Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?

Autor tony66 
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
28. 08. 2010 21:22
Tak už máme letošní dovču taky za sebouconfused smiley Cesta tam 15.8-Vysoké Mýto 10.30 přes Znojmo,Gratz,objezd slov.dálnice podle Miruse-super dále pak v Karlovacu sjezd na starou mag. zhruba 3hod. spánek v Zadvarje nad elektrárnou,Neum a příjezd do Trpanje ráno v 8.30hod.Cesta zpět 26.8 trajektem do Ploče v 9 hodin ráno pauza v Bašce Vodě na oběd,výjezd z Bašky v 15.30,v šestanovci nájezd na dálnici,příjezd do Vys.Mýta ráno v 7.30hod. Po celou dovolenou super počasí akorát jeden den se trochu zatáhlo ale spadlo jen pár kapek.Auto Octavia 1.9tdi 81kw,posádka 4 lidi,na střeše střešní box a prům. spotřeba cca.5.8l-takže super.Tankoval jsem v Rak.Chor.i Bosně a nepocítil jsem rozdíl v kvalitě nafty-najeto celkem 2950 km.Letos jsem vyjížděl poprve v neděli a nemůžu si to vynachválit.Cesta tam naprosto bez problému a cesta zpět od Znojma šílený déšť až do Vys. Mýta ale dalo se to.Takže zas až za rok.moody smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
28. 08. 2010 23:43
prave jsem dorazil z Gradacu. Vyjezd v 7:30, prijezd do C.B. v 22:00. 2 hodiny stojanka na Krapine/Macelju, musim rict ze jsou to kreteni. Uplne zbytecny zdrzovani, nevim o co jim jde. Nejhorsi ridici? Psonci, jednoho v audine sem uz malem vytah z auta a inzultoval. Jinak cesta v pohode, na Demerje cekani asi 5 minut /Lucko fronta 5 km/, mezi Grazem a Linzem trosku destik. Teplota v 7 hodin tam 28 st., tady po prijezdu 12, brrr. Uz jsem dostal rymu.
Spotreba tam 6,8 l, zpet 7,0. Na dvoulitr benzin velice dobry



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (29. 08. 2010 01:22).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
29. 08. 2010 01:39
zapomel jsem dodat, ze jsem v HR hned prvni noc pri couvani trefil strom. Bylo to v 11 v noci, chtel jsem si preparkovat na lepsi misto. Odneslo to jen levy zadni svetlo. V servisu za to chteli 800 kn bez prace, coz se mi zdalo moc. Po telefonatu do CR jsem zjistil ze to u nas stoji 1800, takze jsem to pomoci vterinovyho lepidla a elektrikarsky pasky pospojoval jak to slo a dojel jsem domu. V pondeli to jdu nechat opravit.
Pri vsi smule jsem nastesti rozbil tu nejlevnejsi soucastku, naraznik by byl horsi.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
29. 08. 2010 13:39
Tak už jsem taky doma.
Odjezd z Mimic v 9.30, teplota 32 a azuro, ve Splitu nájezd na dálnici a jako tradičně v Benkovaci sjezd a po staré / mám klaustrofobii, vyhnutí se tunelům nezbytné!/. V obci Bjelopolje se mraky doslova plazily po kopcích, teplota spadla na 19 C a od Slunje hustý déšť, který trval až na Macejl. Jinak kolony jako každý rok mýtnice - Zagreb - Lučko a Trakoščan / tam jsem stihla zkouknout v koloně 1 a 1/2 hodinový film/.
Na hranicích absolutně bez problémů. Před odjezdem jsem tady někde vyčetla, že by mělo mít každé dítě při přejezdu přes Bosnu pas, jeli jsme do Dubrovníku na výlet, a protože holky pas nemají, měla jsem obavy. Zbytečné, do pasu se ani nepodívali.
Domu jsme přijeli dnes v 6.30, poprvé jsme jeli tak dlouhou dobu = 18 hodin. Kamaráda, který jel s rodinou s námi přepadly v Chorvatsku velké zdrav. problémy a i díky tomu bylo hodně zastávek a pomalá jízda.
Jinak dovolená SUPER, počasí celých 12 dní 32-36 C,azuro,žádná kiša, voda jen jednou jako žiletky a jinak kafčo, domácí ke kterým jezdíme už 3 rok připravili opravdu srdečné přijetí. Závěr trošku uplakaný, ale když Bůh dál za rok pojedeme zase.

P.S.: nikdy jsem si nevšimla takového množství Poláků, jako letos. Na sv. Jure jedno auto PL za druhým.
zdc
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
29. 08. 2010 16:51
My jsme letos byli v CH podruhé, v červnu na ostrově Hvar a minulý týden na ostrově Brač v Bolu.Snad se vším jsme byli po oba pobyty spokojeni, na Brači jsou hezčí pláže a je jich podstatně více. Ale při obou návratech (v sobotu) nás vždy vytočili Chorvaté, když v v Krapině zablokovali dálnici a vedli nás do Slovinska "cestou necestou". Hrozné zdržení a spousta km navíc. Prý gužva. Ale asi si to dost na Macelji zjednodušují, neboť po zpětném najetí na silnici Macelj - Ptuj žádná auta směrem z Chorvatska nejezdila. Neskutečný kreténi.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
29. 08. 2010 17:24
Gužvy na přechodu Gruškovje/Macelj patří k folklóru - jednou zdržují Slovinci na výjezdu kontrolou VINů všech aut koncernu Audi, jindy na výjezdu i vjezdu zdržují hlavně kontrolou gastarbeiterů, co jedou ze západní Evropy na prázdniny (mají přece vyděláno), případně z prázdnin (co levného pašují z domu). Jde o to, jaké je složení pasažérů - a to se v posledních letech mění.
Kdysi to byly hlavně soboty, protože se (snad ze zvyku, který se cestovkám nechce měnit) právě mění turnusy na ubytování, teď, když chorvatská dálnice časově zkrátila cestu do Dalmácie a za ni, zlákala i spoustu těch, kteří předtím volili jiné trasy, takže hlavně začátky a konce prázdnin v jednotlivých spolkových zemích Rakouska, Německa a švýcarských kantonech (mají je navzájem časově posunuté) znamenají ucpané mnohé hraniční přechody na hlavních tazích od pátku do neděle. Tak se nediv, že to ženou přes přechody vedlejší. Protože na hranicích to pouštějí pomalu, nediv se ani tomu, že po návratu na hlavní už kolony nejsou nebo aspoň značně prořídly.
Já jsem si letos ty německé prázdniny doslova vyžral jak cestou tam, tak cestou zpět. Jenže vždycky, když jsem se rozhodoval, zda odbočit na jiný hraniční přechod, se to rozjelo a já v naději, že už konečně pojedeme, jsem nevyužil poslední možnosti Macelj objet. Jak tam, tak zpátky. Pár metrů za poslední odbočkou pak kolona vždycky na další hodinu zůstala stát... to už jsem mohl být dávno za hranicemi a zase na hlavním tahu. Ale o tom jsem tu už dříve psal.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
30. 08. 2010 15:59
Zdravím,chtěl bych se zde s vámi podělit o zkušenost z cesty do Chorvatska,kterou jsem letos absolvoval.Cestu z Ostravy do Živogošče jsem naplánoval trochu po svém a trochu podle zkušeností ze zdejšího fóra.Předně chci ale napsat,že cesta mě příjemně překvapila svým hladkým průběhem.Největší část cesty(cca 85%) vede po dálnicích a především ta část v Rakousku byla pro mne velmi milým překvapením pro svůj klidný a rychlý průběh.Teď k samotnému hrubému popisu trasy,část v Česku Ostrava-Brno-Břeclav po dálnici D1 a D2,následně přes hraniční přechod Poštorná do Rakouska,tam cca 35 km po normální cestě poté nájezd na nový úsek dálnice na Vídeň,samotná Vídeň projetá přes nový obchvat ve všední den 16.8. v pondělí kolem 19:00 za 25 minut,hned za Vídní odbočení na dálnici A3 a pak na S31 směrem na Szombathely přes hraniční přechod Koszeg,Z Břeclavi až do Szombathlely bez přestávky za cca 2,5 hodiny poklidnou jízdou.Ještě jsem se nezmínil,že jsme jeli 4 auta v koloně za sebou,což je docela náročné,ale právě díky této variantě cesty bylo myslím vše zcela bez problémů.Cesta po A3 a S31 v Rakousku je něco výborného,téměř žádný provoz a cesta kvalitní,jako ostatně všechny v Rakousku asi,ze Szombathely pak po 86tce s odbočením na Lenti a starý Goričan.Pak už po dálnici přes celé Chorvatsko,výjezd Šestanovac,následně po magistrále do Živogošče.Zajímavá jeasi jen ta cesta přes Rakousko jako určitá alternativa,kterou vřele doporučuji.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
30. 08. 2010 22:54
když už jsi jel po D2,proč ne přes Slovensko ? Z Břeclavi do Bratislavy to trvá cca 30 min .Kromě toho se nemusíte motat po městech a vesnicích,jede se furt rovně.Břeclav znám velice dobře.Od sjezdu z D2 až do celnice za Poštornou to trvá 15-20 min. podle provozu (ve dne).Já za těch 20 minut budu už u Malacek,což je rozdíl 30 km.......



Upraveno 1krát. Naposledy upravil darko (30. 08. 2010 23:06).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
31. 08. 2010 09:11
Jednoduše protože nemám dálniční známku na Slovensko a kvůli těm pár kilometrům se nám jí nechtělo kupovat,ale je to jistě taky dobrá varianta jet na Bratislavu a po rakouské A4 pak kolem Neusiedler jezera najed rovnou na S31 a pokračovat po té cestě na Szombathely,co jsem jel,jen o nějakých 300Kč dražší kvůli té známce :-)Možná to zkusím příště,jel jsem už po šesté,dvakrát přes Slovinsko,ještě když nebyla dálnice a platilo se mýto 1 euro,třikrát přes Maďarsko po 86tce a letos jsem zkusil toto.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
31. 08. 2010 10:57
když pojedeš přes slovensko,nepotřebuješ zase rakouskou známku.Trasa stylu SK-A-Hu není ani ekonomická ani nejkratší.Když už jsem málem madarsku ,nevidím důvod proč navštěvovat rakušáky a zase zpátky.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
31. 08. 2010 14:49
-



Upraveno 2krát. Naposledy upravil milann (01. 09. 2010 10:07).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
31. 08. 2010 21:14
milannovi: a do příští dovolené, prosím pěkně, udělejte něco s pravopisem.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
01. 09. 2010 09:15
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
01. 09. 2010 09:30
Mildous: thumbs down
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
01. 09. 2010 10:03
Aby ste se tady steho pravopisu nepotentovali.Je to české FORUM a je tu kurna, páč ,tošž,košt,poslopem a sousední východní mluvně........... tak na tu su beru gougla, ešte tak mi chybí huhgarkamion. Když všichni tak.... ano pravopis a hezky JENOM česky .je to české FORUM .Jo a možetě si psát co chcete mě je to ........šumák co vy mi asi tak mužete ....tak to znám a na to čekám.. kdo se chytí......vo tom to je..... takže hlavně ten pravopis ,... pohl.. svěžest a ............ hlavně ,že je mír..............
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
01. 09. 2010 10:10
to Kalach: kolik toho bereš? Asi dost.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
01. 09. 2010 10:11
Jen se do opřete, hurá na mě!!!!!! Když čtu celé fórum tak by se znalci jazyka pos... , tak ať neprudim, smazal jsem to.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
01. 09. 2010 10:19
fargas napsal(a):
-------------------------------------------------------
> milannovi: a do příští dovolené, prosím pěkně,
> udělejte něco s pravopisem.

Ta spojka "a" tam je nesmyslná. Měla by důvod, kdyby ta věta navazovala na nějaké předchozí sdělení.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
01. 09. 2010 10:23
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> to Kalach: kolik toho bereš? Asi dost


ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ on se nám chytil soudruh haj ............vida první .vlaštovka...........ty v...le co mysliš co tě asi napíšu přijed za mnou dame gumu........
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
01. 09. 2010 12:50
milannovi: já neměl na mysli slangové výrazy, ale ta měkká " i " na konci slov po " l ".
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
01. 09. 2010 14:01
Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
01. 09. 2010 18:52
Pátek 20.8. ve 14:00 odjezd z Prahy přes Jihlavu do Znojma a dále Vídeň, Gracz . Maribor, Karlovac do Šibeniku.
Z celé této cesty je nejhorší úsek v ČR z Jihlavy do Hatí. To je opravdu vopruz, ale člověk je natěšenej na dovču, takže
jedem jedem ať to frčí , vše špatné za námi a jede se dál.Na konci Moravských Budějovic jsem to nějak přehnal s nadšením
a bohužel jsem to okolo jejich radaru valil asi 100, takže čekám obsílku. Za Mor.Bud. jsme 2x čekali asi 20 minut před asi 150 ti metrovým zjednosměrněním vozovky. Já bláhový si myslel že až pojedu za 11 dní spátky, že to bude hotové ale asi měli pracovníci dovolenou jako já, takže leda prd.
V Chorvatsku pohoda vduch tridesetpet, more dvadeset šest ale v neděli 29.8. v noci se přihnala bouře a celou noc pršelo.
Moře se ochladilo na 18 a v pondělí bylo zataženo a vzduch 22.
Domů jsme jeli v úterý 31.8 ráno v 6:00 teplota 13 stupňú.
Cesta proběhla až do Hatí v pohodě se zastávkami a pohodovou jízdou 7 hodin jízdy.
Ale průjezd Znojmem a cesta do Jihlavy opět průser cca 2 hodiny. Zbytek po dálnici to šlo dobře.
Ještě musím dodat že v Chorvatsku mezi tunely byly úseky kde teplota dopoledne byla 3 stupně. Nám to nevadilo ale lidem
kteří přijížděli na dovču asi moc do smíchu nebylo.
Auto Astra H 1,7 cdti najeto 2250 km spotřeba cca 130 l nafty.
Jo a dejte si pozor když kupujete v Chorvatsku palivo za Ojra. Švárovi tam napočítali 1 Euro za 5 kuna bez dokladu o zaplacení. Je to benzína INA první za Záhřebem směr domú.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
01. 09. 2010 22:26
Odjezd sobota 14.08. 19:00 Hodonín směr Reinhtal . Na první benzínce OMV v Rakousku natankováno po okraj. Zakoupení 2 na sebe navazujících desetideních dálničních známek. Schrick dálnice parádní objezd Vídně. 80 km za Vídní na Oldtimeru kafíčko. u Grazu průtrž mračen, auta zastavovala na krajnici. Já jel sám dál až do exit 226 tam stál na zebře dost nebezpečně nějakej Plzeňák s Passatem a mapou na kapotě. Dále v pohodě Mureck Lenart Ptuj. V Ptuji na prvních světlech doleva jsem stál sám. V momentě kdy se rozsvítila zelená asi 5 aut s pruhu který vede do centra přejelo za mnou, tak jsem je pěkně provedl přes kruháče až na novej most v Ptuji krasně nasvětlenej ledkama. Poté sjezd na konec dálnice. Hranice SLO-CRO v podstatě bez zastavení v protisměru 4 km kolona. Ve dvě ráno zastávka s tím, že se prospím na odmorišti kdesi u Karlovače. Spal jsem půl hodiny než přijeli Poláci a dálkáčema mě vzbudili. Další přejezd na odpočívadlo před Sveti Rokem tam regulérní spánek dvě hodiny. To už jsem se cítil odpočatě a poslední zastávka na Krce,poté sjezd v Šestanovači. Okolo desáté v Živogošče. Celou dobu zataženo občas déšť a to i v cíli cesty. Hned na apartmánu jsem usnul probudil jsem se okolo 14:00 To už bylo jasno . Po celý 12 denní pobyt ani mráček. Zpět v pátek 27.08 okolo 15:00 hodiny Teplota 37 stupňů. Na první benzínce na dálnici utracení posledních kun. Ještě okolo půl osmé v Záhřebu 32 nad nulou. Průjez přes lučko v pohodě (platba kartou) hotově fronta asi 300 metrů. Hranice znovu takřka bez zastavení. V Macelji ve 21:00 17 stupňů déšť, šok jak blázen všechny nás hned začlo bolet v krku. V Grazu 15 nad nulou, hroznej liják docela silnej provoz. Ve Vídni jsem se okolo půlnoci zakecal a minul Schvechatt, ale není pravda jak je zde několikrát psáno, že si zajedete navigačka mě z toho bleskurychle vysekala a na obchvatu jsem byl ještě před Dunajem. V jednu ráno přejezd do ČR a ve dvě už jsem spal. Dobrou noc.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
02. 09. 2010 08:16
Byl jsem ve stejny dobe kousek vedle v Gradacu. Pocasi nam vyslo super, co? Horko jako v pekle. Ale nechapu to tvoje spani, 2x za cestu a dojel jsi unavenej, zes usnul hned znovu. Neni lepsi se vyspat doma v posteli a ject odpocatej? Ja vim, ze to mnozi delaji kvuli detem, ale tohle se mi nepozdava. Mikrospanek jsem zazil jednou a jsem nadosmrti vylecenej
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
02. 09. 2010 09:28
Jo, to jsou ty noční cesty. Také jsem to tak kdysi dělal, do té doby, než jsem přišel na to, že děcka usnou v autě i přes den.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
02. 09. 2010 09:34
Dříve jsme také jezdili na noc,kolem poledne jsme byli na místě,dal jsem si 2-3 kousky Gambáče a spal až do rána.Poslední 4 roky jezdíme ráno v 3h,v 15h jsem v apartmánu a kecáme a kecáme až do půlnoci na balkoně.Pokud to jen půjde tak už vždy jen brzo ráno,jo a jezdím ze čtvrtka na pátek takže provoz minimum.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
02. 09. 2010 12:49
Já nějak moc unavenej nebyl, prostě jsem sebou fláknul a hned jsem spal. Jinak počasí super, ale to je každý rok v druhé polovině srpna. Podle mě nejstabilnější část sezony co se týká počasí v Jižní Evropě. Jezdím v tenhle čas už deset let po sobě a nikdy nikde celý den nepropršelo. Sice se rychle krátí den, v šest večer horko na pláži v osm už tma jak v pytli a pokles teploty o patnáct stupňů takže vlahý podvečer trvá všehovšudy hodinu. Ale mi máme noční korza rádi tak proto jezdíme takhle každý rok. Jinak v Gradaci největší atrakce pro děti - barevná mušle. A překvapily mě nízký ceny a málo turistů: zmrzka 4 kn, Gambrinus 12 kn, Jídlo v poho do 40 kn, ale už je tam znát velkej vliv Bosňáků.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
02. 09. 2010 21:33
A ten vliv Bosňáků se projevuje jak?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
02. 09. 2010 22:10
Já jezdím v 6 večer v neděli,na místě vždy kolem 7 ráno,je pravda,že mamina řádí taky :-)) A pak celý den na pláží ve stínu,pěkně šlofíček,plavání,pivko :-))
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
02. 09. 2010 23:09
mohl by tu nekdo napsat co se delo 25.8. na dalnici v noci (kolem pulnoci) pred Svetim Rokem a co za nim. Dcera jela autobusem ten kousek 3 hodiny s tim ze za SV. Rokem se autobus obratil a jel zpet do tunelu a pak po statni. Cesta podle vseho naprosty des, prselo od 20:00 ve Splitu a kolem pulnoci najeli u Biogradu na Moru (Zadar2 mytnice) na dalnici a HR opousteli az v 8:00 rano !
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 58
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.