Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?

Autor tony66 
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
24. 07. 2011 11:41
Včera nám trvala cesta z Makarsky do Prahy 16 hodin.Fronty u benzinek,na mýtnici 7km,platba kartou tak jsme předjeli 4km frontu.Pak na hranicích další,radio říka 2km,tak sjezd Durmanec a na přechod Lupinjak/Rogatec/.První na hranici.Pak směr Žetala,Videm ,Ptuj.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
24. 07. 2011 12:51
Zdravim, včera cesta do Podstrany trvala 18,5 hodiny a to se ještě sjížděli fotbaloví fanoušci do Splitu, takže další kolony. Prostě děs běs. A po všem tom utrpení lijk při vybalování a dnes zase
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
24. 07. 2011 12:55
v ktorych usekoch ste chytili kolony ?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
24. 07. 2011 13:07
Videň, přes Slovinsko ( Konec dálnice- až na hranice), Lučko- placení, Lučko nájezd na dálnici-- cca 7hod, sem tam kolona na dálnici tj. popojíždění 30min, Před Splitem 1hod.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
24. 07. 2011 13:13
Tak to potvrzuju, včera sem průběžně sledoval kamery a byl to skutečně masakr
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
24. 07. 2011 15:59
Zdravím,
k těm včerejším kolonám, vyrazili jsme před 10h z Rovinje a do Koperu nám to trvalo něco přes 2 hodiny (80km) první čekání na mýtnici u hranic, další popojíždění k celnici HR a potom dolů z kopce nad Koperem až k dálnici opět kolona. V opačném směru začínala kolona cca 500m za Koperem a končila na hranicích HR. Prostě jen moc aut. Zbytek cesty ( Lj, Mb, G, W, Zn) bez jakéhokoliv problému, stejně tak jako cesta tam (odjezd v čt večer). Tankování vždy ve SLO (1,28 eur/l. nafty). Menším postřehem pro mě byl kurz Kč/Kn v chorvatsku, 1kn vycházela na 3,1Kč, zde v CZ na 3,3-3,4 - ale to jen drobný detail.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil anaximandros (24. 07. 2011 16:46).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
24. 07. 2011 18:32
Včera pôvodne plánovaný predčasný návrat z Ivan Dolac (problémy doma). V Sučuraji som stál trajekt hneď za tabuľkou Sučuraj, pre toho kto to pozná. Aj keď pendlovali 2 trajekty stále, čakali sme 3hod. 40min. Pri nalodení začala búrka. Poriadna. V Drveniku som si uvedomil, že dnes to asi ďalej nepotiahnem. Chvalabohu prišiel z domu telefón, netreba sa ponáhľať. O pol deviatej večer sme riešili prenocovanie v kempe Lisičina v Omiši. Mal voľný stan, ktorý som mu pred 2 rokmi predal. Nafukovačky, deky. Dnes sme ešte tu. Zajtra sa chystáme domov. Cesta po magistrále cez Makarskú bola v pohode, miestami mokrá.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
24. 07. 2011 21:17
Zdravím, tak už to máme bohužel za sebou. Jediný negativní postřeh z cesty CZ-Pelješac byl ten, že v Bosně (v Neumu) přestali přijímat obě benzínky platební karty. Bylo to v době od 01.-17.07., takže nevím jak teď. Kurz za benzín byl ale dobrý,
za 40 litrů bylo 48 Euro (x 24,-Kč).
Anonymní uživatel
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
24. 07. 2011 22:22
Zdravím,

cesta Kladno > Praha > Brno > Vídeň > Graz > Záhřeb > Split > Ivan Dolac:
výjezd: sobota 9. 7. 4:40
příjezd do Splitu: sobota 9. 7. 18:00
4 zastávky (tankování, WC, občerstvení)
průběh cesty:
    [*] 17 km před hranice HR v pohodě, následně až na hranice v koloně, která občas stála, jeli jsme to 2:30 hodiny; bylo vedro, na jednom místě rozdávali vodu
    [*] na celnicích chtěli ukázat pouze pasy
    [*] kolona byla ještě na mýtnici Záhřeb
    [*] ve Splitu jsme zakoupili mobilní internet, večeře a v Kaštele sobe
    [*] v neděli ráno trajekt, v Ivan Dolac kolem 11:00

cesta Ivan Dolac > Split > Záhřeb > Graz > Vídeň > Brno > Praha > Kladno:
výjezd ze Splitu: sobota 23. 7. 7:00
příjezd: sobota 23. 7. 20:00
4 zastávky (tankování, WC, občerstvení)
průběh cesty:
    [*] z Ivan Dolac výjezd ve 3:30 na první trajekt (5:00)
    [*] vřele doporučuji využít platbu kartou u Záhřebu - mýtnice Demerje sjezd NO CACHE; jednak jsme se zbavili několika kilometrové fronty, jednak ta fronta, do které se zařadíte se pohybuje o poznání rychleji; platba trvala asi 10s, u každého terminálu stál pikolík, který od vás vzal kartu a ticket, nechal project strojem a hned vrátil
    [*] na hranici HR cca hodinová fronta
    [*] opravdu jsem nezáviděl těm, kteří cestovali opačným směrem - jeli ve frontách u Zadaru a i v jindy bezproblémových úsecích; před hranicí stáli 27 km (takových zoufalců jsem nikdy víc neviděl); vystupovali z aut a snažili se dohlédnou, kam až ta fronta je a netušili, že je před nimi několik desítek km... dlouhou frontu měli i kolem Záhřebu
    [*] počasí na cestu nic moc silně lilo v HR a v A, což omezilo rychlost jízdy po dobu cca 3 hodin
    [*] dost policejních hlídek na dálnici; v "přímém přenosu" jsme viděli zásah na auto SK - rychlá jízda v audi - v tunelu se u mercedesu spustili blikačky a nápis Follow me - moc hezké... smiling smiley
    [*] do CZ vjezd v 17:00 - co se týče počasí - bylo za celou cestu nejlepší, za to dálnice (D1) jednoznačně nejhorší

PS: u pumpy se mi stalo, že pokladník vrátil o 100 kun méně a dosolil je, až když viděl, že si dělám kontrolní přepočet...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil ADMlN (24. 07. 2011 22:26).
EP
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
25. 07. 2011 06:20
Zdravím všechny navrátilce z Chorvatska. Po 16 dnech jsme se vrátili v sobotu 23.7. v 6:00 hodin. Odjezd z Privlaky (u Zadaru) v pátek v 16:00 hodin. Cesta přes Chorvatsko pouze se zastávkami na vykonání tělesných potřeb a protažení dětí, poté asi 5 sekund na mýtnici Lučko (platba kartou, na hotovostním placení fronta pouze 200 m, a to je slušné). Z protisměru obrovské kolony??? Riskl jsem to tedy přes Macejl (na konci dálnice u Durmanecu - Krapiny opět platba kartou, takže zase 5 sekund, jinak na hotovostním asi 10 aut u každé mýtnice). Na hranicích fronta 10 aut u každé celnice (zdržení asi 10 minut). Kolem 20:15 hodin již cesta po Slovinsku na Ptuj (proti nám kolona asi 1 km k hranicím). Poté poprvé použití "nové" dálnice (známku jsem si kupoval až na první stanici OMV - tzn. asi po 2-3 km použití dálnice). Začátek výrazného deště a dálnice téměř prázdná, milé zkrácení cesty přes Slovinsko a do budoucna zřejmě asi jediná volba přejezdu po různých zkouškách jejího objezdu. Až do Grazu silný déšť, poté již plynulá jízda. Před půlnocí zastávka na OMV za Vídní a asi dvouhodinová přestávka. Kolem 3:00 hodin průjezd přes Mikulov. Za Pohořelicemi střet se zajícem ve 120 km/hod. (bylo jich tam, jako by někomu utekli z králíkárny, vlastně zaječárny). Před 4:00 hodinou zastávka u OMV v Brně a latte machiato a poté již 100 km úsek domů v mlze a teplote 6°C (po tak dlouhé době, kdy byl člověk zvyklý na min. teplotu v noci kolem 22°C, tedy síla). Jinak ujeto 883 km, průměrná rychlost 88 km/hod (až do Brna 91/km/hod.), čistá doba jízdy necelých 10 hodin. Hodně pomohly dálnice. Kdybych nejel naložený jako stěhovák i se střešním boxem, dalo by se jet podle předpisů i za kratší dobu. Na dálnici jsem málokdy překročil 130 km/hod. (mám MPV a se střešním boxem byl znát boční vítr).
Takže tímto každému doporučuji používat pouze dálnici, při cestě k moři jsem tak neučinil a při teplotě 33°C přes Slovinsko a 39.2°C přes Chorvatsko to bylo utrpení.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
25. 07. 2011 06:33
ADMIN, Ty asi nebudeš administrátor tohoto fóra Michal, je to tak? Doporučuju, aby sis změnil nick, aby nedocházelo k záměnám, budeš s tím mít problémy. On je sice admin , ale velké nebo malé písmena...

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
25. 07. 2011 07:38
vrátil jsem se v pátek,start v 04,15 Ivan Dolac,Stari grad v 05.30,trajekt plný ze 3/4,Dugopolje v 08.00,Lučko v 11.15,dálnice poloprázdná,mýtnice taktéž,na přechodu HR/SLO 30 min-chorvat koukal do každého pasueye popping smileypřestávka v Ptuji u Drávy + oběd v restauraci13.00-15.15,dále na Mureck,koupení A známky na pumpě těsně před hranicí-mají otevřeno 24h-dálnice poloprázdná až do Vídně,ale tam hod zdržení,moc aut a stavební úpravy,Hatě 20.00,Praha v pohoě a doma v Hostouni u Kladna ve 23.00.Všechny Vás Zdraví Bessy s Eifelem a přeji všem hezkou dovolenou a štˇastnou cestu tam i zpět.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
25. 07. 2011 12:19
Zdeny napsal(a):
-------------------------------------------------------
.....
> negativní postřeh z cesty CZ-Pelješac byl ten, že
> v Bosně (v Neumu) přestali přijímat obě benzínky
> platební karty. Bylo to v době od 01.-17.07.,
.....

Musím Ti trochu oponovat. Já byl na Peljesacu od 3.7.-15.7. a v Neumu jsem tankoval 3.7. a 15.7, kartu brali, jen se tvařili "nepřátelsky".
Cena benzinu velmi dobrá: 28.55/litr BA95.
Jedu jeste jednou, za necelych 5 dnů, urcite tam budu tankovat.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
25. 07. 2011 18:32
Tak to jsem měl 1.7. tam a 17.7. zpátky pouze smůlu, ale nahoře u pumpy měli vylepený pořád ty samý cedulky.a dole ve městě chtěli jen cash. Tak snad se do příštího roku polepší.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
25. 07. 2011 20:02
Já jsem v Neumu bral benzín na Ině (v tom kopečku při výjezdu z Neumu směrem na jih) 2. a 9. 7. a problém s placením kartou žádný nebyl.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
25. 07. 2011 20:21
Sobota 24.6. INA za Neumem směr Pelješac karty brala. V pondělí 4.7. jsem nabral LPG v Neumu u té oranžové benzínky. Kartu nechtěl a platil jsem v kunách. Vrátil také kuny. Kolik mě obral na kurzu nevím, ale litr mě vyšel cca 17kč. V sobotu 9.7. ráno to samé. Kartu nechtěl a buď eura nebo kuny. Platil jsem opět v kunách a vrátil kuny. Už jsem to nepřepočítaval.
Nevím jestli je to nějaký jejich vykutálený fígl. Pro mě byla důležitá cena za litr.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
25. 07. 2011 20:23
Nazdárek. Cesta tam 16.7. Trasa přes Č.B.-Linz-Maribor-Zagreb-Šestanovac 980 km 13 hodin. Cestou byli 3 zastávky na WC 30 min zdržení na hranicích SLO-HR a zastávka na spánek 2 h.Tankování ve Slovinsku. Nedám dopustit na trasu přes Linz.
Cesta zpět 24.7. stejné km i trasa 10,5 h. Celou cestu od Gospice až po Linz pršelo. Jo,a nedám dopustit na coca-colu perfektní proti únavěthumbs up Cestou domů 2 litry
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
25. 07. 2011 20:45
Meny, zaujalo mě, že tolik preferuješ cestu přes Linec. Poslala jsem ti soukromý mail s dotazem. Prosím, podíváš se na to? Nechci zaplevelovat vlákno.

Díky moc
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
26. 07. 2011 02:39
Prostějov - Podgora
odjezd 30.6. cca 21:00
cesta 12hodin přes Brno-Mikulov-Vídeň-Maribor-Zagreb-Šestanovac-Podgora (dálnice kde to jen šlo)
Kromě čurpauz a protažení dvě drobná zdržení: první na slovinské hranici-slečna telefonovala s kámošku a nedařilo se jí manipulovat s platební kartou při koupi slovinské dálniční známky a druhé tradiční zdržení na chorvatských hranicích, prostě budou zdržovat, dokud se nedostanou do EU.

Podgora-Prostějov
odjezd 21.7. cca 19:30
cesta 12hodin, vjeli jsme do silné bouřky, takže jsme chvíli zastavili, než přejde nejhorší, chvílema nebylo vidět na cestu.
Chorvatští celníci dost řádili - prohlíželi auta, co přijížděli do Chorvatska. Bokem stálo jedno české auto se 4mi mladými lidmi a měli vyskládaná zavazadla, za nimi druhé české auto mladí manželé a 2 malé děti v autosedačkách a věci vyndávali, kousek dál další osobní auto (národnost nebyla vidět), ale celníci nutili psa vlízt do auta, jemu se očividně nechtělo.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
26. 07. 2011 08:21
My sme sa vratitli z Ivan Dolac v piatok 22.7. - odjazd od apartmanu 6:50, trajekt zo Stari Grad 7:45 narvany - nezobral take mensie nakladne auto s privesom. Mensia kolona v Splite od pristavu po meste (to je ale vzdy).
Dialnica skoro prazdna, takisto pumpy, demerje platba kartou par sekund. Hranice novy Gorican uplne prazdne, boli sme 2.auto v poradi. Madarski colnici vykladali rumunske auto - otvarali im aj krabicky s jedlom. Nam len pozreli do kufra, bez otazok.
Potom sme ficali madarskou dialnicou, ako inak prazdnou. Trochu sa to zahustilo asi 50 km pred Szekesfehervarom, ked zacalo poriadne prsat. V Szekesfehervari odbocka na Gyor, kde sme trochu bludili, zavesili sme sa za zltu seat ibizu s TT znackou (tymto pozdravujem winking smiley) ked zacal za volantom rozkladat rukami tak sme zastavili na pumpe, 1. krat za pobyt vytiahli navigaciu a ta nas vratila asi 5km spat na cestu c.81. Zvysok cesty na Gyor uz bez problemov, dialnica od Gyoru po Bratislavu celkom slusne prepchata kamionmi, takze tachometrovych 140km/h vacsinou v lavom pruhu.
Prichod do TT asi 21:45.
Zelam vsetkym takuto hladku cestu domov.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
26. 07. 2011 09:54
Vrátili sme sa z mestečka Postira na Brači v nedeľu 24.7.
Trasa: Split – Goričan – Budapešť – Šahy – Banská Bystrica
Odchádzali sme zo Supetaru prvým trajektom o 5:00. Lístky na trajekt začínajú predávať o 4:30.
Hneď vedľa príjazdovej cesty bola už v tom čase otvorená „pekarnica“, kde bolo možné kúpiť okrem čerstvého chleba aj rôzne koláče. Kúpili sme si na raňajky „štrúdelu so sirom“ po 9 KN .
Naľoďovanie začalo asi 10 min pred piatou, trajekt vyplával o 5:05, naplnený na cca 40%.
Po vylodení v Splite sa po meste ešte potulovali zatúlaní fanúšikovia večerného zápasu Hajduku Split s Barcelonou.
Pred nájazdom na diaľnicu sme ešte dotankovali na OMV Dugopolje.
Od odmorišťa Kozjak nám začalo pršať. S malými prestávkami pršalo s rôznou intenzitou v podstate stále.
Po prejazde cez Sveti Rok vykuklo zhruba na 5 min slnko, ale to bolo všetko.
Premávka bola malá, nebyť dažďa, išlo by sa parádne. O 8:20 sme si dali na odpočívadle Janjčje druhé raňajky a výbornú kávu.
Od Malej Kapely 14°C, začalo liať ako z krhly a lialo až po maďarské hranice. Ťažké olovené mraky, miestami nebolo vidieť pre dážď na viac ako 100 m, na cestách množstvo vody.
O 10:30 sme prešli cez mýtnicu Demerje, bez čakania. Už tretí rok po sebe sa mi nepodarilo zaplatiť kartou Maestro od SLSP. Bez zadania PINU nedovolí stiahnuť čiastku z účtu. Musel som použiť Visa Electron. Na Lučku sa čakalo odhadom zhruba 5 minút.
Tradične sme šli cez starý Goričan. Boli sme tam o 12:00 jediné auto a colníci sa zjavne nudili. Rovnako ako minulý rok chceli otvoriť kufor, potom nás však poslali ďalej.
Hneď za maďarskou hranicou som kúpil v drevenej búdke maďarskú matricu. Platba v hotovosti.
V Maďarsku sa počasie zlepšilo, premávka malá, ale pred vjazdom do Budapešti sa dosť zahustila.
Na OMV pred Budapešťou tankovanie a ďalšia káva. Táto sa však s tou chorvátskou chuťou nedala porovnať.
Budapešť sme prešli priamo cez centrum. Od odbočenia na Erszébet híd o 14:40 po značku koniec Budapešti nám to trvalo presne 27 minút. Potom až po Šahy prázdna cesta. V Šahách, v Lidli ešte doplnenie zásob a potom, znovu v daždi, jednoznačne po najhorších cestách, až domov.
Príchod do BB pred 18:00.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Mirod (26. 07. 2011 20:43).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
26. 07. 2011 10:03
táák dámy a pánové právě jsem se vrátil z okružní cesty po východní evropě trasou česko-rakousko-slovinsko-chorvatsko-madarsko-ukrajina-moldavsko-ukrajina-polsko-česko. Dohromady 4150 km. Auto i posádka zvládla expedici bez újmy.
8.7. jsme jeli navečer přes Rakousko a hned v Poysdorfu nechutné kolony v obou směrech.Ve Vídni začalo pršet a opět velmi husto.Před Grazem jsem to vzal "zkratkou" přes Rigersburg.V noci je to ovšem utrpení,samá serpentýna,horizonty,padesátky a zatáčky.Navíc to jejich supr značení: na jednom sloupku dvanáct směrovek,většinou navíc místní.Do Chorvatska jsme vjeli přes Zavrč.Pohoda,odbavení do jedné minuty.
Od moře jsme odjeli 16.7. Od tunelu Mala Kapela kolony až do Zagrebu. V opačném směru totální brutal,parkoviště od Zagrebu do Zadaru. A to bez ironie.Přespali jsme u bráchy u Daruvaru a pokračovali v noci přes Madarsko do Ukrajiny. U Marcali zaparkovali dvě mohutné srny uprostřed cesty a naprostým zázrakem se mi podařilo mezi nimi prokličkovat,načeš jedna z nich dostala asi direkt do zubů sloupkem auta.Auto je naštěstí OK.
Dále jen v rychlosti : příroda v Karpatech mezi Mukačevem a Stryjem omračujcí.Jak z pohádky. Silnice jak z pekla,kromě okolí Lvova a karpat.Na druhou stranu silnice v česku jsou třetí nejhorší po ukrajině a moldavsku.
Co se týče hraničních kontrol,slečínky co si stěžují na chování SLO/HR celníků ,by si měli projít tortůru celnice východní Evropy.Zažitek na zbytek života.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
26. 07. 2011 13:58
Mirod napísal:

"O 10:30 sme prešli cez mýtnicou Demerju, bez čakania. Už tretí rok po sebe sa mi nepodarilo zaplatiť kartou Maestro od SLSP. Bez zadania PINU nedovolí stiahnuť čiastku z účtu. Musel som použiť Visa Electron."
Toto mám za sebou už 6x. Nie som odborník na karty.Obsluha vždy tvrdila zlá karta.Pred mesiacom som tankoval na pumpe pred Demerje OK,mýto zlá karta,ďalšia pumpa kávaOK.Preto nosím ešte Visu.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
26. 07. 2011 18:24
Štart 16.7., 17.45 hod. z Prešova. Po predošlých stresovejších situáciách pri prípravách všetko opadlo, cesta v pohode. Po chvíli nám začalo normálne fungovať aj trávenie a tak zásoby na cestu úspešne ubúdali. Trasa PO –(M7) - Budapešť – (M6) – Mohacs – Osijek – (A5 potom A3) – Bosanská Gradiška – Banja Luka – Gornje Ratkovo – Glamoč - Livno – Šestanovac – Drvenik – Ivan Dolac. V Livne sme využili Konzum na nákup – BiH=nízke ceny, ale hlavne už nebolo čo jesť. Prestávka vyše hodiny. Prekvapenie na hraniciach BiH – HR, maličký prechod a čakali sme vyše hodiny. Po Ďalšej pauze v Makarskej a káve v Drveniku príchod do ID o 15.25
Medzipresun v sobotu 23.7. ID – Omiš s pôvodným zámerom ísť už domov. Písal som vyššie. Z Omišu odchod 25.7. 9.30 hod., medzipristátie vo Vodiciach (Lidl) a kúpanie v Pirovaci. 14.00 hod. štart – Benkovac – A1 (Demerje prázdne, Lučko tiež) – A4 – starý Goričan – M7 – Budapešť cez mesto, v pohode – M3 – Miskolc – Prešov. Príchod 1.20 hod. HU diaľničnú známku som mal platnú do 24.00 hod., pri Miskolci som zišiel z dialnice o 23.50 hod. Vždy som za pohodovú cestu z dlhšími prestávkami, teraz z Pirovacu 990 km 11 hod. 15 min aj s prestávkami. Cestou zamračené, nepršalo.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
26. 07. 2011 20:18
To Eifel:

Nebylo by rychlejší z Budapešti místo po M6 - A5 - A3 jet raději po M7 - A4 - A3 ? A co přes Bosnu, bylo to v pohodě? Jak dlouho tval úsek přes Bosnu?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil MartinR (27. 07. 2011 06:22).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
26. 07. 2011 20:30
To Darko: I Ty tuláku. To by se vešlo do dvou i více dovolených.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
26. 07. 2011 21:50
Karel M. napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To Darko: I Ty tuláku. To by se vešlo do dvou i
> více dovolených.


však mám taky pocit, že jsem byl pryč půl roku.Dojeli jsme domů,tady pršelo,lidi v bundách a mi šortky ,kristusky na nohách a opálení jak taloši
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
26. 07. 2011 23:35
Taky už jsem se vratil...po trech tydnech ve vesničce za Biokovem...v miste za kterym je Baška Voda...tunelem to od 1.7.2012. budu mit 18 km na plaž...prozatim klidek, pres den horko, ale porad vanek (i když horky...)...avšak v noci bez lehke deky težko...žadne noviny, žadna TV, zadne radio...od sousedu se dovim jestli nekde hori, nebo jestli by melo pršet...pršelo akorat pred par dnema, jako všude...proste pohoda - zemsky raj...mam tam barak z kamene po tatovi (ty jsou ted v mode!)...je to možna budouci primorske a jeste malo navštevovane turisticke zazemi za Biokovem...kam doufam za zdejšimi krasami zamiri mnohem vice turistu, až ten tunel Svaty Ilija bude dodelany...je to kraj mezi Imotskym a Šestanovcem...jmeno "Medove Udoli" take neco rika...Od domu v Rijece jsem najel po 3 kilometrech na dalnici a jel na Bosiljevo a pak zahnul na Split, sjel jsem z dalnice v Bisku a potom rychlou silnici smerem na Imotski...20 km pred Imotskym jsem jel zas jen 3 km k baraku...470 km za 5 h...a 165 kn dalničnich poplatku...Na vylete do Imotskyho jsem potkal take dost Čechu...Počitam, že prave Češi budou zas mezi prvnimi dobyvateli Biokovskeho zazemi...tak se už zdejši pripravuji...taky bych rad upravil (až budu v duchodu) neco jako "Agrarni turistiku" taj jak to delaji Rakušaci...venku pred barakem pod vysokymi stromy v chladku dlouhy dubovy stul...hned vedle vinic, brambor, rajčat, okurek, paprik, melounu...ve sklepe vino, rakie, orechovka, pršut, domaci vonave klobasy...hned vedle domaci krb na pečeni chleba nebo jehneči pečene s braborama...mnam!!...už jsem ale bohužel zase doma v tom blazinci...nemuzu si ani po par dnech porad zvyknout...chci se zas brzy vratit!!!



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JIRKA Z RI (26. 07. 2011 23:47).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
27. 07. 2011 00:39
Z Imotskyho jsem si neplanovane odskočil na kafe do Bosny a Hercegoviny...5 km od Imotski...celnici jen mrkli na občanku...v prvnim obchodaku koukam na ceny...slevy a akce...ptam se jestli mužu platit v kunach...prej jo a vracime v tom čim platite...takže jsem byl docela vyvalenej...laxni zeme...
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
27. 07. 2011 06:15
Proč laxní země? I taková zdánlivá drobnost prospívá obchodu a turistickému ruchu. Ty máš o starost méně a příště se zastavíš zase nebo to doporučíš dalším, jako teď.
I v Neumu to tak funguje, v Mostaru už o kuny moc zájem není (asi tam u pokladen nemají tolik přihrádek v šuplíku), ale vezmou je taky .
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 95
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.