Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?

Autor tony66 
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
29. 06. 2012 11:18
Stačit to nebude.Známka je do pátku.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
29. 06. 2012 11:22
Díky...
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
29. 06. 2012 14:06
Prostně, ne. Proto pořádáme ty objezdy slovinské dálnice přes Mureck, Lenart, Ptuj atd.spinning smiley sticking its tongue out
30€ je doma.thumbs up smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
29. 06. 2012 14:34
Radek1982 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zdarvím...
> Jedu autem poprvé a chtěl jsem se zeptat jestli mi
> stačí Slovinská známka týdenní, když pojedu v
> sobotu a za týden v sobotu zpět?
> Děkuji


Nestačí. Musíš mít dvě, nebo měsíční.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
29. 06. 2012 15:01
Nebo vyjeď v sobotu v noci tak abys byl ve Slovinsku v neděli a nech známku cvaknout od neděle... pak ale musiš nazpět tak abys v sobotu byl zas ve slovinsku do půlnoci... snad to z toho pochpíš grinning smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
29. 06. 2012 15:22
Když už tady řešíte dálniční známky, tak si dejte pozor aby se vám nestalo to co mně. Kupoval jsem 14.6. na OMV v Napajedlích dvě 10-denní Rakouské dálniční známky se slovy, že jedna mi stačit nebude a že to chci od 15.6. Jaké bylo mé překvapení, když jsem při vylepování první známky těsně před odjezdem z domu zjistil, že obě dvě známky mi ženská z obsluhy procvakla od 15.6. Nevím na co myslela. Novou známku jsem samozřejmě nekupoval, vylepil jsem obě dvě vedle sebe a pro případ jsem si nechal u sebe i doklad o koupi 2 známek. Ale nevím, jestli by to rakouští policisté pochopili.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
29. 06. 2012 15:30
Mne sa to stalo opačne. Kupovala som dve známky na dve autá a trikrát sa ma opýtala, či má precvaknúť rovnaký dátum. Prikývla som a nevysvetľovala. Ešte teraz si o mne myslí všeličo ....
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
29. 06. 2012 16:59
oprava



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Milan Hubner (29. 06. 2012 17:01).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
30. 06. 2012 16:59
Zdravím z Chorvatska.
Rozhodl jsem se vyrazit ve čtvrtek odpoledne 28.6. v 17.00 hod,audělal jsem dobře. Nejhorší cesta byla v česku, hlavně těsně před Mikulovem, kde byl semafor. Spravuje se tam cesta. Stál jsem tam asi půl hodiny. Potom to bylo super. Cesty byly poloprázdné. Na hranicích s Chorvatskem zdržení asi pět minut, bez nějaké kontroly. Celnice s úsměvem.Pořád po prázdné dálnici, až na odpočivadlo Krka, kde asi hodinový spánek do svítání. V 06.00v Lokvě Rogoznici u Tončiho.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
01. 07. 2012 19:24
Včera jsem v 9 hod.vyjel zpět domů z Trpanje,Českolipsko dojezd v 23.10 hod.Tedy cesta bez sebemenších problémů až na to pekelné vedro.Nic na hranicích,Vídeň v pohodě,i naše D1,mostek bez čekání,doporučuji NEOBJÍŽDĚT,projedete bez problémů,ale jinak min.zdržení při objezdu.Největší pecka ENC na karu se čekalo min.35-45 min.ENC bez sebemenš.zdržení.Na hotovost?Čiré šílenství cca 3 km fronta,nechápu.Zase se mi potvrdila stará zkušennost s naftou u nás,sou to s prominutím sračky co tankujeme,a to tankuji u znač.pump,kdy už s tím někdo něco udělá?Závěr,jsem rád,že jsem se poprvé rozhodl s rodinou vyrazit v červnu.Dovolená jako vždy utekla nehorázně rychle,nedovedu si představit jet jen na 7 dní např.s cestovkou.Krásný zážitek je cesta trajektem,pokud možno si ho dopřejte.Informativně:3 dosp.1 dítě,os.aut.Trpanj-Ploče:250 Kn.Rozhodně to stojí za to!Píšu to každý rok a tak to letos opět nevynechámconfused smileytydím se za stav našich silnis v čele s D1,nevím co si myslí turisti kteří po ní jedou poprvé,asi,že Češi musí dělat nejkvalitnější auta na světě.Užijte si svoji dovču,jeďte opatrně s přestávkami,mrazil mne pohled na svodidla u Gospicu...Vraťte se všichni v pořádku a odpočatí.Všechny zdraví Radek

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
02. 07. 2012 13:29
Dobrý den.
Ještě bych měl dotaz zda je to v pohodě jet na OP? Nebo radši mít i pasy?

Díky...
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
02. 07. 2012 15:33
Radek1982 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dobrý den.
> Ještě bych měl dotaz zda je to v pohodě jet na OP?
> Nebo radši mít i pasy?
>
> Díky...

OP je naprosto vpohodě - jsme tu 4, máme 3x pas a 1x OP(16 letá dcera). Kontrolovali nás na hranicích při cestě do Hr, pak hranice z Hr do Slovinska a zase zpět Slo - Hr - naprosto nikde nebylo žádný problém. Stejným stylem jsme jeli i vloni - taky bez problému.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
02. 07. 2012 19:05
Díky...
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
02. 07. 2012 19:57
Vrátila jsem se včera z Montenegra. cesta v pohodě a bez problémů.Vyjeli jsme v 5:45 z Baošiči a v 19:50 jsme byli v Český Třebový. Jeli jsme přes Dubrovník,BIH, Split, Zagreb, Slovinsko a Rakousko.Halvně je úpně zbytečný jet trajektem TRPANJ- PLOCE.Google mě tam pořád posíllal, ale neposlouchat ho. Cesty všude volný,dálnice bezva poloprázdná,Vídeň jakbysmet. Trochu jsme stáli na hranicích Chor-Slo, ale šlo to. Jsme 3 řidiči tak jsme se střídali po 3 hodinách. V baošiči jsem celý týden neslyšela čaštinu, jen rusové a srbové.Sem tam bosňák.Na 2600 Km mi vyšli 2 a půl nádrže(70 l) pohoda. Akorát nevím proč jsou na internetu ceny nafty v Montenegru 0,98 eura když to už dávno není pravda -1,25 euro. V Chorvatsku nám načepvali naftu-naštěstí jsme brali jen 15 litrů na dojezd do Montenera a auto bylo po ní dost líný.Cestu tam jsme měli pomalejší-správně jsme si ji rozdělily na dvě půlky s přespáním v Gradacu, ale Madarsko raději příště vynechám. Dost mě ty silnice zpomalily. Samá 40 a 50.Raději připlatit za známky a vzít to na Vídeň .Kdose chystáte tak štastnou cestu.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
02. 07. 2012 20:16
Čím to jazdíš za 2,7l/100km?spinning smiley sticking its tongue outsmileys with beer

Beriem to späť,to robí ta teplota /29°C/ pri PC.Ale pivko som tam dal.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil onical (02. 07. 2012 23:59).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
02. 07. 2012 20:19
To je asi jako obsah jedné nádrže to je spotřeba 6,7l/100km
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
02. 07. 2012 20:23
2 x 70 = 140, 140 + 35 =175, 175 /26 = 6,7 l na 100 km. Nebo si myslíš, že běžné auto má nádrž na 28 litrů?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
02. 07. 2012 23:40
Ve středu 20. jsme vyrazili do Montenegra.V Kolíně jsem ten den náhodou parkoval u cestovky,ze zvědavosti jsem se zeptal na rak. známku,kterou jinak kupuji až v A.Měli ji za 230,-kč,tak jsem ji koupil.Vyjeli jsme ve 22h.,v Čáslavi naložili 6tého pasažéra a vzápětí na obchvatu srazili středně velkého psa.Vběhl přímo před auto,proletěl pod ním,chudák byl mrtvý než jsem se vrátil.Pokažená nálada,na autě jen pomačkaná RZ,naštěstí prošroubovaná,pokračovali jsme dál.Tankování LPG ve Znojmu,průjezd Rakouskem,tam pár obvyklých zúžení a omezení rychlosti,jinak pohoda.Sjezd na Mureck,v Ptuji tankování LPG (0,8 E),platba kartou,žádné překážky ani zvěř,jen těch pár metrů tankodromu zůstalo,nájezd na konec dálnice a pohodový průjezd do Chorvatska odmávnutím.Chorvatsko celé po dálnici (42 a 220 kun,tentokrát hotovostí),2x tankování LPG (5,09 kn),provoz mírný a pohodový.Od konce dálnice jsem pokračoval na BIH "vrchem",popíši ve vlákně Černá Hora.Návrat z5 s výjezdem v sobotu ráno 30.,u Dubrovníku menší DN a kolona,naštěstí to pustili asi za 15min.,provoz houstnul.Na celnici asi 10 aut,zdržení asi 30min.,Ital vykládal celého Scénica,nás odmávli,na další celnici odmávnutí opět a ihned.Za hustšího provozu nájezd na dálnici,sjížděli jsme na Šibenik,platba kartou,návštěva známých,kolem silnice domorodci s nabídkou ubytování,návrat na dálnici v cca.18 hod.,v protisměru stále docela provoz,naším směrem většinou autobusy.Na Demerje platba kartou,stejně tak tankování.Další platba dálnice hotově,celníci mávali,sjezd na Ptuj,dost provoz v protisměru.Nájezd na rak.dálnici ,ve Vídni směr Favoriten a pohoda až domů.
Mimochodem,ve Vídni jsem marně stíhal autobus s RZ "B",vzdal jsem to na rychlosti 100.

Karel
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
03. 07. 2012 20:06
Zatím jsem dojel jenom sem do Trpanje a vše v pohodě.Je vidět že je krize a lide tady nějak nejsou.Ale pro ty ostatní je tady super.ceny jsou tady takové jaké jsou,to už člověk s tým musí počítat.smileys with beer
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
04. 07. 2012 14:11
Poslední týden v červnu, Brno - Pirovac.
Cesta tam:
Sobota 23.6. odjezd ve 2:00 - po více zkušenostech už raději jezdím v tuto dobu, kdy se stihnu aspoň trochu prospat.
Trasa po staré státní do Břeclavi, to stejné do Bratislavy, v Bratislavě od Lamače dálniční průjezd zdarma. Na konci Bratislavy jsem dal na navigačku a jel přes cíp Rakouska a 84-ku na 86-ku, pak standardně až dolů na Lendavu, minimální provoz. Silnice v Rakousku fajn a v tuto dobu prázdné, ale zpátky jsem to vzal na Czornu. Oproti dřívějšku kdy jsem jel přes Lenti na Goričan, jsem to vzal přes Slovinsko, na kruháči před dálnicí jsem uhnul na Dolga Vas a projel Lendavou, opět volná jízda na hranice. Celníci jen nakoukli a hned jsme jeli dál do Varaždinu, kde jsme najeli na dálnici - stále minimální provoz. Po dálnici se to začalo houfovat za Zagrebem, ale po odbočce v Bosiljevu opět pohoda.
Teda až na kolonu do který jsme vlítli kvůli tomu převrácenýmu autobusu. 3 hodiny jsme parkovali na dálnici, pak jsme popojížděli po přeplněné staré "jedničce", na dálnici jsme se nevraceli ale šmikli jsme to rovnou na Benkovac a Biograd. Díky tomu zádrhelu jsme celkem nabrali cca 4 hodiny navíc a dojeli v 17 hodin.
Cesta zpět:
Sobota 30.6. odjezd v 8:00 - jeli jsme hned ráno, protože ženský plánovaly se cestou stavovat k nákupům.
Trasa jako obvykle po staré "jedničce", kde máme vždycky zastávku na oběd ve Slunji na výtečnou pizzu. Takže trasa Pirovac - supermarket Biograd - Benkovac - Obrovac - Slunj - supermarket Karlovac - dálnice na Zagreb. Zde výstraha na frontu na Lučku, sahala přesně k sjezdu na Demerje, kde platba kartou bez čekání, dál po dálnici do Varaždinu a stejnou trasou přes Lendavu (celníci mávali) na maďarskou 86-ku. Provoz celkem v pohodě, zastávka v Tesco Szombathely, kde se dá platit kartou a nejde nakoupit špatné klobásky. Pak jsme pokračovali na Czornu, ale tam jelo cca 5 kamionů za sebou a mezi nimi pár osobáků kteří si netroufli předjíždět, takže bylo lepší se na ten kousek přizpůsobit.
Pak kousek neplacené Maďarské dálnice a sjezd na starý přechod Rajka, v Bratislavě zpět na dálnici a z ní zase v Lamači po staré státní až do Brna, minimální provoz večer. Návrat v 22 hodin, z celé 14h cesty cca 3 hodiny zabraly zastávky holkám v supermarketech a oběd v Slunji.
Opět jsem si potvrdil, že "maďarská" trasa je pro mne nejlepší, nejplynulejší a nejklidnější. Vícenáklady na dálnice jen v Chorvatsku celkem v přepočtu za 600 Kč.



Upraveno 4krát. Naposledy upravil vokurek (04. 07. 2012 14:18).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
04. 07. 2012 14:20
to KarelS: koukám Karle, že jsme jeli zpátky cca ve stejnou dobu, taky už máš vychozený to Demerje na kartu, co? suša.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil vokurek (04. 07. 2012 14:25).
avatar
mdr
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
04. 07. 2012 14:56
dagg.marr, Google je magor, BiH je pro něj černá díra, nezná ani ten kousek jadranské magistrály. Ještě že zná trajekt Trpanj - Ploče, jinak by tě poslal asi přes Srbsko. Když mu dáš jako cíl třeba Mostar, tak napíše, že trasu nelze vypočítat.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
04. 07. 2012 16:51
To vokurek: Nazdar sušo,mohli jsme dát někde kafe!Demerje dobrý ale loni jsem se vracel v neděli a místní to tam přicpali,až letos mne napadlo,že možná nejeli na "kartu" ale na ENC.

Karel
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
04. 07. 2012 17:51
Vracel jsem se v sobotu 30. června, po č. 86 přes Maďarsko. Silnice na jihu opravená, ale v severní polovině až do Czorna stále zůstaly neopraveny různé výmoly a propadající se vysprávky. Takže o perfektním stavu celé cesty, jak jsme byli zvyklí po roce 1997, nelze hovořit. V Zalalövo pověstný železniční přejezd a před a za ním netknuto, stále na zlomení poloosy. Co mě ale překvapilo, v protisměru ze severu na jih hodně kamionů a prakticky všechny převážely nová vozidla. Žil jsem v představě, že během víkendu nesmí jezdit. Hranice mezi HR a Slovinskem v Mursko Središte opět bez problémů, celník ještě laškoval, jestli u moře bylo takové horko, jako mají tam.
V 11 hodin dopoledne na Demerje bez fronty, na Lučku asi kilometr fronta.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
05. 07. 2012 00:36
Před několika hodinami jsem přijel zpět z pobytu v ID. smiling smiley
Cesta tam: - kolem 19.00 hod., dne 22.6.2012 přejezd hranic přes Poštorná-Reinthal. Zakoupení dál. známek na ÖMV těsně před vjezdem na dálnici. Průjezd Vídní hladký, bez komplikací. U Wr. Neustadt snížení rychlosti na 80. Opravují středová svodidla. Pak jestě na hranici Štýrska a kolem Grazu. Sjezd na Gersdorf a objezd slovinské dálnice. Téměř nulový provoz. To samé i na chorvatské dálnici. Po šesté ranní jsme už čekali na trajekt v Drveniku. Ten měl asi půl hoďky sekyru. Hadí stezka ze Sućuraje do ID po noci opravdu požitek. grinning smiley Zhruba v 10.15 hod. jsme byli už na místě v ID.
Cesta zpět: - v 07.00 hod., dne 4.7.2012 odjezd z ID na trajekt ze Sućuraje v 09.45 hod. Odplul na čas. Na dálnici u Zagrebu trochu zhoustnul provoz a to trvalo až k Ptuji. U Krapiny pokládali nový asfaltový povrch. Snížená rychlost. Na objezdu normální provoz. Na rakouské dálnici zvýšený provoz. Ve směru do Chorvatska to bylo podstatně horší (prodloužený víkend?). Oprava svodidel na výše uvedených místech stále trvala. Přes Vídeň hustý provoz, který za Vídní polevil. Kolem 20.00 hod. přejezd HP Reinthal - Poštorná.

Sretan put! yawning smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
05. 07. 2012 16:19
Jo, a zapomněl jsem dodat, že po nájezdu na dálnici v Rakousku ve směru na Graz odkláněli pracovníci Asfinag všechny auta na parking a kontrolovali dálniční známky. 4 auta stály bokem, asi se jim ten poplatek trochu prodražil.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
05. 07. 2012 16:21
Já to zažil i na podzim a odstavená auta prohrabávali zevrubně.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
05. 07. 2012 18:16
To delaji pravidelne. Hned prvni parkoviste za hranicema.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
05. 07. 2012 21:12
Podobnou šťáru v Rakousku jsem viděl už několikrát. Zdá se, že typická česká rodinka s naloženým autem na dovolenou je příliž nezajímá. Když měli nějaké auto ostavené, tak to byla na první pohled podezřelá dvojice, trojice, či čtveřice mlaďasů. Asi kontrolují drogy a zlodějinu.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
05. 07. 2012 21:20
... já to zažil pod Vídní, na cca 100 kilometru A2 ... po půlnoci to z dálnice sváděli s policejními auty na velký parkoviště,
i my, vyvolení jsme na dálnici dostali asistenci ... následovaly pasy, VINy, řidičák, zelená karta ...
cca 15 minut zdržení ... yawning smiley
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 207
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.