Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?

Autor tony66 
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
15. 07. 2012 21:16
Zeptám se blbě platí to co je ve faktech o cestě od (Fany) děkuji jí nahoru. Objíždka slo.dálnice cestou tam je mě jasná tu jsem jel již jednou,ale nemužu najít zda je stejná zpět ( Hraniční přechod Macejl)- Ptuj . Jde mě o to zda odbočit na Tržec a po vedlejších silnicích do Ptuje ,nebo zda je neplacenej úsek na stejném místě na nájezd na most přez Ptujské jezero +46° 23' 22.82", +15° 51' 38.65" Děkuju někde jsem to tady četl ,ale paměť nějak nefunguje . smiling smiley
Nerad bych padnul do křtánu policie vloni jsem platil zpět raději známku (hlavně mě neřikejte kup ji znova z principu raději dětem koupím zmrzku yawning smiley Martin
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
15. 07. 2012 21:21
Zeptám se blbě platí to co je ve faktech o cestě od (Fany) děkuji jí nahoru. Objíždka slo.dálnice cestou tam je mě jasná tu jsem jel již jednou,ale nemužu najít zda je stejná zpět sad smiley ( Hraniční přechod Macejl)- Ptuj . Jde mě o to zda odbočit na Tržec a po vedlejších silnicích do Ptuje ,nebo zda je neplacenej úsek na stejném místě na nájezd na most přez Ptujské jezero +46° 23' 22.82", +15° 51' 38.65" Děkuju někde jsem to tady četl ,ale paměť nějak nefunguje . smiling smiley
Nerad bych padnul do křtánu policie vloni jsem platil zpět raději známku (hlavně mě neřikejte kup ji znova z principu raději dětem koupím zmrzku yawning smiley Martin
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
15. 07. 2012 21:27
Zeptám se blbě platí to co je ve faktech o cestě od (Fany) děkuji jí nahoru. Objíždka slo.dálnice cestou tam je mě jasná tu jsem jel již jednou,ale nemužu najít zda je stejná zpět sad smiley ( Hraniční přechod Macejl)- Ptuj . Jde mě o to zda odbočit na Tržec a po vedlejších silnicích do Ptuje ,nebo zda je neplacenej úsek na stejném místě na nájezd na most přez Ptujské jezero +46° 23' 22.82", +15° 51' 38.65" Děkuju někde jsem to tady četl ,ale paměť nějak nefunguje . smiling smiley
Nerad bych padnul do křtánu policie vloni jsem platil zpět raději známku (hlavně mě neřikejte kup ji znova z principu raději dětem koupím zmrzku yawning smiley Martin omlouvám se Admine smaž to zplet jsem vlákno děkuju
EP
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
15. 07. 2012 22:21
Tak vás tady v Čechách zase po více, než-li 14 dnech zdravím. Zažíváme s rodinou teplotní šok. Od 30. června až do včerejšího odjezdu jsme měli denní teplotu v rozmezí 35-38°C s minimální noční teplotou 27,2°C (měřeno digitálním přístrojem bez přítomnosti slunečního osvitu). Včera od Grazu 14°C. Od tohoto místa až do Letovic silný déšť. Alespoň, že po příjezdu v 19:45 do místa pobytu bylo tepleji 15°Cwinking smiley a sucho. Co se týká samotné cesty, tak super (až na déšť). Cesta tam v sobotu 30.6., odjezd v 5:00 hodin, rychlostní průměr 93km/hod.. První týden v Bunici a tudíž jízda přes celé Slovinsko po dálnici až do Postojne a zde odbočka přes Rijeku. Jestli někdo tvrdí, že je na severu zima a studené moře, tak si vyhledejte někde info z prvního prázdninového víkendu, kdy i HRT-1 vysílala, že teplota v této oblasti je kolem 38°C a moře 27-29°C, ostatní část Jadranu moře do 27°C. Cena benzínu nejlevnější v Chorvatsku, v první týden 10,03 kun (95 oktanů), vysokooktanový 98+ nebo 100 10,38 kun. Druhý týden zdražení o 5 lipa.
Dálnice vcelku bez omezení, dost časté silniční kontroly v Rakousku a Chorvatsku snad stáli na každých 5 km. Kéž by hlavně postihli jejich mladé naukázněné řidiče a také Poláky. Poté, co jsme první týden strávili v Bunici, tak jsme druhý týden měli zamluvené ubytování na pláží v Jadriji před Šibenikem, ale zde katastrofální pláž, a tak jsme se přemístili za Split do Podstrany).
Nazpět opět po dálnici. Po 10 km jediná nepříjemnost. Mladší syn na poslední chvíli oznámil v místě, kde se nedalo zastavit, že mu je špatně. Sice zvracel do sáčku, ale ten měl pár děr (byl z Intersparu), takže zítra jde vozidlo na první mokré čištění (vždy jsem si po dovolené čistil auto ručně suchou cestou sám). Ujeto 1030 km (celkově za dovolenou 2730 km) za 12,5 hodin jízdy i s 9 přestávkami (čistá doba jízdy 10 hodin a 10 minut - takže trochu svižnější cesta, hlavně přes Chorvatsko skoro pořád 135 km/hod. 32 minut jsme stáli na hranicích v Macejlu a Gruškovje (z druhé strany stála kolona až 8 km za Ptuj na dálnici ve směru na Maribor). Před Vídní rychlost snížována na 80 a 100 km/hod. - prudký déšť a hlavně činnost policejních vozidel v civilním provedení (zaregistroval jsem 4 případy dojetí a předjetí polských řidičů s vozidly BMW a Audi a následný doprovod na bezpečnější místo; myslím si, že museli dostat velmi tučné pokuty).
Ovšem jako vždy byla nejlepší cesta k nám k Orlickým Horám. Do Brna to jestě šlo, ale potom jedna velká nuda a slalom mezi dírami. Toyotka šlapala jako hodinky a trochu si i zařádila na dálnici, párkrát se rozjela dopována 100 oktanovým palivem i nad dálniční limit (Toyota Corolla Verso 1.6 VVTi, r.v. 2004, s vysokooktanovým benzínem a při zpáteční průměrné rychlosti 101 km/hod. celková spotřeba 7,5 l; žádná ecojízda jako v minulosti, když jsem jezdil takové vzdálenosti o 4 hodiny déle při spotřebě od 5,6 do 6,5l/100 km, ale letos jsem plně využíval rychlostních limitů a navíc jsem jel poprvé bez střešního boxu).

Přeji všem, co mají Jadran před sebou, aby šťastně dojeli a užili si pěkné počasí (my jsme měli poprvé za 10 let, co jezdíme, celých 14 nocí, jasno bez jediné kapky, ale také s teplými nocemi, kdy jsem většinou kolem druhé v noci počítal hvězdy na nebi nebo se snažil zchladit v moři, které mělo stejnou teplotu jako nejnižší noční teploty). Pavel

P.S. pro toho, kdo chce riskovat jízdu po slovinské dálnici bez známky, tak vás upozorňuji, že vás na křižovatce před obcí Podlehnik za Ptují odchytnou a budete to mít asi dost drahé. Kamarád minulý týden dostal pokutu 350 euro, a to je sazba na samém začátku cenového rozpětí. Včera na této křižovatce stáli i s dalekohledy 3 dvoučlenné policejní hlídky Sice ani dalekohledy nepotřebovali, protože zde byla kolona, jak jsem již psal, ale 2 policisté měli odstavené polské a české vozidlo bez dálniční známky (alespoň jsem jí nezaregistroval na čelním skle)

P.S.2 kdo chce ušetřit při nákupech v marketech, tak vyhledejte v Chorvatsku Lidl. Vyzkoušeli jsme Konzum, Plodine, Mercator, Interspar, ale Lidl je opravdu absolutně nejlevnější, i když nejlepší nakupování je v Intersparu. Nejdražší je Konzum.

P.S.3 Samozřejmě, jako v minulých sezonách rád odpovím dotazy. V minulosti jsem hlavně odpovídal na dotazy ohledně městečka Privlaka, kam jsme několik let jezdili, ale do budoucna už budeme jezdit více na jih. Minimálně od Brely dále (zde jsem si před 6 dny zlomil dva prsty na levé nozespinning smiley sticking its tongue out)
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
16. 07. 2012 00:44
2008MIRA - vystihl jsi to smiling smiley To auto má takovou spotřebu, prostě. Nejel jsem jak hovado, od 130ti do 140ti.. Ono, 4500 tis otáček, již mluví za vše.., takže nechápu, jak někdo tady mohl jet za 6 a cosik, 7 a cosik, apod.. Soused má TSi..a říkal, že mu to bere 7,5 litrů.. a tohle to je HTP, 51 kW, takže spotřeba +/- odpovídá..

namazuma - loni, předloni, Alfa Romeo GT 1,9 JTD, 110 kW, nafta, a plně naložená, spotřeba těch 5,4 až 5,6 litrů.. v roce, 2009 Mercedes ML 400 CDi, 250 koníků, 4 litr, nafta..a spotřeba 11-12 litrů.. smiling smiley


Hrvat Mishell

______________________________________________________________________________________________________________________
Krk, Trogir, Makarska, Stupin Čelinne, Podgora, Gradac, Turanj, Pakoštane, Pakoštane (2012 - 2x), Pakoštane, Pakoštane,..
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
16. 07. 2012 00:45
2008MIRA - vystihl jsi to smiling smiley To auto má takovou spotřebu, prostě. Nejel jsem jak hovado, od 130ti do 140ti.. Ono, 4500 tis otáček, již mluví za vše.., takže nechápu, jak někdo tady mohl jet za 6 a cosik, 7 a cosik, apod.. Soused má TSi..a říkal, že mu to bere 7,5 litrů.. a tohle to je HTP, 51 kW, takže spotřeba +/- odpovídá..

namazuma - loni, předloni, Alfa Romeo GT 1,9 JTD, 110 kW, nafta, a plně naložená, spotřeba těch 5,4 až 5,6 litrů.. v roce, 2009 Mercedes ML 400 CDi, 250 koníků, 4 litr, nafta..a spotřeba 11-12 litrů... smiling smiley


Hrvat Mishell
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
16. 07. 2012 00:46
2008MIRA - vystihl jsi to smiling smiley To auto má takovou spotřebu, prostě. Nejel jsem jak hovado, od 130ti do 140ti.. Ono, 4500 tis otáček, již mluví za vše.., takže nechápu, jak někdo tady mohl jet za 6 a cosik, 7 a cosik, apod.. Soused má TSi..a říkal, že mu to bere 7,5 litrů.. a tohle to je HTP, 51 kW, takže spotřeba +/- odpovídá...

namazuma - loni, předloni, Alfa Romeo GT 1,9 JTD, 110 kW, nafta, a plně naložená, spotřeba těch 5,4 až 5,6 litrů.. v roce, 2009 Mercedes ML 400 CDi, 250 koníků, 4 litr, nafta..a spotřeba 11-12 litrů... smiling smiley


Hrvat Mishell
EP
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
16. 07. 2012 00:52
Tak vás tady v Čechách zase po více, než-li 14 dnech zdravím. Zažíváme s rodinou teplotní šok. Od 30. června až do včerejšího odjezdu jsme měli denní teplotu v rozmezí 35-38°C s minimální noční teplotou 27,2°C (měřeno digitálním přístrojem bez přítomnosti slunečního osvitu). Včera od Grazu 14°C. Od tohoto místa až do Letovic silný déšť. Alespoň, že po příjezdu v 19:45 do místa pobytu bylo tepleji 15°Cwinking smiley a sucho. Co se týká samotné cesty, tak super (až na déšť). Cesta tam v sobotu 30.6., odjezd v 5:00 hodin, rychlostní průměr 93km/hod.. První týden v Bunici a tudíž jízda přes celé Slovinsko po dálnici až do Postojne a zde odbočka přes Rijeku. Jestli někdo tvrdí, že je na severu zima a studené moře, tak si vyhledejte někde info z prvního prázdninového víkendu, kdy i HRT-1 vysílala, že teplota v této oblasti je kolem 38°C a moře 27-29°C, ostatní část Jadranu moře do 27°C. Cena benzínu nejlevnější v Chorvatsku, v první týden 10,03 kun (95 oktanů), vysokooktanový 98+ nebo 100 10,38 kun. Druhý týden zdražení o 5 lipa.
Dálnice vcelku bez omezení, dost časté silniční kontroly v Rakousku a Chorvatsku snad stáli na každých 5 km. Kéž by hlavně postihli jejich mladé naukázněné řidiče a také Poláky. Poté, co jsme první týden strávili v Bunici, tak jsme druhý týden měli zamluvené ubytování na pláží v Jadriji před Šibenikem, ale zde katastrofální pláž, a tak jsme se přemístili za Split do Podstrany).
Nazpět opět po dálnici. Po 10 km jediná nepříjemnost. Mladší syn na poslední chvíli oznámil v místě, kde se nedalo zastavit, že mu je špatně. Sice zvracel do sáčku, ale ten měl pár děr (byl z Intersparu), takže zítra jde vozidlo na první mokré čištění (vždy jsem si po dovolené čistil auto ručně suchou cestou sám). Ujeto 1030 km (celkově za dovolenou 2730 km) za 12,5 hodin jízdy i s 9 přestávkami (čistá doba jízdy 10 hodin a 10 minut - takže trochu svižnější cesta, hlavně přes Chorvatsko skoro pořád 135 km/hod. 32 minut jsme stáli na hranicích v Macejlu a Gruškovje (z druhé strany stála kolona až 8 km za Ptuj na dálnici ve směru na Maribor). Před Vídní rychlost snížována na 80 a 100 km/hod. - prudký déšť a hlavně činnost policejních vozidel v civilním provedení (zaregistroval jsem 4 případy dojetí a předjetí polských řidičů s vozidly BMW a Audi a následný doprovod na bezpečnější místo; myslím si, že museli dostat velmi tučné pokuty).
Ovšem jako vždy byla nejlepší cesta k nám k Orlickým Horám. Do Brna to jestě šlo, ale potom jedna velká nuda a slalom mezi dírami. Toyotka šlapala jako hodinky a trochu si i zařádila na dálnici, párkrát se rozjela dopována 100 oktanovým palivem i nad dálniční limit (Toyota Corolla Verso 1.6 VVTi, r.v. 2004, s vysokooktanovým benzínem a při zpáteční průměrné rychlosti 101 km/hod. celková spotřeba 7,5 l; žádná ecojízda jako v minulosti, když jsem jezdil takové vzdálenosti o 4 hodiny déle při spotřebě od 5,6 do 6,5l/100 km, ale letos jsem plně využíval rychlostních limitů a navíc jsem jel poprvé bez střešního boxu).

Přeji všem, co mají Jadran před sebou, aby šťastně dojeli a užili si pěkné počasí (my jsme měli poprvé za 10 let, co jezdíme, celých 14 nocí, jasno bez jediné kapky, ale také s teplými nocemi, kdy jsem většinou kolem druhé v noci počítal hvězdy na nebi nebo se snažil zchladit v moři, které mělo stejnou teplotu jako nejnižší noční teploty). Pavel

P.S. pro toho, kdo chce riskovat jízdu po slovinské dálnici bez známky, tak vás upozorňuji, že vás na křižovatce před obcí Podlehnik za Ptují odchytnou a budete to mít asi dost drahé. Kamarád minulý týden dostal pokutu 350 euro, a to je sazba na samém začátku cenového rozpětí. Včera na této křižovatce stáli i s dalekohledy 3 dvoučlenné policejní hlídky Sice ani dalekohledy nepotřebovali, protože zde byla kolona, jak jsem již psal, ale 2 policisté měli odstavené polské a české vozidlo bez dálniční známky (alespoň jsem jí nezaregistroval na čelním skle)

P.S.2 kdo chce ušetřit při nákupech v marketech, tak vyhledejte v Chorvatsku Lidl. Vyzkoušeli jsme Konzum, Plodine, Mercator, Interspar, ale Lidl je opravdu absolutně nejlevnější, i když nejlepší nakupování je v Intersparu. Nejdražší je Konzum.

P.S.3 Samozřejmě, jako v minulých sezonách rád odpovím dotazy. V minulosti jsem hlavně odpovídal na dotazy ohledně městečka Privlaka, kam jsme několik let jezdili, ale do budoucna už budeme jezdit více na jih. Minimálně od Brely dále (zde jsem si před 6 dny zlomil dva prsty na levé nozespinning smiley sticking its tongue out)
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
16. 07. 2012 07:40
U octavie II 1,9TDi dělá klimatizace cca 0,35l/100km. Určitě je dobré sledovat teplotu venku a podle toho klimatizaci zapnout/vypnout nebo regulovat. Rozdíl ve spotřebě mezi rychlostí 115-130km/h je +0,3l/100km. Dál už jsem to netestoval. Střešní box +0,4l/100km. O kolech na střeše nemluvím - to je totální průšvih yawning smiley (pokud máte tažné zařízení, je lepší na něj pořídit držák na kola a střeše se vyhnout). Zatížení nemá až tak velký vliv - rozdíl 2osoby s bagáží/4osoby s bagáží je cca 0,2/100km. Plynulou jízdou, využití tempomatu (tam kde je to vhodné) se dá "ušetřit" paliva celkem znatelně (v řádu stokorun). V každém případě se nedá spolehnout na to co ukazuje palubní počítač, u jiných značek aut to bude ± stejné (dle zkušeností jiných). Řádově je chyba -0,4l/100km. Pokud chcete zjistit skutečnou spotřebu, je nutné využít denní počítadlo a tankovat nádrž od plné do plné.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Martin_77 (16. 07. 2012 09:25).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
16. 07. 2012 08:40
Martin_77 napsal(a):
-------------------------------------------------------
Pokud chcete zjistit skutečnou
> spotřebu, je nutné využít denní počítadlo a
> tankovat nádrž od plné do plné.


...a pak si ten počítača (nechat) seřídit - v určitém rozmezí to lze, alespoň u koncernu
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
16. 07. 2012 09:12
Otázka je, čím je ta chyba způsobena. Mám zkušenost, že pokud se jede s klimou, tak je rozdíl větší...
Spotřebu stejně nemůžeme měřit 100% přesně, protože stejně nevíme kolik jsme ujeli. Co opotřebení pneu, apod.? Ale to není důležité yawning smiley.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Martin_77 (16. 07. 2012 09:27).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
16. 07. 2012 09:43
klimatizace běží pořád naplno, jen se potom míchá s venkovním vzduchem dle nastavení teploty, takže spotřeba paliva na regulaci jestli dát 18 nebo 24°C nemá vliv

_______________________________________________________
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
16. 07. 2012 09:48
Peter1: O tom není pochyb... Nicméně pokud jede, tak je to +0,3l/100km. Takže vypínat a zapínat dle venkovní teploty se určitě vyplatí.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
16. 07. 2012 11:14
Ja osobne 0,3 rozdiel neriesim. Inak ak som mal predtym kombika Toyotu 1,4 VVTi tam som nemal automacku klimu a teda som klimu vypinal, tam som aj citil rozdiel pri vykone. Ak som siel predbiehat pri zaradovani trojky som ukazovakom zaroven aj tukol to gombiku A/C (skoro ako u K.I.T.T - taky turboboost) smiling bouncing smiley ,aby som mal vyssi vykon.
Teraz ale pri automatike rozdiel necitim a naviac ona (ako mi bolo vysvetlene, ja som v tom nevyznam) nejde v kuse, len podla potreby udrzuje nastavenu teplotu.Pri tych horkach som mal 25-26C a AUTO a nechal som to tak. Nejako som za tie 4 roky, co to mam, nezbadal, ze by bez klimy som mal mensiu spotrebu, aj ked by len o 0,3l. Ale naopak, ja zase mam menej spotrebu bez tempomatu. S tempomatom sa mi zda tak o 0,4-0,5l viac.

DOPL. Radek ma pravdu uz som/ sme riadne OT.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil namazuma (16. 07. 2012 15:05).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
16. 07. 2012 11:45
Tak tak, na tempomat je spotřeba vyšší.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
16. 07. 2012 12:07
Ahoj určtě je s tempomatem malinko větší spotřeba,ale v 1000 km se to srovná a je to pohodlnější.Co se týká klimatizace tak to je jasné,když motor honí něco navíc,ale pak jí můžeš nechat uplně vypnutou(kvůli spotřebě) to ale potom je teplo co?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
16. 07. 2012 12:25
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil radek (28. 07. 2012 21:43).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
16. 07. 2012 12:26
Cesta na Hvar 4.7.2012 vše v pořádku, změna trasy na Ostrava-Brno-Bratislava-Györ-Balaton-Goričan-Split-Drvenik, po delší době jsme jeli mimo pátek a sobotu a co říct, snad jen to, že od této doby jenom takto!!!! Provot skoro nulový, hlavně od Zagrebu jsme měl občas pocit, že jedeme naším směrem sami, paráda!!!! Zpět včera 15.7.2012, trajekt Stari Grad-Split a pak stejně jako cesta tam, akorát v Maďarsku u Balatonu velký déšť, občas jsme stáli, občas neviděli nic, tak jsem to sřihnul na silnici č.81, poté už pohoda a polojasno až domů, cesta zpět Split 10:00, Ostrava se zastávkou v Brně na hodinku, 21:30, všem co jedete, opatrně a krásnou dovču!!!
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
16. 07. 2012 13:43
Martas 74:
Cesta zpět přes Ptuj je stejná jako tam. Je to popsané už stokrát a v několika vláknech a tím pádem i nepřehledné. Já to mám už několikrát osobně vyzkoušené a prohlédnuté dopravní značení , včetně letoška. Tam 1.7., zpět 11.7. 2012. Takže bez obav, není třeba se motat přes Tržec.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
16. 07. 2012 14:08
to EP
chytstám se do podstrany 9.8.2012, tak se chci zeptat jak to tam je, co moře, pláže, atd. díky za info, když tak posílám email (hhorak@email.cz) protože je to trochu mimo téma tohoto vlákna, díky
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
16. 07. 2012 14:53
to EP
není to nějaká blbost s tou křižovatkou a policajtama u obce Podlehnik ? Vždyť konec dálnice je u Draženci a Podlehnik je minimálně o 5km dál.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
16. 07. 2012 15:32
Kudu, taky mě to zarazilo, nemůžou pokutovat za chybějící dálniční známky mimo dálnici
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
16. 07. 2012 15:55
On myslel sjezd z dálnice.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
16. 07. 2012 20:16
Neví někdo jak to vypadá s tunelem Sv. Ilja na Bašku Vodu? V mapě kterou jsem dnes koupil už je zakreslený jako hotový, ale na www.HAK.hr ještě není...jaká je teda skutečnost ??? Díky za info.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
16. 07. 2012 21:45
...samotny tunel je kompletne hotovy ...ale ty pristupove cesty vaznou...problem soukromych majitelu a odškodneni...budou se snažit dat to do provozu do Vanoc...když ne, tak do Velikonoc...když ne, tak slibujou napevno k 1.7. 13 jako darek zahraničnim turistum, že jejich vlady kyvli, že jo HR do EU...no, ruda vlada se nezapre, kam na spech...vždyt se to jednou dodela...jako ten most na ostrov Pelješac...melo by se jezdit pres Bosnu z HR do HR (do Dubrovniku)...jako treba z Nachoda do Jeseniku - Ostravy pres polske Klodzko...kdyby Orlice byla takovych par sto metru široka a most by se (z Prahy = Zahrebu) zdal jako vyhazovani penez...co nam je po Dubrovniku = Ostrave, kdo tam chce at si jede pres Polsko = BiH...my si za ty penize postavime dalnici Zahreb - Banja Luka - Sarajevo..nebo Rijeka - Senj...a oni jestli nechteji pres Bosnu, at jezdi trajektem... pane jo!
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
17. 07. 2012 00:08
Nepatrí to sem,le predsa musím reagovať na 2 nebotyčné hlúposti.

1.Hlúposť,že v posledných modeloch áut /nie vozidiel/ ide klíma stále naplno a len klapkami sa pridáva teplý vzduch.
2.Ešte väčšia hlúposť je že na tempomat je nižšia spotreba.Jedine vtedy,ak má vodič chromú nohu.

Tempomat napr. na diaľnici Brno-Praha v miestach,kde je prudké klesanie,potom most a vzápätí prudké stúpanie má "ubraté" do poslednej chvíle a potom začne pridávať,keď už je neskoro.Pretože vodič je múdrejší,začne pridávať skôr a kopec urobí s menšou spotrebou.
Kto počíta km na miliony mi dá za pravdu.Bystrejší to vie aj bez tých milionov.
A už píšte,ako ste cestovali domov.smileys with beer
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
17. 07. 2012 00:20
Cestoval jsem domů dobře, s tempomatem a robotickou převodovkou. A je mně srdečně jedno, jestli si auto přidá před kopcem nebo až v kopci. Na Slovensku je ale asi rozdíl mezi vozidlem a autem. Zae mají něco lepšího.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
17. 07. 2012 00:21
Cestoval jsem domů dobře, s tempomatem a robotickou převodovkou. A je mně srdečně jedno, jestli si auto přidá před kopcem nebo až v kopci. Na Slovensku je ale asi rozdíl mezi vozidlem a autem. Zase mají něco lepšího.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
17. 07. 2012 00:50
onical napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nepatrí to sem,le predsa musím reagovať na 2
> nebotyčné hlúposti.
>
> 1.Hlúposť,že v posledných modeloch áut /nie
> vozidiel/ ide klíma stále naplno a len klapkami sa
> pridáva teplý vzduch.
> 2.Ešte väčšia hlúposť je že na tempomat je nižšia
> spotreba.Jedine vtedy,ak má vodič chromú nohu.
>
> Tempomat napr. na diaľnici Brno-Praha v
> miestach,kde je prudké klesanie,potom most a
> vzápätí prudké stúpanie má "ubraté" do poslednej
> chvíle a potom začne pridávať,keď už je
> neskoro.Pretože vodič je múdrejší,začne pridávať
> skôr a kopec urobí s menšou spotrebou.
> Kto počíta km na miliony mi dá za pravdu.Bystrejší
> to vie aj bez tých milionov.
> A už píšte,ako ste cestovali domov.smileys with beer

a tí najbystrejší dole kopcom vypínajú tempomat.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
17. 07. 2012 07:46
Citaci
peter964 napsal(a):
...a tí najbystrejší dole kopcom vypínajú tempomat.

A ti úplně nejbystřejší pochopili, že toto vlákno vlastně není diskusní, že chat i vlákno o spotřebě jsou někde jinde, a nediskutují o tom ve vláknu, které má sloužit jako zdroj informací pro ostatní, kudy a jak kdo jel a jak se mu cestou vedlo.
Popište, prosím, průběh cesty tam i zpět, třeba i s postřehy z pobytu, a klidně si k tomu připište spotřebu, to bude v pořádku. Ale nediskutujte tu o spotřebě, jaká by byla, kdyby toto či tamto. O ní už se diskutuje asi v pěti dalších vláknech.
Děláte z toho zase jedno zbytečně zahumusené téma, na které ani nemá smysl někomu novému dávat odkaz.

Jestli se vám zdám otravný s mými pokusy vrátit průběh (zejména informačních) vláken k původnímu zaměření, tak se vám to nezdá.
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 61
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.