Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?

Autor tony66 
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
22. 06. 2011 21:11
Ajax palec nahoru.
V jiném vlákně jsem psal, že celou cestu domu v klidu a u "rohlenky" mě málem sundá baba ve "zlomene" mazde.
A hlavne clovek z dovolene je tak nejak rozjetej po 1000km.
Kdyzto "sprinteri" typu Ol-Pv jsou magori a evidentne si uzivaji svých 4 minut na dálnici např. ve fobii htp, nebo kie, to je jedno. .... Nesnáším to. U té rohlenky jsem si připadal jak alenka ve stoce debilů....
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
22. 06. 2011 21:21
hanah napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Další blb z Česka (Racetiger), který ohrožuje
> ostatní. Pravděpodobně i oholená hlava a tetování.


Přátelé .já to řikam furt..........je to tady teda hustý je to .boj k tomu nemam co rict .......to ja sem teda .andilek .........jo hlasim nepokerovanej ,,nepropichanej ,hlava neoholená ,pomaham všem jak to jen de. a hlavně už jezdim pomalu .....šetřim si body mám už jich tak akorát .............
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
22. 06. 2011 21:31
Asi nekonečné téma. Pro jedny jsou nejnebezpečnější šílenci ti, co jezdí rychle. Že se při tom věnují se jen řízení a jsou maximálně soustředěni, je asi jedno. Ruku na srdce ti, co jezdíte rychlostně přesně podle předpisů - jste celou dobu maximálně soustředěni, věnujete se jen řízení a víte o každém autu, které se nachází ve vaší blízkosti? A opravdu si myslíte, že bezpečnost je jen v relativně malé rychlosti. Naboural jsem do jiného auta jen jednou v životě. Zlomil jsem mu nárazník, mě se nic nestalo. Bylo to v asi dvacetikilometrové rychlosti v koloně. Přitom pro mě nebyl problém jezdit ve Felicii tachometrových 180-190. Nikdy jsem se při té rychlosti nedostal do nebezpečné situace. Ono řízení není jen o rychlosti.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
22. 06. 2011 21:34
Globík napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Asi nekonečné téma. Pro jedny jsou
> nejnebezpečnější šílenci ti, co jezdí rychle. Že
> se při tom věnují se jen řízení a jsou maximálně
> soustředěni, je asi jedno. Ruku na srdce ti, co
> jezdíte rychlostně přesně podle předpisů - jste
> celou dobu maximálně soustředěni, věnujete se jen
> řízení a víte o každém autu, které se nachází ve
> vaší blízkosti? A opravdu si myslíte, že
> bezpečnost je jen v relativně malé rychlosti.
> Naboural jsem do jiného auta jen jednou v životě.
> Zlomil jsem mu nárazník, mě se nic nestalo. Bylo
> to v asi dvacetikilometrové rychlosti v koloně.
> Přitom pro mě nebyl problém jezdit ve Felicii
> tachometrových 180-190. Nikdy jsem se při té
> rychlosti nedostal do nebezpečné situace. Ono
> řízení není jen o rychlosti.


Tak nějak.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
22. 06. 2011 21:51
"Přitom pro mě nebyl problém jezdit ve Felicii tachometrových 180-190. Nikdy jsem se při té rychlosti nedostal do nebezpečné situace"

NEZLOB SE, ale tohle už není ani hrdinství....
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
22. 06. 2011 22:05
Já se nezlobím. Ale nešlo o žádné hrdinství. Samozřejmě to bylo jen v západním Německu nebo u nás na téměř prázdné dálnici (a stejně tak v Chorvatsku). Mezi stréci v klouboucích, kteří začnou předjíždět kamion stokilometrovou rychlostí, aniž by se podívali za sebe, bych si to samozřejmě nelajsl.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Globík (22. 06. 2011 22:06).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
22. 06. 2011 22:08
Ale jak vidět, zastánci pomalé jízdy zase paušalizují. Felicie 170 km/h (cca reálných) = šílenec. Bez ohledu na podmínky.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
22. 06. 2011 22:12
Nechejme toho, tohle je stejně k ničemu... smiling smiley

Minulý rok na A5 v HR jsem jel dle GPS 133 (tempomat) a drtivou většinu jsem předjížděl a nepřidával jsem ani plyn.

Jaká byla cesta?

EDIT: zaměnil jsem A5 za A4 sad smiley



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Tony Stark (23. 06. 2011 09:40).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
22. 06. 2011 22:37
Tony Stark napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Minulý rok na A4 v HR jsem jel dle GPS 133
> (tempomat) a drtivou většinu jsem předjížděl a
> nepřidával jsem ani plyn.

tak jsi takovej spravedlivej Mirek Dušín....smiling smiley
a to já jsem tě asi ve 135 předjel....
nechtěl jsi třeba říci, že tebe předjelo tak 50% místních? confused smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
22. 06. 2011 22:47
Já jezdím v HR okolo 150-160 tacho a zatím bez problémů
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
22. 06. 2011 22:58
už se perou? inak na českej D1 keď som išiel 130 obiehal som akurát kamiony, bol problem dostať sa do lavého pruhu, ked som išiel 160 prišlo mi to že konečne idem normálne, tak nejak spolu s prúdom. inak u nás je 160 na niektorých úsekoch (síce som stále nenašiel , že na ktorích grinning smiley) povolená a označená alebo aspoň má byť.
pokial som jazdil na turbo kachliach tak dialnica 150 bežne a žiaden problém pokial tí čo íšli 80 vedeli používať spetné zrkadlá. inak keď som začal s tou vašou D1 tak brno-praha za hodinu a nemal som pocit že idem jak blázon...
teraz jazdim benzín tak 110 lebo papká to čo predtým pri 150 sad smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
22. 06. 2011 23:03
mihal306 napsal(a):
-------------------------------------------------------
inak keď som začal s tou vašou D1 tak brno-praha za hodinu a nemal som pocit že idem jak blázon...
Teď si budu sám sobě protiřečit, ale D1 průměrnou rychlostí 200km/h je už velmi velký hazard, ať máš jakékoli auto. Na rozdíl třeba od úseku Zadar 2 - Šibenik nebo Praha - Poděbrady.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
22. 06. 2011 23:16
hlavne ma k tomu vyprovokoval ten váš pravý pruh tak som musel ísť aby som nemusel nikomu uhýbať, ale máš pravdu, je to veliký hazard a nieje to zrovna príklad toho jak by sa malo jazdiť, každopádne kto by sa rozhodol tak na Slovensku,už to je brané už ako trestný čin a hrozí chládok smiling smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
23. 06. 2011 09:24
To Šatava: zdravím taky jsem před cca 8 lety zavrhl Macelj od té doby sjedeme v Rakousku na 138 km směr Maďarsko a pak po 86 na Redicz, ale letos chci zkusit sjet na 157 směr Feldbach pak Dornja Radgona a po 3 až do Mursko Srediště....Co vy na to? Zkušenosti máte yawning smiley
Omluva za jiné vlákno..........
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
23. 06. 2011 09:38
mack Chtěl jsem říct přesně to, co jsem řekl, akorát jsem zaměnil A5 za A4...

edit:

Mluvil jsem se známým, který dojel v sobotu. Cesta přes Maďarsko. Říkal, že v HU je opravdu nutné dát si pozor na začátek a konec vyfrézovaných úseků,neb to někde není značené.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Tony Stark (23. 06. 2011 09:47).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
23. 06. 2011 09:42
... a už jste se LETOS vrátili ? Jakou jse měli cestu ? smoking smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
23. 06. 2011 10:37
Vážení, jako účastník silničního provozu mám právo očekávat, že i ostatní dodržují předepsaná pravidla silničního provozu, neb je to jejich povinnost. Nejsem z těch, kteří by striktně dodržovali nejvyšší povolenou rychlost, ale pokud všichni jedou kolem 130 - 140 a objeví se tam nějaký blb, který to valí nejméně 160, je zaděláno na problém. Ona se totiž při vyšší rychlosti hůře odhaduje vzdálenost a potřebná brzdná dráha. Nejen pro toho ukázněného, ale i pro toho rychlojezdce. I ten slušný může být momentálně něčím zaměstnán v provozu, vyjede do rychlejšího pruhu a má rachlojezdce na zádech. Nesrovnávejme to s Německem, tam jsou zvyklí na jiné rychlosti mnoho desítek roků. Ale každopádně tolik neukázněných agresivních rychlojezdců jako v Česku, v Rakousku, Německu a Chorvatsku rozhodně nepotkávám. Ještě jsem v zahraničí nezažil, aby na mě rychlojezdec v levém pruhu dálnice blikal a vynucoval si uvolnění pruhu. On je totiž i tak ukázněný a respektuje to, že když předjíždím, mám právo i v levém pruhu jet pouze oněch předepsaných 130 či o chlup více. Takže počká, až se zařadím zpět vpravo a pak pokračuje svojí vyšší rychlostí. To jsou moje zkušenosti, ale nikoliv z Česka.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
23. 06. 2011 10:44
a už jste se LETOS vrátili ? Jakou jse měli cestu ?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
23. 06. 2011 11:53
hanah napsal(a):
....."Ještě jsem v zahraničí nezažil, aby na mě rychlojezdec v
> levém pruhu dálnice blikal a vynucoval si uvolnění
> pruhu. On je totiž i tak ukázněný a respektuje to....."

Nechci rejpat, ale prasata jsou všude. A to že natebe za hranicema nikdo neblikl se mi nechce věřit. Ono to není vždycky: BLIK "Uhni já jedu", ale občas jen upozornění, že je auto za tebou. Třeba v Itálii v noci je to skoro pravidlo. Jedeš v pravým pruhu a ze zadu se přibližuje rychlejší auto. Blikne, abys o něm věděl, že předjíždí a je pryč.
Nebo tě bliknutím upozorńuje na někoho dalšího.
Jednou jsem jel v německu po tříproudovce 160-170km/h v prostředním pruhu protože jsem předjížděl kamion, mercedes kterej mě předjížděl levým pruhem najednou blikl, že by jako potřeboval do prostředního, protože se za ním vyřítilo Porsche hodně přes 200km/h. Pěkně jsme se poskládali a bylo to.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
23. 06. 2011 12:17
a už jste se LETOS vrátili ? Jakou jse měli cestu ?
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
23. 06. 2011 12:25
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Racetiger (23. 06. 2011 18:54).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
23. 06. 2011 13:08
Tak ještě jednou - a už jste se LETOS vrátili ? Jakou jste měli cestu ? ( chapišto ???)
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
23. 06. 2011 13:30
Mildous napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak ještě jednou - a už jste se LETOS vrátili ?
> Jakou jste měli cestu ? ( chapišto ???)


Voni to chápou,ale řidí......nemužou se věnovat té otázce.Až dojedou ...........
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
23. 06. 2011 13:36
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Racetiger (23. 06. 2011 19:02).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
23. 06. 2011 14:29
Hoši za hodku vyrážím tak vám napíši jaká byla ta Cesta.thumbs up smileyhot smileythumbs up smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
23. 06. 2011 15:36
To Racetiger: samozřejmě lze plně souhlasit s tím, že pokud je dálnice prázdná, klidně si jeďme jak rychle chceme. Pokud je hustší provoz, je nutno se přizpůsobit povolené rychlosti. Platí to i pro ty, kteří v normálním provozu jedou jen 100. I ti jsou nebezpeční.

To Dejff: ano, takové blikání jako upozornění, že je za mnou auto, které chce jet rychleji, to jsem také zažil. Já měl na mysli ty debili, kteří blikají tak, že jim div nepopraskají žárovky a lepí se zazadu na kufr toho, co jede před nimi.

Když je dobrá situace, dá se Chorvatsko udělat rychle. Já jel 15. září z Kyjova 827 km, přes Vídeň, Graz, Maribor, Zagreb k Primoštenu, přesně 9,5 hodiny včetně přestávek, kterých bylo asi 6 (benzin, známka, kávy nebo jen tak na pár minut na cigárko a hlt vody. Tachometr mně na té trase ukázal průměrnou rychlost přesně 100 km/hod. Ručím za to, že jsem nepřekročil povolené rychlosti, protože jsem nespěchal. Vyjel jsem ráno v 8 a dojel jsem neunavený. Horší to ale mají ti, kteří jedou ze severních Čech a třeba až něka daleko pod Split nebo na ostrovy. To už bych raději jel za dva dny.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
23. 06. 2011 16:24
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
23. 06. 2011 16:25
To hanah.Už to nevyžehlíš.Blb a holá hlava tam už bol.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil onical (23. 06. 2011 16:30).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
23. 06. 2011 17:08
Ahoj všem.
Tak jsem se vrátil včera po oblíbené trase Podgorica - Brno. všechny hranice v klidu, jen HR-SLO zdržení asi 10 min. Žádné prohlídky, žádné buzerace. Výjezd 05:30, příjezd 19:00. Celkem 1209 km. Zdržení ve Vídni v koloně. A tam to přes léto myslím bude docela masakr. Od 05.07. budou přes Hansekurve pouze dva pruhy. Teď nestačily tři. Přemýšlím, jak to objet. Zajímavé, je že historky výše popsané (předjíždění, vjíždění do pruhů apod. jsem zažil až za Vídní na A5 a pak na D2. Brno kupodivu v pohodě. Omezení v Rakousku myslím 3 po 8-mi km, ale v podstatě jen snížená rychlost, Chorvatsko pohoda. Jinak v Černé Hoře, Bosně a i v Chorvatsku všechy cesty po kterých jsem jel opravené nebo se opravují a nově namalované značení. Bude se hodit hlavně v noci.
Srećan i siguran put
Mike
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
23. 06. 2011 17:43
Po předchozích příspěvcích, nevím jestli to má vůbec cenu psát o tom, jaká byla cesta, ale snad se to neztratí v nic neříkajících příspěvcích.
Odjezd 10. 6. z Brna směr Njivice na Krku ve 23.00, dálniční známka A koupena dopředu v Autoturistu za 224,- Kč. SLO známka koupena u Shellů na Oldtimeru za 30 éček, od 1/2 třetí do 1/2 páté pauza v A, dálnice napříč SLO v pohodě, sjezd v Postojné, před Pivkou a za ní semafory (oprava silnice a tunýlek), menší zdržení, hraniční přechod asi 10 min pojíždění dík Chorvatům, dálnice Rupa - Rijeka 7,- Kn, platí se na vjezdu, objezd Rijeky, nájezd za Rij. na magistr., semafor, asi 10 min pojíždění, Krčský most jednorázově 30,- Kn. V 10.30 na místě.
Zpět po týdnu,18.6. odj v 10.00, po přechod se SLO v pohodě, 45 min čekání díky Slovincům, důkladná kontrola , nic příjemného, ( na VW jsou skutečně vysazení), na dálnici SLO kontrolují dalekohledy vinjety, při průjezdu v A na několika místech (v obou směrech) omezení do dvou užších pruhů na 80 km/h, před Vídní je stále značení odbočení na Pha a Brno vpravo,ignorovat, držet se stále ve dvou levých pruzích a průjezd je až na omezení rychlosti v některých místech v pořádku.Jinak již tradičně přes Rakousy v dešti a v Brně v 19.00.
Brno- Njivice 650 km.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil lubin (23. 06. 2011 17:45).
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 216
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.