Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?

Autor tony66 
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
04. 07. 2011 21:51
učitelka - to je zas len tvoja predstava.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
04. 07. 2011 21:56
Eifel napsal(a):
-------------------------------------------------------
> učitelka - to je zas len tvoja predstava.


Slovy vševědoucího: "...di ty brebto..."
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
04. 07. 2011 22:00
...žeby aj tvoja predstava?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
04. 07. 2011 22:48
Sice jsem se jeste nevratil,ale cesta do Hr byla v pohode.Na hranicich a mytnicich zadna zdrzovacka.Pasove kontroly jen tak letmo..uvidime,jaka bude sobotni cesta zpet,ale myslim,ze to bude pravy opak-hlavne na mytnicich..
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
05. 07. 2011 10:16
Dlouho jsem tu už nepřispíval, pouze sem tam forum pročtu, abych si připoměl atmosféru Jadranu, jelikož letos na jih nejedeme. A vzpomínám na dobu před x lety, kdy se tu psalo pouze o Chorvatsku a sdělovaly se zkušenosti z cest a pobytu. Takové hovadiny co tu píšete teď, si nikdo psát nedovolil či to nikoho nenapadlo. Vzpamatujte se.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
05. 07. 2011 11:05
Vul !!!!!!!!!!!!
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
05. 07. 2011 14:28
Tak ja som sa dnes ráno vrátil z Pirovacu a tak, ako som písal z HR,tak to zopakujem.Tá,toľko omieľaná a chválená súčasne hanená 86 je v podstatne lepšom stave,ako pred rokom.Je tam ešte niekoľko úsekov,kde sa pracuje a kde pracovať treba,ale pribudli desiatky km nových povrchov,ktoré zvádzajú na dlhých rovných úsekoch k veľmi vysokej rýchlosti.Medzi M15 a Csornou sú 3 semafory,ale v noci sú to minútové zdržania.Ak si niekto pamätá Kalocfa a Kozmadombja,tak to sú úplne nové cesty. Veľký rozdiel však môže byť v tom,či idete cez deň,alebo v noci.Ja som išiel vždy po polnoci a tak pôjdem ešte tento rok 2x.Na hraniciach ani nevyliezli z búdok.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
05. 07. 2011 15:00
Onical,jeli jsme po 86 v sobotu mezi 8.30-12.15
Čekal jsem silný nápor,ale opak byl pravdou.Příjemné překvapení,kluci z Hungáry maji opravených silnic na 86 to co my u nás v celé republice.
Jak píšeš,dodržet potom rychlost na těch rovných a nových úsecích je skoro nemožné.eye popping smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Kopera (05. 07. 2011 16:21).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
05. 07. 2011 15:05
Bessy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... Tomme ... tak to teda prrr .... jednou tady
> paní učitelka vystavila své pozadí a věřím, že
> bylo její ...
> pravda dál už z anonymity nevystoupila ... tak
> jako my, členové Bratrstva kočičí pracky ... ale u
> toho auta stála ... baba ... smileys with beer
Bessy tak slušný člen Bratrstva by se o ženě neměl vyjadřovat a už vubec né o pozadí.A ta baba,to je na dutku.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil postak (05. 07. 2011 15:10).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
05. 07. 2011 15:53
Kopera napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Onical,jeli jsme po 86 v sobotu mezi 8.30-12.15
> Čekal jsem silný nápor,ale opak byl
> pravdou.Příjemné překvapení,kluci z Hungáry maji
> opravený silnic na 86 to co my u nás v celé
> republice.
> Jak píšeš,dodržet potom rychlost na těch rovných a
> nových úsecích je skoro nemožné.eye popping smiley

Preto som písal pred týždňom,že Hanah išiel asi po inej 86,lebo napísal,že sa čuduje,že maďarov ešte za takú cestu europskeho významu nevylúčili z EU.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
05. 07. 2011 16:27
Onical:Za těch pět let co jezdím po 86, tak stav je dle mého názoru nejlepší.
Co mi vadí,jsou ve více obcích třicítky.S tím nic,ale nenadělám.grinning smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
05. 07. 2011 16:46
V neděli jsme se vrátili z Gradace.Odjezd v neděli 26.6.v 19hod.Příjezd do Gradace v pondělí dopoledne,ujeto 1148km cesta převážně po dálnici,
vše bez problémů.Návrat v neděli 3.7.,odjezd z Gradace v 8hod.Příjezd domů po 1150km a 2,5hod.přestávek v 21.30hod.Až na malou komlikaci,kdy v Rakousku uzavřeli dálnici za Mureckem a kontrolovali dálniční známky opět vše bez problémů a bez kolon.Fery
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
05. 07. 2011 21:10
Odjezd Milíkov u Jablunkova do Omiše-Staniči 24.6. ve 23:50 příjezd na místo ve 13:30 s přestávkama. (dálniční známku na Slovensko jsme koupili ve Svrčinovci na hranicích, chtěli jsme i vignetu do Maďarska, ale nešel jim terminál, tak jsme ji koupili hned po přejezdu Maďarska). Jeli jsme na Gyor, Budapešť, Letenye, kde byla menší objížďka, na hranicích čekačka asi 20 min, koukli do pasů a tradáá směr moře. Na mýtnicích také vše v pohodě bez zdržení.
Zpátky 4.7. odjezd v 8:15 a příjezd domů ve 21:15 na dálnicích klídek, občas větší skupinka aut, ale vše plynule jelo. Mýtnice bez čekání, na hranicích v Letenye 4 auta před náma, opět jen nahlédli do pasů a odkývali smiling smiley
Jen menší perlička byla, tam i zpět jsme trošku zabloudili v Budapešti, jaksi to značení nás občas zmátlo, ale bylo to malé časové zdržení po 15 minutách grinning smiley měli tam nějaké opravy a navigace nás hnala na staveniště, protože jsme minuli sjezdy eye popping smiley
Takže to byla naše první cesta do Chorvatska a musím uznat, že tam bylo nádherně, zamilovali jsme si to tam a určitě příští rok pojedeme zase, i když na jiné místo (už vybírám) smiling smiley
Chci poděkovat všem z tohoto fóra za cenné rady a přeji krásnou dovolenou a hlavně šťastný návrat!!!!!!



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Libi (05. 07. 2011 21:25).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
06. 07. 2011 11:09
nepatří to sice do tohoto fora o Chorvatsku ale jako sem tam drobný pisatel jsem letos změnil destinaci
a také " jsem se letos vrátil" sice ne z Chorvatska ale z Turecka - Alanya. Pokud by měl někdo zájem o nějaké info z této oblasti za směšný peníz kdy vám stačí kartáček na zuby,plavky a pas tak rád odpovím ale pouze přes SZ.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
06. 07. 2011 19:35
Rohálku, napiš nám něco málo sem. Prosím, prosím...

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
06. 07. 2011 21:24
já bych napsal více ale mnoha lidem by to nebylo po chuti
obzvláště našim "přátelům" chorvatům .................................
za 6450 Kč all exkusive, letecky v době kdy je tam zaručených minimálně 30 stupňů
a nekápne na vás ani kapka, žádná bura,jugo nebo jak se ty jejich větry nazývají ani vidu ani slechu
ano je to sice o měsíc dříve ale .................
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
07. 07. 2011 03:22
Něco podobného by měl absolvovat povinně i ten nejzarytější příznivec Jadranu, bohužel k takovým jsem se řadil i já.
Opravdu je na tom něco úžasného,nemyslet, kolik převezu syrového masa, kolik zavařených konzerv, kondenzovaného mléka, plechovek piva, koupit či nekoupit slovinskou dálnici, trtkat se po D1, Madarskemˇnebo po "staré" v Chorvatsku,počítat, kde je levnější benzín a kolik po mě bude domácí chtít peněz a v neposlední řadě čím tam pojedu!
Ano, to Jaderské moře je až neskutečně krásné, ale to všechno okolo tu radost a pocit nějak degraduje.Přiznávám, nebyl jsem u Jadranu již dva roky , ale i s tím se nechá žít.
Nepopírám, že se tam co nejdříve chci opět podívat, ale ten pohled bude mít úplně jiné dimenze .
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
07. 07. 2011 05:55
Pánové musím vám oponovat.Byl jsem asi ve všech jižních zemích,i východní pobřeží USA.Tam to jinak než All Inclusive ani nejde.Jet do Egypta, Řecka,Turecka autem autem, je taky utrpení.Pro mě je Chorvatsko nejen dovolená, ale i životní styl.Nalinkovaný mám celý rok, tak těch dvacet dní chci mít mírnou nejistotu.Jezdím dvacet let a pokaždé se raduji,jak mi to počasí vyšlo.Jistota počasí je vyšší než u nás doma a proto pro ty co musí plánovat s předstihem, je chorvatsko nejblíže.Zažil jse buru v Bašce Vodě v karavanu.Přístřešek odletěl padesát metru od karavanu.Do dnes na to děcka vzpomínají a to je zpět asi osm let.V tom roce jsme byli v listopadu v Egyptě.Všechno perfektní,ale nic se mi nevrylo z té dovolené do hlavy.Pokud bych nefotil,tak by nezbylo nic.Prostě týden bez starostí.Je třeba vidět,ochutnat co nejvíce a i ta největší lahutka se přejí, ale chleba chutná stále stejně.Já mám stále stejné dimenze když přijíždím přes hory k Jadranu.Vždy musím na chvíli zastavit a kochám se.To by člověk nevymyslel.Nic si nenamlouvam,nic si neidealizuji.Stěrače vidím,ty mi nemusíte hlásit.
Cestujte,poznávejte,ale stejně se vrátíte.Je to pocit svobody co nás tam táhne.A kyž se tak trmácím po těch cestách necestách, děcka zrovna nespí,před námi auto, děcka hlásí brňák,pražák,ostravák,to je pocit.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
07. 07. 2011 06:59
Pošťáku...a tvá děcka poznají podle značek (SPZ) ,kdo v tom autě sedí? Já ne. Protože: kdo ty značky zavedl, to pane musel být DEBIL!!!
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
07. 07. 2011 07:17
T ostravský kraj,A Praha,B Brno.To se učí ve škole v páté třídě,ale většinou o už znají dříve.Bylo to lepší.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
07. 07. 2011 07:41
To zase tak pravda není. Já mám B a jsem ze Znojma. A to mě právě na tom nejvíc vadí. Dřív si kouknul ZN...a bylo to jasné. Zařadil jsi dotyčného hned přibližně do správné oblasti. Ale teď, rozcházíš se možná i o 250 km.A přece se nebudeš na dovolené ptát: Vy jste z Jihomoravského kraje? Dřív to bylo opravdu lepší. A na tom debilovi trvám.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
07. 07. 2011 07:49
A k cemu potrebujes vedet kdo odkud je? Zeby zase nejaky patriot??

S pozdravem raven

kabinet302 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To zase tak pravda není. Já mám B a jsem ze
> Znojma. A to mě právě na tom nejvíc vadí. Dřív si
> kouknul ZN...a bylo to jasné. Zařadil jsi
> dotyčného hned přibližně do správné oblasti. Ale
> teď, rozcházíš se možná i o 250 km.A přece se
> nebudeš na dovolené ptát: Vy jste z Jihomoravského
> kraje? Dřív to bylo opravdu lepší. A na tom
> debilovi trvám.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
07. 07. 2011 08:04
OT, ale, když už o tom je řeč: Slováci, Němci, Rakušani - ti všichni nebyli tak blbí. Podle značek na jejich autech se dá s přesností na 25km určit, odkud kdo je. Samozřejmě ani to však nic neříká o osobě řidiče, za volantem může sedět zrovna tak někdo, kdo krizovou situaci na silnici nezpůsobí a, když už ji vyvolá někdo jiný, s přehedem ji zvládne, jako někdo, komu chybí jen špejle na obou koncích, protože je jelito a má špatné návyky, kterých se pak těžko zbavuje, protože v autoškole už jen koukali, jak se ho konečně zbavit. Tak je otázka, jestli to z tohoto pohledu není jedno.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
07. 07. 2011 08:06
Vcera som sa vratil z Pagu, cesta tam 01.07. Chcel som skusit trasu cez Rakusko a obchadzku slovinskej dialnice no hranicny prechod bol masaker. Pri napojeni sa na nespoplatneny koniec dialnice u Ptuje zaradenie sa do kolony a na hranice to trvalo nieco cez 2 hodiny. Kolona bola urcite este dost km aj na dialnici takze ti co kupili dialnicnu znamku si tu dialnicu moc neuzili. Zvysok cesty uz v pohode, Cesta naspat 06.07 bola uplne bez problemova.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
07. 07. 2011 08:36
josh napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Vcera som sa vratil z Pagu, cesta tam 01.07. Chcel
> som skusit trasu cez Rakusko a obchadzku
> slovinskej dialnice no hranicny prechod bol
> masaker. Pri napojeni sa na nespoplatneny koniec
> dialnice u Ptuje zaradenie sa do kolony a na
> hranice to trvalo nieco cez 2 hodiny. Kolona bola
> urcite este dost km aj na dialnici takze ti co
> kupili dialnicnu znamku si tu dialnicu moc
> neuzili. Zvysok cesty uz v pohode, Cesta naspat
> 06.07 bola uplne bez problemova.


Zdravím,
toho prvního jste byl v Ptuji v kolik hodin?.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
07. 07. 2011 08:39
No bolo to asi tak cca okolo 03:00
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
07. 07. 2011 16:31
josh napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Vcera som sa vratil z Pagu, cesta tam 01.07........

fosfor napsal(a):
-------------------------------------------------------

> Zdravím,
> toho prvního jste byl v Ptuji v kolik hodin?.

josh napsal(a):
-------------------------------------------------------
> No bolo to asi tak cca okolo 03:00 ........

Dovolím si jenom doplnit, předpokládám že když odjezd byl 1.7. tak v Ptuji jste byl 2.7. okolo 3:00 a nikoliv "prvního" jak se ptal fosfor. No a protože to byla sobota, k tomu první prázdninový víkend, tak ta kolona je úplně pochopitelná. Spíš by se člověk divil kdyby tam v tu dobu žádná dlouhá kolona nebyla.

Jestli se pletu tak mě opravte.

** Petr **
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
07. 07. 2011 17:19
Ahoj.
Opět se hlásím z Montenegra. Před chvílí jsem dorazil. Vyrážel jsem ve 3:00 od Boskovic a před 16:00 jsem byl na místě. To jsem se ještě zdržel, protože jsem vezl celníka z hraničního přechodu Vračenovići do Nikšiće. Spěchal domů a byl jsem po ruce.Jinak cesta naprosto v pohodě, na všech hranicích bez problémů (možná je to tím, že mě už znají :-))) ) Ale zarazil mě jeden bilboard ve Slovinsku mezi koncem dálnice a hraničním přechodem kousek od známé reklamy na oblíbené paštiky. Je na něm přeškrtnuté asi 2 m vysoké dámské přirození (klasický kosočtverec s čárečkou) a vedle česky napsáno "Chovejte se na dovolené slušně" Neviděl jsem jestli se mám smát, nebo se vyiritovat do němoty. Pročpak to také není třeba německy nebo polsky? No jinak zpět k cestě, mezi Stolacem a Bilečou je v podstatě komplet dokončena rekonstrukce povrchu. JInak 1220 km za necelých 13 hodin s Fóbií II 1,4, průměrná spotřeba dle kompu 6,5L.
Takže všem
srećan a siguran put
Mike
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
07. 07. 2011 17:40
No proč je to jen česky. Nejspíše z toho důvodu, že kromě slušných lidí, zejména organizovaných a postupně vychovaných zde na foru jezdí do Chorvatska také hodně toho proletariálního folku.
Jinak závidím Mikemu jeho fyzickou výkonnost - jízdu bez přestávky. Já jel ve všední den v polovině června přes Rakousko a Slovinsko, při přesném dodržování povolené rychlosti, bez jakéhokoliv dopravního a hraničního zdržení (zastavení), průměrnou rychlostí přesně 100 km/hod. za 9,5 hodiny. Ale s pěti krátkými zastávkami. Na víc již nemám, roky přibývají.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
07. 07. 2011 17:45
To hanah: No když to jezdím 24x za rok, tak si člověk zvykne moody smiley
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 147
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.