Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?

Autor tony66 
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
11. 07. 2012 10:36
Proto jezdím v klidu přes Maďary a ti pitomí Slovinci mi můžou skočit na hrb,no bodejť ne,každej z nich ví,jak se jejich velice "nákladná a pohodlná dálnice" objíždí.Když si k tomu připočtu nasr... menstr... policajtku,vedro,tak se tomu ani nedivím,ostatně nevím proč,ale když nám pasy kontroluje ženská policistka jsem vždy více nervozní než u přísného celníka.Loni jsem v BIH málem přejel nohu Chorvat.celníkovi a jen mi řekl....kam pospíchám drinking smiley
Předpis s tím co se vozit smí a co ne je na of.stránkách min.zah.v.
[www.mzv.cz]
Také specifikace co je a co není zbraň je uvedeno podrobně na netu,stačí zadat a číst....něco je i např.zde: [www.chorvatsko.cz]

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Radomír (11. 07. 2012 10:39).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
11. 07. 2012 11:22
dedek34

víš, já vždycky říkám, mne to nenasere ale přijde mi to líto. Tady již musím souhlasit jinak - byl bych nasrán.
Omlouvám se za ta slova ale je to pravda. To aby jeden měl strach vézt i malý nožík - rybičku. Toto, co jsi napsal bych asi začal řešit. Hlavně to jejich jednání vůči rodině jako celku. Žena nemocná, roční dítě.
Pokud bych si byl jist že je toto vlastnictví a dovoz do cizí země legální , já osobně bych si klidně zajel do stínu a ať mne zkusí třeba praštit pendrekem.
Prostě pokud se na to cítíš že na to máš, jednej. Již ty machinace s penězi jsou divné. Mrcha jedna ta by se divila. Škoda té propadlé známky.
Jen tak mimochodem - který to byl přechod?angry smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
11. 07. 2012 19:00
Dedek 34
Asi budeme vzdálený známí,protože přesně tenhle příběh mi vyprávěl skoro tchán mojí dcery Jirka,krerý byl v Promajně s člunem.Když jsem tam za ním přijel a povídám jak mě poprvé slovinci vytáhli z auta a chtěli vidět čísla v motoru,přitom však jeden celník prohledával kapsy ve dveřích a přihrádky.Já myslel,že to je kvůli 81 na rukávu,ale hledali zbraně.Taky asi kvůli vzhledu-jsem holohlavej,potetovanej a občas cvičím,auto suv-typickej pirát
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
12. 07. 2012 14:12
Cesta tam 1.7.2012 neděle, trasa : Brno - R52 - Mikulov - Vídeň - Rakouská A2 - A9 km 226 - Mureck - Lenart - Ptuj - Macelj - Chorvatská A2 - Zagreb - Chorvatská A1 - Šestanovac - Promajna.
942 km , odjezd 6,50 hod. , příjezd 19,40 hod.
Cesta zpět 11.7.2012 středa, totéž obráceně , 935 km , odjezd 6,20 hod. , příjezd 19,10 hod.
Trasy jsou tady detailně popsané už nějaký ten rok. V Rakousku na dálnicích běžné rekonstrukce, dobře značené a vedené několika pruhy s omezením rychlosti ale plynule, rekonstrukce A23 ve Vídni skoro hotová. Ve Slovinsku stoupání (klesání) od Trate v serpetninách rozbitá cesta, ale vzhledem k serpentínám nehrozí větší újma, ale hlavně dále mezi Trate a Ptují pozor na dvě známá místa s propající se vozovkou ( rok od roku horší ), ale značení se sníženou rychlostí na 40 km/ hod. Dobré dodržet a spomalit i více, jinak se v lepším případě jiskří od podvozku. Jde o dva krátné úseky, takže zdržení spomalením žádné. Jinak tato trasa bez zásadních změn oproti minulému roku.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
12. 07. 2012 17:37
Hoj ,na Slovinský hranicích má problem téměř pokaždé.Jednou hledali vyrobní čísla /teměř hodinu/,jindy zase chtěli kartičku o emisích-těžko jsem jim vysvětloval že mám nové auto a kartička je až od první technické,opakovaně mě nečekaně prudce otevřeli moje dveře řidiče /už se zamykám abych se nelekl/Nevím co proti nám mají,frustrace že jsou malá zem nebo že přes ně jen projíždíme? nevím nechápu.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
13. 07. 2012 07:59
Já se přidám k tématu, aby nevznikla panika stran prohlídek celníků na hranicích Slovinska. Letošní prohlídka, tak jako zkušenosti z předešlých let je taková, že jsem z okénka auta podal do okénka celníků čtyři OP ( před několika lety jenom dva pasy, po pár letech OP se zápisem dětí v nich ) se slovy dobar dan, dostal je zpátky a se slovy hvala, dovidjenja pokračoval dál. Ovšem vím, že mají právo prohlédnou naše auto a celou osádku a může se to stát i mě, ale myslím si, že většina prohlídek probíhá tak jako zatím ty naše.
Anonymní uživatel
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
13. 07. 2012 09:03
Nikdy jsem neměl se Slovinci problém. A přes jejich hranice jezdím dvacet let. Takže si ony stesky neumím vysvětlit..
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
13. 07. 2012 09:25
Chci se zeptat těch , kteří měli problémy na SLO hranicích, jestli tato pakárna není jen u aut co nemají jejich dál. známku.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
13. 07. 2012 10:28
jejich dálniční známku nepoužívám a taky jsem s nima neměl jediný problém.A to jsem jel letos škodou octavií.vždy mam v ruce připraveny 4 otevřené pasy. jo a to jsem letos narazil na celnice(ženy).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
13. 07. 2012 10:28
Nikdy jsem neměl slovinskou dálniční známku, vždy jsem objížděl. V tomto to není.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
13. 07. 2012 15:14
Tak ešte len cesta tam - Hvar. Trasa Martin - Komárno - Kisber - M7- Goričan- Split. Najhoršie to bolo ako vždy na Slovensku. V maďarsku super cesty a dobre že sme nešli hneď po dialnici na Budapesť ale radšej na Kisber, lebo aj manželke sa zdalo, že tohto roku to bola cesta rýchlejšia, a na dialnici takmer prázdno, čo pokračovalo až po Split. Veľmi málo aút aj na Lučku len jedno auto. Miestami sme mali dojem, že je z dialnice odblokovaná doprava smiling smiley. Išli sme zo stredy na štvrtok výjazd cca 20.00, príchod aj s prestávkami 08.00 . Najhoršie to bolo po zjazde na Split a priamo v Splite už kolóny a polovicu Chorvátskych vodičov,by som vytiahol z ich áut a nakopal do ... . človek ich už pozná , ale aj tak vedia prekvapiť. Podľa môjho názoru tie zápchy a zdržanie v meste spôsobujú najviac oni sami.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
14. 07. 2012 06:40
Leta vozím v autě španělský armádní nůž, něco jako rambo nůž. Beru ho jako takovou nepovinnou součást výbavy auta, dostkrát už se hodil...... ale když to tu čtu, tak ho letos asi nechám doma. Je ostrej jak žiletka, basebolka je proti tomu hračka, to by asi nerozdejchali
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
14. 07. 2012 07:50
Tak jsem včera uklízel na dnešní odjezd autíko--samozřejmě že prostředky k domluvě s určitými lidmi jsem raději po čtení
příspěvku ze slovinské hranice vyndal z autíka --až jsem se zarazil kolik toho v tom autě bylo thumbs up smiley
plná taška thumbs up smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
14. 07. 2012 16:34
Včera odpoledne na hranicích ZAVRČ, při návratu z Chorvatska, chtěl slovinec otevřít řidičovy dveře, prohrabal přihrádku ve dveřích a nakoukl přes šoféra do středového tunelu auta. pak se vysoukal, vrátil nám pasy a "dovidenija". Stalo se mi něco podobného poprvé, přemýšlel jsem co hledal. No asi tedy nějakou zbraň. V loketní opěrce vozím malý zavírací nožík, no tu naštěstí otevřít nechtěl. To by mě štvalo nějaké eura pokuty za "rybičku".

Celá cesta domů byla bez problémů - Podgora-Jeseník v pohodě. Jezdím po staré cestě, Cista Provo-Karlovac provoz minimální, jen 3 hlídky s radary v protisměru u větších měst ( Knin, Gračac ), vždy předem od protijedoucího auta upozornění, že tam jsou. Mýtnice Lučko ( kolem cca 12 hodiny ) kolona na platbu v hotovosti 700 metrů, my jeli přes platbu kartou a tam nebyla ani noha, jen obsluha, která pomáhala vložit kartu do platidla - zdržení 5 vteřin. Největší problém byl v Rakousku na konci dálnice z Vídně na Mikulov, kdy se sjíždějí 3 pruhy do jednoho, kolona cca 500 metrů cca v 17 hodin, to jsme popojížděli snad 20 minut. Pak už až domů v klidu.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
14. 07. 2012 20:57
Tak dnes sme prisli, tam sme isli 7.7 BA, Madarsko 86, Gorican .... Cestou tam bola zapcha len na hraniciach na novom Goricane, ale asi len preto ze bolo vela aut, lebo normalne len kukli pasy.

Cesta naspäť dnes, Zagreb Cestarina zapcha, pouzili sme platbu kartou. Tentoraz sme isli cez Stary Gorican, tam ludia vylozene nohy v budke, pasy ani nekukol. na Zaciatku M70 policajti, cheli pasy, vodicak, doklady od auta. Bol tam aj nejaky rumun tomu sa hrabali v kufry. Potom v Rajke dlha kolona Kamionov, nechapem co tam robili, osobne auta to prechadzali v protismere. Na 86 zver ziadna, cesty celkom prazde, ale isli sme cez den.

v HR teplo vo vnutrozemi aj 35 pri mori 30. Stale jasno.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Pascal (14. 07. 2012 21:20).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
14. 07. 2012 22:36
My uz sme tiez doma isli sme 4.7.z Ba cez 86 na Letenye na novy prechod tam trochu zdrzanie asi 20 min( nestihali) a cez Zagreb do Basky vody.Tam cely tyzden bez mracika a voda aku som v Chorvatsku este nezazil no parada.A spat 12.7 rovnako iba ma prekvapilo ze cez Zagreb-Lucko som siel o 18:00 a tam nikto( platba kuna).Omylom som siel cez stary Gorican tam nikto len rychlovka a cez Letenye-Lenti -Szombathely do Ba.S pauzami 10,5 hodky.Inak 86 je v pohode odporucam,cestou tam na ceste skoro nikto naspat uz dost kamionov.Srnky som nevidel,ale lisky sa ojavili nastasie som sa im vyhol.Prajem vsetkym este dobru dovolenku a o rok zase Chorvatskooooo.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
15. 07. 2012 08:31
Včera jsme se vrátili z Rabu, byli jsme poprvé v Chorvatsku. Cesta tam i zpět v naprosté pohodě a bez problémů, trasa Brno, Vídeň, Graz (na dálnici pár omezení, ale nic velkého), hodinový spánek na parkovišti, objezd Slovinska přes Mureck, Lenart a Ptuj (jel jsem to poprvé, podle zdejších rad jsem si napsal pár záchytných bodů a v pohodě bez bloudění, cestou zpátky jsem navíc táhnul vláček asi šesti českých aut smiling smiley, v Ptuji vyjedete přímo na konci dálnice, policii jsme tam neviděli). Na hranicích jen koukli na pasy, aby počet souhlasil s posádkou a frčeli jsme. Celá cesta bez problému, bez kolon a zdržení a to tam i zpět. Kdo jede poprvé Chorvatsko jako my letos, doporučuju navštívit zdejší forum, budete skvěle připraveni a nic vás nepřekvapí. Díky všem, kdo přispívá, za užitečné poznatky.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
15. 07. 2012 11:54
Cesta z HRV 14.7.2012 odpoledne 14 km zácpa na Lučku - katastrofa, kdo jel Demereje jako já, pomohl si o úsek Demereje / Lučko, tzn. o dost. Macelj asi hodina a půl zdržení. SLO i AUT bez větších problémů. Ocelová konstrukce na A23 je už položena (pokládala se minulou soboty v noci, což zdrželo hodně lidí) a jezdí se po ní ve všech prozích - takový skokanský můstek. Děkuji skupince 3 aut z ústeckého kraje - v úseku Znojmo - Jihlava se mi za vámi jelo parádně.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
15. 07. 2012 12:30
No na Zagreb-Lucko tam bola kolona asi 15km pred cestarinou, koli nejakemu tukancu, potom sa to rozbehlo a zase kolona, odporucam platit kartou, sice aj tam bola rada, ale niekolko nasobne mensia.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
15. 07. 2012 12:39
jojo par z nas sme to sledovali:
[forum.ihvar.cz]
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
15. 07. 2012 13:46
I já jsem se již bohužel vrátil.. sad smiley

Cesta tam - 4.7. 2012, odjezd v 19:15 z Ostravy ( Škodou Roomster, 1.2 HTP, 51 kW)

Česko - cesta přes CZ, zcela klidná a v pohodě, provoz minimální, pár Poláků, co jeli taky k moři, pár kamionů..a pár aut, co se vraceli domů z práce.. smiling smiley

Slovensko - opět provoz minimální, dá se říct, takový večerní smiling smiley Dálniční známka por Maďarsko, zakoupena na SK-HU hranicích, na 10 dní, za nějakých 10 Euro a cosik, v budce bydlely 2 Slovenky, takže domluva bez problémů.. smiling smiley

Maďarsko - provoz na M1, trošku větší, oproti Slovensku a Česku, spousta maďarů, co jeli domů, do Budapeště. Objížďka Budapeště před půlnocí, nájezd na M7 bez problémů.. a první benzinka na M7, pauza na protáhnutí smiling smiley (dle mobilu v 0:08 hod). Po pauze pokračování směr Jih, provoz již menší, jak na M1, ale pár aut se našlo, na předjíždění, takže jsem si to celkem užil, tak jako celou cestu smiling smiley

Chorvatsko - hranice dosaženy kolem 1:55 hod (opět čas z mobilu), kolona v obou pruzích k moři, nechtělo se jim nějak robit. Postáli jsme tam tak max. 20 min, přičemž po asi 15ti min. se rozhodli robit a otevřeli oba pruhy, pro průjezd. Nahlédli do pasů, zeptali se kdo je kdo, já na OP, bez problémů a pustili nás. Na A4 asi 2 omezení, na 80 km/hod..a jízda v jednom pruhu, něco tam spravovali, ale co? eye popping smiley Po 3tí hodině ráno, Lučko. Před námi jedno auto, jinak pomalu nic. Za Lučkem pauza, kafe, protáhnutí, apod. Provoz na A1 minimální, až moc klidný. Na dálnici při dobrém podívání, lze vidět co zanechala nehoda autobusu v Chorvatsku. Tepltoa ve vnitrozemí 12-15°C, po přejetí tunelu Sveti Rok od 20°C a výš.. smiling smiley V 6:00 benzinka před Zadarem. Zhlédnutí východu sluníčka z poza hor. Dále pokračování na sjezd Benkovac, směr Biograd na Moru a Pakoštane smiling smiley Příjezd do Pakoštane před 7mou hodinou ranní.

Celkově ujeto 1127 km, celkový čas 11 a půl hodiny, čistý čas jízdy 10 hod a pár min, průměrná spotřeba 8,5 litrů, průměrná rychlost 107 km/hod. Celou cestu jsem zvládl sám, bez střídání smiling smiley


Cesta zpět - 12.7. 2012, odjezd v 19:00 z Pakoštane ( Škodou Roomster, 1.2 HTP, 51 kW)

Chorvatsko - při odjezdu 32°C, opět směr Biograd na Moru a na nájezd Benkovac. Provoz směrem od moře, opět minimální, k moři hustší. Dálnice A1 bez problému,před Lučkem větší půl hodinová pauza, kvůli stmívání, kolem 22hé hodiny na Lučku, opět jedno auto před námi. Sveta Helena bez auta, opět na A4ce směrem do HU, 1-2 omezení, na 80 km/hod.., provoz pomalu žádný, byl jsem úsekově třeba 15 i 20 km na dálnici v obou směrech, zcela sám.., hranice s Maďarskem kolem půl 12té, již bez problémů, před námi jedno auto, nakoukal do pasů a do OP a odmávnul.

Maďarsko - na M7 pár aut, více spíše kamionů, potkat auto s CZ nebo SK pozn. značkou bylo celkem něco, k moři celkem větší provoz.., v 1:20 hodin objížďka Budapeště, bez problémů, nájezd na M1 taky bez problémů, na první benzince opět pauza na protáhnutí. Zbytek cesty po M1 v klidu, s malým provozem, až na občasných pár kapek deště, ale to bylo asi jen takové bububu a na velice "inteligentně" zaparkované maďarské policajty, kteří stáli v příkopě, čumákem do cesty, se zapnutými světly.., bacha na ně..!!! Poznamenávám, že za celých 2300 km, to byli PRVNÍ A ZÁROVEŇ POSLEDNÍ POLICISTÉ..!!!

Slovensko - hranice HU-SK v 3:15 hod, provoz žádný, na OMV před Bratislavou pauza, poprchávalo a teplota kolem 12°C, brrr..

Česko - hranice SK-CZ v 4:10 hod, provoz žádný, před Brnem kapku zhoustl, ale v opačném směru.., v 6:30 již doma na dvoře..

Celkově ujeto opět 1127 km, celkový čas opět 11 a půl hodiny, čistý čas jízdy, taky opět 10 hodin a pár min, průměrná spotřeba 8,5 - 9,0 litrů, průměrná rychlost 109 km/hod. Opět sám, bez střídání smiling smiley Poznamenávám, že Chorvatsko jsem jel poprvé jako řidič smiling smiley

Dovolená jinak super, teploty od 37- 40°C a moře, od 27 - 30°C. No a pokud vše klapne, tak 20.8. odjíždím znova směr Chorvatsko.. smiling smiley

Hrvat Mishell

______________________________________________________________________________________________________________________
Krk, Trogir, Makarska, Stupin Čelinne, Podgora, Gradac, Turanj, Pakoštane, Pakoštane (2012 - 2x), Pakoštane, Pakoštane,..
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
15. 07. 2012 15:04
Hrvat Mishell, bude i letos video?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
15. 07. 2012 15:17
Hrvat Mishell: Cesta zpět - 12.7. 2012, odjezd v 19:00 z Pakoštane ( Škodou Roomster, 1.2 HTP, 51 kW)

celkom pobavilo,snad by si si nedal svoje auticko v HR vymenit, to by si mu neurobil.thumbs up
Anonymní uživatel
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
15. 07. 2012 16:50
Ty brdó to je mrcha rozchlastaná. No je vidět že ty malý obsahy jsou tak na cestování po městě a nebo na pár kiláků a jet tak max 80tkou. Když se naloří a jede rychleji a nedej bože ještě s klimou, pak se to musí držet v otáčkách. naprosto stejná zkušenost v rodině jednoho člena, jež má Ochcávii 1.2TSI, TRAGÉDIE.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
15. 07. 2012 17:02
Tony Stark - ano, bude smiling smiley Snad smiling smiley

namazuma - a co kdyby jo? grinning smiley Ne, šlapal jak hodinky..smiling smiley

tonasumik - ale je to lepší jak nic smiling smiley I když, oproti Alfě Romeo GT, 1.9 JTD, to je ku**vsky velký rozdíl.. smiling smiley

Hrvat Mishell

______________________________________________________________________________________________________________________
Krk, Trogir, Makarska, Stupin Čelinne, Podgora, Gradac, Turanj, Pakoštane, Pakoštane (2012 - 2x), Pakoštane, Pakoštane,..



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Hrvat Mishell (15. 07. 2012 17:03).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
15. 07. 2012 17:33
Tak nevím jak na to šlapal ale já mám Fabii stejnej obsah a jezdím tak 130tkou a ukazuje tak 6,2-6,5 celou cestu k Jadranu a taky naloženej a ve čtyřech dospělácích,už se taky těším jedem 1,8,už aby to bylo a vypadnul bych z toho pracovního blázince.hot smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
15. 07. 2012 18:48
Loni jsme byli se také s Roomstrem - stejný obsah a průměná spotřeba 6,8. A rok předtím dlouhý střešní box + surf na střeše a spotřeba 7,7 l.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jajina (15. 07. 2012 18:50).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
15. 07. 2012 18:59
Na to ,že je to teda 3tří hrneček a obsah necelejch 1200 cm3 tak aby se to vubec rozjelo tak tomu musíš naložit.,proto ta spotřeba.
Florida v Sarasote má tyto motory v sekačkách a v malých autíčkách pro děti ......za velkou louží tvrdí ,že objem motoru ničim nenahradíš ......
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
15. 07. 2012 20:46
Ono také moc záleží i na počasí. Já loni 7,2, letos byl protivítr, tak 8,3. Stejné km, stejný čas, stejné vozidlo, stejně naložené.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
15. 07. 2012 21:13
no ja tam 1.7. BA-Rabac 6,9l, Toyota Corolla Verso 1,8 VVTi benzin, MMT automat
a spat 12.7. za 7,0l.
klima vkuse zapnuta.
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 76
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.