Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?

Autor tony66 
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
17. 05. 2011 07:44
V pátek třináctého odjezd ve 3 ráno do Bašky. Jel jsem přes Dolní Dvořiště, Linec, Graz, Maribor, Ljubljana, Postojna, Rupa, Rijeka, Baška (necelých 800 km). Cesta v pohodě a bez problémů, cca 10 hodin se zastávkami, na hranicích žádné čekání. Zpět jsem jel Baška, Rijeka, Rupa, Postojna, Ljubljana, Jesenice, Villach, Salzburg, Linz, ..(něco přes 800 km). Na hranicích mi Slovinci kontrolovali i kódy na karosérii - asi se nudili.
Naftu jsem bral v Pivce za 1,241E. Vzhledem k tomu, že tady jezdím výhradně na Verva diesel, jsem na každém litu ušetřil skoro 6 Kč. Na rakouské dálnici byla spousta omezení. Čistili tunely a opravovali vozovku. Dvě omezení byla kolem 10 km - otrava. Jel jsem v zásadě podle předpisů, Superb combi, 3 dospělí + dítě, průměrná spotřeba podle počítače tam i zpět 4,6 l.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
22. 05. 2011 13:17
Ahoj. Tak v pátek moje oblíbená trasa z Podgorice domů. MNE, BiH, bez problémů, na hranicích jen mávali, HR spousta omezení na dálnici, kvůli opravám, ale myslím, že do sezóny bude čisto (např. Mala Kapela jedním tubusem), HR-SLO na hranicích jen zeptání, jestli nevezu moc cigaret a alkoholu (všechno vozím v limitu, takže i z případné prohlídky nemám bobky), Slovinsko za 30 min. Ale to Rakousko. Tolik omezení jsem snad ještě nezažil. První na A9 před Grazem, okolo Grazu omezeno z důvodu ochrany ovzduší na 100, pak na A2 neúrekom a před Vídní omezení na 80 kvůli bouřce. Ve Vídni zácpa, ale zdržení do 10-ti minut. Vzal jsem to přes Břeclav a až do Brna v pohodě, pak menší zdržení na Hlinkách a hurá na I/43. Od České až za kruháč u Cerné Hory jedna pomalu se posunující kolona. Hrůza a děs. Tomu, kdo zdržuje stavbu R43 bych s největší chutí rozpálil na jednom konci kovovou tyč a tím studeným mu ji narval do zadele. Celkový čas 13 hodin, 1212 km, Fabia 1,4 ukázala průměrnou spotřebu 6,2.
Pěknou cestu všem
Mike
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
22. 05. 2011 17:46
... omlouvám se ... já vím, že to sem nepatří, ale reaguji ...
Miku pro Tebe je z Černé Hory na Balkáně do Černé Hory na blanensku ... nejtěžší úsek ... E 461 z Brna na Svitavy ...
... tento týden v pondělí ráno ... cestou z Brna po E 461 ... toto udělal jeden přechod na Lipůvce ... eye rolling smiley
... zlatá maďarská 86ka ... yawning smiley






Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (22. 05. 2011 17:46).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
22. 05. 2011 19:44
Bessy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... omlouvám se ... já vím, že to sem nepatří, ale
> reaguji ...
> Miku pro Tebe je z Černé Hory na Balkáně do Černé
> Hory na blanensku ... nejtěžší úsek ... E 461 z
> Brna na Svitavy ...
> ... tento týden v pondělí ráno ... cestou z Brna
> po E 461 ... toto udělal jeden přechod na Lipůvce
> ... eye rolling smiley
> ... zlatá maďarská 86ka ... yawning smiley
>




Děss vo co tam na tom vide vubec šlo nák mi to uniklo.........ta kolona aut a nebo měli všichni nadejcháno.....a čekali na podporu
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
22. 05. 2011 20:18
... Andreji ... opsal jsi to i Ty ... jeden přechod na Lipůvce ... eye rolling smiley
... začnou přecházet lidi třeba od autobusu a vzhledem k šílené frekvenci E 461 ...
pak vidíš sám co to udělá ... a hlavně když ráno vše hrne do Brna ... odpoledne z Brna ... a tak furt ...
je to nejnebezpečnější komunikace ve střední Evropě ... pomníky na každém kroku ... thumbs down
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
23. 05. 2011 07:14
to Kalach: no přece o právě vyslílanou reklamu spinning smiley sticking its tongue out
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
23. 05. 2011 12:03
To Bessy: To nedělá ten přechod, za to může ten kruháč. Když nebyl tak, po hlavní to frčelo, teď dáváš přednost autům od Blanska a kolona stojí až do Lažan.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
23. 05. 2011 19:15
To Mike: jo jo, když nebyl kruháč, tak to frčelo, ale od Blanska byly fronty thumbs down. Takže kruháč je bomba. A neveřím, že způsobuje takovou zácpu. Na západ od nás jsou většinou kruháče, proč je mají? confused smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
23. 05. 2011 21:43
Páni ja som zvedavý na to,kto sa prvý vráti tento rok,myslím po 86.Ale keď už hovoríte o kruháčoch,ja viem u nás o jednom,ktorý postavili,lebo boli dlhé kolony.Potom zistili,že fronty sú ešte väčšie,ako pri križovatke so značkami.Tak ho zrušili a dali tam semafory.
Fronty sú stále,ale menšie.
Je to na medzinárodnej ceste E 76 zo Žiliny na Čadcu v obci Radola,kde sa odbočuje do K.N.Mesta.Dokonca na Google maps ešte ten kruháč nemajú zrušený a krásne ho vidieť cez "satelitné". (Neviem to sem preniesť.)
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
24. 05. 2011 09:37
to onical:
uz jsem letos 86 absolvoval. 27.4. smer Ivan Dolac 1.5.zpet. obe cesty pres den. je tam (tak jako loni, ale v jinych mistech) asi 8 semaforu, ale useky jsou kratsi. v nedeli polovina z nich nefungovala, protoze se nepracovalo a jezdilo se po vyfrezovanem. zdrzeni streda cca 20 min nedele 10 min. zustaly diry okolo Zalalova a mezi Zalabaksou a Redicem. prodlouzili (asi na dvojnasobek) ten kousek rychl. komunikace okolo Vat. kamionu ve stredu hruza v nedeli zadny. maji zakaz jizdy v useku od sjezdu z M1 na 86 u Mosonmag. - Csorna. musi po M1 dal a do Csorny po 85.
v HR na obilaznici Zagrebu nekolik useku svedenych do protismeru omezena rychlost 60. v useku Gracac-Knin je to nekde uz dost zvlneny a diravy, jsem zvedav, kdy to zacnou opravovat a bude se jezdit okolo, jak kdyz nedavno opravovali usek okolo Malovanu. usek Cista provo-Sestanovac opraven.
policajtu malo, jedna kontrola u Cista velika, ale jen doklady (brzina u redu)
pro Hvaraky:
Sucuraj-Ivan Dolac beze zmen, jen v tunelu pribylo trochu der.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
24. 05. 2011 12:26
jorgos napsal(a):
-------------------------------------------------------
> to onical:
> uz jsem letos 86 absolvoval. 27.4. smer Ivan Dolac
> 1.5.zpet. obe cesty pres den. je tam (tak jako
> loni, ale v jinych mistech) asi 8 semaforu, ale
> useky jsou kratsi. v nedeli polovina z nich
> nefungovala, protoze se nepracovalo a jezdilo se
> po vyfrezovanem. zdrzeni streda cca 20 min nedele
> 10 min. zustaly diry okolo Zalalova a mezi
> Zalabaksou a Redicem. prodlouzili (asi na
> dvojnasobek) ten kousek rychl. komunikace okolo
> Vat. kamionu ve stredu hruza v nedeli zadny. maji
> zakaz jizdy v useku od sjezdu z M1 na 86 u
> Mosonmag. - Csorna. musi po M1 dal a do Csorny po
> 85.
> v HR na obilaznici Zagrebu nekolik useku svedenych
> do protismeru omezena rychlost 60. v useku
> Gracac-Knin je to nekde uz dost zvlneny a diravy,
> jsem zvedav, kdy to zacnou opravovat a bude se
> jezdit okolo, jak kdyz nedavno opravovali usek
> okolo Malovanu. usek Cista provo-Sestanovac
> opraven.
> policajtu malo, jedna kontrola u Cista velika, ale
> jen doklady (brzina u redu)
> pro Hvaraky:
> Sucuraj-Ivan Dolac beze zmen, jen v tunelu pribylo
> trochu der.
Ďakujem.Pôjdem tento rok tri razy do HR a po 86 to mám najbližšie a bývalo to aj najrýchlejšie,čo sa dalo bez poplatkov.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
27. 05. 2011 17:08
to Onical. Síce píšem trochu mimo, ale presne pred touto semaforovou križovatkou som stopoval cestou na stretnutie fóristov do Frýdlantu. Dobrá križovatka, za minútu stopnutý kamión. thumbs up smiley
rrn
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
31. 05. 2011 06:53
shinobi_ibinoshi napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ahoj, nevíte jak se vyhnout kolonám na úseku
> Maribor - Macelj ?? Nejel jste někdo dál po
> dálnici (je tam podle mapy město které se jmenuje,
> světe div se, Slovin.Bystrica) - a pak přes
> Rogaška Slatina do Chorvatska?? Máte někdo takovou
> zkušenost?

Já jel až do Rogatecu podle navigace (107). Cesta slušné kvality, ale!
Dobré pro výlet! Pokud chytíš náklaďák, tak Tě lituju. Cesta trvala asi 3/4 hodiny a samé kliky háky, to nemluvím o omezené rychlosti v obcích, kde v Podplatu číhali slovinci za bukem.

Nedoporučuju!
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
07. 06. 2011 19:25
Ahoj všem.
Nevrátil jsem se, ale dojel opět do hokny. Omezení na dálnicích zůstávají pořád, na hranicích bez problémů. V Rakousku plno hluchavek s radarama, v Chorvatsku Jugo, takže klasicky proti větru, opravují silnici Stolac - Bileča v Bih, kompletní nový povrch. Takže z Černé Hory do Černé Hory za 13 hodin v pohodě.
Pěkný den všem
Mike
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
07. 06. 2011 19:56
Vážení přátelé, vrátili jsme se dnes ráno z Orebiče. Cesta do PH za 12hod a 21minut. Cesta super, prázdná dálnice v HR, na 86 v HU pouze 2kamiony!!! Jinak povrch 86 je tak ze 70% nový, koleje zmizely a dalo se jet naprosto v klidu, místy i rychle. Kromě kun a lišek jsem žádné jiné zvířata letos neviděl. Semafor jen jeden, hned za Lenti, v jednom směru svítila červená v druhém směru oranžová. grinning smiley Na obou dvou HU hranicích probíračka kufru a zavazadel, docela koukali na těch 8 tašek plastů a odpadků, co jsme si vezli domů k recyklaci. 100% nejhorší úsek cesty byla naše D1! Všem příjemnou cestu a krásnou dovolenou :-)
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
07. 06. 2011 20:17
Shimi vravíš že 86-tka je v celku opravená, ktorá časť 86-tky je v horšom stave ? Severná od Jánossomorja po Szombathely alebo skôr južná od Szombatu nižšie ? dúfam, že žiadne prekvapenia v podobe veľkých jám tam už nie sú ako voľakedy ?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
07. 06. 2011 21:31
to Shimi: to je to vo co tady jde thumbs up
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
07. 06. 2011 21:45
jak říkám já, s Maďarem se nedomluvíš.....a proto přes Lendavu, nebudu kufry nakládat 2x !!!
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
07. 06. 2011 22:52
Tedy aby na 86 byly jen dva kamiony ve všední den, to je nějaké divné. Dovedete to někdo vysvětlit?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
07. 06. 2011 23:00
Všichni jedou přes Rakousko ???
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
08. 06. 2011 10:16
Vy kteří, jste se už vrátili - jaké bylo počasí a teplota moře? Ubytko se dá sehnat bez problému? Chystáme se za týden někam na Makarskou. díky
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
08. 06. 2011 11:34
Zdravim,nevíte náhodou někdo kde by se dala sehnat slovinská dálniční známka v ÚSTÍ NAD LABEM a okolíconfused smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
08. 06. 2011 11:45
A nevíte náhodou jaká byla cesta ?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
08. 06. 2011 13:55
to resstless: Omlouvam se, ze jsem prihodil dalsi post mimo tema, ale nedalo mi to na ten nastrel .... smiling smiley))

Jaka byla cesta ?

--
TomKa
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
09. 06. 2011 19:35
to 2rik2: bylo to tak střídavě :-) ale neopraveny zůstaly ty lepší části cesty. Horší to bylo s ukončením frézování, značka pozor a 40km, potom 1km nic, najednou prásk a jsi buď o 10cm výš nebo níž. Ale to je přece klasika místních cest :-) :-) Proti předchozím 4 - 5 letům to byla fakt pohoda a příjemný zážitek.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
10. 06. 2011 14:55
no ja jazdím v noci a to ,,prásk" by ma mohlo na nízkoprofilových gumách pri vyššej rýchlosti aj nemilo prekvapiť čo by som ozaj nerád.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
10. 06. 2011 20:03
Taky jezdíme v noci a gumy nejsou nejvyšší, ale s tím je třeba počítat :-) Rada je jednoduchá, když uvidíš značku pozor a omezení rychlosti, tak zpomal a jeď tou rychlostí kterou radí, možná i pomaleji a čekat na schod. Pravda je ta, že při cestě tam se to stalo tak 12 - 15x a po cestě zpět už jen 4x. Šťastnou cestu :-)
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
10. 06. 2011 20:30
no paráda už teraz sa teším
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
12. 06. 2011 18:28
Vyplati se mi cenove natankovat v CZ (znojmo, dvoriste), nebo v A( Linz, Viden), SLO, HR nebo I ?? Natural 95
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
12. 06. 2011 18:48
Všude je levněji než v ČR. Jen v Rakousku na dálnici se ten rozdíl trochu smazává. smileys with beer
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 92
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.