Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?

Autor tony66 
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
17. 08. 2012 19:55
Odjezd 27.7 15:30- Plzeň-Regensburg,Passau,Linz,Graz,Maribor,Zagreb-Podgora,na pátek to docela šlo,v Německu je to pokaždé divočina,Rakousko pohoda,akorát hoďka zásek na slovinsko-chorvatské hranici,odpočívadla narvané tak bez spací zastávky příjezd do Podgory v 5hod.
počasí super-ani kapka,pár mraků.
odjezd včera 16.8 18:30,silný provoz,silný vítr u Svetiho Roku,mokrá silnice ale už nepršelo,mlha v Rakousku(radši jsme dali 3 hodinky spánek),příjezd přes Železnou Rudu do Plzně v 10:30 ,
tam ani zpátek žádná nehoda,kontrola,měření,tak každému kdo se teprve chystá šťastnou cestu a DOBRO DOŠLI

nějak mi to tam nechce se vložit,tak doufám že to tam nebude stokrát
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
20. 08. 2012 08:43
Zdar včera jsem se vrátili narychlo z Krku / po týdnu-
V pondělí 2.00 tam, na místě cca po 10hodině. Cesta Ol-W-Gr-Ljub-Postojna-Rijeka-Krk.
V Rijece se staví takže jsem měl možnost vidět kolonu aut směrem o moře, do Rijeki se neustále plnila, skoro až ke Krčki most..
Počasí pořád slunečno 32. Voda 22- 24.
Cesta zpět včera ráno výjezd v 8h krk. "vlně do rijeky" jsem ujel, předjel, v podstatě trasu až do Brna pohoda.
Jen jsem velmi litoval lidí na dálnici, kde kousek před sjezdem na postojnou byla havárka směrem k moři. Kolona měla vmžiku přes 10km.
Celkem 745km, 5.3 l/100km. SLovinskou známku ještě užiji.

Ale jinak Br-Ol, tradiční katastrofa, řekl bych i rozdílnou rychlostí v obou pruzích, která např. v rakousku nedosahuje rozdílu max.20km/hod.

Mám velkou chuť udělat něco s tím, že od ledna už od nás, co jezdíme po čr tankodromu hodně neuvidí stát ani korunu za známku... Jen nás musí být tisíce a nebát se ! smiling smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
20. 08. 2012 09:56
¨Zdar včera jsem se vrátili narychlo z Krku / po týdnu-
V pondělí 2.00 tam, na místě cca po 10hodině. Cesta Ol-W-Gr-Ljub-Postojna-Rijeka-Krk.
V Rijece se staví takže jsem měl možnost vidět kolonu aut směrem o moře, do Rijeki se neustále plnila, skoro až ke Krčki most..
Počasí pořád slunečno 32. Voda 22- 24.
Cesta zpět včera ráno výjezd v 8h krk. "vlně do rijeky" jsem ujel, předjel, v podstatě trasu až do Brna pohoda.
Jen jsem velmi litoval lidí na dálnici, kde kousek před sjezdem na postojnou byla havárka směrem k moři. Kolona měla vmžiku přes 10km.
Celkem 745km, 5.3 l/100km. SLovinskou známku ještě užiji.

Ale jinak Br-Ol, tradiční katastrofa, řekl bych i rozdílnou rychlostí v obou pruzích, která např. v rakousku nedosahuje rozdílu max.20km/hod.

Mám velkou chuť udělat něco s tím, že od ledna už od nás, co jezdíme po čr tankodromu hodně neuvidí stát ani korunu za známku... Jen nás musí být tisíce a nebát se ! smiling smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
20. 08. 2012 10:34
Zdar včera jsem se vrátili narychlo z Krku / po týdnu-
V pondělí 2.00 tam, na místě cca po 10hodině. Cesta Ol-W-Gr-Ljub-Postojna-Rijeka-Krk.
V Rijece se staví takže jsem měl možnost vidět kolonu aut směrem o moře, do Rijeki se neustále plnila, skoro až ke Krčki most..
Počasí pořád slunečno 32. Voda 22- 24.
Cesta zpět včera ráno výjezd v 8h krk. "vlně do rijeky" jsem ujel, předjel, v podstatě trasu až do Brna pohoda.
Jen jsem velmi litoval lidí na dálnici, kde kousek před sjezdem na postojnou byla havárka směrem k moři. Kolona měla vmžiku přes 10km.
Celkem 745km, 5.3 l/100km. SLovinskou známku ještě užiji.

Ale jinak Br-Ol, tradiční katastrofa, řekl bych i rozdílnou rychlostí v obou pruzích, která např. v rakousku nedosahuje rozdílu max.20km/hod.

Mám velkou chuť udělat něco s tím, že od ledna už od nás, co jezdíme po čr tankodromu hodně neuvidí stát ani korunu za známku... Jen nás musí být tisíce a nebát se ! smiling smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
20. 08. 2012 14:01
Zdravím všechny příznivce jadranu,
už to mám letos taky za sebou a můžu říct že cesta k moři byly doslova galeje, všechno jelo krásně až do Záhřebu kde jsem zaplatil mýtné (48kuna) a když mi zvedli závoru abych mohl jet dál tak jsem dal za jedna, za dvě a bylo to, rána, otáčky do maxima a auto nejelo, tak jsem to nechal dojet až na kraj ke svodidlům a začal jsem zjišťovat co se stalo, mimo jiné bylo 23,00 zkusil jsem ještě jednou zařadit jedničku a od motoru se ozýval řinčivý zvuk jakoby přeskakovaly zuby. Tak jsem volal dvornímu mechanikovi co by to mohlo být a ten mi řekl že je tam tolik možnosti že fakt neví. nezbylo mi nic jiného než počkat na nějakého čecha co zastaví za mítnici na cigáro a požádat ho o odtah někde kde můžu stát(mimo jiné děkuji pánovi z Kopřivnice, který jel citroenem C4 do Omiše za odtah, jestli tady toto forum navštěvuje) pekelná noc za sebou dvě děti (7 a 4) a ženu.
Ráno jsem v 6,00 naběhnul na nedalekou benzínku a anglicko chorvatsko polsko rusky jsem se snažil vysvětlit pumpařce co se mi stalo a jsetli mi může pomoct, vytáhla z košíčku nějakou vizitku a dáva mi ji že je to autoservis i z odtahovkou, tak jsem ji požádal ať jim zavolá, že se sním nedomluvím. Tak mi to obvolala a domluvila odtah a další auto pro děti a ženu,za 20min přijel chlápek a ptáse kdo potřebuje opravit auto tak jsem se přihlásil a jeli jsme ho naložit. bylo cca 7,30 a auto stálo na srvisu s rozhozenou pravou poloosou s verdiktem že je utočený tisicíhran co je vývod s převodovky. mechanik mi řekl že se musí vyměnit oba díly, jak z převodovky tak část poloosy k homokinetickému kloubu, říkám OK ale cena?? začal zjišťovat jestli jde sehnat starší ale nikde nebyly, tak volal na nové díly, ti je samozřejmě měli a ta cena, jak mi ji řekl tak jsem se málem rozbrečel stím že nachám opravit auto a jedu domů. protože nebudu mít ani nato abych doplatil zbytek pobytu 630Euro oba díly + 100 euro za odtah a práci, po krátke poradě z brečící manželkou jsem šel do auta a vytáhnul 600 euro a řekl mu ať to doveze a opraví, zbylých 130 euro jsemm mu dolácel v kunách(1000).
V 10,30 bylo auto v cajku a dojeli zanáma známi co jeli s náma, začali mě přemlouvat že když už jsem zajel tak daleko že to mám dojet do konce už kvůliva dětem, a že mi nějak finančně pomůžou, tak jsem se rozjel směr Split a v 16,00 jsem byl na místě kde jsme se ženou vytáhli věci z auta, já si dal pívosmileys with beer a šli jsme s dětma k vodě.
Cesta domů po týdnu samozřejmě bez problému a v pohodě 1134 Km za 11,5 hod.
Ještě doplním že unás by ten díl stál i s prací cca 7000.-Kč a jednalo se o auto SEAT ALHAMBRA 1,9TDI 85Kw
Proto výstraha pro všechny nechte si pořádně zkontrolovat auto před takovou cestou smiling smiley
Jinak všem co to mají ještě před sebou tak přeji štastný dojezd bez poruch a hlavně nehod
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
20. 08. 2012 17:42
To už se nikdo nevrací?
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
20. 08. 2012 18:28
To se nikdo nevrací? Nebo je v tomto vlákně problém?
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
21. 08. 2012 15:32
Ahoj všem. Tak včera cesta zpět. Platba kartou na Demerje - úplná pohodička, Lučko - kolona asi 800 m, všechny pruhy. Jen jsem kolem projel. Příjezd Macelj - kolem 17:00 a fronta cca 400 - 500 m, zdržení 50 min., otevřeny všechny pruhy a pouštěli osobáky pruhem pro autobusy. Jedinej "poctivej" slovinskej celník byl v pruhu pro "Only EU, CH a EEA". Hoooodně pomalé listování v pase (asi viděl pasy poprvé v životě) a důkladné namátkové kontroly auta - během toho čekání, jsem sledoval celkem 3 - jen tento pruh! V jiných naprostá pohoda, jen mávnutí rukou a průjezd. Taky ty kolony v těch pruzích alespoň jely. Poté SLO - A - Hatě a směr Roudnice n. L. pohoda. Po celou cestu počasí hoooodně slunečné.yawning smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
21. 08. 2012 15:34
Ahoj všem. Tak včera cesta zpět. Platba kartou na Demerje - úplná pohodička, Lučko - kolona asi 800 m, všechny pruhy. Jen jsem kolem projel. Příjezd Macelj - kolem 17:00 a fronta cca 400 - 500 m, zdržení 50 min. Pté SLO - A - Hatě a směr Roudnice n. L. - v pohodičce.Po celou dobu hooooodně slunečno. smoking smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
23. 08. 2012 12:37
Odjezd 27.7 15:30- Plzeň-Regensburg,Passau,Linz,Graz,Maribor,Zagreb-Podgora,na pátek to docela šlo,v Německu je to pokaždé divočina,Rakousko pohoda,akorát hoďka zásek na slovinsko-chorvatské hranici,odpočívadla narvané tak bez spací zastávky příjezd do Podgory v 5hod.
počasí super-ani kapka,pár mraků.
odjezd včera 16.8 18:30,silný provoz,silný vítr u Svetiho Roku,mokrá silnice ale už nepršelo,mlha v Rakousku(radši jsme dali 3 hodinky spánek),příjezd přes Železnou Rudu do Plzně v 10:30 ,
tam ani zpátek žádná nehoda,kontrola,měření,tak každému kdo se teprve chystá šťastnou cestu a DOBRO DOŠLI!!!!!!!!!!hot smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
27. 08. 2012 20:48
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 178
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.