Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?

Autor tony66 
To PetrK:

Zdravim, vidim ze si isiel az na Peljesac preto mam len otazku ohladom prejazdu Ciernej Hory.
Akym sposobom tam funguje tranzit. Da sa ist aj na Obciansky preukaz, ako sa plati cesta, pripadne nejake ine nalezitosti.
Vdaka.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
01. 07. 2008 11:32
Myslíš asi průjezd Bosnou a Hercegovinou. Já bych si to na občanku nelajzla, jeli jsme tam před 2-ma lety a nechávali jsme si kvůli tomu kousku území dělat pasy, tuším že BiH s námi žádnou dohodu jako HR nemá. Nutno podotknout, že na hranicích jsme zastavili, čekali jsme nějakou kontrolu, ale celník se jenom usmál a mával, jenom ať jedeme, ať se jim tam netvoří fronty, doklady vidět vůbec nechtěl. Žádné poplatky za cestu jsme neplatili .
jak je to na hranicich...rakousko -slovinsko.nemusim jet po dalnici a platit ....je možno sjet na vedlejší?
Ahoj, my jsme se vrátili v neděli. Jeli jsme přes Mikulov směr Pula. Cesta tam nám trvala 12 hodin (zvyklí jsme na max. 10 hodin). Naši chybou asi bylo, že jsme jeli na Záhřeb místo na Lubljanu, protože 2 hodiny jsme čekali v koloně ve Slovinsku u Mariboru než jsme se konečně dostali na dálnici na Záhřeb. Pak už cesta byla ok. Na hranich kontrola žádná... Hlídky byly jen občasné... Stáli ale v obou směrech za tunelem Učka a to i po cestě zpět. Cesta zpět byla rychlejší a to asi 9,5 hodiny (F-M) jeli jsme na Lubljanu a tam kolony nebyly žádné. Ale řekla bych, že to bylo i tím, že jsme jeli nazpět až v neděli místo v sobotu. Chtěli jsme se kolonám vyhnout tak jsme si to tam o den prodloužili. Takže přeju hezkou dovolenou
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
01. 07. 2008 14:42
Zdarec lidičky . Dneska jsem se vrátil z Brače. Cesta byla super, celníci nic nekontrolovali. Vracel jsem se teda 30 a už se připravovali slovinci na dálniční známky. jel jsem poprvé přes Linz. cesta uplně volná, myslím že se vyplatí připlatit tunely. Jinak moře bylo užasné, teplé, no zkrátka paráda.Všem přeji příjemnou cestu.
jirikplasil napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zdarec lidičky . Dneska jsem se vrátil z Brače.
> Cesta byla super, celníci nic nekontrolovali.
> Vracel jsem se teda 30 a už se připravovali
> slovinci na dálniční známky. jel jsem poprvé přes
> Linz. cesta uplně volná, myslím že se vyplatí
> připlatit tunely. Jinak moře bylo užasné, teplé,
> no zkrátka paráda.Všem přeji příjemnou cestu.


My se na Brač chystáme, jen jsem si to přečetl a těším se ještě více :-) máme ubytování někde v Josiphove zátoce, tak uvidíme. :-)
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
01. 07. 2008 16:37
Anonymní návštěvník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To PetrK:
>
> Zdravim, vidim ze si isiel az na Peljesac preto
> mam len otazku ohladom prejazdu Ciernej Hory.
> Akym sposobom tam funguje tranzit. Da sa ist aj na
> Obciansky preukaz, ako sa plati cesta, pripadne
> nejake ine nalezitosti.
> Vdaka.

Ahoj Rossi, jak píše Lenina myslíš asi průjezd Bosnou a Hercegovinou. Nevím jak to je ale řekl bych že Lenina má asi pravdu že je lépe mít pasy. Na druhou stranu ale je pravda že když jsme tudy projížděli na Pelješac a potom domů zpět tak nás absolutně nikdo nekontroloval. Na hraničníčních přechodech BIH/HR jsou dva pruhy a z toho jeden je určený pro tranzit (nahoře nad tím jízdním pruhem svítí zeleně nápis "Tranzit" abys věděl kam se zařadit), zařadil jsem se tam a celnicemi jsem v podstatě plynule pomalou jízdou projel bez zastavení, absolutně nikdo nechtěl nic vidět.

** Petr **
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
01. 07. 2008 17:01
A chci se zeptat, když se zařadím na tranzit v B-H (jedu na Pelješac) mohu tady někde vzít benzín. nebo to mě přímo zase vyhodí do chorvatska.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
01. 07. 2008 17:06
Ctirad napsal(a):
-------------------------------------------------------
> A chci se zeptat, když se zařadím na tranzit v B-H
> (jedu na Pelješac) mohu tady někde vzít benzín.
> nebo to mě přímo zase vyhodí do chorvatska.

Fakt nevím co tím myslíš. Jestli se zařadím při průjezdu celnicí do pruhu označeného tranzit snad neznamená že bych po průjezdu celnicí odjížděl po nějaké jiné silnici než ostatní..... Když chceš vzít benzín v BIH, projíždíš městečkěm Neum tak máš samozřejmě možnost.

** Petr **
Anonymní uživatel
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
01. 07. 2008 17:39
My jsme se vrátili včera večer a cesta tam i zpět bez sebemenších problémů. Upozornění a varování pro ty co odjíždějí, cestou tam jsme viděli dvě nehezké dopravní nehody. Jednu hned tady u nás, kdy na silnici pro motorová vozidla z Ostravy na Frýdek Místek řidič jednoho vozidla vytlačil druhého mimo silnici. Bylo to při předjížděcím manévru a to vytlačené vozidlo skončilo po několika kotrmelcích mimo silnici na poli. To vše při rychlosti cca 140 - 150 km/h. a řidič který způsobil nehodu pokračoval z místa dál - no prostě hajzl ujel. Druhá nehoda byla v Chorvatsku na dálnici, kde poblíž odbočky na Trogir vyletělo bílé Audi A6 mimo dálnici a skončilo tak odhadem 50 metrů od dálnice na skalách, které jsou zde cca 20 metrů pod úrovní vozovky. U té první nehody bylo v autě pět lidí, všichni sice řádně potlučeni, ale živí ( pomáhal jsem je vytahovat ). U té druhé nehody jsem nezastavoval, takže nevím podrobnosti, ale nedokážu si představit, že to mohl někdo ve vozidle přežít. Takže na cestě pozor - když na vás jde únava raději hned někde zastavit, proběhnout se, zacvičit si. Dálnice je v tomto zrádná. A nezapomeňte, že nejedete na silnicích sami. Letos mi to připadalo, že těch šílenců za volantem zase přibylo. Takže není důležité dávat pozor jenom na sebe, ale mnohdy je důležitější dávat pozor i na ty druhé. Pro ty co mají naplánovanou cestu přes Rédics - Lendava. Je to jedno velké staveniště, špatně se mi tam v noci orientovalo a připadalo mi to, jakoby se Slovinci tady také chystali vyžadovat dálniční známky.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
01. 07. 2008 18:39
Tak sem se špatně vyjádřil, šlo mě o to aby tranzit nebyl určitým způsobem zadrátován a cesta nevedla pouze do Chorvatska tzn. jako by mimo území B-H. Jak to bývá když si hranicích tak jdeš urč. územím jako by "nikoho".tongue sticking out smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
02. 07. 2008 00:31
Ctirad napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak sem se špatně vyjádřil, šlo mě o to aby
> tranzit nebyl určitým způsobem zadrátován a cesta
> nevedla pouze do Chorvatska tzn. jako by mimo
> území B-H. Jak to bývá když si hranicích tak jdeš
> urč. územím jako by "nikoho".tongue sticking out smiley

Jasně Ctirade ale zde žádné takové území "nikoho" není. Jde pouze o to projetí celnicí kde mají ty dva pruhy pouze proto aby rozlišili tranzit který jak se zdá letos nekontrolují (možná pouze namátkou). Co by se stalo kdybych jel do B-H a zařadil se taky do tranzitu nevím, asi těžko by to někdo zjišťoval. Po projetí celnice pak projíždíš normálně B-H cca 15km (neměřil jsem to přesně) a následně přes další celnici zase vjedeš na území Chorvatska. Jestli si v B-H v Neumu zastavíš na nákup nebo načerpat benzín je v každém případě úplně jedno.

** Petr **
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
02. 07. 2008 00:51
OK a díky mocdrinking smiley a přeji krásný zbytek smoking smileypozdního večera.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
02. 07. 2008 00:55
JJ tobě taky přeji hezký zbytek pozdního večera a dobrou noc smiling smiley

** Petr **
Ahoj,
jsem z Plzně a poprvý jedu do Chorvatska,vůbec nevim kudy mam jet.Nemohl by jsi mi popsat detailně cestu nebo poslat nějaký materiály podle kterých si jel?Chtěl bych objet i slovinský dálnice.Jedu už v pátek 4.7.2008 v 21:00
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
02. 07. 2008 07:17
Bugs - pozri si výjazdový kalendár myslím, že tam nájdeš niekoho kto je z tvojej lokality a možno aj pôjde v rovnakom termíne.
Ak chceš detailne popísať cestu, zaregistruj sa (aby ti ten ochotný človek mal kam cestu napísať).

Peknú dovolenku.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
02. 07. 2008 07:33
Bugs
[www.ihvar.cz]
[www.ihvar.cz]
Tam něco najdeš. A nebo se ozvi souromou zprávou.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
02. 07. 2008 07:46
Bugs my jsme taky z Plzně. Jezdíme přes Železnou Rudu, Degendorf, tam najedeš na dálnici a frčíš na Pasau, Wels, Graz, Maribor, Zagreb a po dálnici dolů na pobřeží. Záleží kam jedeš. Tu objezdnou trasu Slovinska si najdi tady na fóru. Pokud tě něco zajímá pošli mi soukromou zprávu.
PetrK napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Anonymní návštěvník napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > To PetrK:
> >
> > Zdravim, vidim ze si isiel az na Peljesac preto
> > mam len otazku ohladom prejazdu Ciernej Hory.
> > Akym sposobom tam funguje tranzit. Da sa ist aj
> na
> > Obciansky preukaz, ako sa plati cesta, pripadne
> > nejake ine nalezitosti.
> > Vdaka.
>
> Ahoj Rossi, jak píše Lenina myslíš asi průjezd
> Bosnou a Hercegovinou. Nevím jak to je ale řekl
> bych že Lenina má asi pravdu že je lépe mít pasy.
> Na druhou stranu ale je pravda že když jsme tudy
> projížděli na Pelješac a potom domů zpět tak nás
> absolutně nikdo nekontroloval. Na hraničníčních
> přechodech BIH/HR jsou dva pruhy a z toho jeden je
> určený pro tranzit (nahoře nad tím jízdním pruhem
> svítí zeleně nápis "Tranzit" abys věděl kam se
> zařadit), zařadil jsem se tam a celnicemi jsem v
> podstatě plynule pomalou jízdou projel bez
> zastavení, absolutně nikdo nechtěl nic vidět.

Petr, dakujem velmi pekne, presne takuto informaciu som potreboval.
Pojdeme dvaja a asi na blind takze v pripade ze by ma aj cez Bosnu nepustili tak by sme sa vratili niekam ku Gradacu ci Podgore (tie mam zatial ako zalohu).
Este raz vdaka.
Rossi
Zdravím všechny cestovatele do Chorvatska. Jsem velice rád, že existuje taková diskuze na téma cesta na dovolenou. Letos se mě to týká taky. Jedu do Chorvatska poprvé v životě a s celou rodinou. Přesně jedu na ostrov Hvar (Sučuraj). Máte nekdo zkušenosti s touto destinací. Mám objednané ubytování v apartmánu. Nevím co mě tam čeká a už vůbec nemám představu o cestě. Můžete mi poradit kudy by to bylo nejlepší a kde si mám dávat pozor.
Předem díky za odpověď nebo radu.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
02. 07. 2008 14:13
Bobříku zaregistruj se a on Ti někdo poradí ! Já jedu na Hvar po sedmé, pošli email a něco Ti pošlu! Odkud jsi !!
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
02. 07. 2008 14:27
Tak už jsem se zaregistroval. Já jsem z malé vesnice (Vykáň) u Českého Brodu. Budu vděčný za každou radu.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
02. 07. 2008 16:51
Chtěl bych jenom upozornit že zaregistrovat se až tak úplně nestačí k tomu aby mě někdo mohl poslat e-mail, je nutné ještě nastavit svůj profil. Je samozřejmě možné poslat zde na foru kterému-koliv zaregistrovanému účastníkovi soukromou zprávu, do ní ale nejdou dát přílohy a pod. Pokud chci aby se můj e-mail objevil v mém profilu ostatním uživatelům, je třeba kliknout na stránce fóra vpravo nahoře na odkaz "Moje kontrolní centrum" a tím se dostanu k editaci profilu. V pravém menu kliknu na odkaz "Upravit nastavení emailu". Pak je nutno mít zaškrtnuté okénko "Zobrazovat můj email ostatním uživatelům" a kliknout na tlačítko "Odeslat".

Omlouvám se že to popisuji tak detajlně ale jistě stále existují uživatelé kteří jsou trošičku začátečníci tak snad jim to pomůže. Šlo mě pouze o to aby se zde někdo nezaregistroval a pak zbytečně neočekával že mu někdo pošle informace na e-mail když se v jeho profilu mailová adresa nezobrazuje.

** Petr **
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
02. 07. 2008 17:01
->bobřík: Máš ode mne osobní zprávu!
cuy
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
02. 07. 2008 22:11
Bobříku, musíš na trajekt.
Nejkratší a nejlevnejsi trajekt do sucuraje, je z drveniku. (cca 60 pod makarskou pred gradace). rozpisy najdes na jadrolinia.hr dobre je jet tak, aby jsi byl min hodku a pul pred odjezdem na cekacce. Jinak nevim jak sucuraj, ale protoze tam bude pristav, asi by bylo lepsi chodit na plaze nekam "za roh" smiling smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
02. 07. 2008 22:23
Tak konečně se dostávám k cestovní zprávě - vrátili jsme se v neděli v noci, vezmu to popořádku.
Cesta tam v pátek 13. - odjezd z Prahy kolem 16h, D1 normální páteční provoz - spíš klidnější, bylo hnusně a hlásili zimu i na víkend. Průjezd Vídní od Znojma dobrý, už bylo po špičce. Oproti loňsku na rak. dálnici žádné 9km úseky v opravě, Slovinsko v noci celkem dobrý, ale ty děsný nekonečný vsi za Mariborem, no vždyť to znáte. sad smiley V chorvatských dlouhých tunelech nás pobavily cedule, že máme dodržovat rozestupy - šlo to celkem dobře, akorát nevíme, jak velký jsme dodržovali, neb široko daleko nikdo nebyl. smiling smiley Pořád mi bylo divný, že ještě neprší, protože když my jedeme k Jadranu, tak vždycky prší - no a vida, u Splitu jsem se dočkala, což ovšem byl šlendrián, protože tam mělo přestat a né začít confused smiley Naštěstí to nemělo dlouhého trvání, po 6.00 jsme byli v Ploče a už vykouklo sluníčko. Trajektem do Trpanje a pak asi 15km do Boraku už bylo jedno velké nadšení, pobyt v místě i výlety po okolí nádhera - všichni, kdo jedete a neznáte to tam - těšte se, máte nač... smiling smiley
Po týdnu přesun Ploče-Drvenik-Sučuraj-Ivan Dolac, tam jsme jeli potřetí a tudíž skoro jako domů.
Zpáteční cestu jsme vůbec poprvé absolvovali v neděli - sjížděli jsme z trajektu v Drveniku v 10.25h s trochou obav. Sveti Rok byl volný, před Malou Kapelou cca 20minut kolona a já si představovala masakr na Lučku, ale tak rychle jsme už dlouho neprojeli - bylo kolem 16.00 a domácí se vraceli domů asi až později večer. Od chorv.-slov. hranic katastrofa, mezi celnicemi popojíždění - pomalu, ale jistě. Žádné velké kontroly aut nebyly vidět, ale Slovinci do pasů koukali skoro všem. Zdržení nebylo velké, ale je to otrava a můj jinak klidný muž docela zuřil, takže jestli do příštího roku nevychladne, pojedeme možná v Bessyho stopách yawning smiley
Potom už šlo všechno hladce - velmi taktické se ukázalo projíždět Vídeň kolem 20.30 - všichni byli na fotbale smiling bouncing smiley
Ve 23.30 jsme ukončili asi 1100km dlouhou cestu kousek za Havl. Brodem, pohladili naši Lízu, že nás bez zaváhání přivezla domů a já se začala pomalu těšit na příští rok...
Kdo se těšíte teprve na tu letošní dovču, ať se všechno vydaří podle Vašich představ a hlavně se šťastně vraťte!
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
02. 07. 2008 23:49
Květo, vítej doma. Nevím, jak jsi to s tím deštěm udělala, ale bylo to dobře. V pátek, 13. ještě když jsme jeli tramvají z Modřan do Prahy, tak pršelo. V přístavu už ne a pak se vylouplo sluníčko a bylo krásně. Říkala jsem: Květa odjela a déšť vzala sebou. Takže díky, oslava na parníku proběhla znamenitě.smileys with beersmoking smileydrinking smileythumbs up smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
03. 07. 2008 08:24
Ahoj Květo, vítej doma a díky za zprávičky - to víš, jak moc se už těšíme. thumbs up
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
03. 07. 2008 16:42
Chtěla jsem se zeptat,jak je to s používáním dětských sedaček a podsedáků na cestě do Chorvatska.smiling smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
03. 07. 2008 17:31
Zdravím všechny. Vrátili jsme se včera. Cesta tam ve středu 25.6. byla v pohodě. Jen trasa Mikulov Vídeň je trochu o nervy. Jede se sice plynule, ale v koloně rychlostí 50-60 km/hod. Kdo může, raději se vyhněte. V Rakousku jsme odbočili na Bessyho trasu a průjezd od dálničního sjezdu na hranici do Goričanu trval 2,5 hod. Možná tím, že jsme dodržovali předepsanou rychlost a tak se stále ploužili kolem 60km/hod. Jinak silnice kvalitní, jen dost náklaďáků. Díky Bessymu za dobrý nápad a perfektní popis trasy.
Na hranici pak celník zkontroloval pasy a ptal se na děti, jsou-li naše.
Chorvatská dálnice takřka opuštěná, tunelama i mítnicemi hladký průjezd.
Cesta zpět opět ve středu byla stejně nezajímavá na události.
Přeji všem, co se teprve chystáte, aby cesta byla stejně bezproblémová jak ta naše.
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 222
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.