Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?

Autor tony66 
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
05. 09. 2011 14:35
Tak jsem se vratil zpet na Peljesac, cesta probehla naprosto v pohode a tentokrat se to obeslo i bez otravovani SLO celniku. Dalnice volne v pohode prujezdne a to jak v Rakousku tak SLO a i v HR.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
05. 09. 2011 19:59
Mílo,zdravím,pozdrav panu domácímu a také....ty víš.Radek

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
06. 09. 2011 09:58
ahoj také něco přihodím, pobyt v omiš nemira.. cesta tam 25.8. ve 21:45 výjezd bystřice u benešova cesta přes brno vídeň maribor až do splitu a po magistrále do omiše.. vše v naprostém pořádku.. při cestě přes rakousko neklesla teplota pod 20st.. a to ve vídni kolem 1h ranní 26,5st.. opravdu pařák... pak ještě jedna zajímavost nahoře v chorvatsku teplota 6st.. těsně před posledním tuneleme přes hory u zadaru teplota 12st za tunelem u moře 29st. příjezd do omiše 26.8. v 9h. zastávky na wc plus v slovinsku tankování a pak split v nákupním centru.
pobyt super teploučké moře plus krásné počasí.. návrat odjezd z nemiry 3.9. v 17:45, cesta přes chorvatsko pohoda, před záhřebem platba míta kartou takže nikdo, akorát platba míta u hranic se slovinskem asi 15min zdržení.. přes rakousko pohoda.. akorát ve vídni, chtěl jsem jet směr znojmo a nechtěl jsem najet na zdlouhavý obchvat S1 ještě před řekou... nevím proč to tam tak označili špatně, člověk si najede 20km.. , tak sem ale odbočil nevím proč na linz.. takže po 10km jsem to otočil a jez zpět.. takže zdržení půl hodiny pak právě zmíněný obchvat S1 před řekou a pak napojení na A23 a za řekou sjíždím na dálnic ke znojmu.. no a pak přes jihlavu na d1 a zpět domů.. doma jsem byl v 5:30. jel bych klidně znovu.. bylo nádherně.
avatar
gEs
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
09. 09. 2011 16:20
Tak moje první zkušenost s cestou k moři autem:
25.8. ve 3:15 odjezd z Frýdku-Místku, Ostrava-nájezd na dálnici... 6:00 pauzička na kafe v Mikulově, 7:30 Vídeň (ranní špička, fajný masakr) ...pak čurací pauzy Zöbern a Gralla West...objezd slovinské dálnice. V 11:30 pauza a tankování v Ptuji ...ve 12 hodin přejezd slovinsko/chorvatské hranice (před námi 2 auta)...mítné placeno hotově (žádné fronty)...v Karlovacu sjezd na starou silnici ...malá zastávka ve Slunji...pokračování na Plitvická jezera...cca v 16 hodin ubytování v první vesnici pod Plitvicemi - Jezerce (sehnání ubytování na první dotaz yawning smiley) ...pokračování do Primoštenu 27.8. v 8 hodin... zastávky na odpočívadlech Marune a Krka (focení a odlov keší)...10:35 zjezd z dálnice Šibeník...ubytování v Primoštenu cca ve 12 hodin.
Cesta zpět: 5:15 Primošten ... 9:30 tankování OMV Sveti kriz + koupení 7 denní slovinské dálniční známky (utracení posledních zásob lasiček) ...10:50 OMV Dobrenje (koupě rakouské dálniční známky)... cca 14:00 Mikulov zastávka na objed ...D1 před Vyškovem 3/4 hodiny v zacpě sad smiley ...17:30 tankování na Shellce za Olomoucí ... F-M 18:20
...a opravdu nejhorší silnice a dopravní situace je v ČR, jinak všude bez problému!!!
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
11. 09. 2011 11:16
Včera 5:30 odjezd Pelješac, Borak přes Bosnu, Vrgorac, dálnici HR, Maribor, Vídeň, Mikulov do Prahy 21:30. Cesta OK, až na 1km kolonu před mýtnicí za Zagrebem (13:30) směr hraniční přechod Macelj, takže celkové poskakování cca 1hod od začátku kolony na mýtnici až za hranice (naštěstí bez kontrol)... jinak bez kolon. Cestou tam i zpět rakušáci svedená dálnice do 1pruhu a kontrola známek. Ujeto 1285km +- za 16hod.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
11. 09. 2011 14:46
odjezd 2.9. v 16,10 hod. Praha, Písek, České Budějovice, Linz, Graz, Zahřeb, a pak po dálnici až na 400 km, kde jsme na dálnici spali (já na lavičce v dětském koutku). Ráno po snídani a kafíčku příjezd v 9,00 hod do Gradace. Včera návrat v 16,10. Nákup v Lidlu Ploče, pak dálnice, Graz, Vídeň, Brno, Praha. Čekání asi 20 mín před přechodem chorvatsko, slovinsko. Před Vídní jsem předal volant ženě a spal až do Brna. Pak urychlený přesun nepovolenou rychlostí do Prahy. Cestou snad 12 aut v levém pruhu, kterým se nechce uhýbat rychlejším vozům. To je stašný nešvar, i když chápu, že D1 stojí za .... Ale pokud už musíme jezdit v levém pruhu, když jsme na dálici sami, koukejme alespoň do zrcátka (já osobně to nedělám, já jednou za pár let koupím nové tlumiče a čepy řízení). Příjezd do Prahy v 4,00 hod. Tak zase příští rok.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
13. 09. 2011 13:53
Odjezd 2.9.2011 ve 2,30 Trutnov-Znojmo-Graz-Zagreb-Gradac. Cesta naprosto v pohodě, žádné čekání, otravování celníků - nic. V Gradacu jsme byli v 17 hod. Cesta domů opět v pohodě, odjezd z Gradacu 9,30 hod.., žádný problém, jen kolona u Vídně - zdržení asi 20 min. a potom dvě srny mezi Pardubicemi a Hradcem. Ale Jeep to ubrzdil.....Domů jsme přijeli o půlnoci 12.9.2011. Super dovolená.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
20. 09. 2011 09:07
Na dovolenou 31. 08. zpět 15. 09. Cesty úplně v pohodě, bez sebemenších zádrhelů.
Počasí po celou dobu nádherné, že jsme ani moc nehauzírovali po Pelješaci.
Voda teploučká a čistá, nebylo nač si stěžovat, příště zas Chorvatsko.
Teď už jen zvládnout expedici DOLDUN. D.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
20. 09. 2011 22:09
Odchod 14.9. 21.30 z Prešova, medzipristátie v KE, odtiaľ 23.15 dve autá smer Budapešť (1 hod. pauza), diaľnica po výjazd Žuta Lokva, 23 km serpentíny do Senju. Príchod cca 10.00. Asi 2 hodiny po daždi potom sa vyjasňovalo. Veľa prestávok, spolujazdci nasávali, komunikácia medzi autami cez vysielačky.
Späť 19.9. 11.45 za lejaku a to trvalo takmer po Budapešť. Hrešil som ako turek. Ešte že to bola v porovnaní s cestou na Hvar, či Pelješac jednohubka. Budapešť som vzal cez mesto (18.00), čo som oľutoval, prejazd trval trištvrte hodiny. Ak čítaš, doky, viem že si mi pred dvoma rokmi hovoril - choď obchvatom, nepoučil som sa. Domov som dorazil po malom rozvoze, Prešov a okolie, o 22.30.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
21. 09. 2011 00:57
Tak ještě tady mám přehled míst a času smiling smiley
Cesta do...
Odjezd úterý 16.8.2011 4:30 ze Šumperka:
4:55 Mohelnice
5:05 Olomouc
5:40 Brno
6:20 hranice CZ-SK
6:50 Bratislava
7:00 Rajka
8:12 sjezd na M0 před Budapeští
8:15 sjezd na M7
10:10 hranice HU-HR nový Goričan
10:52 A4 Sveta Helena
11:12 Lučko
11:41 Karlovac
11:54 Bosiljevo
12:10 Mala Kapela
12:35 OMV Janjče
13:19 Gospić
13:38 Sveti Rok
14:16 Krka
15:05 Šestanovac
15:20 Brela
15:45 Makarska Konzum
17:20 Podaca

Cesta z...
Odjezd sobota 27.8.2011 9:20 z Bašky Vody:
9:30 Brela
10:02 nájezd na A1 Šestanovac
10:18 Split
10:43 Krka
12:13 Sveti Rok
13:21 Mala Kapela
13:37 Bosiljevo
13:41 odmoriště Vukova Gorica
14:15 Demerje
14:19 nájezd na obchvat Zagrebu
14:30 sjezd na A4
14:35 OMV A4 Sesvete
15:27 HR-HU hranice nový Goričan
17:09 sjezd na M0 před Budapeští
17:12 sjezd na M1
19:14 sjezd na M15
19:28 Rajka
19:35 Bratislava
20:45 Brno
21:39 Olomouc
21:57 Mohelnice
22:23 příjezd k domu Šumperk

No a skoro stejná cesta(akorát cíl v Brele) nás čeká za 327dní(12.8.2012) yawning smiley smiling smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
22. 09. 2011 09:31
Patak ... jen jsem nakoukl ...
4:55 Mohelnice
5:05 Olomouc
5:40 Brno
... tak to teda byly " hukvaldy " tím spíš, že Olomouc ... Vyškov je omezení na 100 ...
jakou jste udržovali výšku nad dálnicí ... ?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
22. 09. 2011 12:33
Teď se na to dívám... 35minut Olomouc - Brno se mi nějak nezdá smiling smiley
Tak oprava...smiling smiley
Mohelnice 4:52
Olomouc 5:04
nájezd na D1 5:27

což nám na R46 dává pruměr asi 115km/h ... to by i sedělo s rychlostí 125-130 podle GPS yawning smiley
no a na R35 pruměr 145km/h, který taky sedí s rychlostí 150 podle GPS yawning smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
22. 09. 2011 13:07
Ahoj.
Včera opět proběhla jízda Podgorica - Brno a kousek na sever. Všechny hranice bez problémů. Jen bych doporučil nejezdit do chlívku za autem s černohorskou značkou. Na slovinských hranicích si černohorce pěkně vychutnávají, takže zatímco nás projelo vedle asi 10 aut, ti se teprve dostávali ke kontrole kufru. Na chorvatské dálnici jedna nehoda před Karlovcem. Zrovna odváželi ohořelou dodávku a rozšrotované auto, další tam ještě stálo. Cesta jinak bez problémů, trošku silnější vítr okolo Sv.roku. Před Vrgorcem jsem ještě nakoupil fíky a čerstvé mandarinky od Neretvy. V Rakousku 3 omezení trvají, ale moc to nezdrží, hned za hranicemi však probíhala kontrola všech aut (sjet z dálnice, projet okolo policistů, nikoho tedy nezastavovali, asi známky a pásy). Největší zádrhel na silnici I/43 v černohorských lesích, kdy se na mě přilepila vytuněná oktávka a předjela mě přes plnou v jedné z nejnebezpečnějších zatáček. Jinak najeto 1214 km, celkový čas 13:00 hod.
Mike
kik
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
22. 09. 2011 15:08
Jako obvykle odjezd prvni nedeli vecer z HK - letos to bylo 4.9. cca kolem devaty - smer Brno - Viden - Graz - Mureck - Ptuj - Zagreb - Sibenik - Primosten, kam jsme dorazili v pondeli kratce po pul devaty. Cestou jsem si na cca 20 minut zdriml na odpocivadle Dobra ci jak se vlastne jmenuje. Je to to prvni odpocivadlo za odpojenim dalnice na Rijeku. Zpatky jsme vyrazeli v patek 16.9. z Primostenu kolem paty odpoledne, jeste jsme se stavili v Trogiru na trhu pro syry a kolem sesty se definitivne vydali na cestu domu, kam jsme dorazili v sobotu kolem pate rano.
Na hranicich jsme se moc nezdrzeli, pouze cestou tam se Slovinci evidentne nudili a ptali se, kam to vlastne jedeme. Zato Chorvati meli bokem 2 ceska auta a brali je opravdu dukladne.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
22. 09. 2011 20:45
Ahojky cestovatelé. Ach jo, naše letošní dovolená na Jadranu se stala historií, podávám zprávu z cesty přes Maďary do Luky Dubravy / Pelješac. Tam i zpět stejnou cestou Pe-Brno-Bratislava- Janossomorja-Andau-Tadten-Walern-Panhagen-Fertöd-Lővö-Sarvar-Vasvar-Bak-Letenye-nový Goričan-Zagreb-Vrgorac-Ploče-Ston-Luka Dubrava (podrobný popis přes HU viz str. 27 a 28 ve vlákně Přes Maďarsko I). Naprostá pohoda a na pohodu, přes HU minimální provoz.
Novinkou je "zkratka", kterou jsem letos poprvé vyzkoušel: Janossomorja-Andau-Tadten-Wallern-Pamhagen-Fertöd-Lővö-Sarvar. Janossomorja je druhá vesnice v Maďarsku mezi Blavou a Csornou za krátkým úsekem nezpoplatněné maďarské dálnice M1. Hned na kraji vesnice je zatáčka vlevo a silnice pokračuje skrz vesnici déle na Csornu, ale v této zatáčce lze jet také rovně, je tam i směrovka do Rakouska: Andau - A (Austria) a dodatková tabulka, zakazující vjezd vozidlům nad 3,5 t. Tak jsem to vzal rovně. Přes shora uvedené vesnice/městečka se přijede na KO u Sárváru (mezi Vasegerszegem a Hegyfalu na 86-ce). Až na průjezd Jánossomorjou velice pěkné silnice, zcela bez provozu, nádhera, dobře značeno. Tam jsem to jel poprvé a v noci, obavy z bloudění byly zbytečné. Zpět ve dne-pohoda, kochačka. Vše bez navigace, podle mapy, mám přece oči (... a hlavu???).
Takže tam 2.9., odjezd 17,30 h -Blava-HU-Goričan 24,00. Od 2 do 7 h zrána odpočinek na P za Malou Kapelou. Ve Vrgoracu na konci dálnice jsem se dal podle cedulí vpravo na Ploče. Chyba, lepší cesta je vpravo, značeno jako Metkovič/Velki Prolog (popsáno ve vlákně o dálnici), protože není tak klikatá, je širší a přivede Vás přes již hotový dálniční přivaděč až skoro na konec Ploče. Proto jsem zpět jel již po tomto přivaděči. Provoz byl mírný, příjezd 14,00 h do Luky D., 1155 km.
Zpátky 14.9. v 5 hod. ráno, stejnou trasou, doma 19,20 hod. Na hranici HR/HU kontrola pejska - chtěli jeho pas, kontrola čipu čtečkou (kdybych jim ho nenašel prstem, tak tam stojíme dodnes), OK, nic jiného nechtěli. Až do Brna žádný provoz, odtud očistec, kolona náklaďáků v pravém pruhu, v levém osobáky, taky v koloně. Zkrátka děs.
Naftu jsem bral tam i zpět na INĚ na prvním/posledním P za/před Goričanem (Ljubeščica?) v Chorvatsku a v Neumu (BiH). Zdá se, že na levné PHM v BiH budem již jen vzpomínat, protože nafta tam byla o 50 hal dražší než v HR (INA=30,33 Kč/l, BiH=30,83 Kč/l, placeno kartou). Poplatky za dálnici rovněž kartou, chtěli PIN. Pozor na mýtnici před Goričanem, chábr nějak "zapoměl" vrátit mi kartu! Až po upozornění se omlouval. Demerje pohoda, sami.
Počasí - nádhera, celou dobu azuro, ráno 20 až 22, odpoledne 30 až 33, voda 24-26°C. Jediný den polojasno, proto výlet do Dubrovníku. Jeli jsme až ve 3 odpo a dobře jsme udělali. Přes den to musí být děsně úmorné, na slunci v rozpálených ulicích, kde nefoukne větřík. Takhle se to dalo, jen provoz tam i zpět byl dosti silný, jelo se v koloně, cca 60. Nic moc. Chce to radši brzo ráno. Parkování hned u hradeb, 10 Kn/h, ale těžko se hledá, všude bylo plno, samá jednosměrka, cizinců jak much, a to bylo už po sezóně.
Tož tak. Lada
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
23. 09. 2011 18:57
To Lada a na jakej benzině v Neumu si tankoval,já jel teď v sobotu z Černé hory a řekl jsem si, doberu tady benzín a zajel jsem do té jak je ve městě v červených barvách.Tak jsem dotankoval plnou dělalo to asi 8 litrů,protože plnou jsem bral v Budvě a jdu to zaplatit kartou.Přijdu k pultu řeknu broj 6.A tam maník tak 205 cm.130 kg.a řiká no card iba euro nebo kuny.Tak tam na něj asi 5 vteřin čumim,jdu před dveře,ale tam opravdu žádný nálepkyVisa,Master card nic takového.Tak jdu zpátky k autu vezmu 20E, jdu zpátky k němu a tam najednou na pultě mají položený dva terminály jeden dokonce Reifaissen, což je banka od ,který mám kartu, tak si řikám to si ze mě dělá prdel?Tak mu dám 20E on tam začne počítat a na kalkulačce vyťuká 14E.Říkám cože?chci račun!!.Chviku tam něco vyráběl a pak mi ho teda dal V autě jsem ho hodil manželce a s pocitem dobře obrané kavky vyrazil nasraně k domovu.To bylo jediné negativum z celé dovolené.Takže varuji před touto benzínkou!!!Pokud máte podobné zkušenosti tak se také podělte.Vinklar
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
23. 09. 2011 20:14
Já v BiH tankoval na INA, karty bez problému a nafta v přepočtu asi za 28.60 (konec srpna)
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
26. 09. 2011 07:56
Zlín - Vodice, 3. září tam, 17. zpět, obě cesty bez problémů, při cestě tam na SLO-HR hranicích (cca 9:00 hod.) 20 min., zpět (cca 5:00) asi 2 min.

co se týká objezdu dálnice: v r. 2009 nás na dálnici jednou zastavili, kontrolovali známku a myslím dvakrát přibrzdili, v r. 2010 už to bylo lepší, ale zpomalení pro kontrolu bylo také, tak jsme letos vyzkoušeli objížďku přes Ptuj: trasa delší o 7 km a půl hodiny, pro pobyt delší 10 dnů (2 známky) se vyplatí určitě, až bude celý průjezd Slovinskem zdálničen, pak asi po dálnici...

první Shell v Rakousku od Slovinska super 95: 1,59 €, tak "levný" (40,03 Kč/l) benzin jsem snad v životě nekoupil...
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
26. 09. 2011 09:50
Nejakych tricet hodin uz jsme taky zpet, odjezd opet klasicky etapovy:

10.9. z Brna podvecer v sest na Slovensko, tam mimo dalnici na Rajku, dotankovani, nakup dalnicni znamky, neveril jsem GPS, ze je rychlejsi vratit se a najet na dalnici, takze po normalni do Mosonmagyarovaru a dal po M1, M0 a M5 do Szegedu. Provoz primereny, dalnice na jednicku. Dojezd neco pred pulnoci. Najeto asi 500km.

12.9. rano v osm ze Szegedu, pres Horgos do Srbska, dale po dalnici na Belehrad, s vyjmkou jednoho mostu uz dostavena v plnem profilu, jeste se delaly dokoncovaci prace. Trochu zmatene znaceni rychlosti, omezeni na stovku, pak dlouho nic a pak vsichni jedou limitnich stodvacet a pak zase na stovku... mozna pozustatek z nedavneho obousmerneho provozu. Jinak nuda, nuda... Az po Novi Sad jen kukurice, sila, kukurice, sila... Pak na Novi Sad, GPSka nas chtela provest centrem, znaceni bylo proti, takze nakonec pres zelenicne-silnicni most s kyvadlovym provozem a semafory

Za nim uz klid, takze po silnici 21 pres Frusku Goru zpatky do roviny, Ruma (obchvat mesta a na nem semafor s vrazednym intervalem), Sabac a Valjevo. Za nim uz jste v horach, takze na petku vetsinou muzerte zapomenout, ale zase je na co koukat. V Kosjerici nas zastavil mlady policajt a poslal nas do kopce, silnice na Pozegu je zavrena. Vyrazil jsem tam a v serpentinach nad sebou jsem znechucene pozoroval nakladak, jenze nakonec jsem mel co delat, abych ho vubec dojel a kdyz se tak stalo skoro hned uhnul a udelal misto predjeti. Pri sjezdu jsem videl nejkratsi serpentiny na svete, vypadalo to spis jako stopa a lyzarem. Od Uzice se silnice zvetsuje, obcas ma stoupaci pruhy a jede se po ni dobre, jen clovek musi pocitat s tim, ze to je porad nahoru - dolu a kamiony si moc nezadaji s osobaky. V Prijepolje odbocka nahoru do kopce na Pljevlju, opet mensi silnice. Na prechodu Jabuka dostavame razitka do pasu, za deset ecek "ekologickou znamku" a pokracujeme dolu lesy, prirodou a... uhelnym dolem Plejvlja (a skladkou)

kolem jedine cernohorske elektrarny (s sisatou chladici vezi)

Nekde nad Djurdjevica Tara slavi laguna narozeniny, na dislpleji naskoci cislice 200000, za odmenu si smi prejet po moste nejvetsi kanon v Evrope a dojet do Zabljaku. Najeto asi 540 km.

14.9. rano odjezd ze Zabljaku zpet na Djurdevica Tara, Kolasin, Mojkovac a udolim Moraci do Podgorice. Silnice udolim Tary je slusna, ale jsou na ni kameny, presto, ze co chvili potkavame osamele pany oranzovem s lopatou, jak cestu a okoli cisti. Chce to mit oci na stopkach a dodrzovat zasadu "kam nevidim, tam nevletim".

Od Mojkovace uz je to solidni, ale horske...

myslim, ze zadna fotka nemuze poradne vystihnout krasu kanonu Moraci.

a to presto, ze uz odshora je podivne kourmo a v kanonu zjistujeme, ze je skutecne kour. V cele spodni casti totiz po skalach preskakuji drobne, ale cetne pozary. Pak uz jen Podgorica (36 stupnu Celsia :-P), zeleninovy trh, mesara a smer Virpazar, tunel Sozina (2,5€), Petrovac, Bar a cil cesty, Utjeha. Najeto 230 km.

Cetne vylety behem pobytu nebudu popisovat podrobne, jen vyjmenuji Budvu, Bar, Sasko jezero, Ostros, znovu Zabljak, Njegusi, Herceg Novi a potom...

24.9. Pred osmou rano odjezd z Prcanje (Boka Kotorska), trajekt Kamenari-Lepetani, Debeli Brijeg (Mate neco na procleni? Ne? Hajde...), po magistrale do udoli Neretvy, smer Metkovic, pred nim nakup mandarinek ze sadu (4kg za 5€), pak na vsechny mozny Prology (cesta mala, ale aspon po relativni rovine) do Vrgoracu, najezd na dalnici a davaj. Prvnich stopadesat klilometru bez dalnice trva ctyri hodiny, okolo seste vecer uhybame na Ptuj (ano, cedule "dalnice+poplatek" je ZA odbockou), jidlo, tankovani, rakouska znamka a smer Lenart, Mureck, Graz, Viden, pak po Stockerau, Hollabrun, Znojmo, Jihlava a na D1. Najeto asi 1350 km, dojez domu v 01.30.

Celkove auto (R Laguna 1,9 dCi) zbastilo za ty dva tydny podle PP asi 240 l nafty, ujelo 4120 km, bez jedne minuty bezel motor 70 hodin...
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
26. 09. 2011 20:34
to Vinklar: Bývala to Ina na konci Neumu směr Dubrovník, v kopci nad Neumem. Dnes už je to nějaká jiná firma (Haldina d.o.o.-podle računu).
Lada
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
27. 09. 2011 17:01
Ne to byla pumpa přímo v centru Neumu.Název nevím.Ina na konci Neumu je je tam pořád.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
06. 10. 2011 14:48
Ta pumpa v kopci nad Neumem směrem na Dubrovník má jmen, jen si vybrat:
Když na ten lupen od pumpy koukám, připomíná mi to jméno Hádží Halef Omar ben Hádží Abú'l Abbás ibn Hádží Dávúd al Gossarah, alias Sam Hawkins (v podání Ralfa Woltera, samozřejmě), to tak nějak přijde s chrakaterem krajiny... pardon, to jsem OT.

Cesta tam i zpět v pohodě, jediné menší zdržení na zpáteční cestě u km138A2, ve směru na Vídeň, hasiči tam odklízeli zbytky z čerstvě dohašeného auta, tak se to rovnalo do jednoho pruhu, ale nakonec to bylo jedno, protože přes třetinu cesty na Vídeň se jelo jedním pruhem osmdesátkou kvůli stavebním aktivitám.
Jeli jsme obvyklou cestou Jičín -32-125- Velký Osek -125- Veltruby -12557- Kolín -38- Znojmo -38- Hatě -303-S3-A22- Vídeň -A23-A2- km138A2 Ilz -B66- Feldbach -B66-B69- Bad Radkersburg/G.Radgona -3- Lenart -229- Ptuj -Puhov most- neplacený konec A4- G1.9 - Macelj -A2 (AZM)-A3-A1- Vrgorac -D62- Mali Prolog -D513-D425- Čeveljuša -D8- Opuzen -D8- Neum -D8-D414- Dubrava -ŽC- Žuljana.
A zpět stejnou cestou, jen s malou zajížďkou z Ilzu do Großwilfersdorfu na vídeňský řízek (to už ale patří mezi rituály), tentokrát to bylo u Postilliona hned u semaforů.
A tady je přehled rychlostních průměrů a spotřeb:




Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hill (06. 10. 2011 16:53).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
06. 10. 2011 19:31
Ježíš, Hille, měl si vůbec čas na řízení?
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
06. 10. 2011 21:11
Na záznamy jsem měl lidi, tedy Červánka mého života, kterou nedostanu za volant, tak psala časy a kilometry. No a ostatní je z účtenek. Však jsem slíbil podrobný raport z cesty, ne?
(A neříkej mi, prosím, celým jménem, jsem tu inkognito... smiling smiley )
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
07. 10. 2011 07:04
... Jardo ... nádhera ...
jen malá poznámka k cestě a k Tobě, jako velkému příteli náčelníka Vinetua ...
škoda, že jsi to u G. Radgony nevzal kolem Mury těch 7 km na ... Apače ...
hnedle by ses vrátil na silnici č. 3 přes Plitvicu kolem Ihovů a na Mureck ...
... je vidět, že jsi technický typ a i cesta je zajímavá ... dosud nijak blíže zde nepopsaná ...
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
10. 11. 2011 20:29
Ahoj.
Jak již bylo anoncováno v jiném vláknu, dnes opět ze severu jižní Moravy k Podgorici. Pohodová cesta, ale zatěžovat s tím teď nebudu. Do jara bude vše jinak. Všiml jsem si však jedné věci. Od konce slovinské dálnice k hranicím vládne čilý ruch. V provozu jsou vrtací soupravy (asi geosondy), plno lidí okolo silnice ve vestách a kolíkují (předpokládám, že claimy to nebudou), borci s hledačkami kabelů. Asi chystají dostavbu toho kousku dálnice. Na stránkách DARSu jsem však nic nenašel. No jestli to bude, tak příští rok jízda přes staveniště nebo trasy přes Maďary.
Tož tak
Srećan i siguran put
P.S. Bosánci zpřísňují kontroly na hranicích, mně i kolegovi vcelku docela solidně probrali kufry. Sleduji tento trend již několik posledních cest.
Mike
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
06. 01. 2012 10:02
spinning smiley sticking its tongue out



Upraveno 1krát. Naposledy upravil KALACH Andrej (06. 01. 2012 20:35).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
06. 01. 2012 11:58
No nazdar,kde jsi byl, že tam neměli internet? Dnes to je snad možné jedině na Mírově.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
06. 01. 2012 17:40
Ahoj Kalachu, ses nepochlubil, že máš něco společného s HAAS F. Před pár lety jsem pro ně montoval do pár jejich dřevostaveb elektroinstalaci. Možná jsme se na některé stavbě potkali. Jak dlouho pro ně děláš? Sakra, zapomněl jsem tečkovat....tak příště.....
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
06. 01. 2012 19:07
spinning smiley sticking its tongue out



Upraveno 1krát. Naposledy upravil KALACH Andrej (06. 01. 2012 20:33).
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 211
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.