stránek www.madarsko.cz/old
Používání bezpečnostních pásů je povinné jak na předních tak na zadních sedadlech.

Na předním sedadle nesmí cestovat dítě mladší 12 let, pro ještě menší děti se doporučuje používání bezpečnostních dětských sedaček


Tak jsem projel toto vlákno a posílám ti jeden příspěvěk.
li-li
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
24.06.2007 09:18

Pár rad....
Dopravní předpisy, jsou podobné našim a všem zemím,kterými budete projíždět. V Rakousku musíte mít dálniční známku (nutné) a všechny děti do 12-ti let musí mít dětskou bezpečnostní sedačku,nebo podsedák,pakli, že jedete přes Maďarsko, je to v PODSTATĚ to samé....

Kdy odjíždíš, zkusím zjistit více, pošli mi nfo, kolik dětí a v jakém věku je máš
anaxios napsal(a):
-------------------------------------------------------
> heavy Vďaka za info. Ale aj tak by som prijal viac
> info o autosedačkách pre deti v Maďarsku. Hlavne
> do koľkých rokov je povinná?



Upraveno 2krát. Naposledy upravil heavy (05. 07. 2008 16:52).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
05. 07. 2008 17:48
ahojky všem,přijeli jsme dneska v noci,vyjížděli jsme v pátek v 10,30h,jeli jsme-Split,Záhřeb,Goričan,Letenye,Szombathely,Bratislava,Brno,Praha,Kladno,cesta nám trvala 14h,úplně v pohodě,prázdná dálnice,tunely,přes Maďarsko,jsme potkali pár kamionů,nic strašnýho.Jinak v Chorvatsku je kurz kuny 2,85kč,takže určitě si vyměnte až tam,nafta vyjde na 28kč/l :-)
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
05. 07. 2008 18:10
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil anaxios (24. 03. 2010 15:47).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
05. 07. 2008 18:53
Tak to už budu zpátky, dám ti vědět,psal jsem i na ambasádu.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
05. 07. 2008 20:37
Taky už jsme doma. Až na 10 min. zdržení na mýtnici v Záhřebu a před SLO hranicema žádnej problém.Jízda jako po másle !!
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
05. 07. 2008 21:20
Zdravím,může mi někdo potvrdit kurz Kuny v HR......kolik je tam?
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 89
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.